HPN.pl

HPN.pl (http://hpn.pl/index.php)
-   Książki (http://hpn.pl/forumdisplay.php?f=21)
-   -   Trylogia Dziedzictwo (http://hpn.pl/showthread.php?t=42)

Alexxia 03-03-2007 15:26

Trylogia Dziedzictwo
 
Wspaniała powieść fantasty osadzona w realiach ciemnych wieków średniowiecza napisana przez Christophera Paoliniego. Jak narazie pojawiły się pierwsze 2 tomy: Eragon i Najstarszy. Opowiadają one o niezwykłych przygodach Eragona, zwyczajnego szesnastolatka, który pewnego dnia znajduje smocze jajo. Od tego, jakże ważnego, momentu rozpoczyna sie jego przygoda z magią, czarami i oczywiście jego smokiem.
Pierwsze 2 cześci trylogii okazały się naprawdę mistrzowskimi dziełami. Polecam wszystkim, którzy uwielbiają fantastykę...
:)

alex1 03-03-2007 16:37

RE: Trylogia Dziedzictwo
 
a ja nigdy nie czytałam Eragorna ale film oglądałam!!
Podobał mi się ale...
podobno książka jest strasznie nudna!!!

Marta 03-03-2007 17:38

RE: Trylogia Dziedzictwo
 
Ja tam raczej za fantastyką nie przepadam... Wyjątki to Potter i Władca Pierścieni. Mam w domu "Eragona", nawet zaczęłam czytać, ale w końcu mi się znudziło. Cóż, to chyba po prostu nie dla mnie, bo wiem, że wiele osób lubi te książki.

TomV 03-03-2007 21:01

RE: Trylogia Dziedzictwo
 
Nie czytałem "Eragona" ani "Najstarszego", ale oprócz opini wychwalających te książki spotkałem się z zupełnie odmienną. Przedstawię ją Wam, bo chciałbym sie dowiedzieć co o niej myślicie: Eragon jest opowieścią jednowątkową i przewidywalną. Postaci zarysowane są pobieżnie. A więc fani Eragona, co Wy na to?? ;)

Gdyby ktoś nie zrozumiał to NIE JEST MOJA OPINIA, więc jeśli kogoś to porusza, albo niedajboże obraża, proszę się nie denerwować, tylko odeprzeć argumenty przeciwko dziełom Paoliniego.

Peeves 03-03-2007 23:40

RE: Trylogia Dziedzictwo
 
w sumie czytałam Eragona dawno temu i to trochę pobirżnie bo mało czasu na to miałam, jakiś fantastycznych przeżyć nie zachowałam z lektury, ale chętnie bym to przeczytala choćby z ciekawości

Alexxia 03-04-2007 01:14

RE: Trylogia Dziedzictwo
 
owszem zgadzam się z opinią iż to Harry Potter pozostanie numerem jeden, jednakże Eragon jest wg. mnie świetną książką... Film jest znacznie gorszy i w niektórych momentach nawet różni się od książki... Lecz to było do przewidzenia, gdyż tak jest bardzo często... Podobnie jest zresztą w Harrym Potterze...

cath riddle 03-04-2007 12:23

RE: Trylogia Dziedzictwo
 
Ja uwielbiam Eragona. Książkę przeczytałam dość dawno i od razu przypadła mi do gustu. Kiedy obejrzałam film myślałam, że się potnę maszynką do golenia :).
Według mnie film ani trochę nie był podobny do książki. Taki sam był tylko początek i konec. A tak to całkiem inne okoliczności, miejsca i przygody :(. Dla tego mam takie obrzydzenie do filmów.

Araya 03-07-2007 18:15

RE: Trylogia Dziedzictwo
 
Te książki bardzo mnie zainteresowały. Ogólnie rzecz biorąc, nie lubię czytac, a one (tak, jak wcześniej "Harry") "zmusiły" mnie do odkrywania nowych tajemnic wraz z bohaterami powieści. :) Sprawiły, że znowu godzinami siedziałam przy książce, nie mogąc się od niej oderwac. :)
Podziwiam Paoliniego, że w dzisiejszym "interesownym" świecie potrafił się przebic ze swoim dziełem napisanym w nastoletnim wieku.
A jeśli chodzi o przytoczone tu przez Toma słowa, to doprawdy nie wiem, kto wysnuwa takie opinie o "Eragonie". Ale najwyraźniej ktoś, kto nie czytał tej książki - wątpię, żeby ktokolwiek przewidział zakończenie "Najstarszego". Chyba, że jasnowidz... :D A postaci i ch charaktery są barwnie, ciekawie opisane.
Tak więc, polecam tę książkę wszystkim lubiącym gatunek fantasy. :)

E-Vaire 03-18-2007 23:25

RE: Trylogia Dziedzictwo
 
Eragon jest według mnie całkiem dobry, książka mnie naprawdę wciągnęła, a zważywszy na to, że Christoper napisał go w wieku 15 lat to można wyobrażać go sobie później jako świetnego pisarza.

Slytherin 03-21-2007 22:03

RE: Trylogia Dziedzictwo
 
Uważam że to bardzo fajne książki a czyta się je równie dobrze jak harrego. A film t moim zdaniem kicz w porónaniu zarówno do powieści jak i filmowej adaptacji przygód młodego czarodzieja.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:36.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.