HPN.pl

HPN.pl (http://hpn.pl/index.php)
-   Książki (http://hpn.pl/forumdisplay.php?f=21)
-   -   Harry Potter a Hobbit (http://hpn.pl/showthread.php?t=3125)

grzesiek135 12-31-2009 01:34

Harry Potter a Hobbit
 
Witam. Jeżeli już był taki wątek to sory. Ale ciekawi mnie to co wy wybieracie? Co wolicie? Co według was jest lepszą książką? Myślę że w tym przypadku te dwie książki można ze sobą porównać. Przeczytałem kilka innych tematów dotyczących wyboru jednej z dwóch w których książek nie dało się wcale porównac. Ale Harry i Hobbit to podobne światy. Dużo magii itd. więc ciekaw jestem jak pewnie wielu z użytkowników które z tych dzieł bardziej lubicie. Moim zdaniem to Harry jest minimalnie lepszy. Nie chce aby fani Hobbita poczuli się urażeni ale tak mi sie wydaje. Przeczytałem wszystkie siedem tomów i naprawdę w Harrym jest bardzo ciekawa historia ciągnąca się bardzo długo z ciekawymi wątkami. W Hobbicie też jest dużo przygód ciekawych i fantastycznych ale nawet z kontynuacją Władcy Pierścieni jest on znacznie krótszy od Harrego. To jest chyba przyczyną mojej decyzji, długość. Obie mnie fascynują ale ja wybieram dłuższą. Pozdrawiam.

Sarahis 12-31-2009 14:07

No więc ilość, a nie jakość, tak? Też mi powód. Ekhem... Porównywanie twórczości JKR do twórczości Mistrza Tolkiena to obraza dla tego drugiego. A przynajmniej moim zdaniem.

Draco1297 12-31-2009 18:40

Cytat:

Napisał grzesiek135 (Post 246828)
Ale Harry i Hobbit to podobne światy. Dużo magii itd. więc .

Śmieszne. Ja tam widzę sporą różnice między Śródziemiem Tolkiena, a światem magii Rowling. Magia w świecie Tolkiena jest czymś powszechnym, natomiast u Jo postacie chowają się przed światem niemagicznym.


Cytat:

Napisał grzesiek135 (Post 246828)
Moim zdaniem to Harry jest minimalnie lepszy.

Może wyjaśnię, że Hobbit to ponad półwieczne dzieło literackie, które dało podstawę dla innych książek fantastycznych.
Harry jest książką prostą i bardzo popularną wśród młodzieży, poczytną, ale nic więcej.
Inna sprawa, że Ty porównujesz pojedynczą książkę do siedmiotomowej serii, co już chyba samo jest nielogiczne.

Christina 02-02-2010 23:10

Powtórzę Sarę, ale trudno.
Porównując Pottera do Hobbita obrażasz Tolkiena.
Potter owszem jest fajny, oryginalny ale na tym kończyły by się jego zalety. To literatura dla młodzieży pisana, w gruncie rzeczy bardzo prostym językiem.
A Hobbit jest nieco gorszą wersją najwspanialszej trylogii świata. Tolkien to MISTRZ!! Nikt tak jak on nie opisuje zachodu słońca na stronę ;) Za stworzenia Śródziemia powinien zostać świętym ^^.

Odpowiadając na Twoje pytanie zawarte w temacie: zdecydowanie Hobbit.

Jasminne 06-04-2011 13:44

Omatkokochana, po co wszystkie książki porównywać do Pottera? Ok, jest to forum potterowskie, ale na dyskusję o książkach Rowling nie ma czasami działu gdzie indziej?
I co, teraz będzie Harry Potter a Ania z Zielonego Wzgórza, HP a Anne Rice, HP... a Potop?
Nie chce mi się pisać swojej opinii, bo wszystko już padło, pozostaje mi tylko zgodzić się z przedmówcami.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:55.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.