Wyświetl pojedyńczy post
Stary 03-21-2008, 15:22   #20
filis
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 392
Domyślnie RE: Co ostatnio oglądaliście?

Dzisiaj mam wszystko w du...w nosie i od rana oglądam filmy. Obejrzałam po raz kolejny 'Czarny kot, biały kot' i postanowiłam zamieścić go w tym temacie, jakoby bardzo mi się podobał, a od Ishara wiem, ze trudno go znaleźć...



Kusturica <3 he he ;]

Recenzja:
http://film.onet.pl/6071,24323,erecenzje.html

Grga Pitić, cygański ojciec chrzestny i potentat handlowy z wysypisk śmieci oraz Zarije, dumny właściciel cementowni, są starymi, dobrymi przyjaciółmi, mimo iż nie widzieli się przez 25 lat. Teraz, gdy obaj są po osiemdziesiątce, mogą śmiało powiedzieć, że udało im się przejść wspólnie przez zbrodnię i karę, nieodmiennie darząc się wzajemnym szacunkiem.

Syn Zarije, Matko, jest typowym obibokiem i nieudacznikiem. Nie mogąc poprosić o pomoc ojca, udaje się do Grgi, by pożyczyć od niego pieniądze na przeprowadzenie pewnego nielegalnego interesu, dotyczącego pociągu cystern z benzyną. Jednakże, by zapewnić sobie pożyczkę, Matko mówi Grdze, że jego ojciec nie żyje. Owe wieści poruszają starca do głębi i postanawia on odwiedzić grób Zarije.


Brzmi nieciekawie. Ale bynajmniej tak nie jest ;]. Ukochana, najlepsza z najlepszych komedia. Uwielbiam ten film. Trafił w mój gust pod każdym względem. No cóż... xD Więcej nie będę pisać, bo byłyby to same ohy i ahy xD

Moja ocena: 10/10 !

Ps. Claire, obawiam się, ze Emir, będzie moim piątym mężem xD
filis jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem