Wyświetl pojedyńczy post
Stary 06-30-2011, 14:34   #5
parvati_patil1
Fanatyk, niegroźny
 
parvati_patil1 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Posty: 223
Domyślnie

O, moje kartki z cytatami zajmują całą szufladę. Więc na szybko kilka:

"- Jeśli chodzi o temperaturę piekła, panno Gray, pozwolę sobie udzielić pani pewnej rady - powiedział. - Przystojny młody człowiek, który próbuje pani.ą uratować przed strasznym losem nigdy się nie myli. Nawet, kiedy mówi, że niebo jest fioletowe i zrobione z jeży." ~Cassandra Clare "Mechaniczny Anioł"

"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. jakby było kieszonkowcem, dziwką, albo sprzedawcą losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć" ~Carlos Ruiz Zafón "Cień wiatru"

"Nie ma romantyzmu w naszym życiu, jest hipermarket, są wielkie promocje i obniżki cen, jest dwa w jednym, proszek zwykły i ten, który pierze bez zamoczenia. Jest towar i jest kupujący. Wszystko jest towarem, bo wszystko ma cenę. W życiu chodzi o to, by się załapać na najlepszy gatunek o najniższej cenie. Kapujesz?" ~Marta Fox "Paulina w orbicie kotów"

I mój zdecydowanie ulubiony:
"Jesteśmy jak aktorzy w teatrze, uświadomiłam sobie, każdy z nas gra swoją rolę, i nawet kiedy milczymy, ta chwila też coś dla nas znaczy, bo dla każdego z nas ma jakiś dalszy ciąg. kto pisze scenariusz? [...]
Tamara odpowiedziała mi z zadumą:
- Każdy pisze dla siebie, ale nikt z nas nie może uciec z te sceny ze swoją kwestią, gramy razem. Nasze życia to sztuka pełna uzależnień" ~Krystyna Siesicka "Falbanki"

O, i będę tu chyba częściej, bo to nawet nie jest jakaś mniejsza część.
__________________
You know, Sheriff, they say that dreams, dreams are memories of another life.
OUaT
parvati_patil1 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem