Wróć   HPN.pl > Pozostałe > Inne

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 06-23-2009, 12:25   #1
jetinajt
Świr wymagający opieki
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 453
Domyślnie O internecie...

Wczoraj jeden gościu poprosił mnie o zgodę na publikację mojego tekstu o hamburgerach na swoim blogu. Pierwszy raz ktoś poprosił mnie o publikację mojego tekstu, więc się trochę wzruszyłem i w sumie niewiele myśląc zgodziłem się :P Wchodzę dzisiaj na ten jego blog zobaczyć co on zrobił z moim tekstem i zaskoczenie... znaczy nic z moim tekstem nie zrobił, tylko na chama wkleił z 2 linijkowym komentarzem, ale nic to. Następnym postem się zrehabilitował w moich oczach. Napisał bowiem całkiem ciekawy tekst o internecie, którego pełna treść jest tutaj: http://gad777.blog.onet.pl/1,DA2009-06-23,index.html .

Osobiście uważam, że facet ma rację. Sam raczej patrze na posty, z którymi się kłócę jak na "opinie" nie jak na ludzi. No bo w sumie nie może być inaczej. Będąc człowiekiem w internecie można bardzo szybko zostać zranionym, dlatego też ludzie bardzo szybko, przynajmniej z moich obserwacji stają się "opiniami", właśnie po to, żeby móc bezpiecznie dyskutować i prezentować swój światopogląd w internecie. Z drugiej strony, czy nie płacimy za to bezpieczeństwo, jako całość, taką "internetową znieczulicą". Znaczy czy nie za bardzo stajemy się opiniami, i czy potrafimy jeszcze rozpoznać gdy na naszej internetowej drodze staje człowiek...
jetinajt jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 01-01-2010, 13:04   #2
Mariam
Fan "Strefy 11" i tarota
 
Mariam na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Lokalizacja: Gdańsk.
Posty: 56
Domyślnie

Nie jestem specem, ale wydaje mi się, że ten wątek jest bez sensu.
Mariam jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 01-01-2010, 17:26   #3
jetinajt
Świr wymagający opieki
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 453
Domyślnie

Ja też nie jestem specem, ale wydaje mi się, że to jest nic nie wnoszące nabijanie postów. Skoro uważasz, że jest bezsensu to mogłaś pozwolić mu zostać na dnie tego forum gdzie nikt nie byłby narażony na jego czytanie. Skoro jednak postanowiłaś wydobyć go z czeluści zapomnienia to mogła byś przynajmniej rozwinąć swoją wypowiedź w odniesieniu do tezy zawartej w pierwszym poście. Dlaczego uważasz za bezsens rozważenie tego jak bardzo różni się twoje "ja" w internecie od tego jakie jest twoje "ja" na ulicy? Co bezsensownego jest w zastanowieniu się nad fenomenem, że jeden i ten sam człowiek, który w rzeczywistości jest miły i grzeczny w internecie jawi się jako zarażony znieczulicą gnojek? Przemyśl to sobie, a potem postaraj się uzasadnić jakoś swoją tezę, przy czym jest bezsensu bo jest bezsensu nie jest właściwym uzasadnieniem.
jetinajt jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz


Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:16.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.