Wróć   HPN.pl > Pozostałe > Inne

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 01-25-2008, 21:13   #11
jetinajt
Świr wymagający opieki
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 453
Domyślnie RE: Homoseksualiści - próba naszej tolerancji...

Cytat:
Albo przyjmę twój sposób myślenia i parabolizowania: wyznawcy niektórych religii powinni biegać z nożami i obrzezać wszystkich jak leci. Niektóre plemiona afrykańskie powinny wysyłać po świecie posłańców i zakładać na szyję kobiet pierścienie, przy okazji nacinając klatkę piersiową i brzuch wszystkich napotkanych. Ustawy powinny zakazywać aborcji i seksu przedmałżeńskiego, przy okazji nakazując chodzenie do pracy z dywanikiem i kompasem, w miejscach publicznych powinny być strzałki wskazujące, w którą stronę jest mekka, a kobieta, która pokaże twarz powinna być publicznie kamienowana.
Tak wygląda mieszanka (różnych) religii i polityki.
A czy ja pisałem coś o zwyczajach i tradycjach związanych z religią? Ja pisałem o podstawowych normach moralnych, których Kościół musi bronić. Przecież papież nie każe nikomu jeść wigilii, święcić jedzenia w Wielką Sobotę czy też zakazuje zabawy w wielkim poście. To są tradycje wyłącznie wewnątrz religijne, tak samo jak zachowania, które ty wymieniłeś. Przestrzegania tych tradycji żadna religia nie wymaga od ludzi z zewnątrz. Ale jeśli łamane są podstawowe normy moralne to religia musi o tym głośno mówić.

Cytat:
Szczęściem wszelkiego rodzaju instytucje międzynarodowe są areligijne i nie wydają swoich orzeczeń (Strasburg) i rozporządzeń w oparciu o jakiekolwiek religie bo by był niezły chaos.
Ale chciałem zauważyć, że wszelkiego rodzaju prawo karne zostało oparte o normy religijne. Bo to właśnie z norm uczonych przez religię wynikało co jest dobre, a co jest złe.

Cytat:
Kościół niech najpierw upora się ze swoimi problemami (pedofile itp) zanim zacznie robić raban.
Ja nie rozumiem, dlaczego wszyscy antyklerykałowie oceniają prawie miliardową społeczność na podstawie promila czarnych owiec, które przecież zawsze się znajdą w każdym środowisku. Dlaczego nigdy nie widzicie tego co Kościół robi dobrego.

Cytat:
Aha... wspomnijmy tylko jak kościół się odnosił do wydarzeń w trakcie woojen światowych??? Ciekawe czy wtedy ktoś mówił (chodzi mi o wyższych urzędników i Watykan), że to złe i czy kogoś za to objęto karą (ekskomunika itp???)
Najwyższe władze nie zareagowały jak należy(choć papież Pius XII uratował wielu Żydów w czasie II Wojny Światowej), nie był na tyle stanowczy jak powinien, ale dół działał aktywnie. Popatrz ilu Polaków jest na liście sprawiedliwi wśród narodów świata. Duża część z nich należała do Kościoła i wiedziała jak się zachować.
Poza tym to nie chrześcijanie wymyślili najgorszy po nazizmie ustrój na ziemi, a banda antyklerykałów i ateistów ze Stalinem na czele.

Cytat:
Wolny kraj wolnym krajem, a sprawiedliwość musi być po stronie katolików tak?
Wolność słowa wolnością słowa, ale katolicy niech się lepiej nie odzywają, tak?


http://www.kaczmarski.art.pl/tworczosc/wiersze_alfabetycznie/kaczmarskiego/p/postmodernizm.php
jetinajt jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 01-25-2008, 23:58   #12
Bubi
Senior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 109
Wyślij wiadomość przez MSN do Bubi
Domyślnie RE: Homoseksualiści - próba naszej tolerancji...

Cytat:
jetinajt napisał/a:
A czy ja pisałem coś o zwyczajach i tradycjach związanych z religią? Ja pisałem o podstawowych normach moralnych, których Kościół musi bronić. Przecież papież nie każe nikomu jeść wigilii, święcić jedzenia w Wielką Sobotę czy też zakazuje zabawy w wielkim poście. To są tradycje wyłącznie wewnątrz religijne, tak samo jak zachowania, które ty wymieniłeś. Przestrzegania tych tradycji żadna religia nie wymaga od ludzi z zewnątrz. Ale jeśli łamane są podstawowe normy moralne to religia musi o tym głośno mówić.
Czyje normy? Społeczne czy chrześcijańskie? Normą w niektórych społeczeństwach jest zabijanie za niektóre czyny (tak nakazują pewne odłamy różnych religii) i to nie jest szybka i bezbolesna śmierć. Czemu mamy przyjmować tylko normy

Cytat:
jetinajt napisał/a:Ale chciałem zauważyć, że wszelkiego rodzaju prawo karne zostało oparte o normy religijne. Bo to właśnie z norm uczonych przez religię wynikało co jest dobre, a co jest złe.
Nie wiem czy śmiać się czy płakać??? To co jest opisane w tekstach religijnych było odzwierciedleniem nurtu w społeczeństwie. Inaczej, gdyby teksty były ponadczasowe, nie ulegały by zmianie (ST oko za oko i NT policzek jest chyba dobrym przykładem ewolucji myśli prawnej i sprawiedliwości). Bóg zmienia zdanie, zależnie od czasów, więc nie istnieją jakieś ponadczasowe prawa.

Cytat:
jetinajt napisał/a:Ja nie rozumiem, dlaczego wszyscy antyklerykałowie oceniają prawie miliardową społeczność na podstawie promila czarnych owiec, które przecież zawsze się znajdą w każdym środowisku. Dlaczego nigdy nie widzicie tego co Kościół robi dobrego.
Bo to jest tak jak ze wszystkim. Człowiek wierzy w to co się mówi do momentu znalezienia dziury w rozumowaniu. Podobnie jest z nauką. Jeśli kościół, czy jakakolwiek instytucja chce się w wtrącać w sprawy innej instytucji, powinna mieć rozwiązane swoje problemy w tej kwestii. Jak byś zareagował, gdyby rozwiedziona kobieta wytykała ci co robisz nie tak w swoim małżeństwie?

Cytat:
jetinajt napisał/a:
Najwyższe władze nie zareagowały jak należy(choć papież Pius XII uratował wielu Żydów w czasie II Wojny Światowej), nie był na tyle stanowczy jak powinien, ale dół działał aktywnie. Popatrz ilu Polaków jest na liście sprawiedliwi wśród narodów świata. Duża część z nich należała do Kościoła i wiedziała jak się zachować.
Poza tym to nie chrześcijanie wymyślili najgorszy po nazizmie ustrój na ziemi, a banda antyklerykałów i ateistów ze Stalinem na czele.
Jak mówiłem chodziło mi o wysokich hierarchów. Pytanie jest raczej kto popierał nazizm??? Papież z tego co pamiętam nie miał wiele przeciw.

Cytat:
jetinajt napisał/a:
Wolność słowa wolnością słowa, ale katolicy niech się lepiej nie odzywają, tak?
Oczywiście niech się odzywają. W sprawach wiary kierując się wiarą, w sprawach nauki nauką. W sprawach politycznych dobrem większości i faktami.

Cytat:
jetinajt napisał/a:
http://www.kaczmarski.art.pl/tworczosc/wiersze_alfabetycznie/kaczmarskiego/p/postmodernizm.php
Zrób mi jeszcze z Kaczmarskiego praktykującego i wiernego chrześcijanina... skoro licytujemy się na piosenki to proszę bardzo: http://www.kaczmarski.art.pl/tworczosc/wiersze_alfabetycznie/kaczmarskiego/s1/sniadanie_z_bogiem.php
Bubi jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 01-26-2008, 00:25   #13
jetinajt
Świr wymagający opieki
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 453
Domyślnie RE: Homoseksualiści - próba naszej tolerancji...

Cytat:
Zrób mi jeszcze z Kaczmarskiego praktykującego i wiernego chrześcijanina... skoro licytujemy się na piosenki to proszę bardzo:
Nie robię z niego wzorowego chrześcijanina. Piszę tylko, że popieram to co napisał w tej piosence. Nie popieram tego co co napisał w wymienionej przez ciebie piosence, ale to nie zmienia faktu, że niezwykle lubię jego twórczość. W niej widać, że JK ciągle szukał sensu, w swoich piosenkach nie drwił z Boga, a zadawał pytania na wątpliwości. Nie odrzucał Boga jak jakąś fantazję czy opowiastkę starych bab. On Go traktował poważnie. Co pewnie na samym końcu życia pozwoliło mu odnaleźć sens wiary.
jetinajt jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 01-26-2008, 03:03   #14
Bubi
Senior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 109
Wyślij wiadomość przez MSN do Bubi
Domyślnie RE: Homoseksualiści - próba naszej tolerancji...

Cytat:
jetinajt napisał/a:
Nie robię z niego wzorowego chrześcijanina. Piszę tylko, że popieram to co napisał w tej piosence. Nie popieram tego co co napisał w wymienionej przez ciebie piosence, ale to nie zmienia faktu, że niezwykle lubię jego twórczość. W niej widać, że JK ciągle szukał sensu, w swoich piosenkach nie drwił z Boga, a zadawał pytania na wątpliwości. Nie odrzucał Boga jak jakąś fantazję czy opowiastkę starych bab. On Go traktował poważnie. Co pewnie na samym końcu życia pozwoliło mu odnaleźć sens wiary.
Kaczmarski wierzył bardziej w coś jak Absolut. Traktował Boga jako coś niezmierzonego, ale też nie wtrącającego się zbytnio do naszego życia. Stosunek do katolickiego Boga i katolików jako takich w ogóle, pięknie obrazuje program "Raj" i wywiady do niego... Ja też lubię jego twórczość i dlatego nie mogę się z tobą zgodzić. Polskie wyobrażenie Boga Kaczmarski traktował jako baśń i opowiastkę starych bab.
Bubi jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 01-27-2008, 13:47   #15
Filemona
Senior Member
 
Filemona na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Lokalizacja: Wschód.
Posty: 1,061
Domyślnie RE: Homoseksualiści - próba naszej tolerancji...

Ja nie potępiam homoseksualistów. Powinniśmy się pogodzić z tą "innością". Co do akceptacji... Hmm... Sama nie wiem. Teoretycznie nic do nich nie mam, ale nie mogę sobie wyobrazić patrzenia ze spokojem na zakochanych w sobie mężczyzn czy kobiet. Po prostu nie mogę, więc nie wiem jak bym w takiej sytuacji zareagowała. Najpewniej odwróciłabym wzrok i pomyślała "Co za ludzie", czy coś w tym rodzaju. Ale teoretycznie to przecież też ludzie. Myślę, że powinni mieć te prawa co my. Nie zapomnijcie, że Dumbledore jest gejem. A przecież to dobry człowiek! Nikt by go o to nie podejrzewał. Czy to, że się o tym dowiedzieliśmy coś zmieniło? Otóż nie. Więcej nie mam do powiedzenia w tej sprawie, koniec kropka.
Filemona jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 01-28-2008, 15:29   #16
Angelina Johnson
Senior Member
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 1,006
Wyślij wiadomość przez MSN do Angelina Johnson
Domyślnie RE: Homoseksualiści - próba naszej tolerancji...

Mnie przeraża to co dzieje sie z Kosciołem. Ja rozumiem, że księża mają za zadanie głosić Słowo Boże, Ewangelie i wszystko co Bóg pragnie Nam przekazać, ale chyba powoli zaczyna za bardzo sie mieszać w sprawy,w które nie powinien. Czy Jezus gdyby żył miałby coś przeciwko homoseksualistom? Kto wyznacza granice moralnosci? Sami ludzie. I oni sami mogą je rozszerzyć, bądz zwęzic. A Koscioł coraz bardziej wtrąca sie we wszystko, w co tylko możne. Często dziwi mnie jego stosunek do niektórych rzeczy. Juz w średniowieczu zostało udowodnione jak wielki wplyw na wierzących ma ksiądz, biskup, czy tym bardziej papież. Przecież Jezus głosił, że kocha każdego człowieka i każdy człowiek zasluguje na szacunek i zbawienie. A homoseksualisci? Oni są wręcz tępieni przez więkoszośc "głoszących Słowo Boże". A to jest niesprawiedliwe, bo jak podkreślam to nie byl, nie jest i nigdy nie bedzie ich wybor. Tak poprostu sie stało z takich czy innych przyczyn ( które podałam w pierwszym poscie). I co mają zrobic? Nie wierzę, że Bóg tego nie rozumie, to byloby poprostu śmieszne. A szczerze mówiać wiele księzy wykorzystuje to, że każdy im wierzy i mówią to co uważają za sluszne przypisując to słową, czy myślą Jezusa.
Co do małzenstw homoseksualistow. Jako narod nie jestesmy jeszcze gotowi na zaakceptowanie calujacych sie gejow, czy lesbijek. To byłby dla Nas za duży szok. Może kiedys uda Nam sie to zmienic. Jednak nigdy nie poparłabym tego, żeby takie związki mogły prawnie posiadać dziecko. I nie dlatego, że mogliby go źle wychowac, ale poprostu to nie byloby dobre dla tego dziecka. Znany jest wszystkim model 2+1, czyli ojciec, matka i dziecko. Czy ojciec, ojciec i dziecko, lub matka, matka i dziecko chocby nie wiem jak bardzo udawali powszechnie znane Nam malzenstwo zdolaloby zapewnic swojemu podopiecznemu to co zapewnilaby mu para heteroseksualna? Nie sądze. Póki dziecko byłoby male niewiele by rozumialo. Jednak kiedy poszloby do szkoly zostaloby wysmiane przez rowiesnikow i nazywane dzieckiem pedałów, czy lesb. Zostałoby odtrącone i samotne. Niestety homoseksualisci nie powinni miec prawa do posiadania dziecka. U Nas poprostu by sie to nie przyjeło.
Angelina Johnson jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 01-30-2008, 15:04   #17
Miss Bagwell
Praktykant Voodoo
 
Miss Bagwell na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Lokalizacja: Jaskinia Platona
Posty: 988
Wyślij wiadomość przez MSN do Miss Bagwell
Domyślnie RE: Homoseksualiści - próba naszej tolerancji...

Cytat:
A ja mam pytanie, jeśli mówimy już o tolerancji ( choć trochę odbiegające od pierwotnego tematu) : Czy nie denerwóją was ludzie któzy wraz z zmieniajacą sie partia rzadzącą zmieniają swoje poglady? Mnie tak. Nie jestem człowiekiem idealnym, mam wiele wad. Pracuję w zawodzie w którym spotykam wielu ludzi, naprawde róznych. Nigdy nie ukrywałam, że mam liberalne poglady, ale nie rozgłaszałam też swoich przekonań, nie namawiałam nikogo do zmiany swoich. Każdego oceniam sprawiedliwie i tą samą miarą, ale powiem szczerze, że się boje. Na przełomie marca i kwietnia bedzie wybierany nowy rektor na uczelni, a głównym kandydatem jest pan X który zajmował wysokie stanowiskio w rzadzie PiS. Wspomnie, że już raz owym rektorem był, nie było zbyt ciekawie. Chodzi mi o to, że niektóży ludzie wplatają swoje poglądy tam gdzie powinni być bestronni, gdzie bestronność jest najważniejsza. Sama trzymam się zasady : jaką miarą my mierzymy, taką i nam odmierzą. Jestem tolerancyjna, wszystko w granicach prawa i granicy moralności, ale tą granice musi wyznaczyć sobie każdy z nas. Bo wtedy bedziemy się jej trzymać, a nie bedzie nas mierzwuić jak coś nażuconego
.

Trochę odbiegasz od tematu , mógłbyś z tym postem wbić raczej na temat pt. Polityka. Tutaj też taki jest
Ale cóż chcąc nie chcąc masz racje. 21 października wielu naszych obywateli też zmienili swoje sympatie polityczne o 360 stopni tylko po to by obalić jedną partię a nie dlatego i odseparować ją od władzy. No i mieliśmy największy ruch przy polskich uranach jakiego nie było od wielu lat i kto wie czy taka frekwencja się jeszcze kiedyś powtórzy. Ale cóż my poradzimy na zjawisko upolityczniania się w miejscach które raczej do tego się nie nadają? Polityka jest wszędzie i tak już chyba musi być.B)
__________________
''The world is spinning too fast
I'm buying lead Nike shoes
To keep myself tethered
To the days I try to lose''
Miss Bagwell jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 01-30-2008, 18:42   #18
Kot
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Posty: 134
Domyślnie RE: Homoseksualiści - próba naszej tolerancji...

zgadzam się z moja przedmówczynią, nawet bardzo drastycznie odbiegłam od tematu - nie powinnam była. Miało to jednak na celu zwrócenie uwagii na nietolerancje w szerszym zakresie.
Przeprasam, mój błąd.

Mam nadzieje, że za kilkanaście, kilkadziesiąt lat Polska stanie siękrajem bardziej otwartym i tolerancyjnym.
Kot jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 01-31-2008, 03:17   #19
malinka_09
Fan "Strefy 11" i tarota
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 85
Wyślij wiadomość przez MSN do malinka_09
Domyślnie RE: Homoseksualiści - próba naszej tolerancji...

Według mnie każdy ma prawo kochać i to nieważne jakiej płci jest ta druga osoba. Ważne, że razem są szczęśliwe, przecież o to chodzi w istocie człowieczeństwa. Kościół nie powinien się do tego mieszać. W moim kręgu znajomi homoseksualim tolerują i cieszę się z tego. Popieram różne gwiazdy np. Elton John, Jane Fonda, które publicznie wyznają, że są homo. gdy czytałam wypowiedzi Chimery i Blackberry, to włos mi się jeżył na głowie. To okropne, że młodzi ludzie zostali doprowadzeni do czegoś takiego, że popełnili samobójstwo tylko dlatego, że...kochali. To smutna i bolesna lekcja tolerancji, ale musimy ją przetrwać. Może wtedy świat stanie się lepszy. Mam taką nadzieję.

Bubi i jetinajt: Cieszę się, że ktoś jeszcze kocha Kaczmarskiego tak jak ja. Pozdrawiam
malinka_09 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-01-2008, 14:39   #20
Mitzi Caspar
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 151
Domyślnie RE: Homoseksualiści - próba naszej tolerancji...

Homoseksualiści są mi zwyczajnie obojętni. Nie zaglądam im do łóżka, niech mają śluby itd, ale co do dzieci jestem raczej przeciwna, bo w naszej konserwatywnej Polsce byłby to wielki szok,
Tylko niech się przy mnie nie całują itd, bo obrzydza mnie to w takim samym stopniu jak mizianie się przy mnie par hetero.
Mitzi Caspar jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia tematu
Wygląd

Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:30.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.