Wróć   HPN.pl > Harry Potter > Świat Magii

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 05-18-2009, 20:06   #11
Gimbya
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 170
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ginny_Kitty Zobacz post
Zresztą te trzy rzeczy są tylko przykładami. Jest ich wiele więcej.
Tak wiem. To są właśnie minusy tworzenia "własnych światów", takich z detalami.
A co do tych zmieniaczy, to nie chodziło mi, żeby umierało jak najwięcej osób, tylko, że to jest takie jakby trochę... niemoralne. No, nie wiem jak to określić. Wyobraźmy sobie świat, w których każdy co chwilę by się cofał i coś poprawiał (nie mówię już tylko o ratowianiu ludzkiego życia, tylko ogólnie)? To jest dla mnie nie ogarnięcia. Jakby wiele osób posiadało zmieniacze to by zapanowało coś w rodzaju chaosu. Ciągle ktoś by się przemieszczał w czasie. Myślę, że to dlatego Ministerstwo przechowywało je i udostępniało tylko tym, którzy udowodnili że potrzebują.
Dobra, nie drążmy już tych zmieniaczy. xDD
Gimbya jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-18-2009, 20:23   #12
Sunglasses
Świr wymagający opieki
 
Sunglasses na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Lokalizacja: Forks
Posty: 392
Domyślnie

Moim zdaniem, po prostu takie 'niedopracowania' są potrzebne, bo przecież praktycznie wszystko można zrobić za pomocą magii, oprócz wskrzeszenia [No, chyba, że w grę wchodzi Kamień Wskrzeszenia.]. Byłoby to zupełnie bez sensu, gdyby wszystko było tam magiczne, okeej. Wyobrażacie sobie, np. mamę Rona, która ma w ręku różdzkę i celuje nią w torebkę, mrucząc Accio, bo jej się nie chce nosić ? Tak samo jest z Filchem, który jest woźnym w Hogwarcie, nie wiem, może po prostu lubił to, co robił i nie chciał używać magii ? Może i jest to małe niedopracowanie, ale wprowadza w akcję 'człowiecze nawyki' ^^.
__________________
Bierz co możesz i nie oddawaj.
Sunglasses jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-18-2009, 20:32   #13
Gimbya
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 170
Domyślnie

Cytat:
Napisał Sunglasses Zobacz post
Tak samo jest z Filchem, który jest woźnym w Hogwarcie, nie wiem, może po prostu lubił to, co robił i nie chciał używać magii ?
Ja myślę, że on lubił używać magii, a przynajmniej chciał to robić, ale nie mógł - był charłakiem.

No, takie niedopracowania są potrzebne. Bez nich nie miałybyśmy się czego czepiać. ^^ A czepianie się jest fajne. ; P
No, i książka była by bez tego mniej ciekawa. Książka idealna? Brrr. Nuda. ; >
Gimbya jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-19-2009, 19:49   #14
levarek
Niepoprawny marzyciel
 
levarek na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 37
Domyślnie

Ta dokładnie

Drobne błędy to normalka, chociaż z tymi zmieniaczem czasu troche Jo zmotała.
Nie można było wracać cały czas do przeszłości bo zmieniacze czasu były w ministerstwie, pod ochroną. Myślę że Jo chciała pokazać takimi zmieniaczami czasu że dzięki magii prawie wszystko da się zrobić, ale większość tych rzeczy jest nieosiągalna dla zwykłych śmiertelników. :P
levarek jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-27-2009, 23:12   #15
LaLuna
Czytelnik horoskopów
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 23
Domyślnie

Ja też się zastanawiałam nad tymi zmieniaczami czasu i doszłam do wniosku, że gdyby cofnięto się w czasie, by uratować rodziców Hary'ego to Voldemort by żył, żył i żył i zabijał. Harry byłby normalnym chłopcem i nie musiałby już zabić Voldemorta, więc kto by to zrobił?
Nad zmieniaczem czasu "panował" Dumbledore, więc gdyby cofnął się w czasie, by uratować Syriusza, musiałby to powiedzieć Harry'emu, a ten chciałby wtedy za wszelką cenę uratować rodziców. I wtedy Voldemort siałby spustoszenie wciąż...

Moim zdaniem Rowling zrobiła kilka drobnych błędow, ale przecież nikt z nas nie stworzyłby takiego świata w ogóle, a co dopiero bez błędów i niedopatrzeń.
LaLuna jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-30-2009, 10:17   #16
Honesta
Mięso armatnie
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 7
Domyślnie

Szczerze mówiąc nie zwróciłam uwagi na te błędy. Tym bardziej- nigdy nie zastanawiała mnie historia z okularami i myślę, że Rowlling też. Myślę, że na niektóre niedopatrzenia znalazłaby jakieś wyjaśnienia tak jak to było po śmierci Syriusza, a mianowicie czemu Syriusz nie mógł zostać duchem... Kwestię okularów można wyjaśnić np. tym, że Harry nosił je bardzo długo zanim został czarodziejem... być może bardzo się do nich przyzwyczaił i nie chciał się ich pozbyć?
Honesta jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-30-2009, 10:47   #17
KaroLh
Praktykant Voodoo
 
KaroLh na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Lokalizacja: File Island
Posty: 529
Domyślnie

Może gdyby je ściągnął to by inaczej widział, gorzej. Nie było chyba zaklęcia na niwelowanie takiej wady ? Ale może był jakiś eliksir. Nikt o tym nie wspominał w książce, ale wydaje mi się, że JO chciała stworzyć bohatera rozpoznawalnego (okulary,blizna). Jaki jeszcze bohater w innej książce ma okulary ? Oprócz blizny to był rozpoznawalny znak Harry'ego.

A tak w nawiasie, kto by się nie pomylił w tak dużej opowieści ?
KaroLh jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-15-2009, 21:28   #18
Luke James Potter
Świr wymagający opieki
 
Luke James Potter na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Lokalizacja: Privet Drive 4 Little Whinging Surrey England
Posty: 326
Domyślnie

Wiecie, niełatwo stworzyć świat, który tak blisko egzystowałby z rzeczywistością poza magiczną, mugolską. Myślę, że za mało wiemy, by oceniać, czy ten twór jst dopracowany, czy nie. Jak twierdził sam Dumbledore, świat magii też ma swoje prawa, a my ich nie poznaliśmy i raczej nie poznamy. Więc należy przyjąć wizję Rowling i skupić się na samej historii, niż rozpatrywać wszelkie wątki poboczne.
__________________
"Ostatnie kłęby pary rozwijały się w jesiennym powietrzu. Pociąg powoli zniknął za zakrętem. Harry wciąż unosił rękę w geście pożegnania.
- Da sobie radę - powiedziała Ginny.
Harry spojrzał na nią, opuścił rękę i z roztargnieniem dotknął nią blizny na czole.
- Wiem.
Od dziewiętnastu lat blizna nie zabolała go ani razu.
Wszystko było dobrze."
Luke James Potter jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-16-2009, 21:33   #19
Dreighton
Czytelnik horoskopów
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 12
Domyślnie

Cytat:
Napisał KaroLh Zobacz post
Jaki jeszcze bohater w innej książce ma okulary ?

Sam Dumbledore nosi okulary-połówki.



Cytat:
A tak w nawiasie, kto by się nie pomylił w tak dużej opowieści ?

Zapewne niewielu jest takich, ale trzeba przyznać, że Rowling nie miała dokładnie opracowanego świata, gdy zabrała się za pisanie.
Dreighton jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-16-2009, 21:48   #20
DeathlyFly
Świr wymagający opieki
 
DeathlyFly na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Lokalizacja: Kosmos ?
Posty: 343
Domyślnie

Myślicie, że napisała najpierw KF, a dopiero później wymyślała co i jak ?

Nie, ona najpierw opisała streszczenie fabuły z 7 tomów. Potem dopiero pisała szczegóły, aż w końcu książkę. Musiała to wszystko przemyśleć.
__________________
http://img829.imageshack.us/img829/3...cc84d8e0b4.png
I don't need a parachute
Baby, if I've got you
Baby, if I've got you
I don't need a parachute
You're gonna catch me
You're gonna catch if I fall
Down, down, down
DeathlyFly jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia tematu
Wygląd

Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Jak wyglądał świat po Voldim?? lily1600 Insygnia Śmierci 17 07-29-2009 22:21
Świat-Magii ArekJ Kosz 5 04-26-2009 18:55
Magiczny świat Alchemik Kosz 12 03-27-2008 20:51
Nasz świat. NimfadoraTonks Kosz 1 06-23-2007 15:33
Świat Harrego Pottera widziany oczami jego najbliższych przyjaciół!!-opowiadania Albus12 Kosz 11 06-09-2007 00:53


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:01.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.