Wróć   HPN.pl > Pozostałe > Inne

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 04-25-2008, 17:08   #1
Juliet
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 305
Wyślij wiadomość przez MSN do Juliet
Domyślnie Samoocena - kompleksy, wady ;]

Myślę, że każdy z nas ma jakieś kompleksy, wady... że czegoś w sobie nie lubi. Ja na przykład nie lubię w swojej osobie:
* nie lubię, mojego poczucia humoru. Jest przesadne. Fajnie jest się zaśmiać z jakiegoś dowcipu, ale moje poczucie humoru jest po prostu przesadne. Zdarzają mi się kompromitujące sytuacje. Np. prowadzę z moją wychowawczynią i koleżanką rozmowę, co napotkam wzrok kumpeli śmieję się do rozpuku. A z czego? Z niczego. A nauczycielka rozgląda się po otoczeniu żeby sprawdzić z czego się śmieje/my.
*nie lubię tego, że się zamykam przy osobnikach płci męskiej ;]. Ogólnie to nie jestem wstydliwa, ale jak w pobliżu jest jakiś chłopak ( obojętnie czy mi się podoba cz nie) po prostu się 'zamykam'.
Z wyglądu:
*nie lubię mojej cery. Jest za blada, próbowałam fluidów nie fluidów, ale nie mam czasu tego robić co ranek.
Ogólnie moja samoocena nie kuleje, ale też nie jestem w sobie zakochana po uszy. A jak jest z Wami? ;]]
Pozdrawiam, Juliet.

PS - A tak w ogóle temat nie najlepszy, ale pomyślałam, że jak jest temat 'co jesz w tej chwili' to i ten się jakoś przyjmie.
Juliet jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 04-25-2008, 19:02   #2
Sev1302
Praktykant Voodoo
 
Sev1302 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 499
Domyślnie RE: Samoocena - kompleksy, wady ;]

Och kochana!
Na początku moje wady...

1. Zbytnia pewność siebie... To znaczy, może nie pewność ale... no nie wiem jak to ująć w słowa. Po prostu nieraz jak rozmawiam z nauczycielami, to jestem za bardzo na luzie i gadam z nimi jak z kolegami... Wiem, że może to nie jest do końca wada, ale mi to przeszkadza. Jak zamiast Dobrze powiem OK, albo przepraszam sorry... Nieraz mi się to zdarzyło... i to o wiele gorsze sytuacje...
Ale oczywiście to nie jest moja najgorsza wada.

2. Jak każda dziewczyna w mym wieku lub starsza, nie podoba mi się moja waga...
Och, oczywiście wiem, że może jakoś cholernie gruba nie jestem, ale zawsze byłoby lepiej gdyby czegoś było mniej Niektórzy mi mówią, że coś sobie ubzdurałam, ale ja wiem swoje oczywiście.

3. Moje piękne ząbki. Bogu dzięki że już niedługo będę miała aparat stały. Już ok. 3 lata noszę ruchomy i na szczęście widzę efekty.

Teraz już nic nie wymyślę...

Pozdrowienia.
Sev1302 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 04-25-2008, 19:03   #3
Veela
Omijać szerokim łukiem
 
Veela na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 1,115
Wyślij wiadomość przez MSN do Veela
Domyślnie RE: Samoocena - kompleksy, wady ;]

Cytat:
Jest za blada, próbowałam fluidów nie fluidów, ale nie mam czasu tego robić co ranek.
Wystarczy wstać godzinkę wcześniej i będziesz miała czas na wszystko, skoro Ci na tym zależy. Odrobinę samodyscypliny.

Już podobny temat był, ba - identyczny, ale nie wiem, co się z nim stało.

Ostatnio edytowane przez Lady Mary Jane : 05-10-2009 o 19:31.
Veela jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 04-25-2008, 19:09   #4
E-Vaire
Super Moderator
 
E-Vaire na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Lokalizacja: Trójmiasto
Posty: 1,768
Domyślnie RE: Samoocena - kompleksy, wady ;]

Buhahah, zaraz przyjdzie Miss i powie nam, że nie ma żadnych kompleksów xD

* problemy z zawieraniem nowych znajomości - to jest dla mnie wadą właściwie dlatego, że znajomości są przydatne. Szczere do bólu, nie zależy mi na kumplach, ale czasami szkoda. Są przydatni tacy znajomi :D
* dziecinna złośliwość - ahahahah xD tak po prostu jestem z charakteru złośliwa i to jest baaardzo dziecinne. Śmiać mi się chce po tym co zrobiłam. Bo głównie coś robię i wychodzę na idiotkę. Ale to tylko jeśli chodzi o złośliwe zaczepki, o jeszcze większej kompromitacji w...
* robieniu nie myśląc w ogóle wcześniej - do cholery! Nie umiem zliczyć okropnych sytuacji kiedy zrobiłam coś naprawdę głupiego, a potem bardzo żałuję. Ale czasu nie da się cofnąć i trudno mi się z tego wszystkiego wykręcać, nawet bardzo trudno bywa. Nie cierpię tego, nie umiem czasami pomyśleć nad tym co robię, to się wydaje całkowicie normalne. Często zapominam. A ludzie to czytają, widzą, ja też. Masakra. Bywają sytuacje w których nie umiem czytać tego co napisałam jeśli chodzi o internet. Nie potrafię, bo od razu czuję się jak idiotka xD Mam świadomość tego, że to coś cały czas może być przez kogoś czytane, kto czytać NIE powinien. to okropne.

Z wyglądem jest trochę łatwiej. Sama nie oceniam po wyglądzie i nie trudno mi się żyje bez ukrywania się po kątach. Mimo wszystko
* nie cierpię swojego wzrostu, a mierzę... ponad 150cm? Powaga =[ Ale jak patrzę na dziewczyny z 180cm to od razu mój problemik znika =D
* wagaaa.., bo wolałabym być szczuplejsza xD też problem mały, bo nie jestem gruba, bo prostu nie podoba mi się moja figura i ja sama uważam się za grubszą niż powinnam być -/-

to na tyle ze zwierzeń, większych kompleksów czy wad [dla mnie, nie dla was] nie mam, a przynajmniej JA tak myślę xD. Bo wam się wydaje, że mam prawie same wady, ale ja mam inne zdanie na ten temat.
E-Vaire jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 04-25-2008, 19:47   #5
Nacia1234
Moderator
 
Nacia1234 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Lokalizacja: Trondheim
Posty: 4,354
Domyślnie RE: Samoocena - kompleksy, wady ;]

Z charakteru:

W przeciwnieństwie do EV - częstoz astanawiam się nad tym co mówię, piszę i to jest dla mnie wadą, bo im dłużej się zastanawiam, tym bardziej to, co powiem będzie głupsze.

Czepialstwo - czepiam się błędów językowych jak nikt inny. Ludzi zaczyna to już denerwować, ale cóż, żyję dla siebie, nie dla nich, a ja o poprawność językową dbam, o! xD

Lenistwo - o taaaaaak. Jestem strasznie leniwa i tego w sobie nie nawidzę. Postanawiam zacząć się uczyć, a na następny dzień już mi się nie chce.

A na dodatek - żarłok ze mnie. Jem bardzo dużo, najwięcej słodyczy, ale najlepsze w tym jest to, że nie tyję tak strasznie i to moja chluba ;].

Za bardzo pyskuję do rodziców - zabrali mi przezto komputer z pokoju, ateraz przez jakiś miesiąc staram się go odzyskać. Już dwa dni wytrzymałam, ale jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie, o! xD

Z wyglądu... najbardziej nos. Mój nos jest ohydny! Odziedziczyłam go po... mamie i tacie - mama ma szeroki, a tata długi - masakra. Do tego nienawidzę swoich ust. Wyglądają jak jakiś dziób. I syyfy. To jest jeszcze gorsze, ale wiem, że z czasem minie.

__________________
Life is wasted on the living
Nacia1234 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 04-25-2008, 20:45   #6
Flegma
Omijać szerokim łukiem
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Posty: 1,708
Domyślnie RE: Samoocena - kompleksy, wady ;]

Cytat:
Veela napisał/a:
Cytat:
Jest za blada, próbowałam fluidów nie fluidów, ale nie mam czasu tego robić co ranek.
Wystarczy wstać godzinkę wcześniej i będziesz miała czas na wszystko, skoro Ci na tym zależy. Odrobinę samodyscypliny.
Ejj. Mnie cały make up, prostowanie włosów zajmuje 25 minut xD.

Kompleksy? Phi. Nie wiem, co to jest. Nie mam żadnych kompleksów, jestem szczęśliwaa.

A tak całkiem serio, to taka postawa mnie śmieszy. KAŻDY ma kompleksy. A ten co mówi, że ich nie ma- ma ich jeszcze więcej. No, a jako normalny człowiek też mam wady. I to dużoo ;].
*największym moim kompleksem jeżeli chodzi o wygląd jest moja waga, nie mogę patrzeć na swoje nogii, generalnie, mniej o 4 kilo i byłoby ok ;]
*następną rzeczą są małe oczy, boże, boże, zawsze chciałam mieć dużee oczy, takie, żeby mi się nie mieściły w oczodołach xP
*chciałabym być wyższaa, ale tak jak EV pocieszam się widząc dziewczyny 190 cm =P
*chciałabym mieć większe cycki
*chciałabym mieć mniejszy tyłek
*o, nie cierpię mojego profilu, jest okropny, a zwłaszcza lewy xD
*generalnie, mam dzieciną twarz, nie lubię tego.

Ale nie, ja nie jestem pusta! Ja tylko zwracam uwagę na wygląd xP. Ale mam kompleksy odnośnie mojego charakteru, a jakże. Mianowicie:
*jestem uległaa; i to jaak. Może wynika to też z mojego lenistwa. Przyznaję ludziom rację dla świętego spokoju, nie walczę o moje ideały, nie spieram się, gdy widzę, że nie ma z kim... bo misięniechcee.
*cały czas zmieniam zdanie; w jednym momencie mówię "tak", po chwili mówię "nie", raz podoba mi się jeden chłopak, a po tygodniu następny, raz coś zrobię i uważam to za słuszne, a potem tego cholernie żałuję. Aczkolwiek, staram się nie traktować ludzi przedmiotowo, chociaż się zdarza (niestety).
*nie rozumiem i nie obchodzą mnie problemy innych; może wydawać się to normalne, ale wiem, że nie poświęciłabym życia za kogoś obcego. Nie rozumiem też ludzkich problemów. Po prostu, często trudno do mnie dociera, że coś, co dla mnie jest straszną głupotą, dla kogoś innego może być bardzo ważne. Nie umiem pocieszać ludzi, jedynie moje przyjaciółki, a i to nie zawsze wychodzi. Nie lubię siebie za tę bezczynność, gdy nie umiem pomóc, a to najczęściej wynika z braku chęci i zaangażowania. Obchodzi mnie tylko moja rodzina, przyjaciele i ja. Reszta mi totalnie lata, mało rzeczy mnie rusza. Oczywiście, nie mogę patrzeć na ludzką krzywdę, ale generalnie, zajmuję się swoimi problemami, a inni niech się zajmują swoimi. A czego najbardziej nie lubię? Braku problemów. Bo wtedy mamy tendencję do ich wymyślania. Ughh.
__________________
Because nothing sucks worse than feeling alone, no matter how many people are around.
Flegma jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 04-25-2008, 20:48   #7
Filemona
Senior Member
 
Filemona na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Lokalizacja: Wschód.
Posty: 1,061
Domyślnie RE: Samoocena - kompleksy, wady ;]

Zacznijmy od charakteru...

Gadulstwo - Jak się rozgadam, to nie dam nikomu dojśc do słowa. Teraz już to trochę ograniczyłam, ale i tak...

Plotkarstwo - Nie powierzajcie mi sekretów! xD Co prawda, wielkie tajemnice potrafię zatrzymac dla siebie, ale różne drobnostki często mi się wymykają. Tyle że nie całe, a częśc. I to jest najgorsze, bo potem ludzie mnie błagają, żebym powiedziała wszystko. xD Tak ogólnie, jeśli kogoś lubię, to nie wygadam, ale jeśli nie... xD

Neomania - Ja co drugą osobę, która nie używa polskich znaków lub często wstawia emotikony, nazywałabym neonkiem... xD Hmmm... Chwila, to ja jestem neonkiem! xD Wow! xD No dobra, przesadzam... Ale i tak za często widzę w ludziach neonki.

Zapominalstwo - Ostatnio przez trzy lekcje z rzędu zapominałam wziąć teczkę na rysunki z klasy (taka na A3, duża, nie mieści mi się do plecaka, więc noszę ją osobno) i chłopaki mi ją zanosili za każdym razem! xD

Lenistwo - W każdej postaci... ;D Nie chce mi się sprzątać, suszyć włosów, pisać postów w Rawenclawie... xD

A teraz wygląd.

Pryszcze - Mam ich za dużo na czole, dlatego nosze grzywkę. xD Nie znoszę ich!

Wory pod oczami - Czasem się pojawiają i to mnie wkurza. xD

Włosy - Są za gęste! I do tego najciemniejsze w całej klasie! Wiecie, jak się czuję wśród tych wszystkich platynowych blondynek? xD

Piersi - Za małe! xD Kiedy dziewczyny z mojej klasy mają rozmiar B, ja mam A, kiedy one C, ja mam B... xD

Edit: Zapomniałam o tym, że chciałabym ważyć 2 kg mniej. ;]
Filemona jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 04-26-2008, 10:15   #8
E-Vaire
Super Moderator
 
E-Vaire na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Lokalizacja: Trójmiasto
Posty: 1,768
Domyślnie RE: Samoocena - kompleksy, wady ;]

A ja tak czytając wasze posty powinnam dodać do swojego postu egoizm, bo Flegma troszkę mi przypomniała, lenistwo i czepialstwo. to są wady, ale właściwie egoizm wcale mi nie przeszkadza. Bardziej dbam o siebie niż o innych, rzadko mnie interesują ich problemy. Zdarza się, że chcę komuś pomóc, ale, cholera, to jest tak rzadkooo... Generalnie nie obchodzą mnie małe chore dzieci, nie wysyłam sms'ów, płaczesz na korytarzu? Mijam. Co ja jestem? O.o
Lenistwo mi przeszkadza w życiu. Źle.
Czepialstwo, ja lubię swoje czepialstwo xD Błędy, braki, głupie odzywki, posty. Ach! tak, będę się czepiać ludzi do końca swojego życia x)

No, i widzicie? Mogę tak powoli przypominać sobie swoje wady, bo mam ich pełno xD No nie. Niekonieczne 'wady', tylko te powszechnie NIE uznawane za zalety xD Piszcie tutaj dalej, a znowu napiszę posta O.o Faktycznie całkiem sporo tego będzie xD
E-Vaire jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 04-26-2008, 11:03   #9
filis
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 392
Domyślnie RE: Samoocena - kompleksy, wady ;]

Przeklęte kompleksy xD

* Jestem strasznie zdezorganizowana. Nigdy nie wiem, gdzie, co położyłam, czy coś zrobiłam, czy znowu zapomniałam.. To mi bardzo utrudnia życie. xD Najczęściej gubię telefon. Zostawię gdzieś, a potem jest problem... ; P. W efekcie założyłam nawet osobny kalendarz i w nim zapisuję ważne terminy. Bez niego zapomniałabym nawet głowy xD.

Już wcześniej wspomniane kilka razy:

*Lenistwo. Prawdziwie przekleństwo. Zawsze odkładam wszystko 'na później', a gdy mnie o coś proszę zbywam ich krótkim 'zaraz', albo 'potem'. Nie moja wina, ze akurat czytam wyśmienitą książkę, czy oglądam fantastyczny film xD.


* Brak dystansu (Już mi kilka osób to wytknęło). Stwierdziłam, ze stanowi mojego wroga numer jeden. Nie potrafię pewnych rzeczy zbagatelizować, stwierdzić, ze mnie nie obchodzą. Nie mogę sie pogodzić z tym, że stało się tak, a nie inaczej. Obchodzi mnie za dużo spraw z zewnątrz i za bardzo na nie zwracam uwagę. Ale zwalam całą winę na moich altruistycznych rodziców. xD


I na koniec wygląd...

* Oczy. Mają taki blady odcień niebieskiego xD Są straaaszne. Zimne, jak kryształy dwójłomne. Według, niektórych mogłabym mrozić nawet przyjaznym spojrzeniem xD Dużo bym dała żeby były o odrobinę ciemniejsze...

Potem coś dopiszę, w miarę dopływu beznadziejności, bo ilość kompleksów zmienia sie u mnie wraz z samopoczuciem : P.
filis jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 04-26-2008, 11:25   #10
Ania 95
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 1,204
Wyślij wiadomość przez MSN do Ania 95
Domyślnie RE: Samoocena - kompleksy, wady ;]

Hm... Mam wady, mam. I te w wyglądzie, i te w charakterze xD.

- Wredna jestem. Naprawdę. Już wiele osób się ode mnie odwróciło przez to. Tutaj na stronie zachowuję się normalnie, staram się być miła, ale w realu nie potrafię. Zawsze coś do kogoś powiem głupiego, i tyle...
- Gadulstwo. Gadam dość często bez przerwy. Nawet na lekcjach. Ale czasem staram się to opanowywać, i idzie mi to chyba dobrze.
- Wzrost. Jestem za wysoka! Mam 168 cm wzrostu. Boże... Nienawidzę tego.
- Stopy. Tak... Wiem, że to przesada, ale... nie lubię ich. Mam 13 lat i noszę numer buta 39. Okropnie to wygląda. "Stopy jak u kangura xD"
-
Cytat:
Wory pod oczami - Czasem się pojawiają i to mnie wkurza. xD
Hm... Ja mam takie okropne cienie pod oczami. Takie ciemne, że niektórzy myślą, że rozmazałam sobie makijaż czy coś ( a ja prawie nie używam cieni do oczu). To jest okropne. Kiedyś nauczycielka kazała mi wyjść z lekcji "zmazać makijaż". Musiałam się tłumaczyć, że nie mam czego zmywać...
- Poczucie humoru. Ono jest głupie. I nie jest tak, że ja się śmieje jak kogoś zobacze czy coś. Mnie poprostu śmieszą głupie rzeczy, które są zwyczajnie normalne. Np. ktoś powie: " Pożycz gumkę", a ja się śmieję. Doskonale zdaje sobie sprawę jak to wygląda, i że wtedy wychodzę na idiotkę, ale nie potrafię tego opanować. Mam nadzieję, że kiedyś z tego wyrosnę.
-
Cytat:
*chciałabym mieć większe cycki
Cytat:
Piersi - Za małe!
Hm... Ja może jestem nienoramalna, ale ja chciałabym mieć mniejsze. Noszę tylko rozmiar B, ale i tak...
- Nos. Nie lubię swojego nosa. Jest szeroki... Okropność.
- Nie lubię też tego, że nie potrafię się dogadać z dziewczynami Nie potrafię z nimi gadać i koniec. Zawsze wolałam towarzystwo chłopców, ale bez przesady...
- Niewrażliwość. Nie umiem płakać. Żadko płaczę... prawie nigdy. Chyba, że już się dokońca załamię, wtedy wybucham płaczem. Wszystko skrywam w sobie i tyle. Jak oglądam jakiś dokument, o kogoś nieszczęściu, to wogóle mnie to nie rusza. Wiem, że to wada, bo nie jestem jedna na świecie, ale poprostu... Nie znając tych osób, nie poczuwam się do winy, żeby im pomóc.

No i to chyba tyle... Resztę chyba w sobie lubię. A może już się do tego przyzwyczaiłam. Wiadomo chciałabym ważyć troszkę mniej, ale jest jak jest.
Ania 95 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia tematu
Wygląd

Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Wady czarodziejskiego świata loona94 Świat Magii 35 02-06-2010 11:49


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:36.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.