Wróć   HPN.pl > Pozostałe > Inne

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 05-25-2007, 15:51   #1
Anika
Super Moderator
 
Anika na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Lokalizacja: W Zakamarkach Piekielnych.
Posty: 650
Domyślnie Skąd sie wzięły wasze nicki?

Podpatrzylam ten temat na innym, już nieistniejacym forum. Chciałabym się dowiedzieć, skąd się wzięły wasze egzotyczne-lub nie-nicki na tej stronce. Czy wszędzie się nimi podpisujecie? Dlaczego akuurat takie sobie wybraliście?
Historia mojego nicka jest o tyle krótka co złożona.
Jak powszechnie wiadomo pisze książki i opowiadania. Wymyslałam najprzeróżniejsze imiona, ale jakos nie trafiałam na żadne fajne. No i kiedyś przyjechała do mnie moja ciocia, przyszywana, która ma na imię Agnieszka. Moja mama zawsze mówiła na nia Agniecha, Agnes i... Anika, a ja o tym nie wiedziałam. I wpadlo mi to miano w ucho. Napisałam to imię w opowiadaniu i wyszło świetnie. Od tamtej pory we wszystkich moich opowiadaniach bohaterką była Anika. Zmieiał się tylko jej wyglad i charakter. A odkąd pojawiłam sie w internecie-na własnym blogu, potem z czasem na różnych stronach- wszędzie podpisywałam się Anika. Bo to imie brzmi tak delikatnie... Tak pozostało i tak moi znajomi się do mnie zwracją. A może i wy opowiecie swoje "historie"?
A tak btw czasami zmieniam miano. Różnie. Jestem znana również jako Hoshi <po jap. Gwiazda> i Silver... Lovley... i jeszcze jedno, ale to imię zna tylko Slay
A czemu uzywam nicka? Bo nie lubie mojego imienia i zawsze od niego stroniłam. czekam na odzew z waszej strony!!
__________________
"Fantazji odrzuć dziś nieostry kształt,
Bo czas by miała już Twój głos i twarz..."
Anika jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-25-2007, 15:57   #2
Slayerka
Urodzony, by rządzić światem
 
Slayerka na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Lokalizacja: Ełk
Posty: 4,467
Domyślnie RE: Skąd sie wzięły wasze nicki?

jestem fanką serialu Buffy the Vampire Slayer. Slayer = Pogromca. DOdałam polskie "ka" i wyszło Slayerka XD
Slayerka jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-25-2007, 16:16   #3
Limonka
Urodzony, by rządzić światem
 
Limonka na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 6,744
Domyślnie RE: Skąd sie wzięły wasze nicki?

Hmm... mój nick... Narodził się, jak miałam jedenaście lat i rejestrowałam się na pierwszym w życiu forum. Wpisywałam wiele nicków i wszystkie były zajęte. W końcu postanowiłam wybrać jakiś owocowy. Najbardziej lubię cytryny... Z tym, że "Cytrynka" brzmi kijowo. Tak więc z zamiłowania do koloru zielonego, powstał mój obecny nick, który towarzyszy mi on od lat, i którego używam na wszystkim forach^^. I tyle xD.
Limonka jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-25-2007, 18:44   #4
Moony Alex
Omijać szerokim łukiem
 
Moony Alex na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Posty: 1,162
Domyślnie RE: Skąd sie wzięły wasze nicki?

Hmm...
Ja na początku lutego zapragnęłam dołączyć na jakieś forum dyskusyjne o Harrym Potterze. Na pierwszy ogień poszła stronka Nimbus. Zarejestrowałam się tam jako Lunatyczna Alexandra (bo już miałam wyrobioną opinię pod tytułem "Uwielbiam Remusa Lupina"). Pożyłam tam trochę, ale znudziło mi się i poszłam dalej szukać wrażeń. Zaczęłam się rozpisywać na Hogsmeade. Tym razem już pod nickiem Moony Alex.
Jak powszechnie wiadomo, w oryginalnej wersji językowej Lunatyk to "Moony". Ale jakoś tak za krótko mi brzmiałoby "Moony". Zaczęłam więc kombinować z imieniem. Moony Ola, Moony Aleksandra, Moony Olka, Moony Alexandra- brzmi dość dziko. Więc powiedziałam sobie "raz kozie śmierć" i wpisałam Moony Alex. No i tak jakoś przywiązałam się do tego nicka. Przyszło mi zarejestrować się tutaj. Również wpisałam Moony Alex, niech już będzie. A później już się przywiązałam do tego nicka. Na każdym potterowskim forum (wchodzę na kilka, ale na tym udzielam się najnajbardziej- nie tylko w roli Administratorki) mam jeden i ten sam nick. Poza tym, kiedyś przyłapałam się na gadaniu do siebie (w myślach) na fizyce. "Muniek! Zajmij sie lekcją, bo Ty tego nie rozumiesz!" Muniek oczywiście przyjęłam jako zdrobnienie od Moony ^^.
Moony Alex jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-25-2007, 19:00   #5
olusieenkaaa
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Posty: 105
Wyślij wiadomość przez MSN do olusieenkaaa
Domyślnie RE: Skąd sie wzięły wasze nicki?

No więc:
mój nick jak wszyscy się domyślają wziął się od mojego nazwiska, ja nie używam zazwyczaj tego nicka, kiedyś było Lajna, ale jak usłyszałam, że TOKIO HOTEL miał taki wyraz w tekście przestałam go używać. Później było Ohenka co znaczył Olenka tylko że te h to tak naprawdę duże L, ale brzmiało to trochę kiczowato i też po paru miesiącach przestałam go używać :P Potem było Modzelesia od mojego nazwiska ;P ale ja to nie ja wymyśliłam i do dnia dzisiejszego na razie nie mam żadnego nicku, którym bym się podpisywała no i żeby się nie wysilać wyszło olusieenkaaa
THE END i to tyle o moim nicku
olusieenkaaa jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-25-2007, 19:25   #6
wiktor
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Posty: 810
Wyślij wiadomość przez MSN do wiktor
Domyślnie RE: Skąd sie wzięły wasze nicki?

No to teraz ja- mój nick powstał od imienia. Niektórzy pytają jak ja mam na imię naprawdę. Ja mówię że na nicku widać. A oni że myśleli (nie pamiętam kto tak napisał) że po prostu lubię Wiktora Kruma xD
Nieraz jak "wiktor" jest zajęte to daję wiktor93, wiktor14 itp.
wiktor jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-25-2007, 21:12   #7
Essi
Omijać szerokim łukiem
 
Essi na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Posty: 1,329
Wyślij wiadomość przez MSN do Essi
Domyślnie RE: Skąd sie wzięły wasze nicki?

Essi...Kto czytłą Wiedźmina ten wie. Dla niedouczonych:
Essi Daven w kiążce była bardzo barwną i ciekawą postacią. Essi w moich uszach brzmi tak jakos zgrabnie. Nie za długie. No i na koniec, stwierdziłam, że książkowa Essi do mnie pasuje.
__________________
rewolucja wariatek jest już blisko...strzeżcie się, wszyscy normalni!!!



Wkrótce ją jakieś wichry żałosne rozwiały
wśród wiosennych błyskawic i szumów ponurych...
Zgrzebne ciotki płakały-lecz nic nie wiedziały
jaki był smak miłości i... trutki na szczury.
Essi jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-25-2007, 21:29   #8
Angela Johnson
Urodzony, by rządzić światem
 
Angela Johnson na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: May 2007
Lokalizacja: Grimmauld Place 12
Posty: 4,556
Wyślij wiadomość przez ICQ do Angela Johnson
Domyślnie RE: Skąd sie wzięły wasze nicki?

A ja też od imienia xD
tyle że Angela było zajęte to dodałam nazwisko książkowej Angeliny
__________________
Jestem Angie Davis - The last one of Slytherin heiress !
~
Kto jest Śmierciożercą? Ja! Ktoś o tym wie? Może rzucę na niego Avada Kedavra?
~
Od cnót Gryfonów, kretynizmu Puchonów i wiedzy o własnej wszechwiedzy Krukonów, chroń nas Slytherinie!
~
Do You want to get to know me? I'm sorry... You can't... I'm available only for "friends" and popular persons...



Cały mój profil

Angela Johnson jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-26-2007, 12:16   #9
E-Vaire
Super Moderator
 
E-Vaire na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Lokalizacja: Trójmiasto
Posty: 1,768
Domyślnie RE: Skąd sie wzięły wasze nicki?

Po prostu lubię nicki oryginalne, ludzie mnie zawsze pamiętali. Miałam wiele nicków. Teraz używam nicka Vemyavia, który zostanie mi już na parę lat, bo ten nick jest w całości wymyślony przeze mnie, jest po prostu MÓJ. E-Vaire to właściwie co innego... Vaire to jedna z Valarów J.R.R. Tolkiena. Jak wiecie napisał on Władcę Pierścieni, wcześniej Hobbita. Miał wiele zapisków dotyczących Historii Śródziemia, czyli jak powstał TEN świat. Jego wnuk je zebrał i wyszła książka Silmarillion - tam właśnie występuje Vaire. E to po prostu dodatek jak każdy inny. Miałam też nicki Yavanna (Sil), Luthien Tinuviel (wp), Gilraena (WP, ostatnie strony (daty, rody, wolne ludy w tych mniejszych, starych książkach, nie w tych nowych)
E-Vaire jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-26-2007, 12:45   #10
Hermiona32
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 9
Domyślnie RE: Skąd sie wzięły wasze nicki?

lubie hermione, i dlatego chcialam miec nick z jej imieniem. po kolei wpisywalam rozne nazwy, ale byly zajete. wiec od niechcenia wpisalam Hermiona32 i tak pozostalo.
Hermiona32 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia tematu
Wygląd

Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Wasze ulubione zaklęcie... Limonka Świat Magii 134 08-19-2011 12:44
Wasze zakończnie.. Natalia_Potter Insygnia Śmierci 29 06-29-2011 14:58
Wasze zdanie o Zgredku ;) natus276 Postacie 30 11-03-2009 21:05
Wasze ulubione sceny Claire Filmy 25 05-10-2009 13:07
wasze ulubione osoby luki Kosz 17 10-06-2007 10:02


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:51.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.