Wróć   HPN.pl > Pozostałe > Filmy

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 08-16-2012, 22:11   #191
Christina
Omijać szerokim łukiem
 
Christina na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: May 2007
Lokalizacja: Camelot
Posty: 1,514
Domyślnie



Jamal, mieszkaniec slumsów Bombaju, w wieku 18 lat bierze udział w hinduskiej wersji "Milionerów". Od finałowej wygranej dzieli go ostatnie pytanie, jednak zanim zdąży na nie odpowiedzieć, aresztuje go policja. Funkcjonariusze chcą się dowiedzieć jak chłopak może wiedzieć tak dużo. Jamal opowiada prawdziwą historię dzieciństwa, przemocy i miłości swojego życia. To ulica była jego szkołą. Szkołą przetrwania...

Tak wiem, że film jest już dość stary, a ja dopiero teraz nadrabiam zaległości. Ale film bardzo mi się podobał. Daje do myślenia. Na początku trochę drażniło mnie to ciągłe przeplatanie z przeszłością, ale po jakimś czasie przywykłam. Film pokazuje, jak obok wspaniałych wieżowców żyją biedni ludzie, którzy często muszą handlować tym co najcenniejsze. No i o przeznaczeniu i wielkiej miłości...
8/10
__________________

Darmowe kosmetyki


'It's not my fault I'm better than you'



'What happens in the dungeons
stays in the dungeons'

#soup#
#nakarm psiaka#
#last#
Christina jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-16-2012, 23:31   #192
Goszka
Praktykant Voodoo
 
Goszka na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Lokalizacja: Kraków
Posty: 824
Domyślnie


Ja ostatnio obejrzałam Jeden Dzień i cholernie żałuję, że nie mam książki. Coś pięknego. Ciężko się nie popłakać na tym filmie. Ja bardzo go przeżyłam i każdemu - czy lubi romanse, czy nie - polecam ten melodramat.

Opis z filmweb: Emma (Anne Hathaway) i Dexter (Jim Sturgess) poznają się w noc ukończenia szkoły - 15 lipca 1988 roku. Ona jest dziewczyną z klasy robotniczej, ma ambicje, marzy o uczynieniu świata lepszym. On jest bogatym uwodzicielem, który pragnie, by świat układał się tak, jak on tego pragnie. Postanawiają spotykać się ze sobą 15 lipca, każdego kolejnego roku. Przez następnych dwadzieścia lat dowiadujemy się o ich miłościach, złamanych sercach, sukcesach, ziszczonych nadziejach i niespełnionych marzeniach.
__________________
Goszka jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-28-2012, 16:40   #193
Cassidy
Niepoprawny marzyciel
 
Cassidy na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Lokalizacja: In the darkest age
Posty: 30
Wyślij wiadomość przez MSN do Cassidy
Domyślnie

Przeglądając filmy, które mogłabym obejrzeć, trafiłam na coś takiego:



Adam
Nie wiem, czy moją uwagę przykuł opis tego filmu, czy sam tytuł, czy coś innego, po prostu postanowiłam obejrzeć ten film i nie zważać na komentarze innych pt.: "Co za nuda, nie oglądajcie tego filmu!" Nie żałowałam ani minuty spędzonej na oglądaniu tego nieprzeciętnego obrazu dotyczącego dylematów i życia mężczyzny cierpiącego na zespół Aspergera. Reżyser- Max Mayer, stworzył wiarygodną, jak dla mnie sylwetkę młodego bohatera. Polecam!

* * *

"To nie jest zwyczajna komedia romantyczna o przeszkodach na drodze do ludzkiej intymności. Młody mężczyzna cierpi na „zespół Aspergera”, czyli łagodną formę autyzmu, charakteryzującą się upośledzeniem w nawiązywaniu kontaktów społecznych. Pewnego dnia Adam, który przez całe życie egzystował w ukryciu, poznaje nową sąsiadkę Beth. Wkrótce ich wzajemna więź jest wręcz dotykalna. Staje się też jasne, że niezdolność Adama do odczytywania sygnałów niewerbalnych jest poza jego kontrolą. A jednak Beth nie ucieka. Ich wzajemne zainteresowanie nieśmiało zapuszcza korzenie. Ich wyjątkowy związek pokazuje, jak daleko dwoje ludzi wywodzących się z różnych rzeczywistości może sięgnąć w poszukiwaniu niezwykłej więzi."
__________________
"Jedynym, co daje morze, są porywiste podmuchy wiatru. I czasami szansa na poczucie się silnym. Nie wiem za dużo o morzu, ale wiem, że tak to już z nim jest. I wiem też, jak ważne jest w życiu niekoniecznie żeby być silnym, ale żeby czuć się silnym, zmierzyć się z samym sobą choć raz, choć raz znaleźć się w pierwotnym położeniu człowieka, całkowicie oślepiony i głuchy, bez niczego, co może ci pomóc, mając tylko ręce i własną głowę."
Cassidy jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-28-2012, 19:30   #194
Goszka
Praktykant Voodoo
 
Goszka na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Lokalizacja: Kraków
Posty: 824
Domyślnie

Łee, wstyd się przyznać, ale ostatnio oglądałam Magic Mike.


Opis: "Magic Mike" opowiada o młodych facetach, dla których jedynym sposobem na sowity zarobek w czasach kryzysu jest rozbieranie się przed damską publicznością. Oparty na wspomnieniach jednego z najpopularniejszych aktorów młodego pokolenia Channinga Tatuma, który jako 19-latek dorabiał jako wzięty tancerz erotyczny, film ukaże przemianę młodego chłopaka (Alex Pettyfer) w króla męskiego striptizu, rozgrzewającego panie w towarzystwie najbardziej pożądanych męskich gwiazd współczesnego kina.

Moja opinia: Jak ktoś szuka ambitnego kina, to absolutnie nie polecam, bo to shit nad shity i odmóżdża totalnie ; ). Osobiście kilka razy się uśmiechnęłam, ale głównie z pożałowania godnego kretynizmu. Co nie znaczy, że się źle bawiłam. Miło popatrzeć na wysportowanych facetów (na resztę starałam się nie zwracać uwagi) ;_; Jedyne co mi przeszkadzało w tym "filmie", to dzika i nienaturalna radość kobiet, kiedy któryś mężczyzna machał im penisem po twarzy. Seriously? Chyba, że mam inny poziom wartości, co - biorąc pod uwagę stan intelektualny USA - jest możliwe.
__________________
Goszka jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 11-12-2012, 07:42   #195
madzia777
Fan "Strefy 11" i tarota
 
madzia777 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 75
Wyślij wiadomość przez MSN do madzia777
Domyślnie

Ja ostatnio oglądałam Moje własne Idaho. I szczerze, poza Riverem Phoenixem i kilkoma scenami-perełkami wynudził mnie ten film.
madzia777 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia tematu
Wygląd

Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Najlepszy film jaki oglądaliście czarnoksieznik-powrot_za_grobu Kosz 111 07-28-2008 20:20


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:05.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.