Wróć   HPN.pl > Pozostałe > Muzyka

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 05-21-2009, 20:19   #1
Meryl
Fan "Strefy 11" i tarota
 
Meryl na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Lokalizacja: w moim wyimmaginowanym świecie bez zapałek
Posty: 149
Domyślnie Green Day.

Encyklopedycznie (btw, jest takie słowo xD?):
Green Day - punkrockowy zespół powstały w 1987 z inicjatywy wokalisty i gitarzysty Billie'ego Joe Armstronga i basisty Mike Dirnta w Rodeo w stanie Kalifornii w Stanach Zjednoczonych. Na początku działalności grupy perkusistą był Al Sobrante. Po wydaniu płyty "1,039/Smoothed Out Slappy Hours" w 1991r. porzucił zespół na rzecz nauki w college'u. Na jego miejsce przyszedł Tre Cool. W 1994r. zespół wydał album "Dookie", który okazał się wielkim sukcesem (15 milionów sprzedanych płyt na świecie). Już pierwszy singel z tej płyty, "Longview" uzyskał 1. miejsce na liście Billboard Modern Rock Tracks, które później było okupowane przez inne single z tej płyty ("Basket Case" i "When I Come Around" utrzymywały się na nim przez 7 tygodni).

W 2004r. grupa wydała album nazywany przez krytyków punk-operą - "American Idiot", którego światowa sprzedaż wyniosła 14 milionów płyt, w tym 10 milionów w USA. Płyta powstała przypadkowo, gdyż materiał do następnego krążka Green Day – "Cigarettes and Valentines" – został skradziony ze studia nagraniowego. Trzy spośród pięciu singli z tej płyty uplasowało się na szczycie listy Modern Rock, a najbardziej znany - "Boulevard of Broken Dreams" - znalazł się na 2. miejscu listy Billboard Hot 100. Pod koniec 2006 roku zespół rozpoczął współpracę z NRDC (The Natural Resources Defense Council). Instytucja ta ostrzega ludzi o zbytnim uzależnieniu USA od ropy naftowej i daje rady jak nie przyczyniać się do degradacji środowiska. 27 lipca 2007 w Stanach Zjednoczonych odbyła się premiera kreskówki "The Simpsons" z udziałem Green Day.

Zespół sprzedał jak dotąd 65 milionów płyt na całym świecie. Największą sprzedaż uzyskały albumy "Dookie" (15 milionów) i "American Idiot" (14 milionów).
__

No więc, Green Day słucham od jakiś 5 lat, czyli jak miałam 10 lat ;].
Pierwszy rok słuchania, był taki, że Green Day po prostu.. lubiłam. Po wydaniu American Idiot zaczęła się moja obsesja. Wiec teraz;
-znam na pamięć tytuły ich płyt, w kolejności od roku wydania itd.
-znam na pamieć listę kawałków z każdej płyty
-znam na pamięć tesksty piosenek z nimrod, Dookie, American Idiot
-umię wymienić nazwy wszystkich gitar, które posiada Billie xD
__
No i oczywiście... Billie. Billie. Bilie.
Jak dla mnie, niesamowicie przystojny, niesamowicie zabawny (wnioskując z jego cytatów, tekstów piosenek itp.)
No i... koncerty? Kto był, kto jedzie?
Ja mam już kupione bilety na sierpień w Hamburgu, zaoppatrzam się w fanowskie gadżety. Ulubione piosenki?
1. Jesus of Suburbia
2. Worry Rock
3. !Viva La Gloria!
4. F.O.D. (Fuck Off and Die)
5. Basket Case
6. She's Rebel
7. Welcome to Paradise.
8. Android
9. American Idiot
10. Panic Song
___
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg ediiyt.jpg (84.4 KB, 9 wyświetleń)
__________________
' więc nowocześnie terroryzuj, romantycznie hipnotyzuj mnie.! ' <33


Meryl jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-22-2009, 09:19   #2
Patka-wariatka
Omijać szerokim łukiem
 
Patka-wariatka na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Lokalizacja: Musicland.. ^^
Posty: 1,045
Wyślij wiadomość przez MSN do Patka-wariatka
Domyślnie

Kiedyś uwielbiałam ten zespół, słuchałam non-stop. Teraz też lubię, ale nie aż tak bardzo ; ).
Ulubione piosenki:
-Basket case ;] Jest świetna, taka zwariowana ^^ Gdy jej słucham, to przypominają mi się dawne, wspaniałe czasy.
-She's a rabel Po prostu ją lubię.
-Wake me up when September ends Smutna, ale ładna..
-American Idiot
I parę innych ^^.
__________________
"... miał wrażenie, jakby coś ściskało mu serce. Czuł, że chce odnaleźć Lisabeth Salander i ją przytulić.
Pewnie by go ugryzła, gdyby tylko spróbował."
Patka-wariatka jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-22-2009, 13:04   #3
Meryl
Fan "Strefy 11" i tarota
 
Meryl na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Lokalizacja: w moim wyimmaginowanym świecie bez zapałek
Posty: 149
Domyślnie

Cytat:
Napisał Patka-wariatka Zobacz post
-Wake me up when September ends Smutna, ale ładna..
.
Ohh, wake me up when september ends jest piękna. Nie jest na mojej liscie 10 ulubionych, ale w pierwszej 20 jest xD.
...
Wygrałam na esce rock płytę! Ale mam podjarę ;d. ;]
__________________
' więc nowocześnie terroryzuj, romantycznie hipnotyzuj mnie.! ' <33


Meryl jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-22-2009, 20:48   #4
Nacia1234
Moderator
 
Nacia1234 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Lokalizacja: Trondheim
Posty: 4,354
Domyślnie

Tak, wszyscy znają te najpospolitsze piosenki.
A ja wam powiem, że ich najnowsza płyta jest po prostu świetna.
__________________
Life is wasted on the living
Nacia1234 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 06-01-2009, 14:01   #5
Meryl
Fan "Strefy 11" i tarota
 
Meryl na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Lokalizacja: w moim wyimmaginowanym świecie bez zapałek
Posty: 149
Domyślnie

Niewątpliwie, genialna.
Ale to nie to samo co kiedyś. co Dookie.
Pamiętacie ten dreszczyk przy Basket Case?
. taaa, wszyscy te najpopularniejsze.
American Idiot xD
Z nowej najbardziej poroba mi sie Christian's Inferno.
__________________
' więc nowocześnie terroryzuj, romantycznie hipnotyzuj mnie.! ' <33


Meryl jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 06-04-2009, 20:42   #6
Kerle
Moderator
 
Kerle na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Lokalizacja: In this fuckin' world.
Posty: 431
Domyślnie

Nowa płyta rzeczywiście powala, jak dla mnie najlepsze są 4 kawałki - 21st Century Breakdown, Know Your Enemy, Viva la Gloria, Before The Lobotomy.

Moja kumpela powiedziała mi, że eventim przysłało jej meila, że w listopadzie 2009 ma być Green Day w Wa-wie, w Kongresowej. Na szczęście mieszkam w stolicy i bardzo, bardzo bym chciała pójść. Tyle, że nie mogę znaleźć nigdzie strony, która by sprzedawała bilety. Wiecie może coś o tym?
Kerle jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 06-10-2009, 20:17   #7
Meryl
Fan "Strefy 11" i tarota
 
Meryl na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Lokalizacja: w moim wyimmaginowanym świecie bez zapałek
Posty: 149
Domyślnie

Nie słyszałam. Na ich stronie też nie ma nic takiego. A jest tam cała trasa.
greenday.com - tam można kupić bilety. to znaczy, jeśli klikniesz "Buy Tickets" czy coś podobnego ^^ .

Taak, 21stCb (piosenka) jestś świetna. Ale bardzo podoba mi się America's Eulogy, Mass Hysteria dokładniej. Song of the century? Świetne, kojarzy mi się z "Blood" My Chemical Romance ^^
__________________
' więc nowocześnie terroryzuj, romantycznie hipnotyzuj mnie.! ' <33


Meryl jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 06-10-2009, 21:27   #8
Kerle
Moderator
 
Kerle na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Lokalizacja: In this fuckin' world.
Posty: 431
Domyślnie

Na ich stronie już dawno sprawdzałam i widziałam, że nie ma "Poland", ale trasa się kończy gdzieś w połowie listopada, więc nadzieje są...
Kerle jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 06-28-2009, 20:37   #9
Blackxxx
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
Blackxxx na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 582
Domyślnie

Słucham Green Day od 4 lat z kawałkiem, gdzieś tak od 5 klasy podstawówki. Zaczęło się od tego, że w telewizji na kanale poświęconym muzyce rockowej usłyszałam kawałek Boulevard Of Broken Dreams i Wake Me Up When September Ends. Z wszystkich albumów najbardziej lubię Warning, American Idiot i 21st Century Breakdown, ale słucham też tych starszych. Na najnowszej płycie podobają mi się zwłaszcza : Viva La Gloria, Peacemaker, Last Night On Earth i Know Your Enemy.

A co do koncertu, na stronie GD trasa jest do 19 grudnia, ale nadal nie ma wzmianki o Polsce. :/
Blackxxx jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-05-2012, 22:02   #10
Persephone
Czytelnik horoskopów
 
Persephone na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Posty: 17
Domyślnie

Green Day to mój ulubiony zespół, zdecydowanie! Chociaż teraz nie pałam do nich taką miłością jak swego czasu, ale kocham ich z sentymentu, chłopaki zrobili dużo dobrego w moim życiu Moja ulubiona płyta to Nimrod, a piosenka... hm... Haushinka, Nice guys finish last, Jesus of Suburbia (ten teledysk!!),Welcome to Paradise,dużo,dużo innych.
Nigdy nie dałam rady ich zobaczyć na żywo, bo ich koncert był w Polsce był gdy byłam gówniarą i mama mnie nie puściła, ale tym razem obiecałam sobie, że nie czekam aż przyjadą do naszego kraju, tylko jadę tam gdzie będą. Niemcy, Słowacja, Czechy... Zobaczymy.
__________________
W sieci można udawać wszystko, z wyjątkiem tego, co się naprawdę liczy. Nie możesz udawać inteligencji, poczucia humoru ani błyskotliwości... złośliwości, przewrotności, ani całej reszty twojej paskudnej, fascynującej osobowości.
Antonina Liedtke
Persephone jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia tematu
Wygląd

Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:36.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.