Wróć   HPN.pl > Fan Zone > Fan Fiction > Opowiadania - miniaturki

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 11-05-2009, 16:09   #1
Draco1297
Świr wymagający opieki
 
Draco1297 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: May 2009
Lokalizacja: Rów Mariański
Posty: 411
Domyślnie Harry Potter i zaskakujący film wytwórni Worner Bros

Zacznijmy od tego, że z nadmiaru wolnego czasu postanowiłam stworzyć niedługi, lekki i niezbyt skomplikowany tekst. To moja praktycznie pierwsza miniaturka, więc może pojawić się tam nie jeden błąd (wiem, to, że to moja pierwsza miniaturka wcale nie usprawiedliwia mnie od błędów). Proszę o szczere komentarze.



Potop. Tak można by było określić ilość osób zebranych w jednym z londyńskich kin na premierze filmu o przygodach nieletniego czarodzieja.
- Harry kupiłeś już te bilety?!
- Już, Ginny, już. Tylko Ron poprosił mnie o popcorn!- Krzyczał Harry, w nadziei, że jego krzyku nie stłumi niezliczona ilość ludzi.
Niecałe pół godziny temu przybył razem z Ronem, Ginny i Hermioną na premierę filmu zatytułowanego ‘’Harry Potter i Kamień Filozoficzny’’ . Tytuł niezmiernie ciekawy nie ma, co ukrywać.
Wraz ze swoją gryfońską paczką przepchał się przez przejście i zajął miejsce w pierwszym rzędzie.
- Pierwszy rząd. Najgorszy ze wszystkich.- Mruczał pod nosem Ron.
- Cicho. Ciesz się, że w ogóle jest coś takiego jak Internet, przez który można zarezerwować bilety.
- No jasne, jasne… - Mamroczący Ron nawet nie zauważył, kiedy to do wolnego siedzenia obok niego dosiadł się Draco Malfoy.
- Malfoy? Co ty robisz w mugolskim kinie?- To pierwsze słowa, które padły z ust oprzytomniałego Waesleya do Dracona po tylu latach rozłąki.
- Przyszedłem do bardzo mugolskiego kina, oglądać bardzo mugolski film, który aczkolwiek ma coś wspólnego z nami i podejrzewam że wy przyszliście tu z tego samego powodu. Mimo tego myślę, że wy jednak stosunkowo częściej niż ja odwiedzacie miejsca podobne do tego.
Ron spojrzał się na niego i oczy powędrowały mu do górnych powiek.
-Chcesz popcornu?
***
Reklamy soków owocowych, orzechowych batoników, gazet i nie będących jeszcze w repertuarze kina filmów z pretensjonalnie ucinającą się muzyką, właśnie minęły.
W Sali zrobiło się zupełnie ciemno (Ron zachłysnął się coca-colą) i w uszach widzów zaświergotała cicha, wygrywana na flecie melodyjka.
Były chmury, szare i podejrzane. Poczym z nich wyłonił się potężny, złoty napis ‘’Harry Potter’’
- O Salazarze… - Jęknął Draco i ukrył twarz w dłoniach.
***
Harry, jego wujek i ciotka byli w zoo. Mały Harry mówił coś do boa dusiciela, a duży do Rona.
- To wszystko to takie nierzeczywiste, nie? Dudley w czarnych włosach? Ciotka Petunia brunetką? Ja ścięty na grzyba?
- No wiesz nie tak łatwo wszystko dokładnie odzwierciedlić.
Może. Może Ron miał racje.
***
Ekspres Londyn- Hogwart mknie przez zielone lasy. W pociągu siedzi Harry i Ron, próbujący za pomocą zaklęcia przefarbować swojego szczura na żółto. Do przedziału weszła jedenastoletnia Hermiona z zadartym podbródkiem wskazującym na to, że zaraz zacznie się wymądrzać.
Natomiast osiemnastoletnia Hermiona siedząca na rozkładanym fotelu dostała wytrzeszczu.
- No i czego się patrzysz jakbyś Voldemorta w samych slipach zobaczyła? Ty przynajmniej jakoś wyglądasz.
- To jakoś to dlatego, że jest od tego dziecka przynajmniej cztery razy brzydsza?
- A ciebie ktoś, Malfoy pytał?
Draco wzruszył ramionami.
***
- O nie! Ja się na to nie zgadzam! To jakieś kpiny!- Wrzeszczał Malfoya głosem przekrzykiwał nawet swoją filmową postać.
- Przestań się wydzierać Malfoy, bo ludzie będą chcieli odszkodowanie.- Warknęła Ginny, odzywając się po raz pierwszy od początku filmu. Nie skomentowała nawet siebie jako szczerbatej smarkuli na peronie dziewięć i trzy czwarte.
- Ale to, ale to… To jest zniewaga! Plama na honorze … czego prychasz Weasley? Gdyby ciebie tak oszpecili…
-Oszpecili? Malfoy przyjrzyj się w lustrze! Ten chłopak z solarium przy tobie jest róża przy pokrzywie!
- Poeta się znalazł!
- Tak i wiesz co, mam nawet zamiar wydać tomik poezji, a jak się przymkniesz to dostaniesz go gratis!
- Ron nie krzycz tak.- Ponagliła go szeptem Hermiona. Ron zamilkł.
Natomiast Malfoy przestał się rzucać, krzyczeć i usiadł na swoim fotelu zastanawiając się co to jest solarium.
***
Sala pogrążyła się w pełnej napięcia ciszy kiedy Quiller zdejmował turban. Harry bardzo był ciekaw, jak został przedstawiony Voldemort.
Z drugiej strony głowy pierwszego nauczyciela obrony przed czarną magią przyklejone było coś, co na pierwszy rzut oka wyglądało jak szczotka do klozetu. Tak, to z pewnością była szczotka.
***

Film kończył się. Właśnie pierwszoroczni podrzucali do góry swoje sztywne tiary.
Niedługo po tym pociąg odjechał do Londynu i zapaliły się światła.
Harry’emu, Ronowi i Hermionie łzy szkliły się w oczach.
- To było takie wzruszające- Załkał Ron.
- Raczej żenujące.- Poprawił go Draco.
‘’Nigdy więcej’’- Pomyślał i wyszedł z sali nie wiedząc, że za parę lat pod jego domem deptały będą trawnik stada nastolatek, wdzierających się do domu i krzyczących ‘’Felton jesteś boski!!!’’
Draco1297 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 11-05-2009, 18:13   #2
aga_13
Świr wymagający opieki
 
aga_13 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Lokalizacja: małe miasteczko
Posty: 365
Domyślnie

Naprawdę? Pierwsza? No, to serdecznie gratuluję ;]
Tekst jest świetny, fajnie napisany, ciekawy, a przede wszystkim z pomysłem. A dla mnie pomysł liczy się najbardziej. W tej miniaturce chyba najbardziej podoba mi się zestawienie dwóch, tak bardzo odmiennych światów, mugoli i czarodzieji. Bardzo fajne jest również przedstawienie postaci. Chodzi mi tu głównie o Dracona, który po mimo upływy tylu lat, nadal jest złośliwy, szyderczy i cyniczny. Nie brakuje również poczucia humoru. Szczególnie spodobał mi się fragment z różą i pokrzywą Błędów nie znalazłam.
No nie mam się do czego przyczepić ;p
__________________
"Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć "

Albus Dumbledore
aga_13 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 01-03-2010, 19:59   #3
Elva1122
Mięso armatnie
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 1
Domyślnie

Niesamowite!!! Jest naprawdę super. Bardzo lubię miniaturki, ale ta jest najlepsza ze wszystkich, jakie widziałam, to jest, czytałam. Najbardziej podobało mi się o nastolatkach, depczących trawnik, wdzierających się do domu i wrzeszczących "Felton, jesteś boski!!!!"
Elva1122 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 01-04-2010, 13:34   #4
Draco1297
Świr wymagający opieki
 
Draco1297 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: May 2009
Lokalizacja: Rów Mariański
Posty: 411
Domyślnie

Naprawdę? No cóż dziękuje. Już chciałam poprosić o usunięcie tematu, ale skoro Tobie się spodobał jednak zostawie go przy życiu. Jednak nie mogę uwierzyć, że ta miniaturka jest najlepsza ze wszystkich jakie czytałaś.
Mnie samej już nieodpowiada jej poziom humoru. Może nie o sam humor chodzi, ale tak czy siak chciałam się już przyznać do napisania tandetnego ff, rozepchanego błędami. Ale, wybacz, muszę stwierdzić, że Ty najprawdopodobniej nie czytałaś jeszcze wielu miniaturek, chcesz przedstawić się jako zachwlacza każdego tematu na tej stronie, lub jesteś fanką Feltona, który jestu wspomniany. Jak w mało jakim ff.
Jednak może się myle i naprawdę Ci się podobało. Wszystko możliwe.
Dziękuje za te dwa powyższe komentarze.
Serce mi rośnie od takiej ilości.
__________________

‘’Idę swoją własną drogą, możliwe jednak, że wasza droga przez jakiś czas będzie równoległa do mojej. ‘’

J.R.R Tolkien, Władca Pierścieni: Dwie wieże


***
dzieci są milsze od dorosłych
zwierzęta są milsze od dzieci
mówisz że rozumując w ten sposób muszę dojść do twierdzenia
że najmilszy jest pierwotniak pantofelek

no to co

milszy jest mi pantofelek od ciebie ty skurwysynie

Andrzej Bursa

Yum Yum Yum

Ostatnio edytowane przez Draco1297 : 01-04-2010 o 17:16.
Draco1297 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-14-2010, 23:27   #5
Hermiona26
Praktykant Voodoo
 
Hermiona26 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Lokalizacja: Kraków ; )
Posty: 861
Wyślij wiadomość przez Skype&trade do Hermiona26
Domyślnie

Jeszcze się tu nie udzielałam? Dziwne bo czytałam pare razy, Fick mi się podoba najbardziej podobały mi sę fragmenty :
Cytat:
- Raczej żenujące.- Poprawił go Draco.
‘’Nigdy więcej’’- Pomyślał i wyszedł z sali nie wiedząc, że za parę lat pod jego domem deptały będą trawnik stada nastolatek, wdzierających się do domu i krzyczących ‘’Felton jesteś boski!!!’’
Oraz :
Cytat:
Z drugiej strony głowy pierwszego nauczyciela obrony przed czarną magią przyklejone było coś, co na pierwszy rzut oka wyglądało jak szczotka do klozetu. Tak, to z pewnością była szczotka.
Fick śmieszn, błędów nie znalazłam, ale jestm zmęczona więc, nie widze za dobrze ;D.
__________________
"Bo miłość, to żaden film w żadnym kinie, ani róże, ani całusy małe - duże, ale miłość kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze..."
Hermiona26 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-16-2010, 22:55   #6
leniwa
Czytelnik horoskopów
 
leniwa na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Lokalizacja: Krk
Posty: 23
Domyślnie

Cytat:
Napisał Draco1297 Zobacz post
- Ron nie krzycz tak.- Ponagliła go szeptem Hermiona.
ponaglać, czyli poganiać, ew. usilnie nalegać, podkreślać - ciężko o takie zachowanie, skoro robiła to szeptem - wg mnie bardziej pasowałoby np. "skarciła"

Cytat:
Napisał Draco1297 Zobacz post
Pomyślał i wyszedł z sali nie wiedząc, że za parę lat pod jego domem deptały będą trawnik stada nastolatek, wdzierających się do domu i krzyczących ‘’Felton jesteś boski!!!’’
tu chyba miała być inwersja, ale wyszedł Ci błąd słownikowy - będą musi zostać przed deptały + brak określenia, że ten trawnik będą deptały mu czyli Draconowi, bo w takiej wersji to jest to trawnik niczyi ; )
cała konstrukcja tego zdania o deptaniu trawnika jest mocno zawinięta ; ) - jeżeli stada nastolatek będą deptały Draconowi trawnik, to te stada nastolatek mogą być określone mianem "wdzierających się" do jego domu i "krzyczących" o ile pozbędziesz się tego przecinka przed "wdzierających się" ; ). Natomiast jeśli go zostawisz, będzie trzeba zmienić formę na "wdzierające się i krzyczące" - wówczas te dwa słowa w takiej konstrukcji spełnią rolę przymiotnika. Bo jeśli zostawisz oryginalną wersję, będą one przydawką, ale w inwersji - słowo "nastolatek" powinno wówczas znaleźć się przed słowem "Felton". Mam nadzieję, że chociaż odrobinę wytłumaczyłam o co chodzi - nie jestem pedagogiem : (


ale poza tymi dwoma błędami bardzo fajnie


Jeszcze tylko ten Felton na końcu mi nie pasuje, bo świat mugoli i czarodziei mimo wszystko nadal jest wytworem wyobraźni JKR, a Tom jest człowiekiem z krwi i kości, osobą prawdziwą. Ale wiadomo - Twój ff, Ty tu rządzisz ; )
__________________
Harry (...) podejrzewał, że to Dumbledore powstrzymał Snape’a od postawienia mu pały
Harry Potter i Więzień Azkabanu
zboczuszki
leniwa jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-10-2010, 14:03   #7
Irima Black
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
Irima Black na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Lokalizacja: Grimmauld Place nr.12;)
Posty: 113
Talking

Cytat:
Napisał Draco1297 Zobacz post
- No i czego się patrzysz jakbyś Voldemorta w samych slipach zobaczyła? Ty przynajmniej jakoś wyglądasz.
To był pierwszy fragment, przy którym wydobyłam coś na kształt chichotu.
Cytat:
Napisał Draco1297 Zobacz post
Gdyby ciebie tak oszpecili…
-Oszpecili? Malfoy przyjrzyj się w lustrze! Ten chłopak z solarium przy tobie jest róża przy pokrzywie!
- Poeta się znalazł!
- Tak i wiesz co, mam nawet zamiar wydać tomik poezji, a jak się przymkniesz to dostaniesz go gratis!
- Ron nie krzycz tak.- Ponagliła go szeptem Hermiona. Ron zamilkł.
Natomiast Malfoy przestał się rzucać, krzyczeć i usiadł na swoim fotelu zastanawiając się co to jest solarium.
A przy tym fragmencie ległam na podłodze.
Cytat:
Napisał Draco1297 Zobacz post
'’Felton jesteś boski!!!’’
A czy ktoś w to wątpi?
Ogólnie tekst świetny, błędów nie zauważyłam, ale ja zawsze nie mam do nich głowy. Pozdrawiam.
__________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać.

Pewien indiański chłopiec zapytał kiedyś dziadka:
- Co sądzisz o sytuacji na świecie?
Dziadek odpowiedział:
- Czuję się tak, jakby w moim sercu toczyły walkę dwa wilki. Jeden jest pełen złości i nienawiści. Drugiego przepełnia miłość, przebaczenie i pokój.
- Który zwycięży? - chciał wiedzieć chłopiec.
- Ten, którego karmię - odrzekł na to dziadek.
Irima Black jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz


Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Harry Potter i Insygnia Śmierci (film) AlSev Filmy 55 08-14-2010 19:10
[NZ] Harry Potter i Moc Miłości Magnus Walter Kosz 16 06-21-2009 17:58
Harry Potter i Insygnia Śmierci - film Elgelesanintartara Kosz 7 03-15-2008 23:38
Jaki film chcieli byście zobaczyć wcześniej Harry Potter czy Eragon michase Kosz 10 11-30-2007 16:01
Harry Potter.... Vojtazzz Kosz 18 08-02-2007 14:45


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:16.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.