Wróć   HPN.pl > Pozostałe > Filmy

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 03-13-2008, 22:26   #1
ishar
Świr wymagający opieki
 
ishar na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 357
Domyślnie Co ostatnio oglądaliście?

Witam.
Jest parę tematów o ulubionych filmach, ale przecież nie każdy z nich może zostać ulubionym, a warto byłoby o nim wspomnieć
Chciałbym, abyście w tym temacie umieszali ostatnio obejrzane przez siebie filmy, wraz z krótkim komentarzem i WASZĄ oceną tegoż filmu, może uda się wam nim kogoś zainteresować, może ktoś znajdzie coś dla siebie, o czym wcześniej nie słyszał, lub wahał się, czy warto poświęcić kilka godzin na jego obejrzenie
Mile widziany byłby też opis, link do recenzji, czy jakiekolwiek dodatkowe informacje

Jeżeli oglądany przez was film został już tu opisany, to nie znaczy, że nie musicie tu pisać - wręcz przeciwnie, każda opinia warta jest poznania. Pomińcie opis, krótko skomentujcie, co wam się spodobało (lub nie...) i oceńcie film.


Zaczynamy:

John RAMBO


Recenzja <filmweb>:
http://john.rambo.filmweb.pl/John+Rambo,2008,recenzje,FilmReview,id=219806

Stary, dobry i wciąż niezniszczalny Rambo, pokładający wrogów niczym kombajn pszenicę Niby to samo - bohater, wojna, cierpiący niewinni, których trzeba uratować i mnóstwo złych ludzi, z którymi trzeba się rozprawić. A jednak film, mimo, że ogólnie nie przepadam za Rambo (ani Stallone, alias Wydętą warga), ten film oglądałem z napięciem od początku do samego końca. Szczególne wrażenie wywarło na mnie ukazanie problemu ludobójstwa, które miało miejsce podczas wojny w Birmie. Obraz wydzieranego dziecka z ramion matki, by zaraz zostało rzucone na jej oczach w ogień płonącego domu, może utkwić w pamięci. Albo chociaż rozrywki żołnierzy - wyłapaną ludność wypuszczano na pole ryżowe, lub błotnisty teren, uprzednio rozmieszczając na nim miny. Gra na śmierć. Szybką. Kto dotrze do końca w całości, unikając prawdopodobnego częściowego rozerwania i umierania w męczarniach, może zginąć szybko od kuli. Ogólnie film jest znacznie brutalniejszy - obrażenia od kul wyglądają znacznie realistyczniej - teraz można zobaczyć, jakie spustoszenie sieją kilkudziesięcio milimetrowe pociski karabinów maszynowych, czy snajperskich. Kto widział filmiki nakręcone przez amerykańskich żołnierzy w Iraku, ten wie, o co chodzi.

Moja ocena 7/10 - to jest po prostu dobry film, warto zobaczyć, o ile ktoś oczywiście lubi takie klimaty
ishar jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-14-2008, 12:29   #2
Claire
Administrator
 
Claire na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Lokalizacja: Marvel Universe
Posty: 1,811
Domyślnie RE: Co ostatnio oglądaliście?

Uoo! Ishar temat zalozyl

Pora na mnie, a więc...

Meet Joe Black (polski tytuł: Joe Black)



Recenzji nie znalazłam, więc skopiuję tylko opis (Ishar, tak, wiem, że opisu nie miało być, ale w przypadku tego filmu jednak by się przydał)

"William Parrish, właściciel wielkiej firmy, dostaje ataku serca. Od tej chwili w jego życiu pojawia się coraz częściej pewien nieznajomy - Joe Black. William wie, że jego nowy kolega to... śmierć. Parrish idzie z nim na układ. Pokaże mu świat, przedstawi znajomym, rodzinie. W zamian otrzyma trochę czasu, aby uporządkować swoje życie, zaległe sprawy. Od tej chwili William zmienia się, staje się sobą. Dostaje szansę, aby pożegnać się z życiem. Szansę, której wielu przed nim nie dostało, a dałoby wiele." (źródło: FilmWeb).

W rolach głównych: Anthony Hopkins i Brad Pitt.

Spodziewałam się, że ten film udowodni jedynie, że Brad Pitt, to "przystojniak nad przystojniakami", a tutaj... zaskoczenie! Wspaniale zagrał Śmierć, która ma władzę nad każdym człowiekiem, ale jednocześnie jest nieuświadomiona i niezdarna przy wykonywaniu codziennych czynności. To jeden pozytywny aspekt.
Drugi to oczywiście Anthony Hopkins. Przepraszam, powinnam raczej napisać: sir Anthony Hopkins Jego aktorstwo jest na najwyższym poziomie.
"Meet Joe Black" to nie opowieść o umieraniu. To opowieść o życiu i docenieniu jego najdrobniejszych zalet.

Niestety nie mogę wdać się w szczegóły, bo są one istotne dla fabuły filmu i trudno je ominąć.

Moja ocena: 8/10 (dwa punkty odejmuję za zakończenie i zbyt długi czas trwania filmu).
__________________
- Look at us. I'm frozen and you're dead. And I love you.
- It's a problem.
- Do you remember what you told me once? That every passing minute is a another chance to turn it all around.
- I'll find you again.
- I'll see you in another life... when we are both cats.
Claire jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-15-2008, 19:54   #3
ishar
Świr wymagający opieki
 
ishar na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 357
Domyślnie RE: Co ostatnio oglądaliście?

No tak, opisy również mile widziane. Ba, nawet wskazane Już poprawiłem post u góry, dzięki za uwagę, Claire

Last king of Scotland



Opis:
Młody, dumny ze swojego szkockiego pochodzenia Nicholas Garrigan (James McAvoy) kończący medycynę marzy o wyrwaniu się z nudnej, szarej codzienności i przeżyciu niezwykłej przygody.
Wyrusza do Ugandy, kraju o którym niemal nic nie wie, jednak pragnie pomagać jako lekarz.
Każdego dnia poznaje ludzi, ich zwyczaje oraz problemy. Dane mu także zostaje spotkanie z nowo wybranym prezydentem Ugandy, którego charyzma, szczerość i uczciwość stwarzają o nim obraz prawdziwego przywódcy, reformatora i patrioty, kochającego swój kraj.
Młody Szkot jest zafascynowany postacią Amina ( Forest Whitaker) , a ten dażąc go zaufaniem, oferuje mu posadę osobistego lekarza. Czas ten ukazuje młodemu chłopakowi, drugie, znacznie gorsze obliczę przywódcy.
Z niedowierzaniem, lekarz uświadamia sobie, że władza prezydenta to reżim ukrywający nieludzkie i drastyczne zbrodnie politycznych oponentów jak i niewinnych ludzi.
Każdy staje się potencjalnym wrogiem, strach jak i świadomość czynionego zła stają się towarzyszami młodego lekarza, sumienie nie daję spokoju. Czy uda się powstrzymać dyktatora i zachować życie swoje i innych?


Kapitalne kreacje głównych bohaterów. Film od połowy, kiedy to młody doktorek przekonuje się co do psychozy Amima, trzyma w nieustannym napięciu. Polecam.

Moja ocena 9/10
ishar jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-16-2008, 00:27   #4
Claire
Administrator
 
Claire na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Lokalizacja: Marvel Universe
Posty: 1,811
Domyślnie RE: Co ostatnio oglądaliście?

Ishar, rozumiem, że McAvoy znów zdał egzamin?

Jak przystało na Claire-kinomankę, odbijam piłeczkę w stronę Ishara-kinomana

A więc...

The Constant Gardener (polski tytuł: Wierny Ogrodnik)



RECENZJA
http://wierny.ogrodnik.filmweb.pl/Fi...review.id=2501
"#
Justin Quayle, urzędnik średniego szczebla w brytyjskiej ambasadzie w Nairobi, pewnego dnia dowiaduje się, że jego żona, Tess, została w brutalny sposób zgwałcona i zamordowana. O zbrodnię zostaje oskarżony Arnold Bluhm, przyjaciel Justina, który podróżował wraz z Tess po kenijskiej prowincji, prowadząc wspólnie z nią działalność edukacyjną wśród tubylców i lecząc ich. Justin nie daje wiary tym oskarżeniom, tym bardziej, że wszystko wskazuje na to, że Arnold także został zamordowany, a jego ciało zabrano jedynie dla obciążenia go śmiercią kobiety. Kiedy brytyjscy dyplomaci odmawiają pomocy, Quayle rozpoczyna prywatne śledztwo, w trakcie którego będzie musiał zmierzyć się nie tylko ze skorumpowanymi urzędnikami, ale także z potężną korporacją farmaceutyczną. Film jest ekranizacją powieści Johna Le Carré."

Oglądając ten film, miałam wrażenie, że będzie to kolejny dramat połączony z thrillerem i miałam rację... w pewnym stopniu. Film w dużej części jest retrospekcją, co sprawia, że wydaje się oryginalny. Rachel Wiesz, która odtwarza rolę Tessy, zdecydowanie zasłużyła na Oscara. I dostała go, za świeżość, naturalność i nadanie Tess charakteru. Ralph Fiennes... jego aktorstwa zachwalać nie trzeba, zawsze jest świetny.
"Wierny Ogrodnik" ma jednak wiele wad. Nie podobało mi się schematyczne poprowadzenie fabuły, jest niewiele elementów zaskoczenia i w to wszystko wpakowany jeszcze wątek ubóstwa i chorób w Afryce. Niby tego dużo, ale nie wiadomo po co, a w środku filmu akcja ciągnie się jak flaki z olejem.
Na szczęście ostatnia scena w częściowo rekompensuje te wszystkie niedociągnięcia

Moja ocena: 7/10 (dałabym mniej, ale nie mogę, ze względu na role Weisz i Fiennesa, świetny główny motyw muzyczny i pomysł na tytułową wierność)

EDIT: Ishar, ja naprawdę dziękuję, że wziąłeś pod uwagę moje zdanie, ale zobacz, co w tym pierwszym poście jest nadal nie tak A mianowicie:

Cytat:
Mile widziany byłby też opis
Cytat:
Pomińcie opis
PS Czy ja się czepiam?
__________________
- Look at us. I'm frozen and you're dead. And I love you.
- It's a problem.
- Do you remember what you told me once? That every passing minute is a another chance to turn it all around.
- I'll find you again.
- I'll see you in another life... when we are both cats.
Claire jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-16-2008, 17:54   #5
ishar
Świr wymagający opieki
 
ishar na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 357
Domyślnie RE: Co ostatnio oglądaliście?

Widziałem go w 3 produkcjach zaledwie, w każdej gra pierwsze skrzypce
Jedziem dalej

Mechanik



Opis:

Trevor Reznik to zwykły, szary człowiek, pracujący jako mechanik w fabryce. Jednak cierpi on na chroniczną bezsenność - i tak naprawdę nie zmrużył oka od roku! Ekstremalne wyczerpanie doprowadziło do wstrząsającego pogorszenia się jego stanu fizycznego - nie tylko fizycznego jednak... Całkowicie nieświadomy dramatycznych wydarzeń z przeszłości, czuje się Trevor coraz bardziej osaczany przez serię niewyjaśnionych i tragicznych wydarzeń. Reznik uświadamia sobie pomału, że wydarzenia te łączy postać nowego, tajemniczego pracownika fabryki - wszystko wskazuje jednak na to, że ów pracownik... nie istnieje! Sytuacja zaczyna przerażać Reznika, zaczyna podejrzewać też, że ktoś uknuł przeciwko niemu perfidny spisek. Za wszelką cenę musi więc wyjaśnić, kim jest tajemniczy mężczyzna i dlaczego go prześladuje.


Bardzo ciekawy film o poczuciu winy, które doprowadziło głównego bohatera do obłędu. Film skojarzył mi się nieco z Fight Clubem, gdzie bohater również posiadał swoje alterego, które obwiniał za swoje nieszczęście i tropił. Film trzyma w niepeności cały czas, nie przynudza, ale też nie porywa. Świetna rola Christiana Bale, który do roli schudł do niewiele ponad 50 kg, z 80-85, która jest jego normalną wagą. Niektórzy uważali go za świra, żeby tak poświęcić się dla roli

Moja ocena: 8/10
Warto zobaczyć
ishar jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-18-2008, 21:59   #6
ishar
Świr wymagający opieki
 
ishar na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 357
Domyślnie RE: Co ostatnio oglądaliście?

Jumper (Skoczek)



Opis:

David Rice dojrzewał do tajemniczej siły, o której marzy wielu. Potrafi przecisnąć się przez każdą dziurę w czasoprzestrzeni, by dotrzeć o miasta, budynku czy miejsca o jakim zamarzy. Ale kiedy David poznaje innego młodzieńca podobnego siebie, kroczącego przez świat buntownika Griffina, zaczyna mu świtać prawda o jego egzystencji. Nie jest wybrykiem natury, ale częścią genetycznego łańcucha mutacji zwanej Jumperami, z których nikt nie był bezpieczny. David został zidentyfikowany przez tajną organizację, której celem jest zabicie jego i reszty Jumperów. Ścigany dosłownie po całej Ziemi, staje się kluczowym graczem w przerażającej, niewidzialnej dla większości ludzi, choć toczonej pod wieków bitwie o przetrwanie

Bardzo ciekawy film przygodowy - 2 godziny dobrej zabawy gwarantowane. Prosta fabuła, prosty pomysł, ale bardzo ładne efekty sprawiają, że przyjemnie się ten film ogląda.Polecam

Moja ocena - 8/10
ishar jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-19-2008, 14:02   #7
Liza
Member
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 78
Wyślij wiadomość przez MSN do Liza
Domyślnie RE: Co ostatnio oglądaliście?

Kinky Boots ( Kozaczki z pieprzykiem)



Od lat rodzina Price'ów produkuje męskie obuwie - bardzo tradycyjne i konserwatywne... Lecz aby uratować swój interes przed niechybnym bankructwem zmuszeni zostają do zmian. Muszą zatrudnić oryginalnego konsultanta do spraw wzornictwa - jest nim szykowny transwestyta, kabaretowy piosenkarz, którego ekstrawagancki styl i zwariowane projekty stanowią prawdziwy powiew świeżego powietrza w staromodnym sklepie!

Link do recenzji: http://filmy.aeri.pl/a/recenzja.kozaczki.z.pieprzykiem.php4

Ogólnie film podobał mi się... Co do rodzaju, to jest to komediodramat. W sumie polecam. Można się z niego czegoś nauczyć i ukazuje grupę ludzi, która jest trochę ( nie wiem jak to nazwać) eee inna? No w każdym razie chodzi o transwestytów. ^^

Moja ocena: 7-8/10
Liza jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-19-2008, 14:20   #8
SeverusAronSnape
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 7
Domyślnie RE: Co ostatnio oglądaliście?

Ostatnio oglądałem Skarb Narodów 2 i Ostatni Legion w kinie.
SeverusAronSnape jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-19-2008, 14:25   #9
Liza
Member
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 78
Wyślij wiadomość przez MSN do Liza
Domyślnie RE: Co ostatnio oglądaliście?

SeverusAronSnape - Ishar wyraźnie napisał w pierwszym poście jak OPISAĆ dany film. Jak masz pisać takie posty, to naprawdę radzę ci w ogóle nie pisać. Nie no ale przecież ty się tak wysiliłeś w porównaniu do innych... ^^ Naprawdę, odpuść sobie pisanie w takich tematach.
Liza jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-19-2008, 19:11   #10
ishar
Świr wymagający opieki
 
ishar na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 357
Domyślnie RE: Co ostatnio oglądaliście?

Dzięki za wpis Liza, już myślałem, że poza mną i Claire nikt tu nie ogląda filmów

Reservoir dogs



Po nieudanym napadzie na sklep jubilerski czterech gangsterów spotyka się w opustoszałym podmiejskim magazynie. Biały (Harvey Keitel), Pomarańczowy (Tim Roth), Blondyn (Michael Madsen) i Różowy (Steve Buscemi) zdają sobie sprawę, że wśród nich jest zdrajca odpowiedzialny za wpadkę. Ich zleceniodawca, Joe Cabot (Lawrence Tierney), domaga się zdemaskowania policyjnego konfidenta, lecz wzajemne oskarżenia, wrogość i nieufność nie sprzyjają jego wykryciu. Narastająca atmosfera podejrzliwości będzie początkiem krwawej tragedii.


Klasyk, film gangsterski, jedno z najlepszych dzieł Tarantino, w którym sam zagrał małą rólkę. Pozycja obowiązkowa dla fanów gatunku. Mało akcji, ale dialogi na najwyższym poziomie.

Moja ocena 8,5/10
ishar jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz


Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Najlepszy film jaki oglądaliście czarnoksieznik-powrot_za_grobu Kosz 111 07-28-2008 20:20


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:34.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.