Wróć   HPN.pl > Harry Potter > Książki

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 08-09-2007, 17:16   #1
Tom_Marvolo_Ridle
Junior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 3
Wyślij wiadomość przez MSN do Tom_Marvolo_Ridle
Domyślnie Jakie Są błędy i niedociągnięcia w serii książek "Harry Potter"

Uważacie, że w serii książek 'Harry Potter' znajduje się wiele błędów? Jeśli tak, podajcie przykłady.

Ostatnio edytowane przez mimid : 11-13-2009 o 21:08.
Tom_Marvolo_Ridle jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-11-2007, 11:36   #2
jetinajt
Świr wymagający opieki
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 453
Domyślnie RE: Jakie Są błędy i niedociągnięcia w serii książek "Harry Potter"

Ja w tych książkach zauważyłem dwa dosyć głupie blędy i nielogiczności.
Błąd pierwszy znajduje się w Więźniu Azkabanu i dotyczy cofnięcia się w czasie Harrego i Hermiony, a dokładniej ocalenia Harrego z rąk dementorów. Jak zwykle w przypadku podróży w czasie zadziałał paradoks jak zabić własną babcię. Otóż Harry zaatakowany przez dementorów, zostałby by pozbawiony duszy, gdyby jego późniejsza wersja nie wyczarowałby Patronusa. I tu pojawia się pytanie. Czy ktoś bez duszy i prawdopodobnie martwy byłby w stanie cofnąć się w czasie i się uratować? No raczej nie. Przecież zanim cofnął by się wczasie musiałby o własnych siłach dożyć do tego momentu, a zaatakowany przez setkę dementorów raczej nie byłby w stanie tego zrobić.
Druga nielogiczność pojawia się w Zakonie Feniksa i dotyczy prezentu, który dostał na gwiazdkę od Syriusza. Dlaczego Harry przez pół roku nie rozpakował prezentu od ojca chrzestnego, którego przecież kochał. Jak mógł zapomnieć o przedmiocie, dzięki któremu bez problemu mógłby się kontaktować z Syriuszem. Po co włamywał się do gabinetu Umbridge skoro mógł otworzyć ten prezent i bez problemu pogadać z Blackiem?
Nielogiczności było więcej, ale te dwie sprawy wydają mi się najbardziej poważne.
jetinajt jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-11-2007, 16:30   #3
Black Lady
Junior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 16
Wyślij wiadomość przez MSN do Black Lady
Domyślnie RE: Jakie Są błędy i niedociągnięcia w serii książek "Harry Potter"

Na wstepie powiem ze temat bardzo mi sie podoba Na pewno wypowiem sie tu kiedys dluzej, jak tylko jeszcze raz przeczytam cala serie HP, a na razie chcialam tylko odpowiedziec na pytanie jetinajt..
Tez zastanawialam sie nad tymi dementorami w trzeciej czesci i nie wiem w jaki sposob przyszle wcielenie Harrego moglo uratowac to terazniejsze...w filmie jest to tez dziwnie pokazane jak np. Hermiona prawie zauwaza swoja przyszla postac przy chatce Hagrida...bardzo to cale przenoszenie sie w czasie skomplikowane...moze to i lepiej ze wszystkie zmieniacze czasu zostaly zniszczone...mysle ze Rowling sama sie troche w tym pogubila, ale wizja Harrego ktory mysli ze zostal uratowany przez ojca jej sie spodobala, wiec opisala ja w ksiazce
Co do prezentu od Syriusza to Harry sam powiedzial (a raczej pomyslal) kiedy Syriusz powiedzial ze dzieki temu Harry bedzie mogl go poinformowac ze Snape sie nad nim zneca, ze nigdy nie uzyje tego, cokolwiek to bylo, bo w ten sosob wywabil by Blacka z bezpiecznej kryjowki... no a kiedy wrocil do zamku po prostu wrzucil zapakowane jeszcze lusterko do kufra i o nim zapomnial...
Moim zdaniem powinien chociaz zobaczyc co jest w paczce od Syriusza, przeciez nie musial tego od razu uzywac..wystarczyloby odpakowac i przeczytac list od ojca chrzestnego...nie wiem,moze Harry bal sie, ze jak juz bedzie wiedzial co tam jest to jednak bedzie chcial tego uzyc..?

troche to wszystko pomieszane...mam nadzieje ze zrozumiecie o co mi chodzilo ;P
Black Lady jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-11-2007, 21:40   #4
Firebolt
Junior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 4
Domyślnie RE: Jakie Są błędy i niedociągnięcia w serii książek "Harry Potter"

Dla mnie dziwne są te zmieniacze czasu. No bo jak istniały, a Voldemort przyszedł np. zabić Potterów to dlaczego ktoś nie mógł użyc zmieniacza czasu do tego by ich uratować. To się tyczy też innych rzeczy.. np. śmierci Cedrika. Nie mówię już o śmierci Suriusza i Dumbliego bo jak wiemy Harry i spółka rozwalili wszystkie niechcący w 5 części.
Firebolt jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-12-2007, 12:09   #5
Black Lady
Junior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 16
Wyślij wiadomość przez MSN do Black Lady
Domyślnie RE: Jakie Są błędy i niedociągnięcia w serii książek "Harry Potter"

tez sie nad tym zastanawialam...moze bardzo niewiele osob wiedzialo o zmieniaczach czasu...albo nie mozna bylo ich uzywac po to by przywrucic zycie komus kto juz umarl...bo wtedy byloby za wielkie zamieszanie, no bo kazdy chcialby ocalic zycie bliskiej osobie....:rol:
Black Lady jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-12-2007, 14:07   #6
Akitaki0
Junior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 5
Wyślij wiadomość przez MSN do Akitaki0 Wyślij wiadomość przez Yahoo do Akitaki0
Domyślnie RE: Jakie Są błędy i niedociągnięcia w serii książek "Harry Potter"

W pierwszej części HP Percy ma srebrną odznakę Prefekta, a w piątej części Ron ma szkarłatno złotą odznakę.
Akitaki0 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-12-2007, 17:43   #7
rashi
Junior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 6
Domyślnie RE: Jakie Są błędy i niedociągnięcia w serii książek "Harry Potter"

Napisałem już artykuł o tym ale jeszcze raz to opisze:
w HP KP w liście w fałszywym medalionie napisanym do Czarnego Pana od R.A.B.'a pisze że R.A.B. zniszczył horkruksa. Kilka stron dalej Harry powtarza w myślach nazwy horkruksów i wymienia ten medalion który już chyba jest zniszczony. Co o tym sądzicie?

PS: jak ostatnio to opisywałem to jakoś lepiej to wyglądało...
rashi jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-12-2007, 18:30   #8
Black Lady
Junior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 16
Wyślij wiadomość przez MSN do Black Lady
Domyślnie RE: Jakie Są błędy i niedociągnięcia w serii książek "Harry Potter"

R.A.B napisal chyba ze SPROBUJE zniszczyc medalion najszybciej jak potrafi , czy jakos tak...Dlatego Harry nie byl pewien czy medalion zostal naprawde zniszczony i liczyl go jako niezdobytego horkruksa...mysle ze Harry chcial na wlasne oczy zobaczyc zniszczony medalion zeby miec 100% pewnosci ze pozbyt sie wszystkich horkruksow..
Black Lady jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-12-2007, 19:11   #9
rashi
Junior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 6
Domyślnie RE: Jakie Są błędy i niedociągnięcia w serii książek "Harry Potter"

R.A.B napisał że POSTANOWIŁ zniszczyć korkruksa, wydaje mi się że skoro dał rade znaleść i zabrać tego horkruksa to nie bedzie miał dużego problemu ze zniszczeniem go i myślę że to zrobił bo był bardzo przygotowany na to co tam spotka, a przemawia za tym to że:
-zostawił tam FAŁSZYWY medalion, którym niewątpliwie zastąpił tego prawdziwego należącego do Slytherina,
- list który napisał był w miare ogarnięty(krótki i na temat), nie wyglądał jakby był pisany na kolanie.
A nawet jeśli się myle to śmieszy mnie to że Harry wcale nie dopuszcza do siebie myśli że horkruks może być zniszczony...
rashi jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-13-2007, 15:05   #10
nassy34
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 11
Domyślnie RE: Jakie Są błędy i niedociągnięcia w serii książek "Harry Potter"

A mnie zastanawia, jak Regulus zdołał odszukać i zniszczyć horkruksa...Czyżby był tak potężnym czarodziejem jak Dumbledore?No i taki drobny szczegół - zanim podmienił medalion, musiał wypić eliksir (lub ktoś to zrobił za niego). Skąd wziął się ten eliksir ponownie? Regulus go stworzył? Dość mało prawdopodobne...
nassy34 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz


Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Czym dla was jest seria książek pt.: ,,Harry Potter"? Chopin Książki 91 02-16-2010 21:05
Który z filmów o Harry'm Potterze zakończył się "happy endem"? Henryk Sienkiewicz Kosz 17 04-18-2009 23:34
Reportaż filmu "Harry Potter i Książe Półkrwi" PrzemoHP Kosz 2 04-09-2008 15:30
Dlaczego Harry przeżył spotkanie z "sam wiesz kim" Gokukrys Kosz 9 03-31-2008 18:12
Nasze "Samouwielbienie" i nasza "Samokrytyka" Albus12 Kosz 25 10-19-2007 17:13


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:29.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.