Wróć   HPN.pl > Harry Potter > Filmy

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 08-02-2010, 13:38   #161
Cyna
Mięso armatnie
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Posty: 4
Domyślnie marnie...

IMHO jedynie w V części jako tako wypadł dubbing do roli Dolores Umbridge, reszta nędznie.
'Podkład' do Snape'a tez zasługuje na pochwałę.

Ostatnio edytowane przez Cyna : 08-02-2010 o 13:41. Powód: chęć dołozenia zdania
Cyna jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-02-2010, 17:19   #162
voldziaaa
Czytelnik horoskopów
 
voldziaaa na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Posty: 12
Domyślnie

No tak w pierwszych dwuch częściach Dubing jest koszmarny!
A tak to niecierpię głosu Luny( strasznie się pieści...) no i Ginny(jak już ktoś stwierdził jest dziecinny...)
__________________
Voldzia:]
voldziaaa jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 06-29-2011, 22:38   #163
Roksia
Omijać szerokim łukiem
 
Roksia na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 1,381
Domyślnie

Nie podoba mi się:
-Draco w 1 części,
-Harry w 1 i 2 części,
-Ginny

Podoba mi się:
-Draco od 2 części,
-Harry od 3 części,
-Syriusz,
-Snape,
-Hagrid,
-Dumbledore,
-Lupin,
-Lucjusz,
-Luna,
-Minerwa.

To takie moimi zdaniem. Dubbing niby nie jest zły, ale czasem jest nie dobrany. Ogólnie teraz nie przychodzi mi nic do głowy. Jak coś sobie przypomnę to dopiszę.

Ostatnio edytowane przez Roksia : 03-05-2012 o 22:24.
Roksia jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-11-2011, 12:27   #164
longbottoms
Mięso armatnie
 
longbottoms na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Posty: 6
Domyślnie

Dubbing jest złem, ale niestety ze względu na godziny wyświetlania HP w kinach w piątek muszę iść na dubbing i okropnie to przeżywam. Nienawidzę dubbingu, oryginalne głosy są piękne i oddają więcej emocji.
longbottoms jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-11-2011, 19:04   #165
Pani Black
Fan "Strefy 11" i tarota
 
Pani Black na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 96
Domyślnie

Voldemortowi dali paskudny głos...
__________________
Dumbledore's Farewell
Pani Black jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 09-15-2011, 18:21   #166
hermionka12
Fan "Strefy 11" i tarota
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Lokalizacja: łódź
Posty: 57
Domyślnie

Cóż mi się podobają i ogrinalne głosy i Dubbing. Chociaż orginalne głosy są lepsze jeśli chodzi o 1 i 2 część . Tak zgadzam się Voldemort ma okropny głos w Dubbingu jego wole w orginale.
hermionka12 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 09-15-2011, 19:29   #167
Madame von Alucard
Mięso armatnie
 
Madame von Alucard na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Lokalizacja: Lódź
Posty: 3
Domyślnie

Jeśli o moje zdanie chodzi, to HP i tak ma lepszy dubbing niż większość filmów. W każdej produkcji wolę głos oryginalny plus napisy. Taki seans zresztą wybrałam przy okazji ostatniej części. Muszę jednak powiedzieć, że głos samego Harrego podobał mi się we wszystkich częściach, włączając w to głos dubbingowy.
Madame von Alucard jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 01-01-2012, 20:22   #168
Szympi
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
Szympi na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Posty: 116
Domyślnie

Oglądałem wszystkie filmy z dubbingiem i polskimi napisami. Sądzę, że to jest pewne, że oryginalne głosy są lepsze. Polska niestety nie dorobiła sobie aktora, który swoim głosem mógłby zastąpić Alana Rickamana, albo Maggie Smith. Ale tak, jak powiedziała koleżanka u góry, sądzę, że HP i tak ma lepszy dubbing niż większość filmów. Po pierwsze, strasznie mi się podoba głos Harry'ego (ten od trzeciej części, ten z pierwszej jeszcze ujdzie, ale ten z drugiej zachowuje się, jakby czytał wszystko z kartki z zapchanym nosem), Hermiony (ale też od trzeciej części). Głosy z pierwszej i drugiej części są beznadziejne moim zdaniem.Rona nigdy mi się nie podobał i podobać nie będzie. Fajne są głosy Luny, Cho, Lupina, Tonks, Syriusza, Hermiony, Harry'ego, Dumbledora. I tylko chyba tyle.
Szympi jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 01-01-2012, 23:06   #169
alette
Praktykant Voodoo
 
alette na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Lokalizacja: Okrutna Barcelona
Posty: 790
Domyślnie

Dubbing jest po prostu beznadziejny i może zepsuć cały film. Nie chodzi tutaj o brak możliwości podrobienia och i ach głosów tak wybitnych aktorów. Po prostu się nie da podrobić praktycznie żadnego głosu. Pomijam fakt, że usta im się ruszają inaczej niż słowa (co jestem w stanie znieść), głosy są dobrane wręcz fatalnie (ani trochę nie pasują do aktorów grających w filmie), aktorzy dubbingujący w ogóle nie oddają emocji. Jestem załamana piątką wspaniałych: Harry, Ron, Hermiona, Neville, Ginny. A fe! Potter absolutnie bez emocji, w dodatku ten głos jest taki... niemęski (nadaje się do dubbingu w bajkach, na pewno nie w filmie), Hermiona brzmi strasznie sztucznie, podobnie Ron, Neville - jakby miało to wyjść komediowo. Głos Ginny pasuje idealnie - jest sztywny, sztuczny i pozbawiony emocji jak sama Bonnie. Jak usłyszałam Voldemorta to odechciało mi się w ogóle oglądać ten film. Nie, nie i jeszcze raz nie. Zdarzało się, że któryś z głosów mi się podobał, nie powiem że nie - Snape, Lavender, Lucjusz, Minerwa. To chyba tyle. Reszta do bani.
__________________


"- To miejsce wygląda jak cela więzienna - wykrztusił w końcu. - Nie mam pojęcia, jak możesz żyć w czymś takim.
- Za moją pensję ledwo, ledwo
- Jeśli trzeba, gotów jestem dopłacić, abyś mieszkał w miejscu, które nie będzie cuchnąć ani siarką, ani moczem.
- Mowy nie ma.
- Zmarł z dumy i smrodu. Masz epitafium w prezencie' "
alette jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-05-2012, 16:28   #170
Persephone
Czytelnik horoskopów
 
Persephone na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Posty: 17
Domyślnie

Moim zdaniem dubbing to najgorsze co można było zrobić filmom o Harrym. To w ogóle jakieś nieporozumienie. Nie da się tego słuchać, większość ma piskliwe i dziecięce głosy, mówią bardzo sztucznie no i ewidentnie widać gdy ruchy ust nie zgadzają się z wypowiadanymi kwestiami. Dodatkowo w ogóle nie da się ocenić aktorstwa bohaterów.
__________________
W sieci można udawać wszystko, z wyjątkiem tego, co się naprawdę liczy. Nie możesz udawać inteligencji, poczucia humoru ani błyskotliwości... złośliwości, przewrotności, ani całej reszty twojej paskudnej, fascynującej osobowości.
Antonina Liedtke
Persephone jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz


Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Polski Hogwart Malmazja Kosz 4 04-09-2008 15:18
Reprezentacja Polski w Quidditchu!!! Krzyychu Kosz 276 05-16-2007 18:30


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:02.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.