Wróć   HPN.pl > Harry Potter > Książki

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 01-11-2008, 12:33   #1
JoannaTH13
Junior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 10
Wyślij wiadomość przez MSN do JoannaTH13
Domyślnie Czy jest coś w książce HP (wszystkich częściach) co się Wam nie podoba?

Moim zdaniem praktycznie wszystko jest fajne i (o ile dobrze pamiętam) to nie ma czegoś takiego, co by mi się nie podobało... Ale to jest moje zdanie... wy piszcie swoje. Pozdro!

Ostatnio edytowane przez Limonka : 07-15-2009 o 22:06.
JoannaTH13 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 01-14-2008, 14:08   #2
Ania 95
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 1,204
Wyślij wiadomość przez MSN do Ania 95
Domyślnie RE: Czy jest coś w książce HP(wszystkich częściach) co się Wam nie podoba?

No, właśnie. Co w dwójce jest strasznego? Może mi to powiecie, bo przeglądam książke i nic strasznego nie znajduję. Może to i prawda, że te zamienianie ludzi w kamień jest straszne, ale żeby aż tak? Dla mnie KT jest książką fajną, trzymającą w napięciu i... i tyle. Dla mnie nie była straszna, ale każdy ma inny gust i nie chcę się z nikim kłócić.
Ania 95 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 01-14-2008, 20:26   #3
hermionaginny
Member
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Posty: 62
Domyślnie RE: Czy jest coś w książce HP(wszystkich częściach) co się Wam nie podoba?

No dobra, straszna to za mocne słowo. Może troszeczkę "przerażająca", bo to całe petryfikowanie, Bazyliszek... jak sobie wyobrażałam spetryfikowanego ducha, to brr... i ta walka też była jakaś bardziej drastyczna niż w HP1. A tak w ogóle, wydaje mi się, że najpierw autorka chciała napisać coś dla dzieci o magii, lecz postanowiła, ze będzie to książka mroczniejsza. A może tylko mi się tak wydaje?
hermionaginny jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 01-16-2008, 19:15   #4
jedyny
Member
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 40
Domyślnie RE: Czy jest coś w książce HP(wszystkich częściach) co się Wam nie podoba?

Nie wiem jak Wy, ale dla mnie 6 część była po prostu beznadziejna. Na samym początku Rowling przedstawiła scenę z której jasno wynika po czyjej stronie jest Snape, a potem, przez resztę książki kazała nam się męczyć czytając jak to Dumbledore bezgranicznie mu ufa. Dla mnie 6 część była książką o ludzkiej głupocie i naiwności.
jedyny jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 01-17-2008, 15:21   #5
jedyny
Member
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 40
Domyślnie RE: Czy jest coś w książce HP(wszystkich częściach) co się Wam nie podoba?

Jakby ktoś nie łapał:
W książce kilka razy pisze, jak to Harry oskarża Snape'a o konszachty z Voldemortem, a jego genialny dyrektor mówi mu, żeby nie oskarżał Snape'a, że to "dobry chłopak" i że prawie bezgranicznie mu ufa. To nie jest smutne. To jest tragiczne i głupie.:no:
jedyny jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 01-18-2008, 12:08   #6
Goszka
Praktykant Voodoo
 
Goszka na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Lokalizacja: Kraków
Posty: 824
Domyślnie RE: Czy jest coś w książce HP(wszystkich częściach) co się Wam nie podoba?

jedyny, nie przeczytałeś jeszcze Insygni, nie? Ja też. ALe zaprzyjaźniony nam tu Royal, przeczytał i raczył napisać wielgaśnego spoilera... za co dziękuję, przydało się. Gdybyś przeczytał, to byś wiedział jakie są stosunki między S a D .
__________________
Goszka jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 01-18-2008, 22:45   #7
Kapitan menel
Fanatyk, niegroźny
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Posty: 232
Wyślij wiadomość przez MSN do Kapitan menel
Domyślnie RE: Czy jest coś w książce HP(wszystkich częściach) co się Wam nie podoba?

Cytat:
To nie jest smutne. To jest tragiczne i głupie.
To nie jest tragiczne i głupie .To jest po prostu naiwność.Ale niestety nawet najmądrzejsi ludzie popełniają tego typu błędy i nie ma tu nic tragicznego i głupiego.
Dumbledore po prostu zaufał Snapowi a on to sprytnie wykorzystał.
Kapitan menel jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 01-19-2008, 21:20   #8
jedyny
Member
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 40
Domyślnie RE: Czy jest coś w książce HP(wszystkich częściach) co się Wam nie podoba?

Dobrze, odwołuję, że to jest głupie. "Naiwne" wystarczy. Ale pewien tragizm jest zauważalny, więc nie odwołam jeszcze, że jest "tragiczne". Przynajmniej to mi zostawcie.
jedyny jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 01-19-2008, 21:44   #9
Goszka
Praktykant Voodoo
 
Goszka na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Lokalizacja: Kraków
Posty: 824
Domyślnie RE: Czy jest coś w książce HP(wszystkich częściach) co się Wam nie podoba?

Naiwne, wsyatczy. Chociaż, to także za mocne. Łatwowierne. O tak. To co zrobił Dumbledore to było łatwowierność. Zresztą, szkoda się nad tym rozchodzić.
__________________
Goszka jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 01-19-2008, 22:48   #10
jedyny
Member
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 40
Domyślnie RE: Czy jest coś w książce HP(wszystkich częściach) co się Wam nie podoba?

Dobrze, to będzie ostatnie "rozwodzenie" na ten temat. A może to było nie do końca przemyślane działanie poparte stresem i mocnymi przeżyciami, z domieszką łatwowierności wynikającej z wiary ludziom... itp. itd. Nazywajmy rzeczy po imieniu! To była NAIWNOŚĆ! A z resztą, to jest forum. Każdy pisze to, co uważa za słuszne. Nie musicie się ze mną zgadzać, to wasz wybór. Mimo to twierdzę, że źle by wam nie zrobiło przemyślenie tej kwestii jeszcze raz. :smilewinkgrin:
jedyny jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz


Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
co podoba się wam najbardziej? wiktor Kosz 26 04-21-2009 21:20
Co WAm się nie podoba we wszystkich wydanych książkch przygód Pottera Hongibongi Kosz 20 10-26-2008 18:32
Co najbardziej wam się podobało lub nie podobało w książce lub filmie HP karolakhp Kosz 7 07-06-2008 12:13
RE: Kącik pogaduszek dla wszystkich asia15963 Kosz 7 06-01-2007 22:14


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:46.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.