Wróć   HPN.pl > Fan Zone > Fan Fiction > Opowiadania - miniaturki

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 02-08-2008, 16:00   #21
E-Vaire
Super Moderator
 
E-Vaire na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Lokalizacja: Trójmiasto
Posty: 1,768
Domyślnie RE: [D][T] Daj mi to!

Tłumaczy nie można winić za zły dobór słów, bo jeśli chodzi o większość przypadków powinni te słowa zmieniać na przykład jeśli w naszym języku użycie go jest niepoprawne gramatycznie lub też kiedy trudno znaleźć nasz odpowiednik, wtedy tłumacz może wypróbować swoją pomysłowość :) 'God' jest znanym słowem, powszechnie używanym w Polsce więc nie widzę żadnego problemu. Jeśli Limonka zmieniłaby to słowa na inne, bo 'jej się tak podobało' to tłumaczenie byłoby trochę niedokładne i niepoprawne. Byłby to błąd tłumacza.
E-Vaire jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-08-2008, 22:29   #22
Nacia1234
Moderator
 
Nacia1234 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Lokalizacja: Trondheim
Posty: 4,354
Domyślnie RE: [D][T] Daj mi to!

Wyrażenia "O Boże" używa praktycznie każdy. Bez względu na rodzaj wyznawanej wiary (tudzież w ogóle nie wyznaje wiary w Boga), ubarwienia skóry czy koloru oczu. Dlatego myślę, że szanowna emma199watson nie miała się czego czepić.
__________________
Life is wasted on the living
Nacia1234 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-08-2008, 23:32   #23
E-Vaire
Super Moderator
 
E-Vaire na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Lokalizacja: Trójmiasto
Posty: 1,768
Domyślnie RE: [D][T] Daj mi to!

Ja jestem ateistką, a mówię 'O boże' xD A co mam mówić? ;D
E-Vaire jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 01-20-2010, 17:50   #24
Carmell
Czytelnik horoskopów
 
Carmell na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 10
Domyślnie

Hm. Nie powiem, rozśmieszyło mnie, ale z umiarem. Pomysł całkiem ciekawy, jednak chyba nie chwytam... To "poruszał się wściekle" zupełnie mi tutaj nie pasuje. Ani do kontekstu, ani jakoś tak ogólnie. Nie. Nie chwytam tego, dlaczego Lucjusz mał jakies problemy z wyjęciem dziecku różdżki z ręki. Ma jakieś... Eee... kompleksy? Zachamowania? ^^ W każdym razie reszta jest porzadku. Więcej obieckji nie mam, jednak muszę powiedzieć, że czytywałam już lepsze drabble. Jednak ty jesteś tylko tłumaczką, więc Ciebie nie obwiniam.

I tak na zakończenie...

Cytat:
Dosc smieszne ale jesli ktos inny zamiescilby takie krotkie opowiadanie to bys usunela...
Ekhem. To jest drabble, a one przeważnie są krótkie. 100, 200 słów... A każdy autor ma prawo do pisania tekstów długości jakiej mu się podoba. Nie rozumiem Twojego toku myślenia.
Carmell jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 04-30-2010, 20:42   #25
Lasanpobia
Czytelnik horoskopów
 
Lasanpobia na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Posty: 12
Domyślnie

A mi się to podoba. To zakończenie - super. Jak dotarłam do końca to się zaśmiałam. Bo Lucjusz to taki śmierciorzerca a był bezradny i rozgoryczony jak mu mały Draco zabrał różdzkę.. Świetne..
__________________
~ Nie ma dobra i zła, jest tylko władza i potęga ~
Lasanpobia jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-04-2010, 11:39   #26
Ginny_Kitty
Świr wymagający opieki
 
Ginny_Kitty na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 308
Domyślnie

Nie.
Mnie się to zupełnie nie podoba. Kolejne, bezsensowne, zaśmiecające drabble z idiotycznie zaskakującą pointą. Nie wiem, dlaczego przyjęło się, że drabble musi kończyć się jak najbardziej głupio. Zaskakujący to nie to samo co idiotyczny, a tu właśnie tak jest. Co to drabble sobą wnosi? Nie widzę, aby miało jakikolwiek sens.
__________________
Okrągły pokój wspólny Ravenclawu przypominał klatkę dla kanarków – wpuszczone w ściany filary podtrzymujące półkoliste sklepienie całkiem zgrabnie udawały pręty. W zachodniej ścianie widniało kilka okien – szyby w ich górnych, półokrągłych ćwiartkach pokryte były rysunkami kruków. Magiczne ptaki trzepotały skrzydłami lub poprawiały pióra, wypełniając wnętrze barwnymi błyskami światła. Pokój utrzymany był w odcieniach błękitu i brązu.
Stowarzyszenie Snaperek
Ginny_Kitty jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia tematu
Wygląd

Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:55.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.