Wróć   HPN.pl > Harry Potter > Postacie

Zobacz wyniki ankiety: Kto jest najodważniejszy ?
Harry Potter 15 17.65%
Severus Snape 46 54.12%
Remus Lupin 6 7.06%
Albus Dumbledore 7 8.24%
Syriusz Black 11 12.94%
Głosujących: 85. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 02-11-2009, 21:28   #1
KaroLh
Praktykant Voodoo
 
KaroLh na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Lokalizacja: File Island
Posty: 529
Talking Który odważniejszy ?!

Która postać jest według was najodważniejsza ?

a) Harry Potter - pokonał Voldemorta i znalazł wszystkie Horkruksy.
b) Severus Snape - podwójny agent, ryzkyko jego zadania.
c)Albus Dumbledore - całe życie walki z Voldemortem, pokonanie Grindenwalda
d)Syriusz Black - rycerska walka w ministerstwie magii, członek GD
e)Remus Lupin - Ochrona Harrego, przyjaciel Jamesa, członek GD, agent wśród wilkołaków Voldemorta.

Ja zagłosowałem na Snape, ponieważ wykonywał na polecenia Dumbledore'a ryzykowną misje, której zadaniem było przekazywać informacje o Harrym Voldemortowi. Mógł zginąć.

Ostatnio edytowane przez KaroLh : 02-12-2009 o 16:07.
KaroLh jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-12-2009, 13:52   #2
Hermiona1334
Praktykant Voodoo
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 683
Domyślnie

Ja uważam, że to Dumbledore najbardziej zasługuje na ten tytuł. Choć miał trudną młodość i przez pewien czas plany podobne do Voldemorta, to jedak ostatecznie okazał sie być dobrym człowiekiem, choć miał w tym udział jego brat. Albus całe życie poświecił na walkę ze złem, gotowy nawet na największe poświęcenie. Po burzliwej młodości był w stanie zaryzykować wszystko dla dobra ogólu. Pokonał Grindelwalda, ochraniał Harry'ego i dał mu wybór -chłopak mógł albo walczyć, albo się poddać i wydać na zdawałoby sie pewną śmierć. Nauczył go wielu ważnych cech i był w stanie doskonale zrozumieć, poprzeć bo w młodości przechodził to samo.
Przyznam, że przez moment myślałam o wyborze Severusa, bo on niby też był na swój sposób odważny. Ale otworzył oczy dopiero wtedy, kiedy zagrożone było życie Lily, a wcześniej patrzył na zgony milionów bezimiennych ludzi okaleczajac tym swoją duszę. Czyż nie był w jakiś sposób elitarny? Kiedy błagał o pomoc w ukryciu Lily Albusa D,myślał tylko o niej, zupełnie go nie obchodziło, co stanie się z resztą rodziny. Choć nie można oczywiście zlekceważyć wagi jego dokonań;podwójny agent cały czas żyjący w śmiertelnym zagrożeniu. Musiał mieć wielki talent, by przekazywać Sami-Wiecie-Komu pozornie cenne informacje, ukrywając te cenne dla Zakonu. Mógł się wycofać w każdej chwili, a jednak spłacił swój dług wobec Albusa ginąc w jakiś sposób bohatersko. Wyjaśnił Harry'emu wszystko, co zadecydowało o jego póżniejszych losach. Ale jednak Snape był dobry od pewnego momentu swojego życia, a Albus przez (prawie) całe- pomimo swoich młodzieńczych planów ne eprzyłączyl się do Śmieciożerców i starał się ułożyć sobie życie od nowa.

Ostatnio edytowane przez Hermiona1334 : 11-02-2009 o 20:49.
Hermiona1334 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-12-2009, 16:33   #3
Lady Of The Rings
Fan "Strefy 11" i tarota
 
Lady Of The Rings na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Lokalizacja: Sucha Wola City:)
Posty: 177
Domyślnie

Ja wzięłam Severusa z takich powodów jak Karolh i z litości, bo kiedyś kochał nieszczęśliwie. A poza tym jest o wiele odważniejszy od każdego.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=fRyR0IGzibA Moje ulubione
Jestem przyjacielem nieprzyjaciół naszego jedynego nieprzyjaciela!

Połowy z was nie poznałam i w połowie tak dobrze jak bym chciała a mniej niż połowe chciałabym znać choć w połowie dobrze tak jak na to zasługują.
Wszystko jest tak, jak być nie powinno. Właściwie to nie powinno nas tu nawet być! Ale jesteśmy...
Oto kres ery ludzi. Nadchodzi czas orków
Lady Of The Rings jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-12-2009, 19:27   #4
pgierula
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
pgierula na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Lokalizacja: Wasylów
Posty: 180
Domyślnie

oczywiscie severus, jak dla mnie byl najodwarzniejsza osoba w calej sadze ksiazek, podwojny agent, caly czas niepewnosc, ryzyko, moze torche strach...
__________________

pgierula = Przemek Gierula, więc NIE JESTEM KOBIETĄ xD
pgierula jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-14-2009, 11:46   #5
KaroLh
Praktykant Voodoo
 
KaroLh na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Lokalizacja: File Island
Posty: 529
Domyślnie

A czemu nikt, nie głosuje na Remusa ?? Przecież był agentem Dumbledore'a wśród wilkołaków Voldiego i ryzykował życie, wykonując tą misje.
KaroLh jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-24-2009, 09:30   #6
Patka-wariatka
Omijać szerokim łukiem
 
Patka-wariatka na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Lokalizacja: Musicland.. ^^
Posty: 1,045
Wyślij wiadomość przez MSN do Patka-wariatka
Domyślnie

Cytat:
Napisał KaroLh Zobacz post
A czemu nikt, nie głosuje na Remusa ?? Przecież był agentem Dumbledore'a wśród wilkołaków Voldiego i ryzykował życie, wykonując tą misje.
Po prostu uważam, że Severus Snape bardziej zasluguje na miano najodważniejszego. Zresztą każdy ma swoje zdanie, wiec nie pytaj się czemu nikt nie głosuje na Remusa .
__________________
"... miał wrażenie, jakby coś ściskało mu serce. Czuł, że chce odnaleźć Lisabeth Salander i ją przytulić.
Pewnie by go ugryzła, gdyby tylko spróbował."
Patka-wariatka jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-07-2009, 22:10   #7
Nellis
Czytelnik horoskopów
 
Nellis na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Lokalizacja: Dolina Godryka
Posty: 30
Domyślnie

Ja zagłosowałam na Severusa Snape'a, ponieważ był podwójnym agentem, jak to KaroLh ujął. Ryzykował bardzo dużo. Bo co by było, gdyby nasz Voldek się dowiedział o tak potężnej zdradzie? Severusa spotkałaby chyba okrutna śmierć. Bardzo mu to dobrze wychodziło, nic się nie wydało. Był dobrym aktorem. Przy tym trzymał po stronie Dumbledore'a. Nie spodziewałam się tego, dlatego to, o czym dowiedziałam się z "Opowieści Księcia" było dla mnie dużym zaskoczeniem. A musiał być bardzo odwazny, skoro zgodził się na tak bardzo ryzykowną grę...
Nellis jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-08-2009, 14:55   #8
Kinga Lestrange
Junior Member
 
Kinga Lestrange na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Lokalizacja: Polska :)
Posty: 13
Domyślnie

Wydaje mi się, że najodważniejszy był Lupin...był przecież wilkołakiem, a mimo to pomagał potterowi, no i jak trzeba było to zginął w obronir Hogwartu...więc uważam, że on zasługuje na to właśnie miano (i nie zapominajmy jak w WA uczył pottera o dementorach)
Kinga Lestrange jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-24-2009, 18:47   #9
cyklopPL
Junior Member
 
cyklopPL na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 8
Wyślij wiadomość przez MSN do cyklopPL
Domyślnie

Mój głos również leci dla Snejpa, a to dlatego, że wszyscy mieli cięzko ( :P ), ale on miał największą kichę, gdyż te inne postacie znały swój cel, a Sewerus musiał grać na 2 fronty, będąc przy okazji pomiatanym przez Order jak i ucznoiów np. (oraz innych ludzi w IŚ, po tym jak rozeszła się wieść, że to Snape zabił Dumbledor'a) więc...nie miał chłopak lekko :]
cyklopPL jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-27-2009, 23:20   #10
Sunglasses
Świr wymagający opieki
 
Sunglasses na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Lokalizacja: Forks
Posty: 392
Domyślnie

Ja głosuję na Remusa. Był pośrednikiem między Dumblem a inymi wilkołakami, a jak wszyscy chyba wiedzą mógł przecież zginąć .
__________________
Bierz co możesz i nie oddawaj.
Sunglasses jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia tematu
Wygląd

Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Który to tom ? Ghoust Gry i zabawy... 313 05-23-2012 15:47
Który film najgorszy? misiekjpk Filmy 203 06-29-2011 22:15
Który film najlepszy? Kate_Luis Kosz 61 04-18-2009 14:48
który aktor gra najlepiej ania84 Kosz 3 07-22-2007 03:07


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:23.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.