Wróć   HPN.pl > Pozostałe > Książki

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 10-05-2009, 21:07   #1
Serea
Omijać szerokim łukiem
 
Serea na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 1,498
Wyślij wiadomość przez MSN do Serea
Domyślnie "Miasto Kości" - Cassandra Clare

"Drogi Edwardzie i Jacobie: uwielbiam was obu. Ale weekend spędziłam z Jace’m. Przepraszam! Kochająca Stephanie."
Stephanie Meyer – autorka "Zmierzchu"

"Nastrojowa historia Cassandry Clare jest inspirowana zarówno neogotyckimi horrorami jak i nowoczesną fantasy Neila Gaimana. Wilkołaki, wampiry, anioły i wróżki występują w tym świecie. Ale ponad wszystko, jest to zniewalająca historia o rodzinnych sekretach i zbliżającym się kryzysie tożsamości. Fani inteligentnych i modnych horrorów w typie "Buffy - Postrach Wampirów" natychmiast pokochają tę serię."
Publishers Weekly


"Najpopularniejsza obok Zmierzchu seria o aniołach i wampirach. Tysiące lat temu, Anioł Razjel zmieszał swoją krew z krwią mężczyzn i stworzył rasę Nefilim, pół ludzi, pół aniołów. Mieszańcy człowieka i anioła przebywają wśród nas, ukryci, ale wciąż obecni, są naszą niewidzialną ochroną. Nazywają ich Nocnymi Łowcami. Nocni Łowcy przestrzegają praw ustanowionych w Szarej Księdze, nadanych im przez Razjela. Ich zadaniem jest chronić nasz świat przed pasożytami, zwanymi demonami, które podróżują między światami, niszcząc wszystko na swej drodze. Ich zadaniem jest również utrzymanie pokoju między walczącymi mieszkańcami podziemnego świata, krzyżówkami człowieka i demona, znanymi jako wilkołaki, wampiry, czarodzieje i wróżki. W swoich obowiązkach są wspomagani przez tajemniczych Cichych Braci. Cisi Bracia mają zaszyte oczy i usta i rządzą Miastem Kości, nekropolią znajdującą się pod ulicami Manhattanu, w której leżą martwe ciała zabitych Nocnych Łowców. Cisi Bracia prowadzą archiwa wszystkich Nocnych Łowców, jacy kiedykolwiek żyli. Strzegą również Darów Anioła, trzech boskich przedmiotów, które anioł Razjel powierzył swoim dzieciom. Jednym z nich jest Miecz. Drugim Lustro. Trzecim Kielich."

Okey, przyznaję. Zakochałam się w tej książce po pierwszym zdaniu... Nie wróć. Zakochałam się w chwili gdy spojrzałam na okładkę xD.
Główni bohaterowie to majstersztyki... Chociaż muszę przyznać, że pod wpływem Jace'a, często zapominałam, że Clary istnieje... Zdarza się. Praktycznie polecam książkę wszystkim, których nie zniechęcają walki, wilkołaki, wampiry, homoseksualiści, czy związki kazirodcze. Ostatecznie można uznać, że książka 14+... albo innymi słowy. Nie polecam czytania jej miłośniczką Bravo Girl.
__________________
" - Ten Eyrieńczyk był zbyt arogancki, jak na twoje potrzeby.
- Masz brata, który jest jeszcze bardziej arogancki,
- Chcesz się z nim przespać?
- Prędzej zjem dżdżownicę. Żywą.- Ponieważ zemdliło ją na samą myśl o tym, pociągnęła spory łyk brandy. - Choć oczywiście go lubię - dodała. - Może nawet trochę go kocham, tak po siostrzanemu... kiedy nie jest takim upartym fiutem.
- Aha. Tak z pięć minut w miesiącu."

Kocham Daemona i Surreal xD
Serea jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 12-08-2009, 21:05   #2
Marmara
Fan "Strefy 11" i tarota
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 61
Domyślnie

Ta książka jest wspaniała. Wciąga jak odkurzacz. Kiedy pierwszy raz o niej usłyszałam myślałam, że będzie to kopia Zmierzchu. Na szczęście kupiłam i nie żałuje. Jest niesamowita. Nie rozumiem dla czego porównywana jest do sagi Meyer. Ciekawa historia i pełna napięć akcja. Teraz czekam na trzecią część nie mogę się już doczekać. Mam nadzieje, że przyśpieszą z jej wydaniem.XDD
__________________
Breathe in deep and cleanse away our sins
And we'll pray that there's no God
To punish us and make a fuss
Muse, Fury
Marmara jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 12-28-2009, 12:46   #3
Sarahis
Super Moderator
 
Sarahis na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Lokalizacja: bunnyland
Posty: 1,964
Domyślnie

Na początku odrzuciła mnie właśnie okładka. Ale nie rysunek na niej, tylko właśnie wypowiedź Meyerowej. Pierwsze co mi przyszło do głowy to: Oho, książka dla nastolatek, których jedyną lekturą od niepamiętnych czasów stał się "Zmierzch". A to źle. Jednak kupiłam, przeczytałam, nie żałuję. Stop. Wróć. Żałuję. Żałuję, że przeczytałam tą książkę tak szybko, żałuję, naprawdę. To znaczy książki - dwie części: "Miasto Kości" i "Miasto Popiołów". Zakochałam się w bohaterach, zakochałam się w akcji, w całej tej historii. Ciągle upajam się cytatami - opisami, dialogami. Mistrzostwo. Odbiegając od fabuły, a wchodząc w sferę uczuciową bohaterów - przewijają się tam wątki, jak Serek wyżej nadmieniła, homoseksualne i kazirodcze. Nienawidzę autorki za to, że Jace jest bratem Clary XD. Albo może odwrotnie, kocham ją, bo więcej dla mnie, a i jest ciekawiej XD. No dobra, sama nie wiem. Z utęsknieniem czekam na trzecią część. Okładki angielskie są chyba jednak fajniejsze : D.
Zmieści się?
http://img.epuls.pl/klubowe/1627/162.../books.jpg.jpg
Jednak nie. Noale link jest : D. A ciebie, Ser, oczekuję w najbliższym czasie na gadu, bo to przez ciebie kupiłam tą serię, więc na tobie będę się wyżywać (czyt. będziesz słuchać, jak ją ubóstwiam) XD.
__________________

"Mój związek się zakończył. A dokładniej, zniknęły moje koty, które były dla mnie jak dzieci, co nie każdy będzie w stanie zrozumieć. Nie jestem osobą, która jest w stanie odnosić się emocjonalnie do żywych istot, ale byłem bardzo przywiązany do swoich kotów, być może dlatego, że były jedynymi ludźmi, którzy nie mogli mnie osądzić, bo nie potrafią mówić."
Sarahis jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 12-29-2009, 02:06   #4
Mrs Lovett
Czytelnik horoskopów
 
Mrs Lovett na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Lokalizacja: Your bad dream.
Posty: 27
Domyślnie

Dokładnie, jak u góry - odrzucił mnie dopisek Meyer. Kogo to obchodzi, że spędziła weekend z Jace'm i przeprasza za to Edwarda i Jakuba ?
No, ale z sensem.
Książka fajna, jednak czasem wydawało mi się, że jakiś wątek jest ściągnięty z innej książki czy filmu. Fabuła mnie bardzo wciągnęła, ale czytałam tą książkę na kolonii i pożyczyłam ją od kumpeli z pokoju, więc cały czas odrywały mnie od książki i pytały, gdzie pilot od tv, czy szczotka. Wyznam, że nie żywię do żadnego bohatera specjalnej odrazy, czy uwielbienia. Jace, może i jest przystojny, ale mnie strasznie irytuje.
Co do okładek, tak, zdecydowanie angielskie są ładniejsze. Co prawda nie widać twarzy, ale są ciekawsze i bardziej przyciągają uwagę. Chociaż w naszej wersji uwagę przyciąga komputerowy Jace - mhmmm.
Mrs Lovett jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 01-06-2010, 17:27   #5
Sarahis
Super Moderator
 
Sarahis na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Lokalizacja: bunnyland
Posty: 1,964
Domyślnie

Wiedziałam, wiedziałam, że widziałam gdzieś wcześniej imię i nazwisko autorki! : D Ale dopiero teraz, po poszperaniu w googlach, mirriel i na paru innych forach zdałam sobie sprawę gdzie:
http://forum.mirriel.net/viewtopic.php?t=2274
http://forum.mirriel.net/viewtopic.p...draco+sinister
Cassandra Clare pod nickiem "Cassandra Claire" napisała Trylogię Draco. No, haha, jestem z siebie dumna. http://snapegranger.pl/viewtopic.php?t=764
__________________

"Mój związek się zakończył. A dokładniej, zniknęły moje koty, które były dla mnie jak dzieci, co nie każdy będzie w stanie zrozumieć. Nie jestem osobą, która jest w stanie odnosić się emocjonalnie do żywych istot, ale byłem bardzo przywiązany do swoich kotów, być może dlatego, że były jedynymi ludźmi, którzy nie mogli mnie osądzić, bo nie potrafią mówić."
Sarahis jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-10-2010, 21:14   #6
Żelka
Czytelnik horoskopów
 
Żelka na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 13
Domyślnie

UWIELBIAM! Tylę mogę powiedzieć. Książka mnie tak zauroczyła, że wprost się w niej zakochałam.
Przeczytałam Miasto Kości jak i Miasto Popiołów i z niecierpliwością czekam na kolejną część. Uwielbiam te książki. Postacie są niezwykle ciekawe, niebanalne, jest dużo akcji i ogólnie przyjemnie się czyta. Za każdym razem gdy je czytam śmieję się jak głupia, albo czuję się dziwnie, kończąc czytać, bo zakończenia są strasznie nieprzewidywalne.
Uwielbiam Magnusa Bane'a. Taka barwna, zabawna postać. Jest świetny. To samo Jace, ta jego pewność siebie, te odzywki, w ogóle charakter Wayland'a strasznie mi się podoba. Taki słodki drań xd. Autorka jest bardzo kreatywna, a jej postacie są po prostu bezbłędne. Koleżanka już przeczytała na necie Miasto Szkła i oczywiście jak najszybciej chce się ze mną podzielić wrażenami i nie rozumie tego, że ja po prostu chcę i muszę poczekać do marca, kiedy wyjdzie trzecia część. Chcę mieć niespodziankę Co prawda co nieco się już wygadała, ale cóż, ona nie potrafi siedzieć cicho. W każdym razie kocham tę sagę. I ciekawi mnie to, co chciała powiedzieć Jace'owi Imogen, w chwilę przed śmiercią. Jestem prawie pewna, że było to coś ważnego.
Żelka jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-15-2010, 17:45   #7
Sarahis
Super Moderator
 
Sarahis na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Lokalizacja: bunnyland
Posty: 1,964
Domyślnie

Rozpoczęła się przedsprzedaż 3 części "Darów Anioła" na empiku . I cena promocyjna, jak fajnie. Zainteresowanym podaję link -> http://www.empik.com/miasto-szkla-ks...RecommendedAll . Doszły mnie również słuchy, że autorka planuje (tudzież już pisze) sequel to tej trylogii, pod tytułem "Miasto Upadłych Aniołów" i ma się on ukazać w 2011 roku. Ekranizacja pierwszej części powieści przesunęła się na 2012 rok, gdyż poszukują producenta. Módlmy się, oby nie znaleźli, i oby nie zrobili nam z DA nowego tłajlajtu. Nie podzielę się Jace'm ; (. Noi teges... czytałam już fragmenty trzeciej części, jak tylko nieoficjalne tłumaczenie trafiło do netu i jestem zachwycona =D. Ale nie będę tu spojlerować, o nienienie. Jednakże, jak tylko przyślą mi trzeci tom, a, niestety, będzie to chyba aż za tydzień (dwudziestego czwartego...), nie będzie litości. Chyba, że Ser dostanie to pierwsza XD.
__________________

"Mój związek się zakończył. A dokładniej, zniknęły moje koty, które były dla mnie jak dzieci, co nie każdy będzie w stanie zrozumieć. Nie jestem osobą, która jest w stanie odnosić się emocjonalnie do żywych istot, ale byłem bardzo przywiązany do swoich kotów, być może dlatego, że były jedynymi ludźmi, którzy nie mogli mnie osądzić, bo nie potrafią mówić."
Sarahis jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-15-2010, 18:30   #8
Serea
Omijać szerokim łukiem
 
Serea na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 1,498
Wyślij wiadomość przez MSN do Serea
Domyślnie

A żebyś wiedziała że dostanę pierwsza I będziemy sobie nawzajem spojlerować na wyścigi xDD
I dołączam się do próśb o nieznalezienie producenta. Jeśli jakaś grupka "sweet teen" zacznie mi wzdychać do Jace'a to przyrzekam, że odkopię w ogródku jakiś miecz z czasów Grunwaldu i zaszlachtuję po kolei. Saruuś pomożesz, nye?
__________________
" - Ten Eyrieńczyk był zbyt arogancki, jak na twoje potrzeby.
- Masz brata, który jest jeszcze bardziej arogancki,
- Chcesz się z nim przespać?
- Prędzej zjem dżdżownicę. Żywą.- Ponieważ zemdliło ją na samą myśl o tym, pociągnęła spory łyk brandy. - Choć oczywiście go lubię - dodała. - Może nawet trochę go kocham, tak po siostrzanemu... kiedy nie jest takim upartym fiutem.
- Aha. Tak z pięć minut w miesiącu."

Kocham Daemona i Surreal xD
Serea jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-29-2010, 20:14   #9
klaudia10-09
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
klaudia10-09 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Lokalizacja: KBK
Posty: 176
Domyślnie

http://www.filmweb.pl/Trylogia+fanta...,News,id=55650

wiecie coś może na ten temat?


A pro po wykopania miecza z czasów grunwaldu... u mnie będzie ciężko, ale może z pierwszej wojny czy z drugiej jakiś karabin się znajdzie...
__________________
"Oto nadeszła pora
Wzejdzie młody las.
Jak zeschnięta kora,
zło opadnie z nas.
Zasiejemy w sercach naszych, w sercach wszystkich ludzi,
ziarno wiary i nadziei.
Miłość się wzbudzi"

Ostatnio edytowane przez klaudia10-09 : 04-01-2010 o 21:05.
klaudia10-09 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-17-2010, 19:42   #10
Christina
Omijać szerokim łukiem
 
Christina na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: May 2007
Lokalizacja: Camelot
Posty: 1,514
Domyślnie

Dostałam od przyjaciółki na urodziny i szczerze mówiąc jakoś nie mogłam się do niej przekonać. Ale w końcu ściągnęłam ją z półki i przeczytałam.
Cóż kolejne czytadło dla nastolatek. Wielka miłość, przeróżne istoty ( co ostatnio jest cholernie modne ) i przygoda. Niby fajne, ale mnie osobiście nie powala na kolana.
A już na końcu jak się dowiedziałam że są rodziną... No kurde, jak tak można spieprzyć miłość ;/
__________________

Darmowe kosmetyki


'It's not my fault I'm better than you'



'What happens in the dungeons
stays in the dungeons'

#soup#
#nakarm psiaka#
#last#
Christina jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia tematu
Wygląd

Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Jakie Są błędy i niedociągnięcia w serii książek "Harry Potter" Tom_Marvolo_Ridle Książki 166 05-04-2012 23:33
Który z filmów o Harry'm Potterze zakończył się "happy endem"? Henryk Sienkiewicz Kosz 17 04-18-2009 23:34
Jak myślicie czyli czy kolejne części filmu "Harry Potter" damians51 Kosz 6 01-06-2009 06:14
"Życie jest piękne",czyli jak najlepiej mówić o Holocauście. blackberry Kosz 10 01-23-2008 13:31
Nasze "Samouwielbienie" i nasza "Samokrytyka" Albus12 Kosz 25 10-19-2007 17:13


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:59.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.