Wróć   HPN.pl > Harry Potter > Pozostałe

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 08-23-2007, 00:19   #1
Lara
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 121
Wyślij wiadomość przez MSN do Lara
Domyślnie Co was rozśmieszyło?

Wiem, że takich momentów pewnie było nie wiele w tej książce, no ale spróbujmy Jaka sytuacja, zdarzenie czy tekst któregoś z bohaterów was roźsmieszył?

Mnie roźśmieszył tekst Harrego, gdy Hermiona zamieniła się w Bellatrix i mieli włamać sie do Gringotta.
Harry powiedział: ''Zbyt grzecznie. Musisz traktować ludzi jak szmaty''
Poza tym Ron po włamaniu do Gringotta, gdy leżeli na trawie:
''- No wiesz, nie wiem jak to ująć, ale myślę, że już mogli się zorientować, że włamaliśmy się do Gringotta. :smilewinkgrin:
W domu ojca Luny gdy jednocześnie wypowiedzieli: Peleryna, Różdżka, Kamień. xD
Ponadto była pewna sytaucja po tym jak Ron zniszczył medalion i wrócił z Harrym do namiotu. Rozłożył ręce bo myślał, ze Hermiona mu sie rzuci w ramiona, a ona zaczęła go bić xD
Lara jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-23-2007, 16:26   #2
Lily713
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 103
Domyślnie RE: Co was roźsmieszyło?

Mnie rozsmieszylo to jak w pokoju syriusza zobaczyl laski w bikini i stweirdzil ze:
,,Jego ojciec chszestny ma niezly tupet''
Prawie sie posikalam :lol:

o! i jeszcze w epilogu:
,,Nie spoufalaj sie z nim zabardzo ,dziadek weasley nigdy by ci nie wybaczyl gdybys wyszla za kogos czystej krwi''
i jeszcze:
,,uff!dobrze ze odziedziczylas inteligencje po mamie'
Lily713 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-25-2007, 22:42   #3
tekken93
Junior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 3
Domyślnie RE: Co was roźsmieszyło?

-Walka: Mrs Weasley - Bellatrix (Not my daughter you bitch!)
-Harry: "Zbyt grzecznie. Musisz traktować ludzi jak szmaty''
-Ron: "No wiesz, nie wiem jak to ująć, ale myślę, że już mogli się zorientować, że włamaliśmy się do Gringotta"
Te trzy rzeczy mnie rozbroiły... (nie pamiętam niestety jak brzmiały po angielsku teksty Harrego i Rona więc skopiowałem polskie wersje z tego tematu)
tekken93 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-30-2007, 09:48   #4
Kamenko
Junior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 5
Domyślnie RE: Co was roźsmieszyło?

Mnie strasznie rozśmieszył moment, gdy skrzaty domowe wkroczyły do Bitwy o Hogwart i zaczęły gryźć i kopać śmierciożerców w łydki oraz kolana ;-)
Kamenko jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-31-2007, 00:26   #5
LunaMadness
Fan "Strefy 11" i tarota
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 63
Domyślnie RE: Co was rozśmieszyło?

Uważam, że było o wiele więcej śmiesznych tekstów:
już w pierwszym rozdziale (pełnym napięcia) LV po uśmierceniu nauczycielki mugoloznastwa mówi "obiad Nagini" (ok, może nie zbyt śmieszna sytuacja, ale mnie rozbroiła)
praktycznie cały rozdział "pożegnanie z Dursleyami" Harry mówi: "mam już dom, który zostawił mi ojciec chrzesny. z jakiego powodu miałbym chcieć wasz: tych wszystkich pięknych wspomnień?"
dalej" Dudley po raz pierwszy w życiu mówisz z sensem"
albo rozmowa Dedalusa z Vernonem: pochwalił Vernona za zdolność prowadzenia samochodu

"wuj vernon i ciotka petunia zamarzli gapiąc się na dudleja jakby obwieścił chęć zostania baleriną"

Hestia: ależ on wcale nie podziękował, tylko powiedział że nie uważa Harrego za darmozjada
Harry: tak, ale w ustach Dudleya to jak "kocham cię"

Harry do Kingsleya: myślałem, że ochraniasz mugolskiego premiera?
Kingsley: ty jesteś ważniejszy

gdy przyjechali po Harrego:
Fred miał świetne teksty: (Harry nie chce aby dublowali za niego) nikt z nas tak na prawdę tego nie chce, wyobraź sobie że coś pójdzie nie tak i pozostaniemy takimi wychudzonymi, czterookimi frajerami na zawsze
Harry: nic nie zrobicie, jeśli nie będę współpracował. potrzebujecie moich włosów
George: To się nam plan zawalił, nie mamy żadnych szans uzyskania twoich włosów bez twojej współpracy
Fred: tak, trzynastu na jednego kolesia, który nie może używać magii, nie mamy szans

Hermiony komentarz: och, wyglądasz smaczniej niż Crabbe i Goyle

Fred i George odwrócili się do siebie i powiedzieli razem: Wow, jesteśmy identyczni!!
Fred: no nie wiem, nadal jestem przystojniejszy

Ron: wiedziałem że Ginny kłamie na temat tego tatuażu

później w upadłym wojowniku
Harry: Accio Hagrid
(wiem mam przerąbane poczucie humoru, ale co on sobie myślał, że go złapie?)

Hermiona: Gdybym wzięła miecz i przeszyła cię nim, nie uszkodziłabym twojej duszy
Ron: co byłoby dla mnie dużym pocieszeniem, na pewno

Ron: Jak wyruszymy gul przeniesie się do mojego pokoju. myślę że się z tego cieszy - cóż, trudno powiedziec, bo on potrafi tylko jęczeć i ślinić się, ale dużo przytakuje gdy się o tym wspomina

Ron: zapomniałem że będziemy polowali na Voldemorta w przenośnej bibliotece

Czy oni będą brać ślub w moim pokoju? (Komentarz Rona na rozkaz mamy aby posprzątał pokój przed przyjazdem gości weselnych)

komentarz Georga na temat uciętego ucha do pani Weasley: teraz przynajmniej będziesz umiała nas odróżnić

Charlie: Norbert? Nazywamy ją teraz Norbertą.

Scrimgeour do Hermiony: czy planujesz karierę prawniczą?
Hermiona: nie, chciałabym raczej robić coś pożytecznego w życiu

Hermiona: my znamy bajkę o królewnie Śnieżce, Kopciuszku
Ron: a co to? jakaś choroba?

Fred o wujku: ale zanim ześwirował był duszą towarzystwa, wypijał całą butelkę whisky, wbiegał na parkiet, zciągał szaty i wyciągał sobie całe bukiety kwiatów z...

"Przepraszam bardzo" syknęła Hermiona ciągnąc kelnerkę z dala od okien, Harry usłyszał jak mruczy sugestię dotyczącą tego gdzie Ron może wsadziś swą różdżkę

uwielbiam jak JK zamiast umieszczać przekleństw (bitch chyba jest jedynym w całej serii) opisuje je w taki sposób, to takie słodkie,
wiem, że moje tłumaczenie pozostawia wiele do życzenia, ale proszę o wyrozumiałość: nie jestem profesjonalnym tłumaczem i jest dość późna pora
LunaMadness jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-31-2007, 03:11   #6
Lara
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 121
Wyślij wiadomość przez MSN do Lara
Domyślnie RE: Co was rozśmieszyło?

Luna Madness prawie wszystkie śmieszne teksty wypisałaś. Choć nie zamieściłaś tej rozmowy Freda i Geogre'a gdy George stracił ucho Dokładnie jej teraz nie pamiętał, ale każdy kto czytał sobie przypomni. Również w mojej wyobraźni śmiesznie zadziałało to, jak Stworek z zawieszonym medialonem na szyi wrzeszczy do swojej armii czyt. skrzatów, żeby atakowali Przypomniało mi się ''Gremlini atakują'' Nie wiem dlaczego
Lara jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-31-2007, 13:43   #7
LunaMadness
Fan "Strefy 11" i tarota
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 63
Domyślnie RE: Co was rozśmieszyło?

napisałam tylko teksty z pierwszych 10 rozdziałów, ale zapomniałam o moim ulubionym, najbardziej ukochanym zabawnym fragmentem audycji (22rozdz):

Lee: plotka głosi, że widuje się Wiecie Kogo za granicą
Fred: cóż, kto nie chciałby wyjechać na wakacje po tej całej ciężkiej pracy, którą wykonał. ale ludzie, nie dajcie się zwieść pozorom bezpieczeństwa myśląc, że on jest poza krajem. może jest, może nie, ale faktem jest, że ON POTRAFI PRZEMIESZCZAĆ SIĘ SZYBCIEJ NIŻ SEVERUS SNAPE UCIEKAJĄCY PRZED SZAMPONEM
LunaMadness jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 09-01-2007, 13:12   #8
Ginny love
Junior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 9
Domyślnie RE: Co was rozśmieszyło?

No cóż ja znalazłam Na DeviantART świetny FanART który w pełni pokaże co najbardziej mnie rozbawiło. Oto link: http://buuya.deviantart.com/art/DH-Bellatrix-LeBitch-goes-Boom-60826538 Zobaczcie naprawdę świetne!:smilewinkgrin::smilewinkgrin::smilewinkgr in:
Ginny love jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 09-04-2007, 13:07   #9
jules202
Junior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 8
Wyślij wiadomość przez MSN do jules202
Domyślnie RE: Co was rozśmieszyło?

Cytat:
LunaMadness napisał/a:
Lee: plotka głosi, że widuje się Wiecie Kogo za granicą
Fred: cóż, kto nie chciałby wyjechać na wakacje po tej całej ciężkiej pracy, którą wykonał. ale ludzie, nie dajcie się zwieść pozorom bezpieczeństwa myśląc, że on jest poza krajem. może jest, może nie, ale faktem jest, że ON POTRAFI PRZEMIESZCZAĆ SIĘ SZYBCIEJ NIŻ SEVERUS SNAPE UCIEKAJĄCY PRZED SZAMPONEM
w angielskiej wersji jeszcze lepiej ujęte''...maybe he is, maybe he isnt, but the fact remains he can move faster than Severus Snape confronted with shampoo when he wants to...''
jules202 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 10-13-2007, 12:00   #10
BiednaHedwiga00
Junior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 8
Domyślnie RE: Co was rozśmieszyło?

W tej ksiązce było pare zabawnych momentów, i mnie rozsmieszyły najberdziej ten:
"a także (Harry musiał przyznać, iż Syriusz miał niezły tupet) kilka plakatów mugolskich dziewczyn w bikini"
i taki, w którym Hermi mówi do Rona, że ich prawie spakowała i tylko czeka, ażreszta jego(rona)slipów wróci z prania
BiednaHedwiga00 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz


Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:16.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.