Wróć   HPN.pl > Pozostałe > Filmy

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 08-01-2009, 10:28   #1
KaroLh
Praktykant Voodoo
 
KaroLh na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Lokalizacja: File Island
Posty: 529
Domyślnie Happy Tree Friends

Happy Tree Friends to seria brutalnych filmów animowanych, opowiadająca o grupie wesołych zwierząt mieszkających w lesie, którym zawsze - czasem niezależnie od nich, czasem z ich winy - przytrafia się coś niemiłego. Serial produkowany jest przez Mondo Mini Shows i publikowany nieodpłatnie w Internecie (np. na portalu YouTube).

Ze względu na swoją treść, serial wywołuje kontrowersje na całym świecie, zyskał sobie jednak ogromną rzeszę fanów.

Postaci jest dwadzieścia. Zazwyczaj kilka (od jednej do czterech) z nich występuje w pojedynczym odcinku.

Serial jest przeznaczony dla osób powyżej 18 roku życia. Twórcy na początku każdego odcinka zamieszczają informację, że jest to bardzo brutalna "bajka" i nie powinna być oglądana przez dzieci.

Fabuła

Serial Happy Tree Friends opowiada o pogodnych, ciepłych stworzonkach, których działania i przygody, często bardzo nieodpowiedzialne i niebezpieczne, mają zawsze tragiczny i krwawy finał. Głównym założeniem fabuły jest doprowadzenie do mniej lub bardziej widowiskowej śmierci większości lub wszystkich bohaterów odcinka.

Postaci

Lumpy - niebieski łoś o wyjątkowo niskiej inteligencji, ogromna niezdara. Za jego sprawą bardzo często giną inne zwierzęta; sam ginie rzadziej od innych i mniej efektownie. Pomimo swojej niezdarności w serialu ma wiele ról, np. jako stróż prawa, sprzedawca w sklepie mięsnym, ratownik, egzorcysta czy iluzjonista. Często pełni funkcję opiekuna grupy zwierzątek, np. na wycieczce do zoo. Nigdy nie zastanawia się nad tym, co robi.

Toothy - jasnofioletowy bóbr kanadyjski. Ginie często i boleśnie. Najczęściej przyczyną jego śmierci są rany, utrata głowy lub utrata oczu.

Giggles - różowoskóry pręgowiec amerykański z czerwoną kokardką. Jest dziewczynką, bardzo radosną i uczuciową. Jest jedynym zwierzątkiem, które ma mamę (ukazana została w epizodzie Helping Helps), równie uczuciową, co ona. Ginie bardzo efektownie.

Petunia - niebieski skunks, dziewczynka nosząca na szyi samochodowy odświeżacz powietrza w kształcie drzewka. Najlepsza przyjaciółka Giggles.

Sniffles - niebieski mrówkojad wielki w okularach. Chętnie poluje na mrówki, jednak przeważnie to on staje się ich ofiarą. Bardzo lubi się uczyć.

Cuddles - królik florydzki o żółtej barwie, jedna z najczęściej i najbardziej efektownie ginących postaci. Nosi różowe kapcie w kształcie królików. Bardzo lubi Giggles.
Cro-Marmot - zamrożony w bryle lodu żółty świszcz. Mimo tego, że jest zamrożony, potrafi uśmiercać (np. rozpłaszczając leżące na ziemi zwierzątka). Pojawia się dość rzadko.

Cub - miś-dziecko, mający bardzo troskliwego ojca, dbającego o jego bezpieczeństwo. Nosi pieluchę i czapkę z wiatrakiem. Podobnie jak jego tata, należy do gatunku niedźwiedź brunatny.

Pop - wzorowy ojciec. Dba o bezpieczeństwo swojego syna Cuba, jednak mimo to często doprowadza do jego niechcianej śmierci, o czym najczęściej nie wie. Podobnie jak jego syn należy do gatunku niedźwiedź brunatny. W przeciwieństwie do synka, zwykle nie ginie. Nosi czerwony szlafrok i czapkę.

Disco-Bear - pomarańczowy niedźwiedź brunatny z włosami ułożonymi w fryzurę afro i ubraniem w stylu Elvisa; Ilektoć zaczyna tańczyć, popada w kłopoty.

Flaky - czerwony urson. Lękliwa, nieśmiała, cierpi na łupież. Zazwyczaj ginie rzadziej od innych i mniej efektownie. Niekiedy udaje jej się przeżyć, gdy inni giną. Jej ostre kolce czasem przyczyniają się do śmierci innych zwierzątek.

Flippy - bladozielony niedźwiedź, wojskowy. Weteran ze Stanów Zjednoczonych, cierpi na zespół stresu pourazowego - gdy coś skojarzy mu się z wojną dostaje ataków szału, podczas których zabija pozostałych bohaterów. Ubiera się w wojskowy strój: zielony beret i mundur z nieśmiertelnikiem. <--- mój ulubiony xD

Handy - bóbr kanadyjski, złota rączka. Kiedy coś naprawia, kończy się to czyjąś śmiercią, ponieważ pozbawiony jest rąk. Nosi żółty hełm i pas z narzędziami. Ginie bardzo efektownie, najczęściej poprzez utratę głowy.

Lifty i Shifty - dwa zielone szopy pracze. Kleptomani, złodzieje i oszuści. Są bardzo przebiegłe. Ich kradzieże zwykle kończą się czyjąś śmiercią - wyjątkiem jest odcinek Happy Trails Part 2: Jumping the Shark, w którym chcieli pomóc bohaterom wydostać się z bezludnej wyspy.

Mime - fioletowo-biały jeleń szlachetny, mim. Nie może patrzeć na cierpienie innych, stara się więc zawsze im jakoś pomóc. Zazwyczaj skutkuje to śmiercią osoby, której pomaga. Ubiera się jak typowy mim, w czarno-białe ubranie.

The Mole - niewidomy różowy kret, ubrany we fioletowy golf zakrywający usta. Postać ta, jako że pobawiona jest wzroku, stwarza scenarzystom duże możliwości zabijania zwierzątek.

Nutty - zielona wiewiórka ze szklanym okiem. Jest silnie uzależniony od słodyczy. Pojawia się dość rzadko. Ginie dość efektownie, np. obdarty ze skóry przez Flippy'ego (epizod Party Animal).

Russell - turkusowa wydra morska - pirat. Jego śmierć często jest długa, powolna i praktycznie zawsze związana z wodą. Ma drewniane nogi, kapelusz kapitana piratów, hak zamiast lewej ręki, bluzkę w biało-czerwone paski.

Splendid - niebieska polatucha, superbohater, niosący pomoc potrzebującym. Przeważnie jednak jego ofiary giną wkrótce po uratowaniu, np. tracąc głowę na pobliskim drzewie. Najrzadziej ginąca postać.

Posążek - nie jest to ożywiony, ale występuje w niektórych odcinkach. Jest przeklęty. Przynosi zwierzątkom pecha, co oznacza że zwykle przyczynia się do ich śmierci.

Ogólnie bardzo podoba mi się ta kreskówka, coś w stylu Oszukać Przeznaczenie, ale animowane. Bardzo fajne postacie do których można się dopasować. Dużo odcinków na yt można obejżeć, POLECAM.

Ostatnio edytowane przez KaroLh : 08-02-2009 o 00:16.
KaroLh jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-01-2009, 20:40   #2
Nacia1234
Moderator
 
Nacia1234 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Lokalizacja: Trondheim
Posty: 4,354
Domyślnie

HAHA.
Nie ma to jak ciekawy i łagodny opis fabuły. No cóz, nie żebym jakos specjalnie to oglądała, ale kiedyś miałam całą masę odcinków na telefonie i bardzo lubiłam oglądać. Tak, tak, tak.
__________________
Life is wasted on the living
Nacia1234 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-01-2009, 22:35   #3
KaroLh
Praktykant Voodoo
 
KaroLh na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Lokalizacja: File Island
Posty: 529
Domyślnie

Witaj Nacia spowrotem !

Dawno cię nie było, zresztą mnie też. Może coś naskrobiesz w Jadkach. Mój brat już coś napisał. Oddałem mu konto, bo nie potrzebuję już.

//Stary Karol//

Cóź,lubię w nim jak się zabijają, a fajny jest ten Mole. Niewidomy i git, nigdy nie umrze... ulubiony odcinek jak poszedł z Lumpym do kina xD.

//Nowy KArol, raczej brat//
KaroLh jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-01-2009, 23:02   #4
Kyinra
Świr wymagający opieki
 
Kyinra na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 383
Domyślnie

To jest chore, jak można oddawać konto komukolwiek =.= Chce to niech sobie sam założy, ale widze to pojebanie jest rodzinne o0.

Co do HTF. Kocham, uwielbiam, ubóstwiam. Nie wiem czy widziałam wszystkie odcinki, ale w kazżdym razie widziałam dużo. A muzyka na początku jest zabójcza ; D. Może dobry pomysł, żebym wrzuciła na telefon ; D.
__________________
Wolałabym nie...
Kyinra jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-02-2009, 00:13   #5
KaroLh
Praktykant Voodoo
 
KaroLh na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Lokalizacja: File Island
Posty: 529
Domyślnie

Ta muzyka co jest na początku jest zajebista, jeden mój kolega miał ją jako dzwonek.

// no cóż, pojebanie może i jest rodzinne ale gdzie indziej, może u ciebie ale nie u mnie. Możesz tak mówić o swojej rodzinie, ale nie o mojej. Mój brat ma pewne problemy w wyrażaniu swojego zdania. Nie można za to go bryzgać na prawo i lewo. Konto on już miał i mi oddał.//

// Czemu nie piszesz nic w Jadkach ? //
KaroLh jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-02-2009, 20:37   #6
nikt.
Niepoprawny marzyciel
 
nikt. na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Lokalizacja: stumilowy las ;)
Posty: 42
Domyślnie

Uwielbiam. Po prostu kocham - zupełnie jak House'a
Moja ulubiona postać to Nutty - zrobi wszystko dla słodyczy.
__________________
Chcesz wiedzieć skąd mam te blizny? Mój ojciec był pijakiem i... łajzą. Któregoś dnia odbiło mu bardziej niż zwykle. Mama chwyciła kuchenny nóż żeby się bronić. Nie spodobało mu się to. Ani trochę... Więc patrzyłem jak wbijał w nią nóż, śmiejąc się jak zwykle... Odwrócił się do mnie i spytał: „Skąd ta powaga, synu?” Podszedł do mnie z nożem w ręku... „Skąd ta powaga?” Włożył mi nóż w usta. „Przyprawmy tej twarzy trochę uśmiechu”
... why so serious?
nikt. jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-03-2009, 11:26   #7
KaroLh
Praktykant Voodoo
 
KaroLh na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Lokalizacja: File Island
Posty: 529
Domyślnie

Nawet zaczął jeść światełka na dom, bo myślał, że to słodzycze.

Ale Flippy rządzi.
KaroLh jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-03-2009, 21:18   #8
Kyinra
Świr wymagający opieki
 
Kyinra na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 383
Domyślnie

Moja rodzina jest okej, bo nikt nikomu nie daje konta o.0 Przecież to tak jakby komuś oddać swoje imie i nazwisko i dokumenty. Albo ciało. Okej, nie robmy offa.
Btw. nie chodziło mi o to, że Karol był głupi, tylko raczej o to, że oddał ci konto, a ty go tak po prostu uzywasz o.0 Ża-ło-sne.

Grał ktos w te takie gry HTF? xP Różne sposoby zabijania ludzików, trzeba wybrac z posród trzech ; D. Fajne nawet. Musze sobie wrzucic te "dobranocki" na komorke ;D. Będę oglądać i oglądać!
__________________
Wolałabym nie...
Kyinra jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-04-2009, 10:33   #9
Nacia1234
Moderator
 
Nacia1234 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Lokalizacja: Trondheim
Posty: 4,354
Domyślnie

Może byście łaskawie przestali dyskutować o kontach? Bo mniemam, że ten temat nie został do tego przeznaczony.
__________________
Life is wasted on the living
Nacia1234 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-04-2009, 12:34   #10
KaroLh
Praktykant Voodoo
 
KaroLh na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Lokalizacja: File Island
Posty: 529
Domyślnie

//Ok, koniec offtopa. Ale jak powiedział mój ''mądry'' inaczej brat - po co marnować te posty xD ? Dobra nie widzę nic złego w tym, ale mogę założyć nowe konto jak chcesz. Orzeł zakładam nowe, a reszka nie zakładam ... uwaga ... 3 ... 2 ... 1 ... i ... 3 razy z rzędu orzeł ... Nacia , dopisz nick DeathlyFly do Jadków, proszę. //

Teraz HTF nie leci w TV ?

DObra napiszę jaki był mój ulubiony odcinek.

Mój ulubiony odcinek to ''Ka-Pow! Operation Tiger Bomb''.

Fajnie Filppy porozwalał swoich przyjaciół. Ale super wyglądają te jego eko-kości.
KaroLh jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia tematu
Wygląd

Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Który z filmów o Harry'm Potterze zakończył się "happy endem"? Henryk Sienkiewicz Kosz 17 04-18-2009 23:34
Pogoda na miłość "ONE TREE HILL" Demon Kosz 7 07-22-2008 01:08


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:00.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.