Wróć   HPN.pl > Pozostałe > Książki

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 08-30-2008, 23:59   #11
emigratka
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
emigratka na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Lokalizacja: Jest takie jedno miejsce a w zasadzie to dwa ;D
Posty: 127
Domyślnie RE: Przyszłość Książek

Nie widzę tu w ogóle zdań popierających teorię, że "normalne" książki wyjdą z mody. Szczerze mówiąc bardzo mnie to cieszy. Nie będę oryginalna i powiem, że mnie też dużo bardziej cieszy i satysfakcjonuje czytanie książki w wydaniu papierowym a nie komputerowym czy radiowym. Dla mnie audiobooki są zbyt nudne, takie monotonne i łatwo przy nich zasnąć, bo tekst jest czytany za wolno. Poza tym książka była zawsze dla mnie innym światem do którego mogę uciec jeżeli mam jakieś problemy czy w ogóle, tak po prostu żeby zapomnieć o tym co się wokół mnie dzieje. Nie wyobrażam sobie wieczoru, szczególnie zimowego z laptopem na kolanach zamiast z książką w ręce. Poza tym kocham zapach książek i uwielbiam jej dostawać, bo jak już przeczytam to taki fajnie wyglądają na regale :].
__________________
Pęknięte lustro wspomnień przysypane krwią nadgarstków...
Cierniami nasmarowane, kłamstwami odbudowane.
W tym wszystkim kły uśmiechnięte w dziewicy piersi zanurzone, zimnymi palcami podkreślone, lękami ciszy wypełnione...
On tylko wargi oblizał.
Ona? Przeklęta po nocy szukała...
emigratka jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 01-17-2009, 16:39   #12
KaroLh
Praktykant Voodoo
 
KaroLh na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Lokalizacja: File Island
Posty: 529
Domyślnie

Myślę, że wkonću książka zginie, ponieważ teraz jest doba komputerów i innych bajerów, lecz może znajdzie się ktoś kto sięgnie po Harrego Pottera.
KaroLh jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-27-2009, 12:55   #13
Goszka
Praktykant Voodoo
 
Goszka na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Lokalizacja: Kraków
Posty: 824
Domyślnie

Chyba bym tego nie przeżyła. Dla mnie czytanie jest świetną formą rozrywki, robię to non-stop. Kiedy czytam jakąś książkę sama, potrafię znaleść się wśród bohaterów, wczuć się w to i przeniść się w inny świat. Nie dam rady tego zrobić, jeśli ktoś mi będzie tą książkę czytał =.=

Cytat:
Myślę, że wkonću książka zginie, ponieważ teraz jest doba komputerów i innych bajerów, lecz może znajdzie się ktoś kto sięgnie po Harrego Pottera.
Wydaje mi się, że się mylisz. Uważasz, że Harry Potter jest książkąnajbardziej wartą przeczytania? Otóż nie. Jest wiele ciekawszych od niego, mimo iż nie tak nagłośnionych jak słynny młody czarodziej.
Goszka jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-01-2009, 19:43   #14
Kyinra
Świr wymagający opieki
 
Kyinra na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 383
Domyślnie

O niee, nie pozwoliłabym, żeby ktoś mi czytał książki. W wieku 6 lat zażądałam zaprzestania czytania mi książek, albo raczej zaprzestałam żądać czytania XD. Wtedy samodzielnie już czytałam sobie różne bajki, a w końcu powieści. Nigdy nie wzbraniałam się przed czytaniem. Odbiegam od tematu xd. E-Booki nie są zbyt wygodne, owszem czytam, ale tylko jeśli nie mam dostępu do zwykłych książek. M-Booki totalnie mnie nie kręcą. Nie wyobrażam sobie czytania na komórce, ale kto wiem, może kiedyś będę czytać, ale to na pewno nie odwiedzie mnie od czytania zwykłych książek które lubię najbardziej i od których oczy nie bolą. Papier to papier, fajny jest odgłos przewrazania kartki, zamiast odgłosu scrolla, a jeszcze lepsze jest uczucie kiedy zamyka się przeczytaną książkę. Nie to co, kiedy klika się na krzyżyk po przeczytanym e-booku. Nic nigdy nie wyprze papierówek (XD).
__________________
Wolałabym nie...
Kyinra jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-01-2009, 20:00   #15
Goszka
Praktykant Voodoo
 
Goszka na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Lokalizacja: Kraków
Posty: 824
Domyślnie

Cytat:
Papier to papier, fajny jest odgłos przewrazania kartki, zamiast odgłosu scrolla, a jeszcze lepsze jest uczucie kiedy zamyka się przeczytaną książkę. Nie to co, kiedy klika się na krzyżyk po przeczytanym e-booku. Nic nigdy nie wyprze papierówek
Świeta i przenajświętsza prawda. Nie mogłabym tego lepiej ująć.
Goszka jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-03-2009, 11:09   #16
nikt.
Niepoprawny marzyciel
 
nikt. na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Lokalizacja: stumilowy las ;)
Posty: 42
Domyślnie

E-booki czytam tylko, gdy zależy mi na jakiejś powieści, a nie ma jej w bibliotece.
Zdecydowanie wolę papier. Przede wszystkim tradycyjna książkę można czytać praktycznie wszędzie i zawsze. E-book'a czytac można tylko przy komputerze, ewentualnie laptopie. Przy audio-book'u na 100% bym zasnęła.
Krótko mówiąc - zgadzam się całkowicie z Kyinrą
__________________
Chcesz wiedzieć skąd mam te blizny? Mój ojciec był pijakiem i... łajzą. Któregoś dnia odbiło mu bardziej niż zwykle. Mama chwyciła kuchenny nóż żeby się bronić. Nie spodobało mu się to. Ani trochę... Więc patrzyłem jak wbijał w nią nóż, śmiejąc się jak zwykle... Odwrócił się do mnie i spytał: „Skąd ta powaga, synu?” Podszedł do mnie z nożem w ręku... „Skąd ta powaga?” Włożył mi nóż w usta. „Przyprawmy tej twarzy trochę uśmiechu”
... why so serious?
nikt. jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-03-2009, 11:23   #17
KaroLh
Praktykant Voodoo
 
KaroLh na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Lokalizacja: File Island
Posty: 529
Domyślnie

Książki drukowane były, są i będą. Dużo ludzi je kupuje i nie wiem czemu audiobook ma bytć lepszy od normalnej książki ?
KaroLh jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-17-2009, 07:56   #18
Luke James Potter
Świr wymagający opieki
 
Luke James Potter na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Lokalizacja: Privet Drive 4 Little Whinging Surrey England
Posty: 326
Domyślnie

Przyszłość książek jest niczym nie zagrożona. Wszelkiego typu audiobooki są mierną kopią prawdziwych dzieł sztuki:książek.
__________________
"Ostatnie kłęby pary rozwijały się w jesiennym powietrzu. Pociąg powoli zniknął za zakrętem. Harry wciąż unosił rękę w geście pożegnania.
- Da sobie radę - powiedziała Ginny.
Harry spojrzał na nią, opuścił rękę i z roztargnieniem dotknął nią blizny na czole.
- Wiem.
Od dziewiętnastu lat blizna nie zabolała go ani razu.
Wszystko było dobrze."
Luke James Potter jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz


Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:19.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.