Wróć   HPN.pl > Pozostałe > Książki

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 04-28-2009, 22:32   #11
Ginny_Kitty
Świr wymagający opieki
 
Ginny_Kitty na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał Nacia1234 Zobacz post
Ja nie wiem kto jets taki głupi, żeby porónywac te dwie książki. Tego się NIE ROBI i myślałam, że ten temat jest po prostu oklepany, ale cóż - myliłam się.
Ja jestem taka głupia. I sądzę, że te dwie książki da się porównać. Pod względem bogactwa postaci, stylu pisania itp.
__________________
Okrągły pokój wspólny Ravenclawu przypominał klatkę dla kanarków – wpuszczone w ściany filary podtrzymujące półkoliste sklepienie całkiem zgrabnie udawały pręty. W zachodniej ścianie widniało kilka okien – szyby w ich górnych, półokrągłych ćwiartkach pokryte były rysunkami kruków. Magiczne ptaki trzepotały skrzydłami lub poprawiały pióra, wypełniając wnętrze barwnymi błyskami światła. Pokój utrzymany był w odcieniach błękitu i brązu.
Stowarzyszenie Snaperek
Ginny_Kitty jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 04-28-2009, 23:02   #12
Serea
Omijać szerokim łukiem
 
Serea na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 1,498
Wyślij wiadomość przez MSN do Serea
Domyślnie

Ekchem...
Pominę, że temat był już wielkrotnie wałkowany. I nie będę powtarzać, że tych książek nie da się porównać. Pragnę jedynie prosić o zachowanie spokoju. Temat ten jak wiem umie podnieść osobą ciśnienie, jednak jakaś kultura wypowiedzi być musi. Dlatego nie życzę sobie kłótni, okey? Możecie dyskutować, ale bez obrażania.
Ser.
__________________
" - Ten Eyrieńczyk był zbyt arogancki, jak na twoje potrzeby.
- Masz brata, który jest jeszcze bardziej arogancki,
- Chcesz się z nim przespać?
- Prędzej zjem dżdżownicę. Żywą.- Ponieważ zemdliło ją na samą myśl o tym, pociągnęła spory łyk brandy. - Choć oczywiście go lubię - dodała. - Może nawet trochę go kocham, tak po siostrzanemu... kiedy nie jest takim upartym fiutem.
- Aha. Tak z pięć minut w miesiącu."

Kocham Daemona i Surreal xD
Serea jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-05-2009, 13:54   #13
Ginny_Kitty
Świr wymagający opieki
 
Ginny_Kitty na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał Serea Zobacz post
Ekchem...
Pragnę jedynie prosić o zachowanie spokoju. Temat ten jak wiem umie podnieść osobą ciśnienie, jednak jakaś kultura wypowiedzi być musi. Dlatego nie życzę sobie kłótni, okey? Możecie dyskutować, ale bez obrażania.
Ser.
Ale kto kogo obraził?
__________________
Okrągły pokój wspólny Ravenclawu przypominał klatkę dla kanarków – wpuszczone w ściany filary podtrzymujące półkoliste sklepienie całkiem zgrabnie udawały pręty. W zachodniej ścianie widniało kilka okien – szyby w ich górnych, półokrągłych ćwiartkach pokryte były rysunkami kruków. Magiczne ptaki trzepotały skrzydłami lub poprawiały pióra, wypełniając wnętrze barwnymi błyskami światła. Pokój utrzymany był w odcieniach błękitu i brązu.
Stowarzyszenie Snaperek
Ginny_Kitty jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-05-2009, 14:33   #14
Draco1297
Świr wymagający opieki
 
Draco1297 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: May 2009
Lokalizacja: Rów Mariański
Posty: 411
Domyślnie

Ja osobiście uważam że gdy skączom kręcić wszystkie części to po niedługim czasie nikt o tej książce pamiętał nie będzie.A HP już przeszło do historii w dziedzinie literatury.
Zresztą przeczytałam zmierzchi tak szczerze to mi sie aż tak strasznie nie podobał.
Nie wiem jek mozna sie tym tak ekscytowac.
Zreszta mi sie juy te wszystkie wampiry itp. znudzily.
A Hp jest bardziej urozmaicone.XD
Draco1297 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-05-2009, 20:35   #15
MalaCzarna
Świr wymagający opieki
 
MalaCzarna na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Lokalizacja: Między kawą a kawą
Posty: 330
Domyślnie

To tak jakby porównywać Potop i Wiedźmina. Się nie da się, kurna.
Każda jest o czymś innym i co innego jest w niej ważne. Niby Zmierzch ma coś wspólnego z fantasy, ale tak jakoś nie widzę wielu wyznaczników. A Potter to inna bajka.
__________________
"- Starzeję się. Zaczynam mieć skrupuły.
- Ano, zdarza się u starych- spojrzała na niego ze współczuciem- Odwar z mioduszki pomaga na to. A narazie kładź sobie poduszeczkę na siodło.
- Skrupuły- wyjaśnił poważnie Jaskier- to nie to samo co hemoroidy, Milva. Mylisz pojęcia."
MalaCzarna jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-16-2009, 23:07   #16
Goszka
Praktykant Voodoo
 
Goszka na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Lokalizacja: Kraków
Posty: 824
Domyślnie

Cytat:
Pod względem bogactwa postaci, stylu pisania itp.
Nie da się : ). Bogactwo postaci? O szal. Dupa, a nie bogactwo postaci. Styl pisania? On jest zależny od rodzaju powieści.

Cytat:
To tak jakby porównywać Potop i Wiedźmina.
Ojajebię XD. Genialny przykład! Mojego Sapkowskiego do klasyka Sienkiewicza się nie da porównać.

Cytat:
Ja osobiście uważam że gdy skączom kręcić wszystkie części to po niedługim czasie nikt o tej książce pamiętał nie będzie.A HP już przeszło do historii w dziedzinie literatury.
Zresztą przeczytałam zmierzchi tak szczerze to mi sie aż tak strasznie nie podobał.
Nie wiem jek mozna sie tym tak ekscytowac.
Zreszta mi sie juy te wszystkie wampiry itp. znudzily.
A Hp jest bardziej urozmaicone.XD
Ojej, a mnie się troszkę inaczej wydaje. Jedną i drugą książkę ludzie będą pamiętać ;>. A to, że HP bardziej nie ma znaczenia. Każdy lubi co innego. Można się tym ekscytować, zaręczam ;>. Mówisz, że HP jest urozmaicone. O Bogowie! ;D.
__________________
Goszka jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-17-2009, 17:55   #17
Luke James Potter
Świr wymagający opieki
 
Luke James Potter na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Lokalizacja: Privet Drive 4 Little Whinging Surrey England
Posty: 326
Domyślnie

nie czytałem Zmierzchu, ale sądząc po wypowiedziach i filmie, to bardziej pasuje mi HP. oczywiście ma swoje wady, np. ciągle żyję nadzieją, że rowling napisze dzieje magii, byśmy mogli poznać dogłebniej stworzony przez nią świat.
__________________
"Ostatnie kłęby pary rozwijały się w jesiennym powietrzu. Pociąg powoli zniknął za zakrętem. Harry wciąż unosił rękę w geście pożegnania.
- Da sobie radę - powiedziała Ginny.
Harry spojrzał na nią, opuścił rękę i z roztargnieniem dotknął nią blizny na czole.
- Wiem.
Od dziewiętnastu lat blizna nie zabolała go ani razu.
Wszystko było dobrze."
Luke James Potter jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 10-10-2009, 15:55   #18
Alan007
Niepoprawny marzyciel
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 39
Domyślnie

Luke James Potter ja mam podobnie jak i ty:] Nie czytałem Zmierzchu może przeczytam, ale wydaję mi się, że zostałbym przy Harrym. I też liczę na jakieś dzieje magii lub książkę, której nikt nie przeczytał oprócz Hermiony:} (na pewno wiecie o jakiej książce piszę).
Alan007 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 10-16-2009, 16:31   #19
IronValentine
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
IronValentine na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Lokalizacja: w przychodni...
Posty: 164
Wyślij wiadomość przez Skype&trade do IronValentine
Domyślnie

Osobiście uważam, że Tłajlajt jest... Może raczej nie jest warty tego szum. Książka nie jest złą, ale super dobra też nie. Harry jest bardziej oryginalny.
__________________
IronValentine jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 10-21-2009, 16:27   #20
Hermiona26
Praktykant Voodoo
 
Hermiona26 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Lokalizacja: Kraków ; )
Posty: 861
Wyślij wiadomość przez Skype&trade do Hermiona26
Domyślnie

Cytat:
Napisał MalaCzarna Zobacz post
To tak jakby porównywać Potop i Wiedźmina. Się nie da się, kurna.
Każda jest o czymś innym i co innego jest w niej ważne. Niby Zmierzch ma coś wspólnego z fantasy, ale tak jakoś nie widzę wielu wyznaczników. A Potter to inna bajka.

A ja zgadzam się z tym postem te dwie książki są zupełnie różne a i tak obydwie je uwielbiam.
__________________
"Bo miłość, to żaden film w żadnym kinie, ani róże, ani całusy małe - duże, ale miłość kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze..."
Hermiona26 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz


Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Twilight (Zmierzch) Claire Filmy 781 05-26-2012 19:11
Książki Harry Potter Her-mio-na 13 Kosz 16 05-06-2007 00:17


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:10.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.