Wróć   HPN.pl > Harry Potter > Książki > Insygnia Śmierci

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 07-24-2007, 19:39   #1
Kate
Moderator
 
Kate na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Lokalizacja: pl
Posty: 2,082
Wyślij wiadomość przez Skype&trade do Kate
Domyślnie Co sądzisz na temat epilogu?

Nie mogę się pogodzić. No po prostu nie mogę. Zakończenie wg mnie jest tak bezsensowne, jak śmierć Snape'a. Czy też tak uważasz? Proszę o opinię, czy tylko ze mną jest coś nie tak xD
__________________
and we don't care about the young folks talkin' bout the young style

Ostatnio edytowane przez Kate : 07-16-2009 o 11:19.
Kate jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-24-2007, 20:43   #2
Moony Alex
Omijać szerokim łukiem
 
Moony Alex na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Posty: 1,162
Domyślnie RE: Co sądzisz na temat epilogu?

Epilog jest... tragiczny. Przesłodzony do bólu. Lily, James i Albus Severus.
Należę do tych, którzy oczekują slashu Albus Severus/Scorpius. To jedyne sensowne wyjście.
Święta Czwórca Gryffindoru żywa - co było do przewidzenia. Teraz podchodzą pod czterdziestkę, a gryfońskie cnoty Bóg im w dzieciach wynagrodził.
Czyli ogólnie sweet - rzyg.

Moja opinia nie jest zbyt obiektywna. Cała czwórca mogłaby żyć, robić co chce... gdyby... gdyby nie mój Remus, Tonks i Severus... Wtedy epilog mógłby być jeszcze bardziej słodki i różowy.
A tak - to do zrzygu.

Chcąc nie chcąc, od kilku dni podłość mojego nastroju sięga zenitu. Jak tylko sobie przypomnę... o sami-wiecie-czym to zaczynam ryczeć, nawet jeśli jestem poza domem (chociaż to się ostatnio rzadko zdarza).

Ale dobra, koniec offtopu, miało być na temat epilogu...
Moony Alex jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-24-2007, 21:21   #3
Limonka
Urodzony, by rządzić światem
 
Limonka na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 6,744
Domyślnie RE: Co sądzisz na temat epilogu?

Moony, ja ci powiem szczerze, że wolałabym, żeby Draco zginął. Autentycznie. Uwielbiam go, ale jak czytam o Draco "łysiejących na skroniach", to po prostu chce mi się płakać. Wiem, że jestem dziwna.

Ogólnie zgadzam się co do epilogu. Jest przesłodzony i beznadziejny. Przypuszczam, że Rowling chciała zakończyć tą serię bez śmierci głównych bohaterów, a tak, żeby nie proszono jej o kontynuację. I to chyba jej się udało.

Cytat:
Należę do tych, którzy oczekują slashu Albus Severus/Scorpius.
Ja też.

Przepraszam za ewentualne błędy językowe, ale po tylu godzinach w angielskich tekstach naprawdę przestaje się je zauważać.
Limonka jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-24-2007, 22:34   #4
Antares
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 7
Domyślnie RE: Co sądzisz na temat epilogu?

DNO!!

I nie chodzi mi nawet tak bardzo o treść, co o formę! "Nineteen years later" - beznadziejny chwyt. A te imiona tylko dają wrażęnie, że zakończenie wymyślono na siłę.. tak jakby autorka koniecznie chciała podkreślić, że to to już definitywny koniec, tylko nie miała lepszych pomysłów..

A co do trupów - tak jak się spodziewałem, najważniejsze postacie żyją, zginęły te "średnio" ważne - niby straszna strata, ale jakoś nie chce sie po nich płakać.

No i, choć wszystko na to wskazywało, to jednak do konca mialem nadzieje, ze Potter nie zmartwychwstanie..

Szkoda, ze nie napisał tego Sapkowski...
Antares jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-25-2007, 09:47   #5
Mruszka
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 1
Domyślnie RE: Co sądzisz na temat epilogu?

Witam wszystkich, bo to mój pierwszy post na forum. Epilog jest rzeczywiście tragiczny:upset: Harry Potter żonaty i dzieciaty?? I jeszcze te imiona :rol: Moim zdaniem jedynym chyba celem stworzenia tego epilogu było właśnie nie zamknięcie cyklu, ale otworzenie sobie furtki dla nowych historii o klanie juniorów.
Mruszka jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-25-2007, 11:00   #6
Kot
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Posty: 134
Domyślnie RE: Co sądzisz na temat epilogu?

Anteres! Jak śmiesz mówić , że trupy byłu " średnio ważne"! A fakt, że autorka okazała się tyranką i zabiła .... i zabiła Państwo Lupin osierocają ich syna TO NIC!!!!!! Wtedy gdy Remus odnalazł szczęście ona go zabiła!!!!!
Kot jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-25-2007, 13:01   #7
Vivi
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 4
Domyślnie RE: Co sądzisz na temat epilogu?

A mnie nawet się epilog podoba . Spodziewałam się czegos takiego, a J.K. napisała zakończenie dość fajnie i sympatycznie, choć fakt, banalnie. Trochę mnie rozczarowuje brak szerszych informacji na temat dalszych losów różnych postaci... Nie wiadomo na przykład, co z Luną (a myślałam, że się hajtnie z Neville'm!), resztą Weasleyów... Tak, wiem, że mam wyobraźnię i mogę sobie sama to dopowiedzieć, ale, jeśli dobrze kojarzę, to Rowling mówiła coś na temat kolejnej ksiązki, która będzie zawierać biografie róznych bohaterów i będę teraz na to czekała, bo wiem, że ona wymyśli to lepiej

Ostatnio edytowane przez Kate : 07-16-2009 o 11:20.
Vivi jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-25-2007, 14:47   #8
melody
Member
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 42
Domyślnie RE: Co sądzisz na temat epilogu?

Smierć Snape'a nie jest bezsensowna, choć się tego spodziewałam to wydaje mi się, że zrobiło się pusto (chciałam nawet zmienić avatar na zdjęcie nagrobka i napis: R. I. P. Severus Snape, ale zasypaliby mnie ostrzeżeniami) W każdym razie jak się czyta książkę to trzyma w napięciu i w ogóle. A potem nadchodzi ten moment - epilog. Brak mi słów...
melody jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-25-2007, 15:02   #9
bijou
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 3
Domyślnie RE: Co sądzisz na temat epilogu?

Hello, mój pierwszy post

Epilog jest absolutnie żenujący! Więcej lukru już chyba nie można było tam wcisnąć :/ Nawet Malfoy żonaty i dzieciaty :lol: Jak już Rowling naprawde miała nieodprta potrzebe napisania epilogu '19 lat później' to mogła zając sie raczej tym, co każde z tej 4 robi a nie żenujące pożegnanie na Kings Cross :/
bijou jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-25-2007, 15:49   #10
Limonka
Urodzony, by rządzić światem
 
Limonka na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 6,744
Domyślnie RE: Co sądzisz na temat epilogu?

Cytat:
bijou napisał/a:
Nawet Malfoy żonaty i dzieciaty :lol: /
I ŁYSIEJĄCY. Nie wybaczę jej tego, naprawdę. Awful.
Limonka jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz


Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Co sądzicie na temat Michaela Gambona? Albus _ Dumbledore Aktorzy 16 11-15-2009 04:33
Co sądzisz o... Ghoust Kosz 8 05-17-2009 14:40
trudny temat . Ginny_Potter-Weasley Kosz 9 08-25-2008 13:34
Czego NIE robisz?/temat do usunięcia Hermiona HP Kosz 3 03-07-2008 10:21
Temat do usunięcia _Syriusz_Harry_Remus_ Kosz 74 10-15-2007 17:29


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:29.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.