Wróć   HPN.pl > Pozostałe > Filmy

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 04-17-2008, 22:32   #1
Claire
Administrator
 
Claire na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Lokalizacja: Marvel Universe
Posty: 1,811
Domyślnie Wasze ulubione sceny

Każdy z nas ma swoje ulubione filmy, ale przecież istnieją takie sceny, do których często wracamy pamięcią, mimo że film nie był najwyższych lotów.

Często w danej scenie robi na nas wrażenie muzyka, scenografia, montaż, dźwięk. Temat powstał po to, abyście mogli podzielić sie scenami, które wzbudziły w was największe emocje: śmiech, wzruszenie, strach.

1. Napiszcie z jakiego filmu pochodzi Wasza ulubiona scena.
2. Link do wybranej sceny.
3. Jakie jest jej umiejscowienie w kontekście całości filmu (czyli co nastąpiło przed i ewentualnie po danym fragmencie), jeśli wymaga to sprostowania.
4. Co spodobało Wam się w tej scenie?
5. Wasze przemyślenia, refleksje, odczucia, gdy oglądacie wybraną scenę, jeśli chcecie się nimi podzielić.
6. Komentarze odnośnie scen, zamieszczonych przez innych użytkowników mile widziane.

Ja na pierwszy ogień

Film: Władca Pierścieni: Powrót Króla

http://pl.youtube.com/watch?v=K9SxVeq3aDg

Bitwa na polach Pellenoru, rozgrywająca się pod murami Minas Tirith, w której przychodzi z odsieczą, na pomoc Gondorczykom, konnica Rohirrimów. Armia Rohanu, ktorą dowodzi król Theoden, walczy przeciwko siłom Mordoru, dowodzonym przez Czarnoksiężnika z Angmaru.

Scena szarży wbiła mnie w fotel, kiedy siedziałam w kinie. Podoba mi się w niej absolutnie wszystko. Od przejmującej muzyki, poprzez przemowę Theodena i powtórzony kilkukrotnie okrzyk: "Death!", po sam moment szarży. Wszystko zostało dopracowane w najmniejszym szczególe.
Ciekawostki: W tej scenie udział brało 250 statystów i około 120 koni. MTV Movie Awards uznało ten fragment za najlepszą scenę batalistyczną w historii kina ;]

Hm... Moje refleksje? Uważam, że bez tej sceny w całej trylogii zabrakłoby kulminacyjnego i epickiego punktu. Nie uświadomilibyśmy sobie, jaki był prawdziwy ogrom Bitwy o Śródziemie.

Na koniec (last but not least): Podziękowania dla Ishara, ponieważ 50% tego tematu zostało wykonane przez niego ;] Ja zastrzegam sobie prawo do opatentowania pomysłu
__________________
- Look at us. I'm frozen and you're dead. And I love you.
- It's a problem.
- Do you remember what you told me once? That every passing minute is a another chance to turn it all around.
- I'll find you again.
- I'll see you in another life... when we are both cats.
Claire jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 04-18-2008, 10:38   #2
Miss Bagwell
Praktykant Voodoo
 
Miss Bagwell na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Lokalizacja: Jaskinia Platona
Posty: 988
Wyślij wiadomość przez MSN do Miss Bagwell
Domyślnie RE: Wasze ulubione sceny

Moja ulubiona scena pochodzi z ''Scary Movie'' a jest to klasyczna i zapewne wszystkim znana scena w , której słynny morderca w masce rodem z krzyku mówi do słuchawki ; Wass up! bądź Whats up, jak kto woli.B) To jest po prostu klasyk nie do przebicia. Mogę to oglądać z dziesięć razy pod rząd i tak wyję jak wół. :lol:

Oto link: http://pl.youtube.com/watch?v=FktLnnYx7Fk&feature=related


Wiem, że niektórzy uważają , że to badziew , ale ja to uwielbiam.


Ach jedziem dalej: Matrix: kolejny klasyk, który darzę wielką miłością. Jest w nim wiele scen godnych uwagi , nie tylko ze względu na znakomite sceny walk czy efekty specjalne. Ale jest taka jedna , która przejdzie do historii. A mam na myśli pierwszą walkę Trinity i ucieczkę przed agentem Smithem. Cud-miód czarownica. A to jest link : http://pl.youtube.com/watch?v=RpmG8O1xlOc&feature=related



A co do sceny wybranej przez moją poprzedniczkę; uwielbiam Władcę i jest tam mnóstwo genialnych scen a to którą zapodałaś jest jedną z lepszych.
__________________
''The world is spinning too fast
I'm buying lead Nike shoes
To keep myself tethered
To the days I try to lose''
Miss Bagwell jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 04-18-2008, 11:30   #3
ishar
Świr wymagający opieki
 
ishar na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 357
Domyślnie RE: Wasze ulubione sceny

Wass up klasyk - jest ktoś, kto tego nie zna?
Nie widziałem tego akurat w Scary mowie, ale motyw był wielokrotnie przerabiany.

Z mojej strony scena przylotu Autobotów z filmu Transformers - efekt w kinie, razem z muzyką, porażający - na you bedzie to ledwie namiastka:
http://www.youtube.com/watch?v=29kQjlhhOH0&feature=related

No i coś klasycznego, Terminator 2:
http://www.youtube.com/watch?v=PT2bYlI3yPQ&feature=related
Nieśmiertelna kwestia, znana każdemu fanu bicepsów Arnolda

Claire, ja myślę, że to wystarczy
Cytat:
EDIT: Usunę tego posta, jak się poprawisz, bo nie chcę robić offtopu ;]
Poczułem się skarcony, jak przez panią w szkole
ishar jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 04-18-2008, 14:13   #4
Claire
Administrator
 
Claire na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Lokalizacja: Marvel Universe
Posty: 1,811
Domyślnie RE: Wasze ulubione sceny

Ishar, sam tworzyłeś regulamin, a się do niego nie stosujesz?

Cytat:
4. Co spodobało Wam się w tej scenie?
Nie widzę, żebyś coś napisał o scenie z Terminatora, o pierwszej też marniutko ;]

EDIT: Usunę tego posta, jak się poprawisz, bo nie chcę robić offtopu ;]

EDIT2: Ishar, teraz jest dobrze i porządek musi być! Dobry uczeń
__________________
- Look at us. I'm frozen and you're dead. And I love you.
- It's a problem.
- Do you remember what you told me once? That every passing minute is a another chance to turn it all around.
- I'll find you again.
- I'll see you in another life... when we are both cats.
Claire jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 04-18-2008, 15:41   #5
filis
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 392
Domyślnie RE: Wasze ulubione sceny

Oh, mi aż wstyd się przyznać, że moją ulubioną sceną, którą zawsze oglądam w napięciu jest moment powieszenia Salmy, bohaterki filmu 'Tańcząc w ciemnościach'.To jest naprawdę huh... Wiarygodne i takie dość.. przerażające... Jest to praktycznie sam koniec całego dzieła.

http://pl.youtube.com/watch?v=yu5f_T2wcRI&feature=related

Niesamowite. Nic więcej nie jestem w stanie powiedzieć. oceńcie sami xD
filis jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 04-18-2008, 18:16   #6
Lady Mary Jane
Moderator
 
Lady Mary Jane na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,687
Domyślnie RE: Wasze ulubione sceny

Filis, oczywiście, scena przyprawia mnie o ciarki, ale film jest świetny.

No cóż, scena, która w pewnym sensie najbardziej mnie poruszyła, to ta, która ukazuje jak narkomanka z Berlina Zachodniego, Christiane F., wstrzykuje sobie dożylnie po raz pierwszy heroinę. Scena pochodzi z filmu na podstawie książki pt. 'My, dzieci z dworca ZOO' spisanej przez Kai Hermann i Horsta Riecka z magnetofonowych przeżyć Christiane, o tym samym tytule.

A oto link: http://pl.youtube.com/watch?v=zP0pkAZSels&feature=related

Przed 'początkiem końca narkomana', jak to określiła Barbara Rosiek ('Pamiętnik Narkomanki') czyli wstrzyknięciem sobie dożylnie narkotyku, Christiane brała proszki, paliła hasz. Jednak wyszła z nałogu.

Polecam film, choć jest baaardzo stary. ;]

Pozdrawiam,
Mary J. ;]

EDIT: Przepraszam, za 'zmień', ale były literówki, których bardzo nie lubię ;] Pa.
__________________
GUNS N' ROSES
Lady Mary Jane jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 04-19-2008, 15:19   #7
Claire
Administrator
 
Claire na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Lokalizacja: Marvel Universe
Posty: 1,811
Domyślnie RE: Wasze ulubione sceny

Widzę, że temat się jak najbardziej przyjął

Najpierw skomentuję.

Miss Bagwell:

1. Ta scena jest tak głupio-śmieszna, że aż nieśmiertelna ;] Widziałam dawno temu Scary Movie i muszę przyznać, że oglądając ponownie ten fragment, nie mogłam powstrzymać się od szczerego śmiechu xD
2. Pierwsza część, pierwsza scena - czyli to, co w całej trylogii braci Wachowskich najlepsze : P //Dobra muzyka xD//

Ishar:

1. Nigdy nie zrozumiem, co facetom podoba się w robocikach zmieniających się w samochodziki xD A, jednak wiem. Pierwsze wydają takie rożne, bajeranckie, elektroniczne dźwięki, a drugie robią "brum, brum", tak? Tak na poważnie, to bardzo podoba mi się muzyka. Jablonsky, czyz nie?

filis:

Cholera. Brak mi słów. Pozostawię to bez komentarza.

Lady Mary Jane:

Muszę przyznać, że po obejrzeniu Requiem For A Dream, nigdy nie uznam żadnej sceny wstrzykiwania heroiny za bardziej realistyczną, więc ta była co najwyżej ok.

Teraz ja

Film: Zakochana Jane

http://pl.youtube.com/watch?v=qfZm5rfQP7o

Taniec, w którym uczestniczy początkująca pisarka Jane Austen. Wszyscy obecni oczekują od ubogiej panny, że w końcu zakocha się i wyjdzie za bogatego dziedzica. Jednak Jane czuje coś do Thomasa Lefroya (prawnika z Irlandii o beznadziejnej reputacji).

W tej scenie najbardziej podobała mi się naturalność z jaką aktorzy zagrali swoje role. Ich przeszywające spojrzenia potrafią przekonać każdego niedowiarka, że para bohaterów darzy siebie nawzajem szczerą miłością.
Nie wspomnę jeszcze o konkretnym fragmencie, czyli 1:08 :lol: //Przepraszam, niektórzy wiedzą, że jestem zAVOYowana xD//
__________________
- Look at us. I'm frozen and you're dead. And I love you.
- It's a problem.
- Do you remember what you told me once? That every passing minute is a another chance to turn it all around.
- I'll find you again.
- I'll see you in another life... when we are both cats.
Claire jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 04-19-2008, 16:15   #8
Lady Mary Jane
Moderator
 
Lady Mary Jane na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,687
Domyślnie RE: Wasze ulubione sceny

Tak, Claire, scena z Jane jest niesamowita ;]


Hm. Ja podam scnę, która pochodzi z Pulp Fiction. Niby nic, a jednak cieszy ;] W secnie podoba mi się przede wszystkim to, jaką John Travolta miał minę tańcząc tego Twista : )

Osobiście film uwielbiam i często do niego powracam. A Tarantino jest świetnym reżyserem.

A oto link: http://pl.youtube.com/watch?v=zoUEMZnibS8

Następną secną, którą wręcz uwielbiam jest scena z filmu (wg mnie kultowego) Kill Bill.
Przede wszystkim uroku tej scenie dodała muzyka. I nie ukrywam, że moje ulubione sceny pochodzą głównie z filmów Tarantino.

A oto link: http://pl.youtube.com/watch?v=XKLeCjySMi8

No i trzecia ;] Tą scenę kocham za wszystko. Za muzykę, za napięcie. Za zaciętą walkę pomiędzy O-Ren Ishii a Beatrix Kiddo. Za to, że ta scena pozostanie długo w mojej pamięci.

A oto: http://pl.youtube.com/watch?v=B4lrUR1bdRI

Dziękuję,
Mary J.
__________________
GUNS N' ROSES
Lady Mary Jane jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 04-21-2008, 13:03   #9
Miss Bagwell
Praktykant Voodoo
 
Miss Bagwell na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Lokalizacja: Jaskinia Platona
Posty: 988
Wyślij wiadomość przez MSN do Miss Bagwell
Domyślnie RE: Wasze ulubione sceny

Cytat:
Z mojej strony scena przylotu Autobotów z filmu Transformers - efekt w kinie, razem z muzyką, porażający - na you bedzie to ledwie namiastka:

Transformersi są super!! I nie tylko faceci jarają się na takie filmy bo ja też koffam dobre efekty specjlane Ostatnio byłam ''10,000 B.C.'' i był tam jeden taki moment który rozpierniczył cały film; chwila w której z piramidy spada taki ogromny złoty stożek. Fatalnie to zrealizowali i uważam, że był efket kompletnie nie dopracowany. Ale cóż zdarzają się wpadki.




__________________
''The world is spinning too fast
I'm buying lead Nike shoes
To keep myself tethered
To the days I try to lose''
Miss Bagwell jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-02-2008, 03:00   #10
Claire
Administrator
 
Claire na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Lokalizacja: Marvel Universe
Posty: 1,811
Domyślnie RE: Wasze ulubione sceny

Jak fajnie, że temat się stoczył, na na na na na...

Odświeżam, a co!

1. The Lion King (Król Lew) z roku 1994. Film animowany, produkcja: Walt Disney.
2. http://pl.youtube.com/watch?v=wJol_9bLaQM
3. Jest to zakończenie filmu (lol, jak ktoś nie oglądał, to proszę się wstrzymać, bo to spoiler xD). Simba wstępuje na tron Lwiej Ziemi po wygranej bitwie ze Skazą.
4. Co mi się spodobało? Rety, wszystko, naprawdę. Przede wszystkim motyw Hansa Zimmera. Chyba żadna inna muzyka nie stworzyłaby takiego klimatu tej sceny. Oczywiście ryk Simby, stojącego w strugach deszczu, jest dopełnieniem wszystkiego (scena najbardziej podoba mi się do mniej więcej pierwszej minuty).
5. Oglądając tę scenę, chce mi się płakać, ale to chyba jak większości widzów, niezależnie od wieku.
6. Mary:

a) John Travolta trochę mnie wpienia swoją osobą, ale lubię Umę Thurman ;] Sama scena jest okej, chociaż jakoś wybitnie mnie nie urzekła.

b ) Ach, uwielbiam Kill Bill. Muzyka w tym fragmencie jest świetna ;]

c) A tu kibicowałam O-Ren. Może dlatego, że walczyła w sposób typowy dla samuraja, z zachowaniem wszystkich "rytuałów". Muzyka też jest bardzo dobra. Zresztą nie wiem, czy ktoś zauważył, ale ja zawsze zwracam uwagę na ścieżkę dźwiękową XD

Okej, a teraz komentować i umieszczać swoje sceny, mendy =.=

(xD)

EDIT: Btw, o fajnej godzinie posty dodaję O.o
__________________
- Look at us. I'm frozen and you're dead. And I love you.
- It's a problem.
- Do you remember what you told me once? That every passing minute is a another chance to turn it all around.
- I'll find you again.
- I'll see you in another life... when we are both cats.
Claire jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz


Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Wasze ulubione przedmioty luki Inne 125 12-27-2011 17:13
Wasze ulubione zaklęcie... Limonka Świat Magii 134 08-19-2011 12:44
Wasze ulubione fanfiction. Moony Alex Fan Fiction 518 08-25-2010 11:39
Wasze ulubione filmiki online a2t1 Kosz 6 12-06-2007 22:40
wasze ulubione osoby luki Kosz 17 10-06-2007 10:02


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:23.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.