Wróć   HPN.pl > Pozostałe > Książki

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 06-05-2009, 16:46   #1
Nacia1234
Moderator
 
Nacia1234 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Lokalizacja: Trondheim
Posty: 4,354
Domyślnie Intruz.

Pani autorka Zmierzchu słynie teraz także z książki "Intruz". Na pewno każdy wie, na pewno każdy słyszał.

Przyszłość. Nasz świat opanował niewidzialny wróg. Najeźdźcy przejęli ludzkie ciała i umysły, wiodąc w nich na pozór normalne życie. W ciele Melanie zostaje umieszczona "dusza" o imieniu Wagabunda, która wie, że ludzkie ciała doznają gwałtownych uczuć, ich zmysły odbierają mnóstwo wrażeń, a wspomnienia potrafią być aż nadto wyraziste. Ale jest coś, czego Wagabunda się nie spodziewa: poprzedni właściciel ciała nie zamierza poddać się bez walki.

Wagabunda wertuje myśli Melanie w poszukiwaniu śladów prowadzących do reszty rebeliantów. Tymczasem Melanie podsuwa jej coraz to nowe wspomnienia ukochanego mężczyzny, Jareda, który ukrywa się na pustyni. Wagabunda nie potrafi oddzielić swoich uczuć od pragnień ciała i zaczyna tęsknić za mężczyzną, którego miała pomóc schwytać. Wkrótce Wagabunda i Melanie stają się mimowolnymi sojuszniczkami i wyruszają na poszukiwanie człowieka, bez którego nie mogą żyć.

Jak już gdzieś kiedyś pisałam - mam wrażenie, że niektóre postacie z tej książki są odpowiednikami tych ze Zmierzchu. Ale to nic.
Dla mnie bardzo wzruszające, świetna książka.
__________________
Life is wasted on the living
Nacia1234 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 06-05-2009, 21:15   #2
Kerle
Moderator
 
Kerle na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Lokalizacja: In this fuckin' world.
Posty: 431
Domyślnie

Przeczytałam. Chociaż znam wiele osób, które doszły połowy i skończyły. Szczere mówiąc zazdroszczę im, bo koniec był beznadziejny. Sprawił, że autentycznie rzuciłam książką o podłogę. Nie lubię takich zakończeń. Poza tym to miała być psychologiczna książka. Jakiś tam zawarty w niej sens jest, chociaż dla mnie ta książka jest napisana na siłę. Meyer chciała udowodnić, że umie napisać coś innego niż Zmierzch. Jak dla mnie zdała egzamin ledwo na dopuszczający. Być może moja ocena jest taka surowa, bo naczytałam się za dużo mistrzów .

EDIT: Tak sobię myślę, że Meyer nie jest taka zła. Pisać nie umie, ale przynajmniej ma fajne pomysły.
Kerle jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-16-2011, 16:53   #3
Ginny_Weasley12
Urodzony, by rządzić światem
 
Ginny_Weasley12 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 6,239
Wyślij wiadomość przez MSN do Ginny_Weasley12
Domyślnie

Aż się zdziwiłam, że ktoś założył temat poświęcony tej książce. Sama miałam to zrobić, tylko chciałam zajrzeć jeszcze do końca tego działu.
Naciu, dziękuję.; )
Dla mnie jest to najlepsza książka i nie ma sobie równych. Jakoś... Mam do niej sentyment. Nie wiem, dlaczego. Pamiętam dokładnie, jak pochałaniałam stronę za stroną tej wspaniałej ksiązki. Cały czas, pomimo upływających lat, ma u mnie pierwsze miejsce.
Najbardziej zdzwiwiło mnie, i dało do myślenia to, że Wagabunda, otoczona przez ludzi, którzy ją ranią, krzywdzą, którzy na każdym kroku chcą ją zabić. Którzy są nieufni i wrogo do niej nastawieni... Dla tych wszystkich LUDZI, czyli potencjalnie jej wrogów (albo żywicieli), zdolna jest zrobić tyle dobra. Nigdy się nie uskarża, zwsze pracuje dwa razy więcej niż inni. Zawsze emanuje z niej dobro. To piękne. Cóż, chociaż w sumie ona wychowywała się zawsze w takim świecie...
I druga sprawa, właśnie harmonia ich światu. Często myślę, jak by to było, gdyby ludzie nie byli tacy chciwi... Gdyby każdy pracował w swoim Powołaniu, robił to, co uwielbia robić. Gdyby tak odpłacał się społeczeństwu. Gdyby nie było pieniędzy, a ludzie nie mieliby zamka w drzwiach, i wszyscy byliby dla siebie tak miło nastawieni.
Byłby to piękny świat, bez wojen i bez niepotrzebnej śmierci. Świat radosny, i bez konfliktów. Wymarzony wręcz - raj na ziemi.
Lecz... przyznam szczerze, gdyby świat taki był, to byłoby tu nieco nudno.; ) ale to jedyna wada takiego "ustroju". Szkoda, że ludzie są zbyt chciwi, żeby wcielić go w życie.
__________________
Kto jest śmierciożercą? Ja! Ktoś o tym wie? Może rzucę na niego Avada Kedavra?

"Jest wiele ważniejszych spraw niż moje delikatne serce."
Ginny_Weasley12 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia tematu
Wygląd

Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:46.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.