Wróć   HPN.pl > Harry Potter > Książki

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 08-16-2011, 19:07   #111
Pietro
Czytelnik horoskopów
 
Pietro na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Lokalizacja: Magic World ;P
Posty: 18
Domyślnie

Moją ulubioną częścią natomiast jest Zakon Feniksa i Czara Ognia. Cała akcja dotycząca Gwardii Dumbeldore'a zaciekawiła mnie od samego początku. Również rygory Dolores przypadły mi do gustu. Wiem, że wiele osób uważa, że jest to najnudniejsza część, lecz ja myślę zupełnie odwrotnie. W Czaże Ognia natomiast cały czas się coś dzieje. Akcja kręci się wokół Turnieju Trójmagicznego, który jest jednym z najlepszych pomysłów na urozmaicenie fabuły przez Rowling. Za najgorszą część uważam Kamień Filozoficzny, gdyż szczególnie te pierwsze rozdziały są niezwykle monotonne i nudne. Nie powiem, odkrywanie Hogwartu od podstaw jest bardzo fajnie przedstawione i mogę do tego wracać bez końca, ale nawet sam fakt, iż bohaterowie mają jedynie 11/12lat sprawia, iż mają szereg zakazów w Hogwarcie, których łamanie, moim zdaniem nie jest ciekawe.
Pietro jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-17-2011, 11:35   #112
Blood Prince
Mięso armatnie
 
Blood Prince na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2011
Posty: 7
Domyślnie

Jak dla mnie najciekawszą częścią jest Książę Półkrwi. Badanie Voldemorta od "podstaw" było bardzo ciekawe i fajnie się to czytało. Zakon Feniksa był dla mnie trochę nudnawy i denerwujący. Knot który nie chciał uwierzyć w powrót Voldemorta był na prawdę żenującym zjawiskiem. Insygnia ocenił bym na średnio ciekawe. Rowling wykorzystała w nich na maksa swoją manie uśmiercania bohaterów. Czara Ognia była w miarę fajna, te wszystkie zadania turniejowe i powrót Voldemorta. O 1,2,3 części nie mam zdania.
Blood Prince jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-17-2011, 19:36   #113
Szympi
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
Szympi na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Posty: 116
Domyślnie

Cóż, jak dla mnie najlepszą częścią są "Insygnia Śmierci". Według mnie, pierwszy rozdział o "zebraniu" był na prawdę ciekawy, te gazety o Dumbledorze to może i trochę nudziły, ale to w końcu musiało być. W ewakuacji Harry'ego było mnóstwo akcji i to było wspaniałe, śmierć Hedwigi była taka niespodziewana... no i to dziwne zachowanie różdżki Harry'ego, od początku budziło tajemniczość... i śmierć Szalonookiego... wesele też było bardzo klimatyczne... a potem było juz tylko lepiej! Wiecie, ja uwielbiam taką dawkę: oni wyruszyli praktycznie z niczym, ciągłe teleportacje, zostanie w cieniu, lubię to! I akcja w Ministerstwie była super, a między tymi zdrarzeniami łzawe śmierci... Dwór Malfoyów też cudowny... A Bitwa o Hogwart? Cudowna, jestem pewny, że każdy kto pierwszy raz przeczytał, że Potter musi umrzeć, uwierzył w to doskonale, a to, że nie umarł było dziwne.
Na drugim miejscu jest "Komnata Tajemnic". Wg. mnie najklimatyczniejsza. No i ma ten strach...
Na trzecim miejscu "Książę Półkrwi", czwartym "Więzień Azkabanu", piątym "Kamień Filozoficzny", ale nie potrafię wybrać między "Zakonem Feniksa", a "Czarą Ognia", mimo, iż książki są bombowe, to i tak mają inny klimat niż pozostałe...
Szympi jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 11-11-2011, 20:06   #114
Isenne
Mięso armatnie
 
Isenne na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Lokalizacja: Lithrew
Posty: 1
Domyślnie

A mi sie podobają najbardziej właśnie Czara Ognia, Zakon Feniksa i Więzień Azkabanu. Są najśmieszniejsze, a wg mnie, im śmieszniejsze, tym lepsze. Poza tym mają specyficzny klimat, inne takiego nie mają. W Insygniach niby tyle śmierci miało pokazać ogrom bitwy i w ogóle, ale wyszło tak średnio. Książę Półkrwi był całkiem niezły, ale żeby tak od razu wszyscy zakochiwali się we wszystkich? No bez przesady... A części 1 i 2 były takie sobie, po prostu.
__________________
Świat się zmienia, słońce zachodzi, a wódka się kończy.
Isenne jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-03-2012, 20:33   #115
Sobko
Mięso armatnie
 
Zarejestrowany: May 2012
Lokalizacja: Poland
Posty: 5
Domyślnie

Jak dla mnie najlepsza byla ostatnia czesc.Wszystko w niej bylo juz jasne i nie bylo zadnych niespodzianek.No coz, na drugim miejscu jest wedlug mnie z pewnoscia Czara Ognia, bo tu juz cos zaczelo sie dziac. No i calkiem fajna byla Komnata Tajemnic. A co do pierwszej - byla jakas taka...zwyczajna, nic zachwycajacego. Zwykle wprowadzenie do tematu, ot co.
Sobko jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-25-2012, 00:03   #116
Nacia1234
Moderator
 
Nacia1234 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Lokalizacja: Trondheim
Posty: 4,354
Domyślnie

Moja ulubiona część HP? Chyba Książe Półkrwi. Nie wiem, dlaczego. Pewnie dlatego, ze czytało mi się najprzyjemniej i historia ciekawie ujęta. No i pamiętam, że za pierwszym razem tak mnie wciągnęło, że przeczytałam w 2 dni. A teraz kończę czytaćZF po raz setny, więc Książe już na mnie czeka.
__________________
Life is wasted on the living
Nacia1234 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-25-2012, 10:38   #117
alette
Praktykant Voodoo
 
alette na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Lokalizacja: Okrutna Barcelona
Posty: 790
Domyślnie

No bo Książę Półkrwi w ogóle był lekki i przyjemny x) Przeczytałam w jeden dzień. Ta część była najzabawniejsza, oczywiście pomijając śmierć Albusa.

Ja chyba największy sentyment mam do Więźnia Azkabanu. Może to dlatego, że historia rodziców Harry'ego i sam Syriusz to moje ulubione wątki. Naprawdę.

Najbardziej emocjonalnie traktowałam Insygnia. Tam naprawdę było wiele momentów, gdzie można było się wzruszyć. Oczywiście wciąż jestem zdania, że zakończenie tak wielkiej serii książek powinno być lepsze, ale nie ma co gadać - JKR nieźle jechała po moich emocjach.
__________________


"- To miejsce wygląda jak cela więzienna - wykrztusił w końcu. - Nie mam pojęcia, jak możesz żyć w czymś takim.
- Za moją pensję ledwo, ledwo
- Jeśli trzeba, gotów jestem dopłacić, abyś mieszkał w miejscu, które nie będzie cuchnąć ani siarką, ani moczem.
- Mowy nie ma.
- Zmarł z dumy i smrodu. Masz epitafium w prezencie' "
alette jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 06-02-2012, 23:24   #118
Goszka
Praktykant Voodoo
 
Goszka na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Lokalizacja: Kraków
Posty: 824
Domyślnie

Ciężka sprawa z wybraniem ulubionej części... Łatwiej chyba wskazać, którą lubi się najmniej.

Jednak mimo wszystko, najbardziej do gustu przypadła mi "Czara Ognia". Nie potrafię chyba nawet powiedzieć dlaczego. Sentyment? Pamiętam, jak mną wstrząsnęła kłótnia Harry'ego z Ronem i jak się bałam, że to już koniec ich przyjaźni. Bal Bożonarodzeniowy, inne szkoły... Pod względem rozrywkowym, pomijając śmierć Cedrica, była najlepsza ;P.
__________________
Goszka jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 06-11-2012, 22:49   #119
Blanca-Evans
Fan "Strefy 11" i tarota
 
Blanca-Evans na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Lokalizacja: myslovitz (;
Posty: 91
Domyślnie

Moja ulubiona, najulubieńsza- Książę Półkrwi.
Zawsze tak było, odkąd się pojawiła.
Ale ilekroć wracam do którejkolwiek z książek o Harrym podobają mi się tak samo bardzo, jak czytałam je za pierwszym razem.
__________________
'And it feels
And it feels like
Heaven's so far away
And it feels
Yeah it feels like
The world has grown cold
Now that you've gone away'
Blanca-Evans jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz


Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Która gra najlepsza? Krzychu_110 Gry 30 10-20-2011 20:02
Najlepsza część harrego Pottera rafal46a2 Kosz 3 07-06-2008 13:39
Najlepsza?? Natalia_Potter Kosz 7 02-03-2008 12:21
Która książka najlepsza? Albus _ Dumbledore Kosz 2 01-24-2008 08:31


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:49.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.