Wróć   HPN.pl > Pozostałe > Książki

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 04-29-2008, 19:25   #11
Marauder
Niepoprawny marzyciel
 
Marauder na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 37
Wyślij wiadomość przez MSN do Marauder
Domyślnie RE: Saga o Ludziach Lodu =)

Ja jestem w trakcie czytania ^_^ Ale jak na razie zrobiłam sobie małą przerwę w czytaniu tej sagi... Bodajże jestem na tomie nr. 24. Zawsze jak są wakacje to mnie coś nachodzi i sięgam po książki tej autorki ^_^
__________________
"a babbling bumbling band of baboons"
Marauder jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-06-2008, 19:21   #12
Lady Mary Jane
Moderator
 
Lady Mary Jane na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,687
Domyślnie RE: Saga o Ludziach Lodu =)

Oj. Za przeproszeniem, cholernie ciekawa seria. Jestem przy czwartym tomie, a za pierwszy wzięłam się... 6, 5 dni temu? ;D No tak, niesamowicie wciągnęła mnie swoją atmosferą, postaciami, biegiem wydarzeń. Świetna książka. Naprawdę polecam, warta przeczytania ;].

PS Cieszę się jak dziecko na samą myśl, ze zostało mi jeszcze 40parę części ^^. Jak dziecko xD.

EDIT:

Jaaasne, dawno temu już wszystko przeczytałam : (
__________________
GUNS N' ROSES

Ostatnio edytowane przez Lady Mary Jane : 04-20-2009 o 21:59.
Lady Mary Jane jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-12-2008, 19:36   #13
tina ledung
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Posty: 218
Wyślij wiadomość przez MSN do tina ledung
Domyślnie RE: Saga o Ludziach Lodu =)

Jak większości osób, które się tu wypowiedziały mi również "Saga..." bardzo przypadła do gustu Jak na razie jestem w 29 tomie^^ I mam też prawie wszystkie książki, oprócz 6 ostatnich, które powinny do mnie dotrzeć za kilka dni - kolekcja Faktowa
W przyszłości mam też zamiar przeczytać inne książki tej autorki, ale w najbliższym czasie planuję zamówić kolejną Faktową kolekcję - Raija ze Śnieżnej Krainy(40-tomowa ;P)

Cytat:
E-Vaire napisał/a:
Ja uwielbiam Sol
Ja też!!

[quote]Ksiaze_Pol_Krwi napisał/a:
Cytat:
Z tego co wiem to akcja książki a raczej sagi toczy się na przestrzeni ok 1000 lat
To źle wiesz, bo akcja książki toczy się na przestrzeni XVI, XVII, XVIII, XIX i XX wieku
tina ledung jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-01-2009, 19:48   #14
Kyinra
Świr wymagający opieki
 
Kyinra na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 383
Domyślnie

Mwah, znalazłam ten teeemaaaat! Troche przykurzony, ale jest.

No tak, ja teraz czytam SOLL, w prawdzie jestem dopiero na 8 tomie (Córka hycla), ale i tak cholernie mi się to podoba. Uwielbiałam Sol, moja ulubiona bohaterka, potek Cecylia, też jest wspaniała, a w tej chwili nie mam faworyta z obecnego pokolenia, no Mattias, chociaż on jest za grzeczny xD. To wcale nie jest takie bardzo zboczone, czytałam gorsze rzeczy. Tam praktycznie nie ma dokładniejszych opisów a więc... no książka +13 xD.
Mój brat chciał zacząć czytać, ale odwiodłam go od tego pomysłu mówiąc, że to jest taka cholernie ciągnąca się historia o rodzie Ludzi Lodu, oraz, że to wcale nie jest fantastyka, bo za tą przepada xD. Mam nadzieje, że chęc przeczytania mu nie wróci, bo znowu musiałabym go zniechęcać, a to nie było zbyt przyjemne. Fakt, tylko brat, ale wtedy dowiedziałaby się i mama, no i oczywiście pewnie musiałabym skończyć z czytaniem Sagi.
Po skończeniu wszystkich części mam zamiar przeczytać Sagę o Czarnoksiężniku i Sagę o Królestwie Światła (czy jakoś tak). Książki mam z biblioteki, choć miałam zamiar zakupić wszystkie części, ale jednak byłoby większe prawdopodobieństwo, że przeczyta je brat xD... Zaraz idę dokończyć Córkę hycla.
__________________
Wolałabym nie...
Kyinra jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-15-2009, 20:42   #15
Nacia1234
Moderator
 
Nacia1234 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Lokalizacja: Trondheim
Posty: 4,354
Domyślnie

Ja dzisiaj zaczęłam i skończyłam Ostatniego Rycerza.
Generalnie to powinnam była przeczytać tę książkę już dawno, ale jakoś tak wyszło, a jak mnie złapie, to nie mogę oderwać się od czytania.
Właśnie skończyła się epoka Villemo, Dominika i Niklasa. Szkoda, naprawdę bardzo ich polubiłam, a do tego autorka bardzo przeniosła nas w czasie.

EDIT: czytam 22 tom.
__________________
Life is wasted on the living

Ostatnio edytowane przez Nacia1234 : 04-20-2009 o 20:51.
Nacia1234 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-04-2010, 09:30   #16
BlackCat100
Czytelnik horoskopów
 
BlackCat100 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Posty: 17
Domyślnie

Dzisiaj skończyłam drugi tom, i narazie będzie przerwa w dostawie, bo pożyczam te książki od babci, która mieszka daleko.
Bardzo podoba mi się ta saga. Jest wciągająca, i przez trzy dni nie mogłam ani na chwilę oderwać się od niej. Daję 100/10!
__________________
"W życiu nie ma Game Over, jest tylko Next Level"
BlackCat100 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-04-2010, 10:47   #17
Snakeee
Czytelnik horoskopów
 
Snakeee na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Posty: 24
Domyślnie

Ja wczoraj skończyłam czwarty tom, a czytając oderwać się nie mogłam. Narazie będę miała krótką przerwę, bo książki pożyczam od kuzynki i nie mam czasu się do niej wybrać. Jak narazie jestem w tych książkach zakochana i myślę nawet o zakupie książek na własność.
Snakeee jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-27-2010, 19:10   #18
Kerle
Moderator
 
Kerle na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Lokalizacja: In this fuckin' world.
Posty: 431
Domyślnie

Dużo słyszałam o tej sadze i większość opinii było pozytywnych. Tutaj też wypowiadacie się o niej bardzo dobrze. Jednak jakoś nigdy nie zmotywowałam się, żeby zacząć. Może dlatego, że nie bardzo przepadam za fantastyką? Wiem, że to dziwne, ale HP było u mnie wyjątkiem. Trochę przeraża mnie ilość tomów, ale skoro tak szybko się to połyka to dlaczego nie?
__________________
Kerle jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 10-09-2010, 14:46   #19
E-Vaire
Super Moderator
 
E-Vaire na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Lokalizacja: Trójmiasto
Posty: 1,768
Domyślnie

W tej serii nie ma wcale aż tak dużo fantastyki. Nie jest to żaden świat fantasy ze smokami i elfami. Akcja rozgrywa się w naszym świecie od wieku XVI do XX i mnie to bardzo zachęciło, bo lubię czasy bliskie Złotemu Wiekowi (nie przepadam za jednymi z ostatnich części, bo to już czasy zbyt "bliskie" nam). Magia w tej serii oczywiście istnieje, ale w dość delikatnej formie, można zapomnieć o różdżkach i bitwach magów. Chociaż seria wydaje się dość "rozciągnięta" w czasie i trochę przeraża ilością bohaterów, z których każdy ginie po kilku tomach, bo mija jakieś kilkadziesiąt lat, to wszyscy oni są jakby żyjącymi kiedyś osobami, do których się przywiązujemy i zapamiętujemy jak znane osoby. Książki osobno opowiadają pomniejsze historie i przygody kolejnych pokoleń Ludzi Lodu, ale całość zakreśla dość typową walkę ze złem, której koniec chcemy poznać. Chociaż czytałam Sagę dość dawno, to nadal jestem nią tak samo zachwycona jest teraz i należy do moich ulubionych książek ;
Zakończę standardowym "polecam".

Mój temat odżył
E-Vaire jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 11-06-2010, 23:48   #20
Kerle
Moderator
 
Kerle na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Lokalizacja: In this fuckin' world.
Posty: 431
Domyślnie

Ostatnio jakoś na Wszystkich Świętych byłam u babci zobaczyłam u niej właśnie pierwszy tom SOLL. Mocno się zdziwiłam, ale zaczęłam czytać i skończyłam mniej więcej na tym jak ta dziewczyna ocaliła brata tego podajże Człowieka Lodu z rąk katów. Tylko zapomniałam jej pożyczyć, chociaż niestety teraz mam za mało czasu, żeby czytać, ale może jak pojadę na kolejne święta to dokończę :P. Boje się tylko, żebym nie wpadła w uzależnienie, bo skoro tak to wciąga to wtedy nie będę mogła się oderwać i co będzie?xD Rodzina mnie wydziedziczy... Ostatnio tak było 5 lat temu z Harrym na Wielkanoc =).
__________________
Kerle jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia tematu
Wygląd

Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Saga o Ludziach Lodu? Lady Mary Jane Kosz 0 09-01-2008 13:02
" Saga Raija ze Śnieżnej Krainy " Lady Mary Jane Kosz 2 07-29-2008 14:06
Saga o Czarnoksiężniku Ksiaze_Pol_Krwi Kosz 0 02-08-2008 23:33


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:17.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.