Wróć   HPN.pl > Harry Potter > Książki > Czara Ognia

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 11-24-2009, 16:27   #1
mooll
Fan "Strefy 11" i tarota
 
mooll na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 54
Domyślnie Zaklęcia Niewybaczalne

Wszyscy (tak zakładam, bo raczej po przeczytaniu sagi, takie rzeczy się wie), znają Zaklęcia Niewybaczalne. I raczej się orientują, co one oznaczają.

Imperius - ktoś, kto rzuca urok, ma we władaniu umysł człowiek, na którego rzucił czar. Dlatego może kontrolować wszystkie czynności takiego osobnika, który z kolei nie będzie niczego pamiętał.

Cruciatus - to czar, który torturuje i sprawia niewyobrażalny ból.

Avada Kedavra - zabija.

Pytanie, na czym polegają owe tortury w Cruciatusie? Szarpią nerwy, ściskają mózg, ranią serce? To może przenośnia, ale w jaki sposób torturuje owe zaklęcie? Zastanawialiście się może?

To samo dotyczy Kedavry. Umiera wówczas mózg, serce? W jaki sposób? Jo opisywała ludzi po Kedawrze, tak iż żaden mugol nie był w stanie stwierdzić przyczyny zgonu. Denaci byli zdrowi. Może prócz tego, że nieżywi.

Nie zastanawialiście się nad tym?
mooll jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 11-24-2009, 18:24   #2
Biel
Fanatyk, niegroźny
 
Biel na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Lokalizacja: Stolica
Posty: 224
Domyślnie

Myślę, że wszystkie te zaklęcia są związane z mózgiem, a dokładnie z podświadomością, jak wiadomo sugerując coś człowiekowi dzięki podświadomości może on to odczuć. Wyszkoleni ludzie za pomocą hipnozy potrafią umieścić w naszej podświadomości wizje i obrazy których nigdy nie przeżyliśmy, ale później jesteśmy przekonani, że są to nasze własne wspomnienia. Pewnie tak samo działają niewybaczalne, zakrzewiają w umysłach wymagane reakcje, a mózg wysyła odpowiednie bodźce i tyle.

Podejrzewam, że dlatego są niewybaczalne, bo są w stanie sterować umysłem człowieka, a nie tylko na ich skutek. W końcu zabić można i expeliarmusem, a jest dozwolonym zaklęciem.
__________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
Biel jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 11-24-2009, 18:48   #3
Iluzjonista
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
Iluzjonista na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 131
Domyślnie

Cytat:
Napisał mooll Zobacz post


Pytanie, na czym polegają owe tortury w Cruciatusie? Szarpią nerwy, ściskają mózg, ranią serce? To może przenośnia, ale w jaki sposób torturuje owe zaklęcie? Zastanawialiście się może?
Mam fragmenty:

"Harry poczuł taki ból, jakiego jeszcze nigdy w życiu nie doświadczył. Kości płonęły mu ogniem, głowa pękała wzdłuż blizny na czole, oczy potoczyły się do wnętrza czaszki (...)"

"Rozpalone do białości noże przeszywały każdy cal jego skóry, głowa pękała mu z bólu, krzyczał, krzyczał, krzyczał tak, jak jeszcze nigdy nie krzyczał w całym swoim życiu..."


Nie wiem, czy to jest odpowiedź na Twoje pytanie, ale w każdym razie zaklęcie zadaje ogromny ból, coś w rodzaju zadawania fizycznych ran bez dotyku. Odczuwanie takiego bólu.
Iluzjonista jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 11-24-2009, 19:03   #4
anetta92
Świr wymagający opieki
 
anetta92 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Lokalizacja: Kraków ^^ Miasto Smoka Wawelskiego
Posty: 399
Wyślij wiadomość przez Skype&trade do anetta92
Domyślnie

1.Cruciatus
Według mnie to zaklęcie sprawia ból fizyczny, który ma wpływ na mózg ofiary. Wystarczy popatrzeć na rodziców Neville'a.
Ja wyobrażam sobie to zawsze jak porażenie prądem albo (mimo, iż dokładnie nie wiem jak to jest) z odtruciem na odwyku, kiedy boli każda część ciała. Patrz fragmenty Iluzjonisty.

2.Avada Kedavra
Wydaje mi się, że to zaklęcie zatrzymuje serce. Po prostu nagle przestaje bić, jak np. po porażeniu prądem. Nie ma to nic wspólnego z mózgiem, jak to stwierdziła Biel. Oczywiście mogę się mylić, ale dla mnie to jest odpowiedź od samego początku kiedy się spotkałam z Zaklęciami Niewybaczalnymi.

Żeby je rzucić trzeba tego "chcieć". Tylko prawdziwa chęć rzucenia zaklęcia i zadania komuś bólu jest warunkiem całkowitego ich zadziałania. I kolejny raz powiem, że nie ma to nic wspólnego z mózgiem. Chęć, nienawiść, złość są czynnikami, które pomogą w rzuceniu Z.N.
__________________
***
Świat bez wariatów byłby nienormalny...

***

KJMNPR
Aneta & Kyinra
anetta92 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 11-24-2009, 19:33   #5
Biel
Fanatyk, niegroźny
 
Biel na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Lokalizacja: Stolica
Posty: 224
Domyślnie

Cytat:
Wydaje mi się, że to zaklęcie zatrzymuje serce. Po prostu nagle przestaje bić
Też nad tym myślałam, tyle, że mugole nie mogą rozpoznać przyczyny śmierci po zaklęciu, a gdyby serce przestało po prostu bić w autopsji mogłoby to być sklasyfikowane jako zawał.

Tak myślę:P
__________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
Biel jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 11-24-2009, 19:41   #6
anetta92
Świr wymagający opieki
 
anetta92 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Lokalizacja: Kraków ^^ Miasto Smoka Wawelskiego
Posty: 399
Wyślij wiadomość przez Skype&trade do anetta92
Domyślnie

Cytat:
Napisał Biel Zobacz post
a gdyby serce przestało po prostu bić w autopsji mogłoby to być sklasyfikowane jako zawał.

Tak myślę:P
Dlatego też szukałam w internecie i książkach o medycynie informacji o zawale. Zwykły, młody człowiek NIE MOŻE umrzeć na zawał bez wcześniejszych chorób serca. Poza tym 3 osoby, które jednocześnie umarły na zawał? Nie;P
W książce określono to śmiercią "ze strachu", może to sugerować zawał, ale u osób chorych lub starszych.
Prawdopodobnie ktoś komu nie zależało na docieknięciu prawdy, napisała by "zawał". ;] Ale my jesteśmy dociekliwi ^^
__________________
***
Świat bez wariatów byłby nienormalny...

***

KJMNPR
Aneta & Kyinra
anetta92 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 11-24-2009, 22:54   #7
Biel
Fanatyk, niegroźny
 
Biel na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Lokalizacja: Stolica
Posty: 224
Domyślnie

Cytat:
Napisał anetta92 Zobacz post
Ale my jesteśmy dociekliwi ^^
No i dobrze uczymy się w ten sposób
__________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
Biel jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 11-24-2009, 23:47   #8
Nau
Mięso armatnie
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Posty: 2
Domyślnie

Osobiście uważam, że zaklęcie te poprostu sprawiało fizyczny ból. Coś jak rozrywanie ciała.
Nau jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 11-30-2009, 11:52   #9
Ron_Weasley
Czytelnik horoskopów
 
Ron_Weasley na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Lokalizacja: Marki
Posty: 13
Domyślnie

Ciekawe żeczywiście ale moim zdaniem zawał to nie jest poniewarz do zawału potrzebny jest skrzep krwi moim zadaniem to jest jakieś oddziaływanie na mózg człowieka poprostu mózg nakazuje wstrzymać akcje serca, oddech, itd.
Ron_Weasley jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 11-30-2009, 20:57   #10
Taki Owaki
Mięso armatnie
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 7
Domyślnie

Myślę, że pod wpływem zaklęcia komórki ciała po prostu umierają. Nie wiem jak, pewnie w jakiś magiczny sposób :P
Taki Owaki jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia tematu
Wygląd

Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Zaklęcia Niewybaczalne Mard Świat Magii 52 08-19-2011 13:16
Zaklęcia niewybaczalne Her-mio-na 13 Kosz 36 11-01-2008 23:10
Wszystkie zaklęcia. Edycia Kosz 19 07-27-2008 13:46
wymyslaj zaklecia suhyman Kosz 41 10-06-2007 02:32
Zaklęcia Patronus Kedavra Kosz 6 10-05-2007 23:12


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:21.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.