Wróć   HPN.pl > Harry Potter > Książki

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 08-13-2007, 17:25   #11
rashi
Junior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 6
Domyślnie RE: Jakie Są błędy i niedociągnięcia w serii książek "Harry Potter"

Cytat:
nassy34 napisał/a:
No i taki drobny szczegół - zanim podmienił medalion, musiał wypić eliksir (lub ktoś to zrobił za niego). Skąd wziął się ten eliksir ponownie? Regulus go stworzył? Dość mało prawdopodobne...
wiedział o tym że horkruxem jest medalion, dlatego też zostawił medalion, to dlaczego miał nie wiedzieć jaki eliksir tam bedzię, jak go sporządzić i jakie antidotum trzeba zastosować?

PS: nie powinneś/aś sypać po imieniu...
rashi jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-15-2007, 18:16   #12
Przemek_HGRS
Junior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 4
Domyślnie RE: Jakie Są błędy i niedociągnięcia w serii książek "Harry Potter"

Przeczytalem wszystkie części (oprócz 7) i znalazłem sporo błędów. Ostatnio czytałem po raz drugi Czarę ognia i znalazłem takie określenie jak eliksir wieloowocowy... To bardzo dziwne bo na następnej stronie byl napisany poprawnie
wielosokowy. Może to pomylka a może są dwie nazwy w co wątpie.
Przemek_HGRS jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-15-2007, 18:23   #13
Przemek_HGRS
Junior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 4
Domyślnie RE: Jakie Są błędy i niedociągnięcia w serii książek "Harry Potter"

Dziwi mnie jedna rzecz związana z 6 tomem. podczas gdy harry i albus wlecieli na wieże i usłyszeli kroki Malfoya Dumbledore unieruchomił harrego a malfoy go rozbroił. Rozumiem ze chciał w ten sposób go chronić ale w tym coś bardzo dziwnego. Przecież dumbledore mógł najpierw rozbroić malfoya a póżniej zająć się harrym mialby wtedy różdzke i niebyłby taki bezbronny. na zewnątrz były miotły więc mógłby uciec.
Przemek_HGRS jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-19-2007, 21:16   #14
Natalka184
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Posty: 115
Wyślij wiadomość przez MSN do Natalka184
Domyślnie RE: Jakie Są błędy i niedociągnięcia w serii książek "Harry Potter"

Cytat:
Dziwi mnie jedna rzecz związana z 6 tomem. podczas gdy harry i albus wlecieli na wieże i usłyszeli kroki Malfoya Dumbledore unieruchomił harrego a malfoy go rozbroił. Rozumiem ze chciał w ten sposób go chronić ale w tym coś bardzo dziwnego. Przecież dumbledore mógł najpierw rozbroić malfoya a póżniej zająć się harrym mialby wtedy różdzke i niebyłby taki bezbronny. na zewnątrz były miotły więc mógłby uciec.
Jest na to odpowiedź w 7 tomie. Jednak nie wypada mówić o tym tutaj bo nie wszyscy go przeczytali. Było to całkowicie przez Dumbledore'a zamierzone. Więc raczej nie ma mowy o błędzie.

Mam za to dość rzucający się w oczy błąd:
W 1 tomie Prawie Bezgłowy Nick mówi "Nie jadłem od prawie czterystu lat", natomiast rok później odbywa się przyjęcie z okazji jego pięćsetnej rocznicy śmierci.
Natalka184 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-24-2007, 20:04   #15
Katee
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 8
Wyślij wiadomość przez MSN do Katee
Domyślnie RE: Jakie Są błędy i niedociągnięcia w serii książek "Harry Potter"

Ja czytam teraz wszystkie czesci od poczatku spisuje niewyjasnione rzeczy i takie tam pierdulki. Niedawno skonczylam 1 czesc i mam 2 bledy.

1. Na stronie 287 "mowil profesor Sprout"

2. Na koniec jak Harry lezy w szpitalu i gada z Dambledorem to mowi ze Ron i Hermiona mieli wyslac "sowe Hermiony". A Hermiona nie miala sowy dopiero w 3 czesci dorobila sie kota. :P
Katee jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-27-2007, 10:13   #16
mumilka
Czytelnik horoskopów
 
mumilka na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 10
Domyślnie RE: Jakie Są błędy i niedociągnięcia w serii książek "Harry Potter"

Ja zauważyłam błąd w HP i KP. Kiedy w Boże Narodzenie Harry sprawdza datę wydania podręnika do eliksirów, żeby zobaczyć czy to jego ojciec, albo ktoś z jego przyjaciół jest Księciem Półkrwi. I znajduje date z przed prawie pięćdziesięciu lat.
Dalej pisza, że wtedy jego ojca nie było w Hogwarcie, ale przecież James i Snape uczyli się na tym samym roku, więc nie mogło tak być!!! no chyba, że wtedy Snape był już nauczycielem eliksirów i miał ten podręcznik.:bigeek:
mumilka jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 09-01-2007, 16:29   #17
Mitzi Caspar
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 151
Domyślnie RE: Jakie Są błędy i niedociągnięcia w serii książek "Harry Potter"

Cytat:
nassy34 napisał/a:
A mnie zastanawia, jak Regulus zdołał odszukać i zniszczyć horkruksa......
Rany :rol:
Czy wy naprawdę nie możecie się powstrzymać przed okazywaniem swojej wspaniałej wiedzy na temat 7 tomu?
Mitzi Caspar jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 09-02-2007, 21:38   #18
Anne_Moore
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 8
Domyślnie RE: Jakie Są błędy i niedociągnięcia w serii książek "Harry Potter"

Zauważyłam błąd związany z testralami, a mianowicie z możliwością ich ujrzenia, kiedy widziało się czyjąś śmierć.
Według mnie, Harry powinien zobaczyć je od samego początku pobytu w Hogwarcie.
Był przecież świadkiem śmierci swoich rodziców.

PS. Kiedy Cedrika trafiło Avada kedavra, Harry miał przecież zamknięte oczy.
Anne_Moore jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 09-09-2007, 21:16   #19
Veela
Omijać szerokim łukiem
 
Veela na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 1,115
Wyślij wiadomość przez MSN do Veela
Domyślnie RE: Jakie Są błędy i niedociągnięcia w serii książek "Harry Potter"

Tak a mnie zastanawia jeden fakt... na uczcie końcoworocznej Dumbi mówi coś w tym stylu "Cedrika zabił Voldek". Nieprawda! Przecież w scenie śmierci jest napisane wyraźnie coś mniej więcej w tym stylu "rozległ się głos Voldka zabij niepotrzebnegobłysnęło zielone światło i Ced kitnął" Czyli Glizdek zabił Cedzia nie Voldzio!

Przepraszam że te cytaty są jakie są ale nie mam przy sobie serii i pisze o tak z pamięci. Mam nadzieje że zrozumiecie o co mi chodzi.
Veela jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 09-25-2007, 15:02   #20
Ginny14
Junior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 15
Wyślij wiadomość przez MSN do Ginny14
Domyślnie RE: Jakie Są błędy i niedociągnięcia w serii książek "Harry Potter"

zgadzam się ze wszystkimi. Aha i jeszcze to jak włamał się do kominka Umbridge żeby pogadać z Syriuszem. Ja na jego miejscy nie wyprawiłabym się do ministerstwa tylko jakby mi stworek powiedział to co harremu to bym użyła proszku fiu ale nie po to żeby sprawdzić tylko żeby przeszukać cały dom.I z tym lusterkiem też. Spokojnie mógł go używać w 5 części nawet w tych bardziej ekstremalnych sytuacjach.

Pozdro.
Ginny14 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia tematu
Wygląd

Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Czym dla was jest seria książek pt.: ,,Harry Potter"? Chopin Książki 91 02-16-2010 21:05
Który z filmów o Harry'm Potterze zakończył się "happy endem"? Henryk Sienkiewicz Kosz 17 04-18-2009 23:34
Reportaż filmu "Harry Potter i Książe Półkrwi" PrzemoHP Kosz 2 04-09-2008 15:30
Dlaczego Harry przeżył spotkanie z "sam wiesz kim" Gokukrys Kosz 9 03-31-2008 18:12
Nasze "Samouwielbienie" i nasza "Samokrytyka" Albus12 Kosz 25 10-19-2007 17:13


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:38.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.