Wróć   HPN.pl > Pozostałe > Kosz

Zamknięty temat
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 04-12-2007, 11:15   #1
iLonka
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Posty: 4
Wyślij wiadomość przez MSN do iLonka
Domyślnie Matura z Harrym

Czy Harry Potter to odpowiedni bohater do pracy maturalnej??
iLonka jest off-line  
Stary 04-12-2007, 11:17   #2
iLonka
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Posty: 4
Wyślij wiadomość przez MSN do iLonka
Domyślnie RE: ...

Kiedy 4. września przekroczyłam mury mojej nowej (katolickiej nota bene) szkoły pomyslałam: Nie interesuja mnie Ci ludzie, mam tu tylko zdać maturę... uwierzcie mi rozpoczynanie klasy maturalnej w nowym otoczeniu nie jest łatwe, ale musiałam spróbować. W starym liceum miałam zgłoszony własny temat prezentacji, który szkoła oczywiscie przyjęła. W Katoliku było jednak inaczej. Gdy ruszyłam do księdza dyrektora by poinformowac go o moim temacie spojrzał na mnie dziwnym wzrokiem: dziewczyno, czy twoje ambicje zatrzymały się na szkole podstawowej?! Grzecznie powiedziałam, ze nie i nie widze nic złego w tym, że interesuje się Harrym Potterm. W końcu dla świętego spokoju(mojego lub swojego) uznał mój temat.
KAŻDA EPOKA LITERACKA WYTWORZYŁA SWOISTY TYP BOHATERA LITERACKIEGO. CZY HARRY POTTER MOZ BYĆ BOHATERAM LITERACKIM XXI WIEKU?? UDOWODNIJ NA PRZYKŁADZIE CYKLU POWIEŚCI JOANNE K. ROWLING.
No i teraz z moim problemem zostałam zupełnie sama. Nie mówie, że w całej Polsce nikt nie wpadł na podobny pomysł ale ja kogaś takiego nie znam :/ Poza tym potrzebuję opini młodych osob, w tym temacie, bo chciałabym aby moja prezentacja była jak najbardziej obiektywna...
DLATEGO LICZE NA LUDZI TAKICH JAK WY... Może Ktoś ma pomysł co w takiej pracy zawrzeć można?? Albo na czym waszym zdaniem najmocniej się skupić??
Liczę, że ten artykuł nie pozostanie bez odpowiedzi...
z góry dziękuję.
iLonka jest off-line  
Stary 04-12-2007, 12:00   #3
Albus12
Omijać szerokim łukiem
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Posty: 1,844
Domyślnie RE: Matura z Harrym

Moim zdaniem Harry POtter jest odpowiednim bohaterem na maturę, gdyż można o nim dużo powiedzieć.

//Wiem że nic mądrego nie napisałem ale liczą się dobre chęci//
Albus12 jest off-line  
Stary 04-12-2007, 12:02   #4
Lilusia
Member
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 93
Wyślij wiadomość przez MSN do Lilusia
Domyślnie RE: Matura z Harrym

zgadzam się z wami iLonko i Albusie 12 przynajmniej większość ludz miało by dobre oceny.i przy okazji zapraszam na pozostałe/animadzy albo szpital św Munga
Lilusia jest off-line  
Stary 04-12-2007, 12:05   #5
Albus12
Omijać szerokim łukiem
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Posty: 1,844
Domyślnie RE: Matura z Harrym

MOim zdaniem powinnaś się oprzeć na jego posturze i charakterze, oraz co dał dziecią)
Albus12 jest off-line  
Stary 04-12-2007, 12:20   #6
Dezerterka
Omijać szerokim łukiem
 
Dezerterka na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Lokalizacja: !Error! Acces Denied!
Posty: 2,907
Domyślnie RE: Matura z Harrym

Ech... Ludzie, ktoś tu ma problem, a wy takie pierdoły piszecie... :/

Cóż... ten temat jak dla mnie jest powalająco trudny no ale...
Harry Potter jak dla mnie to odzwierciedlenie tego, do czego współcześni ludzie powinni dążyć, mimo całej komercji i materialności teraźniejszego świata. Jest bardzo szlachetny i odważny, nie myśli o pieniądzach a jego priorytetem jest bezpieczeństwo i szczęście bliskich mu osób.


Przytoczę tutaj kawałki artykułu zamieszczonego na tej stronie...

"Harry jest dzielny, odważny, wytrzymały. Nie straszne mu tortury, niebezpieczne upadki czy nawet strata wszystkich kości w ręce. Nie boi się walczyć samemu z mordercą jego rodziców. Przeżywa śmierć najbliższych a i tak jest silny. Jest zdeterminowany i niezłomny. Zawsze dąży do celu mimo wszystkich przeciwności. Jest inteligentny i bystry. Szybko się uczy i rozwiązuje nawet najtrudniejsze zagadki. Ma świetną pamięć."

"Pragnie za wszelką cele bronić swoich najlepszych przyjaciół. W jego potyczkach często dopomaga mu szczęście. Jest bardzo spostrzegawczy, co dopomaga mu w grze w Quidditcha. Jego temperament zostawia wiele do życzenia. Często wybucha i krzyczy. Nie daje sobie wmawiać że kłamie czy ma "świra". Jego sława bardzo mu przeszkadza. Nie lubi publicznych wystąpień i sytuacji, gdy jest w centrum uwagi. Ma świetne umiejętności przywódcze, bardzo przydatne szczególnie podczas spotkań tajnej grupy samoobrony - Gwardii Dumbledora. Gdy nie musi, nie kłamie ani nie przeklina. To miły i uprzejmy chłopak. Zna dobre maniery i potrafi zachować się kulturalnie."

"Dziedziczy po rodzicach wielką fortunę, lecz mimo to nie gardzi biednymi. Pieniędzmi potrafi dobrze zarządzać. Nie kupuje rzeczy niepotrzebnych. Jest bardzo tolerancyjny. Nie ma dla niego znaczenia czy ktoś jest czystej krwi czarodziejskiej czy nie, albo czy ktoś jest półolbrzymem. Ma wzorowe poczucie hierarchii wartości i pragnie ich bronić. Szybko dojrzewa i jest świadom odpowiedzialności za wszystkie swoje czyny. Jest więc gotów przyjmować wszystkie kary z nią związane."

"Jest to chłopak z natury dobry. Nikogo nie prześladuje ani z nikogo się nie wyśmiewa. Nie popisuje się. Dba o dobre stosunki ze starszymi, szanuje ich."


Wg. Mnie Harry jest dokładnym odzwierciedleniem celów i ideałów, które powinny przyświecać każdemu młodemu człowiekowi. Nie wiem czy dobrze zrozumiałam ten temat. Nie wiem, czy to, co tu zamieściłam pomoże Ci w jakimkolwiek stopniu...
__________________
Dezerterka jest off-line  
Stary 04-12-2007, 12:47   #7
iLonka
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Posty: 4
Wyślij wiadomość przez MSN do iLonka
Domyślnie RE: RE:...

lothien RE: dziekuje bardzo o cos takiego tez mi chodziło bede tu jeszcze zagladac więc licze, że coś jescze się pojawi
pozdrawiam
iLonka jest off-line  
Zamknięty temat


Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Co wiesz o Harrym? Charlus Potter Gry i zabawy... 69 04-18-2011 01:20
Sny o Harrym Potterze wiktor Pozostałe 182 05-24-2010 11:12
JA w Harrym Potterze??? Hermi004 Kosz 5 04-14-2008 13:09
Coś o Harrym! dementor Kosz 3 05-04-2007 17:32


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:41.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.