Wróć   HPN.pl > Harry Potter > Książki

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 11-30-2010, 22:01   #11
Chipsletten
Czytelnik horoskopów
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Lokalizacja: JG
Posty: 13
Wyślij wiadomość przez Skype&trade do Chipsletten
Domyślnie

Insygnia zakończyły się tak, że można by to kontynuować w 8 części bez problemu ale już pod inną nazwą np. "Albuse Potter" (nie wiem jak się pisze imię Dumbledora). Szczerze mówiąc mam pewien pomysł i w najbliższym czasie postaram się napisać Fan Ficton-a. W moim opowiadaniu nie było by żadnego motywu ala Moda na... że Voldemort powraca.
Chipsletten jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 12-07-2010, 00:56   #12
grzesiek135
Fan "Strefy 11" i tarota
 
grzesiek135 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Posty: 63
Domyślnie

Mi się wydaje że opisze życie rodzinne jego jego dzieci rona hermiony i ginny. coś z nauki ich dzieci. Może być ciekawie. a może pojawi się jakiś nowy czarnomagik do pokonania.
__________________
FALUBAZ Zielona Góra. Drużynowy Mistrz Polski na Żużlu. Fans Falubaz Wymiarki!!!
grzesiek135 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 12-29-2010, 21:31   #13
dziobaczka89
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
dziobaczka89 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Lokalizacja: Starogard
Posty: 131
Domyślnie

grzesiek gdyby faktycznie tak bylo, byloby cudownie.
sami musimy sobie odpowiedziec, na pytanie, czy epilog zaspokoil nasz glod wiedzy "cosie stało z bohaterami?"
ja szczerze powiem, bardzo liczylam na epilog... i mam nadzieje, ze konytnuacja dostarczy nam wiele odpowiedzi na pytania....o ile kontynuacja powstanie ( d tego w sumie trzeba zaczac XD)
dziobaczka89 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 12-30-2010, 13:57   #14
Triste
Mięso armatnie
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Lokalizacja: ???
Posty: 6
Domyślnie

Ja też bardzo bym chciała następną część. I wierzę w zdolności pisarskie Rowling i myślę, że jeśli wyszłaby 8 część to nie byłaby czymś w rodzaju "Mody na...". Chyba raczej opisałaby życie Harry'ego, Ginny, Rona i Hermiony oraz ich dzieci. Bo nie wiem jak Wy, ale mnie bardzo interesują ich dalsze losy Chociaż encyklopedia też byłaby ciekawa
Triste jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-16-2011, 18:22   #15
kamilx98
Fan "Strefy 11" i tarota
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 93
Domyślnie

Świat Harrego Pottera przez 7 części jest tak rozbudowany,więc jestem za kontynuacją.Czy o Huncwotach czy o dzieciach Harrego jestem za kontynuacją.
__________________
RPS
kamilx98 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-16-2011, 18:28   #16
kamilx98
Fan "Strefy 11" i tarota
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 93
Domyślnie

Ja liczę na to że jak ucichnie już po ekranizacji 7 to może wreszcie coś zdradzi o Encyklopedii HP lub nawet 8 części
__________________
RPS
kamilx98 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-17-2011, 16:23   #17
grądzIU
Mięso armatnie
 
grądzIU na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Lokalizacja: Poznań
Posty: 9
Domyślnie

Wątpliwe pokonanie Voldemorta ( w ekranizacji ) stanowiłoby otwartą furtkę do kontynuacji cyklu ale w książce to wyglądało zupełnie inaczej.
Myślę, że ósmy tom jak najbardziej mógłby powstać i, że każdy fan HP czy też osoba interesująca się Potterem kupiła by tę książkę i z ciekawością przeczytała.
Rowling mogłaby opisać w niej losy głównych bohaterów, ich dzieci ale także to co stało się ze zmarłymi; to co dokładnie działo się po zabiciu Voldemorta; odbudowa Hogwartu, walka ze Śmierciożercami na świecie, w pozostałych Szkołach Magii.
Wątku by jej nie zabrakło .
__________________
" Zawsze chciałam wypowiedzieć to zaklęcie "
/ Minewra McGonagall /
grądzIU jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-18-2011, 02:17   #18
Rozi
Czytelnik horoskopów
 
Rozi na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Lokalizacja: Zawiercie
Posty: 23
Domyślnie

Całkiem niezły pomysł. Myślę, że dobrze by się sprawdziło omówienie co było od końca wątku "młodości", aż do epilogu.
Rozi jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-21-2011, 13:34   #19
kamilx98
Fan "Strefy 11" i tarota
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 93
Domyślnie

Od młodości do epilogu było już pewnie tylko lepiej i spokojniej w życiu bohaterów,w końcu od 19 lat blizna ani razu nie zabolała.Ale na pewno nie było nudno i mam nadzieje że wreszcie dowiemy się więcej o tej "Wielkiej Encyklopedi Harrego Pottera".Nawet nie wiadomo czy Rowling to piszę,czy zrezygnowała z tego.Jest wiele możliwości.Może napisać prequel Harrego Pottera czyli o Huncwotach.Może sequel czyli o dziach Harrego,Ginny,Rona i Hermiony.Postacie są już gotowe .Do tego fabuła na poziomie HP,ale bez Voldemorta bo to już by było strasznie naciągane.Gellert Grindelwald jako wielki czarodziej został przedstawiony lepiej od Voldemorta,więc Rowling w 7 części pokazała że można.Albo można napisać o dzieciństwie Dumbledore do starości,na pewno się dużo działo w jego życiu i to co zostało przedstawione w 7 części to kawałek jego życia.Można napisać o uczniach z Dumstragu i tej drugiej szkoły której nazwe zawsze zapominam .Ten świat jaki został przedstawiony w książkach Rowling można kontynuować lub wrócić do przeszłości bo jest na prawdę bardzo ciekawy.
__________________
RPS
kamilx98 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-21-2011, 21:18   #20
viento
Mięso armatnie
 
viento na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Posty: 8
Domyślnie

Jak dla mnie- fatalny pomysł z 8 częścią. Ciężko napełnić kielich, który już jest pełny. Ja też słyszałam o Encyklopedii, i baaardzo na nią czekam (jeśli, zacznijmy od tego, w ogóle powstanie) . Świetny pomysł, ale nie łudźmy się, że to będzie coś nowego- dodatkowe info o Harry'm, Hogwarcie, całym tamtym (''tamtym'', jak to paradoksalnie brzmi) świecie, tego możemy się spodziewać. Myślę, że Rowling jest w ciężkiej sytuacji, jako pisarka, bo odczuwa- według mnie- głód tworzenia, ale wie, że całkiem nowy cykl, to już nie będzie to samo, bo na zawsze została naznaczona Harry'm, każde inne jej dzieło, niezwiązane z Potter'em będzie oceniane przez jego pryzmat. I, co gorsza, pragnie tworzyć, ale jedyne, co jej pozostało, to kontynuowanie tego świata, który pokochaliśmy, rozszerzanie barier i dążenie do doskonałości. Bo przecież ciężko stworzyć jej coś nowego, skoro może być gorsze od Harry'ego, a to spotkałoby się z wielkim oburzeniem wśród nas. Jedynym rozwiązaniem jest to, co robi teraz, tworzenie innych książek, ale nierozerwalnie związanych z Harry'm. Chyba, że zacznie tworzyć coś całkiem innego, pod pseudonimem literackim tak, żeby nikt nie porównywał nowych powieści do Potter'a, ale to przecież byłoby trudne, w naszych czasach, kiedy tak bardzo pragniemy oceniać. Przecież Rowling zawsze będzie nam kojarzyła się z Harry'm. I oto właśnie ciemna strona mocy.
viento jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia tematu
Wygląd

Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Co byście teraz robili gdyby J.K Rowling nie napisała Harrego Pottera? JoannaTH13 Kosz 43 06-07-2009 13:17
Najlepsza część harrego Pottera rafal46a2 Kosz 3 07-06-2008 13:39
Jak będzie wyglądała 6 część przygód Harrego? marekryba Kosz 15 03-14-2008 18:11
Jak myślicie jak będzie wyglądała śmierć Harrego Pottera magic Albus Dumbledore Kosz 32 08-20-2007 04:42
Czy Rowling powinna napisać coś więcej niż Harrego Pottera? T124 Kosz 40 06-13-2007 02:18


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:38.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.