Wróć   HPN.pl > Pozostałe > Książki

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 08-27-2009, 13:56   #31
Iluzjonista
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
Iluzjonista na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 131
Domyślnie

Przeczytałem pierwszą część po zainteresowaniu filmem, potem kawałek drugiej części i na tym się skończyło. Trochę ciężko mi się to czytało. Za bardzo mnie to uniwersum nie wciągnęło i tyle.
Iluzjonista jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 12-29-2009, 21:06   #32
Mrs Lovett
Czytelnik horoskopów
 
Mrs Lovett na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Lokalizacja: Your bad dream.
Posty: 27
Domyślnie

Książki ogólnie bardzo ciekawe, bogate słownictwo. Fabuła była interesująca, ale muszę wyznać, że na pierwszą część byłam nastawiona negatywnie, bo była to moja lektura. A że nie cierpię nauczycielki polskiego, stwierdziłam, że to beznadzieja. Mam teraz całą serię na własność i lubię je czytać.
__________________
Co za komplikacja, co za cudowna przemyślność i perfekcja serca, płuc, żołądka, nerek, trzustki, wątroby, układu krwionośnego, oczu, uszu, nozdrzy... wszystko to jest potrzebne, żeby człowiek mógł od rana do wieczora sortować gwoździe.
~ Hugo Steinhaus ~
Mrs Lovett jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 04-01-2010, 20:44   #33
klaudia10-09
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
klaudia10-09 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Lokalizacja: KBK
Posty: 176
Domyślnie

Mi ze wszystkich najbardziej podobała się trzecia część, bo wreszcie wychodzi trochę dalej poza Narnię, ale nadal dzieję się w świecie "Narnijskim", jeśli można tak go nazwać.
U mnie miała być to lektura, ale skończyło się na filmie, bo nauczycielka stwierdziła, że i tak mamy dużo zaległych lektur, wiec książka była dla chętnych. Sięgnęłam po nią z nudów, a okazała się całkiem fajna.
__________________
"Oto nadeszła pora
Wzejdzie młody las.
Jak zeschnięta kora,
zło opadnie z nas.
Zasiejemy w sercach naszych, w sercach wszystkich ludzi,
ziarno wiary i nadziei.
Miłość się wzbudzi"
klaudia10-09 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 09-15-2010, 18:49   #34
parvati_patil1
Fanatyk, niegroźny
 
parvati_patil1 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Posty: 223
Domyślnie

Opowieści z Narnii są jak najbardziej w moim klimacie, bo przygody związane z fantastyką są bezcenne.
Najlepsze jest według mnie Srebrne krzesło, może dlatego, że polubiłam i wcale bym się nie zdziwił, oraz cały charakter Błotosmętka. Potem było tylko gorzej. Ostatnią bitwę Przeczytałam dość szybko, więc wydała mi się bardzo krótka. Niespodobało mi się to, że są jeszcze jakieś inne, lepsze Narnie. Na początku strasznie się wkurzyłam na małpę i osła, chociaż osioł o złu nie wiedział. Tym bardziej wkurzyłam się na małpę, co sprawiło, że przez cały dzień patrzyłam na wszystkich z byka, by wieczorem skończyć to, co zaczęłam.
Koń i jego chłopiec nie było takie złe, chociaż nie przypadło mi do gustu tak, jak cztery pierwsze części. Siostrzeniec Czarodzieja było porażką jak dla mnie, chociaż miło by było przeczytać całą serię jeszcze raz tak, aby nie wracać pamięcią do pierwszej części, żeby skojarzyć fakty z szóstą, gdzie były ułożone tak, aby czytać je jeszcze przed Lwem[...]. Podróż 'Wędrowca do świtu' też była całkiem dobra.
Ogólnie seria jako całość była bardzo fajna, szybka do czytania.

Ulubionym bochaterem jest dla mnie Błotosmętek, i żałuję strasznie, że pojawił się tylko w jednej części.
__________________
You know, Sheriff, they say that dreams, dreams are memories of another life.
OUaT
parvati_patil1 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-23-2011, 20:34   #35
hermionka12
Fan "Strefy 11" i tarota
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Lokalizacja: łódź
Posty: 57
Domyślnie

Ja przeczytałam wszystkie części bo kupiłam je jakiś rok temu po świętach i mi się, bardzo spodobały. Choć i tak, HP jest na 1 miejscu moich ulubionych książek to i tak, powracam do czytania Opowieści z Narnii.
hermionka12 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia tematu
Wygląd

Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Niekończąca się opowieść... Nacia1234 Gry i zabawy... 532 02-22-2012 17:14


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:32.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.