Wróć   HPN.pl > Pozostałe > Książki

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 11-12-2007, 08:39   #1
E-Vaire
Super Moderator
 
E-Vaire na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Lokalizacja: Trójmiasto
Posty: 1,768
Domyślnie Saga o Ludziach Lodu =)

Sandemo Margit - Saga o Ludziach Lodu


Saga jest bardzo, bardzo długa. Nawet nie napiszę ile ma tomów. Jest to świetne fantasy (z poważniejszych) ^^ Ja teraz czytam dopiero drugi tom i nie jestem pewna czy umiem powiedzieć o czym jest.

EDIT: Drugi tom? Już przeczytałam całą serię. Cholernie stary ten temat. No i właśnie, przeczytałam całość i baaardzo mi się podobała. Ale mimo wszystko najlepsze dla mnie były te pierwsze książki. Może 1-10 z wyjątkami. Kilka książek na przykłąd I, II, III przeczytałam już kilkakrotnie, ale nie wezme się za całość, zdecydowanie za dużo tego ;D

Z wikipedii:
Zauroczenie (Trollbunden) Silje, córka Arngrima, miała zaledwie 17 lat, gdy zaraza w 1581 roku zabrała wszystkich jej bliskich. Wygłodniała, zziębnięta, z dwójką osieroconych, przygarniętych dzieci, podążała ku miejscu za miastem, gdzie palono zwłoki zmarłych; tak bardzo pragnęła rozgrzać się przy ognisku! W tej dramatycznej chwili zaopiekował się nią tajemniczy mężczyzna - człowiek z rodu Ludzi Lodu, którego wygląd wzbudzał w dziewczynie strach, a jednocześnie dziwnie przyciągał...


Książka nie dla dzieci. Napisałabym 15+, ale ja sama mam 14 lat. Po prostu dla mnie sceny erotyczne są czymś całkiem normalnym. Jeśli kogoś także nie ruszają w stylu "Ooooh, oni to robią... Jakie to jest zboczone, fuuu ;/" to spokojnie może zacząć czytać.
E-Vaire jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 01-09-2008, 15:50   #2
chimera
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Posty: 409
Wyślij wiadomość przez AIM do chimera
Domyślnie RE: Saga o Ludziach Lodu =)

Ahm! Czytałam caluśkie 47 tomów, od dechy do dechy, po trzy, czy cztery razy^^ Znalazłam te książki zakurzone w szarym kącie poddasza i nie żałuję-bardzo ciekawe : ) Pierwsze kartki zawsze wciągają, dosłownie ZMUSZAJĄC do dalszej lektury. Kiedy czytałam sagę po raz pierwszy, (jakieś trzy lata temu) zawaliłam szkołę, dostawałam same niskie stopnie. Powód? Siedziałam przy książce xD One mają w sobie coś takiego... magicznego : ) Polecam, bo naprawdę warto. Nawet tylko dla poznania tajemniczego rodu Ludzi Lodu : )
chimera jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 01-11-2008, 21:02   #3
Danieleczek
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 24
Wyślij wiadomość przez MSN do Danieleczek
Domyślnie RE: Saga o Ludziach Lodu =)

Ja z sagi przeczytałem yyy 3 tomy? Skończyłem bodajże na "Otchłani" i ta najbardziej mi sie podobała, ale reszta nie bardzo mnie wkręciła, czytałem tylko dlatego że kolega mówił "Czytaj Daniel, czytaj bardzo fajne mówię Ci CZYTAJ!".
Danieleczek jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 01-15-2008, 22:02   #4
126p
Praktykant Voodoo
 
126p na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 609
Wyślij wiadomość przez MSN do 126p
Domyślnie RE: Saga o Ludziach Lodu =)

Też czytałam. Mam nie wszystkie tomy, ale to mi nie przeszkadza. To jest naprawę świetna książka. Przeczytałam kilka tomów, ale najbardziej mi się podoba Lód i ogień. Zaczęłam od środka, ponieważ tylko tyle udało mi się wygrzebać. Według mnie to jest naprawdę świetna seria i każdemu, kto uważa się za osobę, która uwielbia fantastykę, powinna sięgnąć po tą książkę.
__________________
http://img233.imageshack.us/img233/1...1451wd7.th.jpg

Młodość, to stan nieważkości, jedyny w całym życiu.

Wiesław Myśliwski


http://img127.imageshack.us/img127/7...kspiuj1.th.jpg

"Kotom bez trudu udaje się to, co nie jest dane człowiekowi: iść przez życie nie czyniąc hałasu."

Ernest Hemingway
126p jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 01-30-2008, 23:59   #5
Gucia
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 15
Wyślij wiadomość przez MSN do Gucia
Domyślnie RE: Saga o Ludziach Lodu =)

Doszłam do 27 tomu i jakoś się zatrzymałam. Ale jak będzie czas to ruszę dalej ^^
Dobra na zabicie czasu. Nie trzeba za dużo myśleć...
Przyznam się, mam od babci xD
Gucia jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 01-31-2008, 10:57   #6
E-Vaire
Super Moderator
 
E-Vaire na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Lokalizacja: Trójmiasto
Posty: 1,768
Domyślnie RE: Saga o Ludziach Lodu =)

Cytat:
Pierwsze kartki zawsze wciągają, dosłownie ZMUSZAJĄC do dalszej lektury. Kiedy czytałam sagę po raz pierwszy, (jakieś trzy lata temu) zawaliłam szkołę, dostawałam same niskie stopnie. Powód? Siedziałam przy książce xD One mają w sobie coś takiego... magicznego : ) Polecam, bo naprawdę warto. Nawet tylko dla poznania tajemniczego rodu Ludzi Lodu : )
To prawda xD Mi poleciła kumpela z jakiejś stronki i wysłała ebooki. Ten tytuł tak mnie zaciekawił, że potem czytałam i czytałam kilka godzin dziennie. Nawet jak wiedziałam o co chodzi to myślałam jak się to skończy? Mimo, że saga liczy tak wiele części to nie jest ona nudna. Przecież książki opowiadają o jednym rodzie, tylko jednym. Ale takie ciekawe osobowości powstają... Ja uwielbiam Sol (świetny charakterek ^^). Poza tym lubię Cecylię i Alexandra. Właśnie dlatego najwięcej razy czytałam 'grzech śmiertelny', bo ich tam najwięcej xD Zawsze szkoda mi było Alexandra.

Cytat:
Doszłam do 27 tomu i jakoś się zatrzymałam.
Trudno uwierzyć. *szuka danego tomu*
Ha, ta część bardzo mi się podoba, oderwać się nie mogłam. Bardzo ciekawa, sporo akcji w tym tomie, a może w kolejnym...
E-Vaire jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 01-31-2008, 17:49   #7
Gucia
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 15
Wyślij wiadomość przez MSN do Gucia
Domyślnie RE: Saga o Ludziach Lodu =)

Nie wiem, po odejściu Villemo i Ulfa akcja przestała mnie aż tak bardzo interesować, a kiedy skupiło się na dzieciach Heika zamiast na nim samym - tym bardziej. Widocznie musi mnie znowu nuda przycisnąć to ruszę dalej ^^
Gucia jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-07-2008, 00:23   #8
Ksiaze_Pol_Krwi
Junior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Posty: 27
Domyślnie RE: Saga o Ludziach Lodu =)

Z tego co wiem to akcja książki a raczej sagi toczy się na przestrzeni ok 1000 lat i opowiada losy jednego rodu, za wiele nie wiem podobno fajna jest. Hmmmm muszę zacząć czytać bo mamuśka ma każdy tom :P
Ksiaze_Pol_Krwi jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-21-2008, 12:17   #9
gnebiwtrysk
Super Moderator
 
gnebiwtrysk na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 1,345
Domyślnie RE: Saga o Ludziach Lodu =)

Czytałam jedną część. Oczywiście nie pamiętam którą... Wiem, że główną bohaterka była Sol. Ksiązka ciekawa, ale jakoś na ziemię mnie nie powaliła. W wakacje koleżanka mi nie odpuści i wciśnie z 10 tomów to pewnie przeczytam i wyrobie sobie zdanie o tych ksiażkach. Na razie nie wiem co myśleć.
__________________
Ich bin ein Teil von jener Kraft, die stets das Böse will und stets das Gute schafft
gnebiwtrysk jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 04-18-2008, 14:15   #10
Mrs_Bezimienna
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1
Domyślnie RE: Saga o Ludziach Lodu =)

Ubóstwiam,w tej chwili jest w trakcie czytania 33 tomu ,,Demon Nocy''.Według mnie chyba najlepsza część jak dotychczas.Mamusia chciała kiedyś przeczytać ale jakoś udało mi się ją od tego odciągnąć,bo jakby to uczyniła to ja mogłabym się z sagą pożegnać.Tak,tak zdecydowanie powyżej 15 niektóre tomy nawet 18+.Jak skończę całą sagę mam zamiar zabrać się za sagę o Czarnoksiężniku,podobno też świetne.
Mrs_Bezimienna jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia tematu
Wygląd

Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Saga o Ludziach Lodu? Lady Mary Jane Kosz 0 09-01-2008 13:02
" Saga Raija ze Śnieżnej Krainy " Lady Mary Jane Kosz 2 07-29-2008 14:06
Saga o Czarnoksiężniku Ksiaze_Pol_Krwi Kosz 0 02-08-2008 23:33


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:05.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.