Wróć   HPN.pl > Pozostałe > Książki

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 02-16-2008, 20:15   #1
Ginny13
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Posty: 13
Domyślnie Najnudniejsza książka świata

Jaka książka, którą czytaliście jest waszym zdaniem najnudniejsza? Nie ważne czy lektura, czy też nie. Dlaczego akurat ta książka? Co w niej było takiego nudnego, a właściwie czego jej brakowało, abyście zechcieli ją chętniej czytać??
Ginny13 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-16-2008, 21:02   #2
Evangelina
Member
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 69
Wyślij wiadomość przez MSN do Evangelina
Domyślnie RE: Najnudniejsza książka świata

Dla mnie najnudniejszą ksiązką, a raczej ksiązkami były: Krzyżacy i Kamienie na Szaniec. Jeżeli chodzi o to dlaczego, to nie wiem. Moze dlatego, ze byly to ksiazki całkowicie nie w moim stylu, opowidajace o jakichś wojnach. W KnSZ prawie wogule sie nic ciekawego nie działo, przynajmniej wg mnie.
Evangelina jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-16-2008, 22:06   #3
jetinajt
Świr wymagający opieki
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 453
Domyślnie RE: Najnudniejsza książka świata

Jak dla mnie nie ma nudnych książek, są tylko niedostosowani czytelnicy. Mówisz, że Kamienie na szaniec były nudne. Może i były, ale warto spojrzeć na tą książkę z innej perspektywy. Czy czytała byś to z taką samą obojętnością, gdybyś wcześniej poznała historię chłopców i dziewczyn tam opisanych. Większość z nich była w naszym wieku i większość z nich zginęła w naszym wieku. Spróbuj sobie wyobrazić ich życie. Życie gdy co parę dni przychodzi do ciebie wiadomość o śmierci kogoś bliskiego. Życie gdy codziennie musisz ryzykować życie, żeby bronić tych których kochasz. Wyobraź sobie, że jeden twój kolega z ławki został rozstrzelany, drugi zmarł po bolesnych męczarniach w gestapowskiej katowni, a twoja najlepsza przyjaciółka jest już tylko pyłem na polach wokół Oświęcimia. I wyobraź sobie, że w takich warunkach oni potrafili jeszcze cieszyć się życiem, kochać, bawić się. Potrafili wykorzystać każdą chwilę swojego młodego i kruchego życia. Wyobraź sobie to wszystko i przeczytaj tą książkę jeszcze raz.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Tadeusz_Zawadzki
http://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Bytnar
http://pl.wikipedia.org/wiki/Maciej_Aleksy_Dawidowski
jetinajt jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-17-2008, 12:07   #4
E-Vaire
Super Moderator
 
E-Vaire na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Lokalizacja: Trójmiasto
Posty: 1,768
Domyślnie RE: Najnudniejsza książka świata

Najnudniejsza książka jaką czytałam to Lassie Wróć i Krzyżacy. Tych drugich to właściwie nie przeczytałam, ale te 50 stron to była męka.
E-Vaire jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-17-2008, 13:37   #5
Ginny13
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Posty: 13
Domyślnie RE: Najnudniejsza książka świata

Jak dla mnie to nudne były "Bajki robotów" koszmar, calkowicie nie w moim stylu, a właściwie nie w moim guście. "Tajemniczy ogród to też była męka... jakbym się zmusiła to przeczytałabym to w kilka godzin, a jako lekturę to czytałam tygodniami...Co dziwne ekranizacja owej książki, bardzo mi się podobała.
Ginny13 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-17-2008, 15:30   #6
Evangelina
Member
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 69
Wyślij wiadomość przez MSN do Evangelina
Domyślnie RE: Najnudniejsza książka świata

Cytat:
jetinajt napisał/a:
Jak dla mnie nie ma nudnych książek, są tylko niedostosowani czytelnicy. Mówisz, że Kamienie na szaniec były nudne. Może i były, ale warto spojrzeć na tą książkę z innej perspektywy. Czy czytała byś to z taką samą obojętnością, gdybyś wcześniej poznała historię chłopców i dziewczyn tam opisanych. Większość z nich była w naszym wieku i większość z nich zginęła w naszym wieku. Spróbuj sobie wyobrazić ich życie. Życie gdy co parę dni przychodzi do ciebie wiadomość o śmierci kogoś bliskiego. Życie gdy codziennie musisz ryzykować życie, żeby bronić tych których kochasz. Wyobraź sobie, że jeden twój kolega z ławki został rozstrzelany, drugi zmarł po bolesnych męczarniach w gestapowskiej katowni, a twoja najlepsza przyjaciółka jest już tylko pyłem na polach wokół Oświęcimia. I wyobraź sobie, że w takich warunkach oni potrafili jeszcze cieszyć się życiem, kochać, bawić się. Potrafili wykorzystać każdą chwilę swojego młodego i kruchego życia. Wyobraź sobie to wszystko i przeczytaj tą książkę jeszcze raz.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Tadeusz_Zawadzki
http://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Bytnar
http://pl.wikipedia.org/wiki/Maciej_Aleksy_Dawidowski

Prawie wszyscy mówili mi to samo. Może i dużo tam się działo, ale zostało to opisane w taki sposób, że cztając tę ksiązkę prawie zasypiałam. Może za kilka lat przecztam jeszcze raz (w co watpie) i podejde do tego inaczej, ale narazie nie zmieniłam zdania o tej ksiązce. A wracając do tematu, to zgadzam się z Ginny13, "Bajki Robotów" są strrrrasznieee nuuuudne
Evangelina jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-17-2008, 19:21   #7
chimera
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Posty: 409
Wyślij wiadomość przez AIM do chimera
Domyślnie RE: Najnudniejsza książka świata

Też często się spotykałam z twierdzeniem, ze nie ma książek nudnych... No, ale zależy dla kogo^^ Niektóre naprawdę mnie nie interesowały, a czytając jest zmuszałam się do koncentrowania myśli... Jednym z takich dzieł jest 'Odprawa Posłów Greckich'. Do dziś dzień nie wiem, o co w tym chodziło xD. I jeszcze 'Ania z Zielonego Wzgórza'. Nie wiem, dlaczego.. pewnie temu, iż byłam do tej powieści bardzo uprzedzona... Ale mniemam, że kiedy przeczytam to po raz wtóry, zauważę pewne rzeczy, których wcześniej nie widziałam ;]
chimera jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-17-2008, 23:00   #8
nimfadora21
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 131
Wyślij wiadomość przez ICQ do nimfadora21
Domyślnie RE: Najnudniejsza książka świata

"W pustyni i w puszczy". To jest najnuuudniejsza książka jaką znam. Piętnaście rozdziałów ich porywają i następne dwadzieścia idą przez pustynie. Jakaś katorga. Straszna jest ta książka. Zaraz po niej w pamięci tkwi mi lektura z przed lat (chyba to była druga klasa) Anarug z Grenlandii, nie wiem dlaczego jej nie lubie, ale po prostu nie moge jej zcierpieć.
nimfadora21 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-04-2008, 15:44   #9
Ania 95
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 1,204
Wyślij wiadomość przez MSN do Ania 95
Domyślnie RE: Najnudniejsza książka świata

Najnudniejsza książka świata? Zdecydowanie "W pustyni i w puszczy" i "Robinson Cruzoe". Tych dwóch książek wręcz nie cierpię. Przeczytałam je, ale tylko dlatego, że były moimi lekturami szkolnymi. Wole książki o tematyce fantastycznej, a nie przygodowe. To jest dla mnie nudne. Za dużo opisów miejsc i krajobrazów... Przez to książki są nudne. Wiadomo, zdarzały się ciekawe momenty, ale było ich naprawde bardzo mało...
Ania 95 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-04-2008, 20:11   #10
Vayamess
Praktykant Voodoo
 
Vayamess na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 666
Domyślnie RE: Najnudniejsza książka świata

Nie przypadła mi do gusta żadna, ale to żadna lektura z okresu romantyzmu. Może dlatego, że każdą rzucałam w kąt po przeczytaniu 20 stron? Mejbi. Tak, czy inaczej, romantyzm był dla mnie katorgą i serdecznie cieszę się, że zaczęliśmy pozytywizm, gdzie bohaterowie żyją w bardziej przystępnym świecie i lepiej ich rozumiem.
'Cierpienia Młodego Wertera', 'Dziady' (Boże, uchowaj), 'Konrad Wallenrod', 'Kordian' czy 'Nie-boska komedia', w której, do dzisiaj, nie wiem o co chodzi, to dla literatura nie dla mnie. Mnóstwo opisów prozaicznych rzeczy, a zaraz jakieś wielkie monologi, traktujące sama nie wiem o czym konkretnie... Chińszczyzna xD
__________________
esy
floresy
fantasmagorie

niewiele
tu
po
mnie
...
Vayamess jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia tematu
Wygląd

Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Która część jest najnudniejsza?? Bellatrix xD Książki 78 11-18-2010 18:47
Najlepsze słodycze z magicznego świata Stefa Świat Magii 32 02-06-2010 12:04
Wady czarodziejskiego świata loona94 Świat Magii 35 02-06-2010 11:49
Voldemort a... reszta świata? Kreska Kosz 20 11-25-2008 10:47


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:36.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.