Wróć   HPN.pl > Harry Potter > Świat Magii

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 01-01-2011, 21:32   #1
Skrash18
Czytelnik horoskopów
 
Skrash18 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Posty: 12
Domyślnie Portrety

Witam
Zastanawia mnie jedna rzecz , a mianowicie portrety.
Jak wiadomo po smierci kazdego dyrektora szkoly zawisal jego portret ktory czesto sluzyl pomoca obecnemu dyrektorowi.

I chodzi mi o dzialanie tych portretow. Portrety normalnie dyskutuja itp. wiec mozna namalowac dowolnego czarodzieje po smierci i w ten sposob bedzie nadal "zył"?
Czemu np w 7 czesci dumbledore nie mogl pomoc harremu w sprawie horkruksow z portretu? Czy to jest tylko tak ze osoba na portrecie ma tylko taki sam charakter a nie pamieta swojego zycia ? a moze tu zupelnie inaczej dziala?

Ostatnio edytowane przez Skrash18 : 01-02-2011 o 00:52.
Skrash18 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 01-01-2011, 21:57   #2
Charlie
Fan "Strefy 11" i tarota
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Posty: 68
Domyślnie

Przecież Harry nie mógł wrócić do Hogwartu.
Charlie jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 01-01-2011, 23:45   #3
artekwnc
Czytelnik horoskopów
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Posty: 10
Domyślnie

Też się nad tym zastanawiałem. Na pewno to nie działało w sposób taki że się malowało kogo się chce i można było z nim gadać. Na pewno ważnym czynnikiem było to że portrety miały pomagać obecnym dyrektorom, więc pewnie nie mogli udzielać większych rad uczniom. To jest takie moje małe zdanie
artekwnc jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 01-02-2011, 00:58   #4
Skrash18
Czytelnik horoskopów
 
Skrash18 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Posty: 12
Domyślnie

Cytat:
Napisał Charlie Zobacz post
Przecież Harry nie mógł wrócić do Hogwartu.
To byl tylko przykład . Chodzi mi o dzialanie tych portretow , na czym to polegalo nie o konkretna sytuacje. Bo teoretycznie rownie dobrze mozna bylo namalowac rodzicow harrego i moglby z mini rozmawiac itp(to tez przykład)
Bo przeciez te portrety normalnie rozmawialy , pomagaly , wyrazaly swoja opinie wiec wlasciwie tak jakby zyly tylko ze na plotnie. Lecz troche mi sie to nie zgadza , bo gdyby tak bylo ze ci ludzie nadal instnieja tylko ze na plotnie to wielcy czarodzieje ktorzy umarli(np niezwykle madry dumbledore) mogliby nadal obejmowac jakies wazne stanowiska a tak sie nie dzialo.

Ostatnio edytowane przez Skrash18 : 01-02-2011 o 01:04.
Skrash18 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 01-02-2011, 12:56   #5
artekwnc
Czytelnik horoskopów
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Posty: 10
Domyślnie

Cytat:
Napisał Skrash18 Zobacz post
[...] Czy to jest tylko tak ze osoba na portrecie ma tylko taki sam charakter a nie pamieta swojego zycia ? a moze tu zupelnie inaczej dziala?
Z tego co pamiętam, portrety wspominały coś ze swojego życia, więc nie mogł zapomnieć go całkowicie... ;]

W takim razie, po co ludzie, jak za nas wszystko mogły robić portrety? Według mnie wtedy czarodzieje nie mieliby po co żyć, skoro do większości prac można było używać portretów... A co ze spotkaniami itd? :]
artekwnc jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 01-06-2011, 16:29   #6
Selena Snape
Fan "Strefy 11" i tarota
 
Selena Snape na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Lokalizacja: Hull, Wielka Brytania
Posty: 95
Domyślnie

Jesli dobrze pamietam, to Rowling mowila, ze portrety pamietaly swoje zycie. Dlatego Dumbledore mowil Snape'owi co ma robic z mieczem itp. Jestem pewna, ze zeby namalowany portret sie jakos "ozywil" trzeba uzyc skomplikowanych czarow. Aberforth mial portret Ariany w swoim barze.
__________________
"No story lives unless someone wants to listen. The stories we love best do live in us forever, so whether you come back by page or by the big screen, Hogwarts will always be there to welcome you home."
Selena Snape jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-25-2011, 21:15   #7
DAGA POTTER
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
DAGA POTTER na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Lokalizacja: Inny wymiar...
Posty: 191
Domyślnie

Może takie było prawo że portrety nie mogły brać czynnego udziału w sprawach publicznych, miały tylko przypominać o wybitnych czarodziejach (oprócz tych w hogwarcie bo te miały pomagać dyrektorowi)
__________________
"Udało się dostali w kość, niech żyje Potter nam!
A Voldek gnije w piekle, za którym tęsknił sam."

Irytek
DAGA POTTER jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz


Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Portrety. Morsmorde Świat Magii 17 08-15-2009 21:42


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:45.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.