Wróć   HPN.pl > Harry Potter > Książki > Insygnia Śmierci

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 02-06-2009, 22:25   #21
Shemya
Member
 
Shemya na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Lokalizacja: 'Pomiędzy niebem, a piekłem'
Posty: 44
Domyślnie

Nie mam pojęcia. Nic nie przychodzi mi do głowy. No bo jak by mogło być...? Harry by przepraszał, a Severus zostałby dobrym wujkiem? Bezsensu. Snape musiał umrzeć, niestety. Inaczej było by bezsensu i... za słodko?
__________________
Śmiejcie się ze mnie, ponieważ jestem inny, ja się śmieję z was, że wszyscy jesteście tacy sami.
Jonathan Davis
Shemya jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-05-2009, 10:05   #22
trpimir
Mięso armatnie
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Lokalizacja: Łódź
Posty: 8
Domyślnie

Gdyby Severus przeżył i załóżmy Harry by nie poznał jego myśli, to Rowling mogłaby napisać następną część, np. "Harry Potter i proces księcia". Tam Snape byłby oskarżony o zamordowanie Dumbledore'a i groziłby mu Azkaban dożywotnio (w końcu eutanazja też jest, póki co, uznawana za morderstwo). Harry na początku byłby głównym oskarżycielem jako naoczny świadek... Jednak na pewno w końcu by się dowiedział całej prawdy o nim i by postanowił go bronić. Snape by uważał, że nie warto go bronić, bo i tak już mu na niczym nie zależy, ale Harry by się uparł jak zawsze. I zapewne na końcu by był wyrok uniewinniający a Snape mógłby ponownie zostać dyrektorem Hogwartu, ale tym razem byłby już uwielbiany przez wszystkich.

Ot taka alternatywna wersja, oczywiście Pani Rowling na pewno by to wszystko mogła opisać na 500 stronach zamiast paru zdań
trpimir jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-27-2009, 21:33   #23
Luke James Potter
Świr wymagający opieki
 
Luke James Potter na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Lokalizacja: Privet Drive 4 Little Whinging Surrey England
Posty: 326
Domyślnie

Ciekawe...myślę, że nadal nie nawidziłby się z Harrym, poza tym jego śmierć była najlepszym wyjściem...
__________________
"Ostatnie kłęby pary rozwijały się w jesiennym powietrzu. Pociąg powoli zniknął za zakrętem. Harry wciąż unosił rękę w geście pożegnania.
- Da sobie radę - powiedziała Ginny.
Harry spojrzał na nią, opuścił rękę i z roztargnieniem dotknął nią blizny na czole.
- Wiem.
Od dziewiętnastu lat blizna nie zabolała go ani razu.
Wszystko było dobrze."
Luke James Potter jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 01-30-2010, 22:13   #24
ania1
Niepoprawny marzyciel
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 37
Post

Cytat:
Napisał Luke James Potter Zobacz post
Ciekawe...myślę, że nadal nie nawidziłby się z Harrym, poza tym jego śmierć była najlepszym wyjściem...

Nie zgodzę się z tym, że to było najlepsze wyjście. teraz jednak przyszło mi do głowy jeszcze jedno pytanie. Gdyby Severus nie był umierający, to Harry nigdy nie przyszedłby do niego, a jeśli tak, to natychmiast zaczął by pojedynek. Uniemożliwiło by to przekazanie informacji od Albusa. dlatego chcę poznać wasze propozycje tej sytuacji. Ja sama uważam, że Severus szybko unieruchomiłby Harry'ego i zmusił go do obejrzenia tego.
ania1 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-08-2010, 15:20   #25
Michal93ns
Fanatyk, niegroźny
 
Michal93ns na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Lokalizacja: Zaczarowane miejsce :*
Posty: 218
Domyślnie

A ja uważam że jeżeli JKR by go nie uśmierciła to żeby miała kobieta o czym pisać to stanoł by po stronie zła...
Mógł by to być dobry motyw na 8 część książki

Snape cudem przeżył, po cichu przewidując klęskę Czarnego Pana wykrada się z Hogwartu i postanawia dokączyć jego dzieła :P
__________________
"–Szpiegowałem dla ciebie, kłamałem dla ciebie, narażałem dla ciebie rzycie, a wszystko to robiłem, by zapewnić bezpieczeństwo synowi Lily. A teraz mówisz mi, że hodowałeś go jak prosiaka na rzeź.
–To bardzo wzruszające, Severusie – powiedział z powagą Dumbledore. – A więc w końcu dojrzałeś do tego, by przejmować się losem tego chłopca?
–Jego losem? – wykrzyknął Snape.–Expecto patronum
–Przez te wszystkie lata?...
–Zawsze."

7.02.2010r 21:30 - Setny post
7.07.2010r 21:30 - Dwusetny post
Michal93ns jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-08-2010, 16:56   #26
Luna17
Mięso armatnie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 5
Domyślnie

No ciekawie by było gdyby Sev przeżył.Myśle że nienawiść którą Snape dażył Jemsa była tak wielka że mało prawdopodobne by było to że by się polubili,choć nie jest to wykluczone patrząc na to jak bardzo kochał matke Harrego.
Lecz możliwość polubienia Pottera nie jest w stylu Księcia Półkrwi.
Luna17 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-14-2010, 13:39   #27
severus11121
Mięso armatnie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 1
Domyślnie

moim zdaniem bylo by nieciekawie bo snape sie poswiecil dla harego a tak to wszyscy byliby jedna wielka rodzina a w harrym potterze musza byc ofiary
ja zawsze bylam wierna snapowi i bellatrix
severus11121 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-16-2010, 02:00   #28
leniwa
Czytelnik horoskopów
 
leniwa na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Lokalizacja: Krk
Posty: 23
Domyślnie

to nie "Szczęśliwe dni w Piekle", że Potter i Sev by się polubili Wg mnie Snape nadal darzyłby Harry'ego pogardą i niechęcią, ponieważ był synem James'a, wątpię by JKR zrobiła z niego dobrego wujka tylko dlatego, że by żył O ile wogóle taką myśl, że przeżyje, możemy do siebie dopuścić - przecież to była ostateczna bitwa, gdyby pojawił się po stronie Śmierciożerców, zostałby najpewniej zaatakowany przez ZF, uczniów itp. ponieważ nie znaliby powodu "morderstwa" Dumbla, a gdyby tylko pomyślał o powrocie na "jasną" stronę (przypuśćmy, że jakimś cudem ZF uwierzyłby w jego dobre intencje), odegraliby się na nim Śmierciożercy. Uważam, że SS'owi od początku pisana była śmierć i JA osobiście czytając o jego miłości do Lily oraz skutkach (nieświadomej) zdrady swej ukochanej, o powodzie dla którego Dumbel bezgranicznie mu ufał, popadam w skrajną rozpacz i żałość nad jego osobą - cierpiał całe życie, w imię "większego dobra" tak naprawdę, nie zaznając spokoju, zaufania, bezpieczeństwa i miłości. Fantastyczna, tragiczna postać.
__________________
Harry (...) podejrzewał, że to Dumbledore powstrzymał Snape’a od postawienia mu pały
Harry Potter i Więzień Azkabanu
zboczuszki

Ostatnio edytowane przez leniwa : 02-16-2010 o 21:39.
leniwa jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-28-2010, 11:01   #29
kamil7124
Czytelnik horoskopów
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 12
Domyślnie

A moim zdaniem Snape pokazałby Harremu tylko te wspomnienia dotyczące tego, że wszystko było z Dumbledorem uzgodnione, pewnie nie pokazywałby wspomnień dotyczących jego miłości do Lily.
kamil7124 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-05-2010, 22:23   #30
michael112
Czytelnik horoskopów
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 21
Domyślnie

McGonnagall nigdy by nie została dyrektorką Hogwartu.
Informacja, dlaczego Sev zabił Dumbledore'a i że Harry jest horkruksem na pewno zostałaby przekazana. Przecież Albus po to go o tym poinformował, żeby powiedział Harremu w swoim czasie i coś by wymyślił żeby powiedzieć albo pokazać.
Potem Harry na pewno zrobiłby wszystko, żeby Severusa nie wsadzili do Azkabanu. Niezależnie od swojego stosunku do niego, nigdy nie pozwalał na niesprawiedliwy wyrok. Jak już by Seva uniewinnili, to głupio by było go usuwać ze stanowiska dyrektora Hogwartu i zostałby nim na długie lata. Może nawet stał się drugim Dumbledorem?
Co do stosunków Harry-Sev, to Potter pewnie by zmienił przynajmniej częściowo stosunek do swojego byłego nauczyciela. Jeśli by się nie zaprzyjaźnił, to przynajmniej łączyłby go z nim taki stosunek, jak z Malfoyem po pokonaniu Voldka - akceptacja, ale nie przyjaźń. Od strony Severusa - nie wiem.
michael112 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz


Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Severus i Lily malinka_09 Insygnia Śmierci 69 05-09-2011 17:58
severus snape - książe półkrwi palec Kosz 3 05-28-2008 15:03
Alan Rickman (Severus Snape) Elsanka Kosz 3 02-01-2008 21:03
Severus Snape dobry czy zły ? Gruba Dama Kosz 7 08-07-2007 23:39


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:14.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.