Wróć   HPN.pl > Harry Potter > Książki > Insygnia Śmierci

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 10-28-2007, 17:48   #11
Lady Pink
Member
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 56
Wyślij wiadomość przez MSN do Lady Pink
Domyślnie RE: Dumbledore gejem?

Dla mnie to bezsens... Ogólnie do gejów nic nie mam, ale Dumbledore?! Nie rozumiem, w jakim celu ona to powiedziała, skoro w książce nie ma ani jednej wzmianki o tym. Ja osobiście nie biorę tego do siebie i po_prostu nie myślę o orientacji Dumbledore'a :p. Ta Jo przesadza już trochę z tymi wywiadami na temat przeszłości bohaterów :). Gdyby to było ważne, napisałaby o tym. Bo kogo to obchodzi? Chyba tylko dziennikarzy, ale na pewno nie fanów HP, szczególnie tych młodszych...
Lady Pink jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 10-30-2007, 17:35   #12
Karciia
Member
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 36
Wyślij wiadomość przez AIM do Karciia
Domyślnie RE: Dumbledore gejem?

A mi się wydaje, że raczej nie był gejem. Wątpię, że był zakochany w Grindelwaldzie. Myślę, że to była naprawdę bardzo trwała przyjaźń... Ale fakt faktem, że Dumbledore jednak był rozczarowany, ale myślę, że nie tym, że coś tam zaszło między nimi tylko , że Ariana umarłą podczas ich bójki... Taki jest moje zdanie.

[small]A moje zdanie jest takie, że spacje umieszcza się jedynie PO znakach interpunkcyjnych, nie przed. Oczywiście już to poprawiłam. Li.[/small]
Karciia jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 11-02-2007, 19:20   #13
pope
Czytelnik horoskopów
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Posty: 13
Domyślnie RE: Dumbledore gejem?

A jakie to ma znaczenie czy był gejem, czy nie? Z treści się tego nie da wywnioskować, jego orientacja seksualna w żaden sposób nie wpływa na interpretację wydarzeń i wypowiedzi Dumbledora, po co więc to oburzenie?
pope jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 11-02-2007, 21:44   #14
melancholia
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Posty: 174
Wyślij wiadomość przez AIM do melancholia Wyślij wiadomość przez MSN do melancholia
Domyślnie RE: Dumbledore gejem?

No cóż. Nie powiem, że nie był to dla mnie szok gdy się dowiedziałam. Nigdzie, powtarzam nigdzie, nie dostrzegłam homoseksualnych skłonności Dumbledore'a. Moim zdaniem, to trochę naciągana historia. Nawet czytając część o Grindewaldzie, w siódmym tomie, nigdy bym nie wywnioskowała, że Albus bym w nim zakochany. Chyba Jo za bardzo to przed nami ukryła, co nie do końca pochwalam. Pewnie gdyby tego nie wyjawiła nikt by się tego nie domyślił...chyba, że ktoś ma niezwykłą zdolność czytania między wierszami ;]
melancholia jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 11-03-2007, 10:03   #15
Serpensortia
Member
 
Serpensortia na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Lokalizacja: Halloween Town
Posty: 60
Domyślnie RE: Dumbledore gejem?

Musiałaby to być WYBITNA zdolność do czytania mędzy wierszami, bo mnie nigdy to do głowy nie przyszło, nawet po przeczytaniu części 7.
__________________
Ślizgonka, Snaperka, Lupinistka, Malfoy'istka.

* Totally obsessed Snape x Lupin fangirl! *
Serpensortia jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 11-03-2007, 22:47   #16
69Lady_LaLa96
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Posty: 256
Domyślnie RE: Dumbledore gejem?

Moim zdaniem po prostu Rowling chciała udowodnić nam - czytelnikom, że nawet człowiek brany za cudowny przykład do naśladowania ma swoje mroczne strony. Dumbledore zakochany w Grindelwaldzie - książki z serii "Harry Potter" odzwierciedlają nam prawdziwe życie. Kiedy Albus odkrył, że jest to czarnoksiężnik, zamordował go (podobno też była wzmianka, że z powodu błahej rzeczy - czarnoksiężnik nie odwzajemniał uczucia Dumbledore'a), z czego później zasłynął. Dość zaskakujące, doprawdy. Ja nie czytałam jeszcze 7 tomu, i nie mam zamiaru aż do oficjalnego wydania w polskiej wersji. ;)
69Lady_LaLa96 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 11-04-2007, 15:19   #17
nulka
Junior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 3
Wyślij wiadomość przez MSN do nulka
Domyślnie RE: Dumbledore gejem?

Według mnie to już klęska... nie dość, że uśmierciła Dumbledore'a, to jeszcze to... To nie jest przejaw tolerancji, jak napisał\a jetinajt (popieram). To kompletne... przegięcie.
nulka jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 11-05-2007, 17:59   #18
melancholia
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Posty: 174
Wyślij wiadomość przez AIM do melancholia Wyślij wiadomość przez MSN do melancholia
Domyślnie RE: Dumbledore gejem?

Nulka i reszta...czemu piszecie o tolerancji? Tolerancja nie ma tu nic do rzeczy. Myślę, że Rowling długo myślała nad tym, czy wyjawić niby sekret Duymbledore'a. A tak naprawdę... nic to nie wniosło...tylko kolejną aferę. Przyszło mi jeszcze na myślę, że może ona powiedziała o tym tylko po to, żeby zrobić trochę więcej hałasu wokół Dumbla. A dlaczego? Nie wiem, może większości nie spodobał się koniec książki i chciała ich jakoś od tego odwieść?
melancholia jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 11-05-2007, 18:45   #19
Carola3000
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Posty: 508
Wyślij wiadomość przez MSN do Carola3000
Domyślnie RE: Dumbledore gejem?

Albo po prostu chciała zareklamować książkę B). "O, wielki czarodziej gejem? Może też przeczytam i się trochę dowiem". Mnie się wydaje, że to po prostu reklama.
Carola3000 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 11-06-2007, 18:39   #20
Lily Snape
Junior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 4
Domyślnie RE: Dumbledore gejem?

A mi się wydaje, że ona po prostu chciała pokazać nam, że pozory nie mają znaczenia. I chciała uciekawić fabułę, ponieważ nie wydaje mi się, żeby to był chwyt marketingowy.
Lily Snape jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz


Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Dumbledore tchórzem? jetinajt Insygnia Śmierci 24 06-26-2010 20:53
Dumbledore agatqa92 Insygnia Śmierci 48 07-15-2009 09:35
co się stało z dumbledore'em czarodziejka001 Kosz 2 09-22-2007 19:50


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:46.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.