Wróć   HPN.pl > Harry Potter > Świat Magii

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 11-20-2007, 22:54   #1
Magic
Junior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 17
Wyślij wiadomość przez MSN do Magic
Domyślnie Jesteś za Voldemortem czy Dumbledorem?

Pomyślcie sobie, że dostajecie list z Hogwartu z pytanie : Czy chcesz uczęstrzać do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie ? Dajmy na to, że się zgadzacie I macie do wyboru komubyście służyli : Voldemortowi, czy Dumbledorowi ? Uzasadnij swoją wypowiedź

Ja osobiści stane po stronie Dumbledora, który jest bardzo wyrozumiałym czarodziejem, jako jedyny nie boi się Czarnego Pana i dzięki Niemu ta szkoła jeszcze nie zeszła na psy...

PS. Jeśli taki temat już kiedyś był, to sorry...
Magic jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 12-15-2007, 20:07   #2
klaudusiaaa
Member
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 59
Wyślij wiadomość przez MSN do klaudusiaaa
Domyślnie RE: Jesteś za Voldemortem czy Dumbledorem?

Teraz mówię, że stanęłabym za Dumbledorem, jak zresztą każdy, kto wypowiedział się w tej sprawie. Ale tak naprawdę nie wiemy co byśmy zrobili, gdybyśmy stanęli naprawdę przed takim wyborem...Sumienie nakazywałoby nam stanąć po stronie Dumbledore'a, a rozum po stronie Voldemorta, bo w końcu to kto stosuje okrutniejsze środki? Oczywiście, że Voldemort...Nie chcielibyśmy zostać zamordowani przez niego, chociaż gdybyśmy nie wykonali zadania nam powierzonego, to i tak skończyłoby się naszą śmiercią. Natomiast zawsze uważałam, że popieranie dobra, Dumbledore'a leży w naturze człowieka...Na widok śmierci, okrucieństwa i nieszczęścia załamujemy ręce, nie chcemy na to patrzeć. Wybrałam Dumbledore'a, ponieważ nie jestem i nie byłabym zdolna do czynów, których wykonanie powierzyłby mi Lord.
klaudusiaaa jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 12-17-2007, 22:37   #3
Paladyn
Member
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 66
Domyślnie RE: Jesteś za Voldemortem czy Dumbledorem?

Wybór między Dumbledorem, a Voldemortem jest jak wybór pomiędzy szatanem, a jego sługą. Sam dyrcio nie jest bynajmniej wielkim autorytetem. Jest coprawda inteligentny, ale inteligentni byli także ludzie żli. Tak jak wszyscy "wielcy" nie umie życ bez magii i chociaż bywa wielkoduszny i dobrotliwy to jednak jest zadufany w sobie i mysli, że zawsze ma rację (to zresztą go zgubilo). Nie reprezentuje on dobra, lecz mniejsze zło.
Paladyn jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 12-18-2007, 17:32   #4
Limonka
Urodzony, by rządzić światem
 
Limonka na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 6,744
Domyślnie RE: Jesteś za Voldemortem czy Dumbledorem?

Paladyn, ty mnie po prostu rozśmieszasz. Daleka jestem od bronienia wszystkich postaci z książek J.K. Rowling, jako że większości z nich nie lubię, ale niektóre twoje posty aż czytałam mojej rodzinie, żeby też mogli się pośmiać.

Ty masz chyba problemy z akceptacją faktu, że HP to fikcja literacka. Nie można (okej, można, aczkolwiek moim zdaniem to głupie) twierdzić, że ktoś jest jak sługa szatana, bo używa magii w fikcyjnym świecie, w którym jest ona czymś całkowicie akceptowanym i normalnym.
Limonka jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 12-20-2007, 15:58   #5
Goszka
Praktykant Voodoo
 
Goszka na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Lokalizacja: Kraków
Posty: 824
Domyślnie RE: Jesteś za Voldemortem czy Dumbledorem?

Za Dumbledorem! A za kim by innym? Podziwiam Dumbeledora , dlatego też za nim...natomiast dobija mnie Voldi , który , poiwedzmy szczrze ma , problemy PSYCHICZNE!
__________________
Goszka jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 12-21-2007, 16:16   #6
Ronusia
Junior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 6
Wyślij wiadomość przez MSN do Ronusia
Domyślnie RE: Jesteś za Voldemortem czy Dumbledorem?

Jasne,że z Dumbledorem...
Ciemna strona mocy mnie przeraża ...
A Dumbledore to poczciwy dobry stary spoko człowiek ! xD
Tylko nie pasi mi w Dumbledorze,że niby 'jest gejem'. Ale może Rowling specjalnie tak powiedziała by wzbudzić sensacje?? Hehe...
Jeśli to prawda nawet to Dumbledore trochę w moich oczach traci ... lecz malo :) Ale cóż,jego sprawa jaką ma orientację... Nie mogę być zbyt powierzchowna...
Jestem za Dumbledorem!
Ronusia jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 12-27-2007, 20:47   #7
_Remus_Lupin_
Junior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 5
Domyślnie RE: Jesteś za Voldemortem czy Dumbledorem?

1.Wole Dumbledore'a, bo chociaż Voldemort jest inteligentny to Dumbledore jest inteligentniejszy. 2.Dumbledore nie znęcałby się nademną za jakieś wyskoki 3.Dumbledore jest dobry a ja ubie dobrych ludziB)
_Remus_Lupin_ jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 12-29-2007, 18:19   #8
Marigold
Niepoprawny marzyciel
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 37
Domyślnie RE: Jesteś za Voldemortem czy Dumbledorem?

Jasne, że Dumbledore! kto by chciał służyć jakiejś zakale ludzkości? Chyba sami krętacze, przestępcy, ludzie dotknięci psychozą, naziści, faszyści itd. itp. :lol: Nie należę do kryminalistów!....chyba:smilewinkgrin:
__________________
"No to co?" jest pytaniem kretyna, na które nawet mędrzec nie zna odpowiedzi.
Marigold jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 01-08-2008, 22:19   #9
Royal
Fan "Strefy 11" i tarota
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 54
Wyślij wiadomość przez MSN do Royal
Domyślnie RE: Jesteś za Voldemortem czy Dumbledorem?

Voldemort o wielu żeczach niewiedzial i w swojej glowie ukladal to tak jak mu sie to podobało.... Dumbledore bawil sie z nim w walce w HP i ZF a na koniec 7 czesci Harry powie Voldiemu jak to bylo na prawde i jak to wszystko poukladal Dumbledore !!!
Royal jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 01-09-2008, 13:27   #10
Filemona
Senior Member
 
Filemona na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Lokalizacja: Wschód.
Posty: 1,061
Domyślnie RE: Jesteś za Voldemortem czy Dumbledorem?

Ja wolałabym być neutralna. Po prostu nie stanęłabym po niczyjej stronie. Bałabym się, że Voldemort mnie zabije jeśli go nie posłucham, ale z drugiej strony nie chcę mordować ludzi i być zła. Naprawdę trudny wybór.
Filemona jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz


Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Do jakiej postaci jesteś podobny? Anitka Postacie 97 09-10-2011 16:36
Kim jesteś z HP? Hermiona93 Gry i zabawy... 184 02-26-2010 11:16
Czy jesteś idiotą? miszel14 Gry i zabawy... 95 02-22-2010 14:57
Sprawdź ile jesteś wart ! Sonia Escarton Gry i zabawy... 80 01-01-2010 23:40
czy jakis nauczyciel jest z Voldemortem??? wiki Kosz 2 12-18-2007 17:48


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:18.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.