Wróć   HPN.pl > Pozostałe > Gry

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 12-29-2007, 21:19   #1
trayor
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
trayor na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 175
Wyślij wiadomość przez ICQ do trayor
Domyślnie Stare tytuły

Co sądzicie o starych grach? Takich jak np. Rayman, Worms, Prince Of Persia, Baldurs Gate, Gothic i wiele, wiele innych niezapomnianych tytułów. Dlaczego są one nieśmiertelne? Co jest w nich takiego niezwykłego? Według mnie te gry mają duszę, niepowtarzalny klimat i niesamowitą grywalność, dlatego są nieśmiertelne. Kocham te gry i czasem lubię do nich wracać. Które gry najbardziej wspominacie, za którymi najbardziej tęsknicie?
__________________
http://www.lastfm.pl/user/trayor[/center][/b]
trayor jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 12-30-2007, 03:28   #2
Angela Johnson
Urodzony, by rządzić światem
 
Angela Johnson na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: May 2007
Lokalizacja: Grimmauld Place 12
Posty: 4,556
Wyślij wiadomość przez ICQ do Angela Johnson
Domyślnie RE: Stare tytuły

Ja też kocham stare gierki, chociaż Gothic taki stary nie jest ;].
Najlepsze są Rayman oraz Jazz Jackrabbit 2, gdybym ich nie miała na kompie to bym się czuła nie pełna. Przyzwyczaiłam się, że "są przy mnie". Po prostu jestem do nich przywiązana ;]
__________________
Jestem Angie Davis - The last one of Slytherin heiress !
~
Kto jest Śmierciożercą? Ja! Ktoś o tym wie? Może rzucę na niego Avada Kedavra?
~
Od cnót Gryfonów, kretynizmu Puchonów i wiedzy o własnej wszechwiedzy Krukonów, chroń nas Slytherinie!
~
Do You want to get to know me? I'm sorry... You can't... I'm available only for "friends" and popular persons...



Cały mój profil

Angela Johnson jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 12-30-2007, 15:28   #3
Hipogryf
Praktykant Voodoo
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 925
Domyślnie RE: Stare tytuły

Taaa, zawsze lubię sobie wspomnieć, jak to było, jak zaczynałem na moim pierwszym PC-cie przygody z grami. Był to rok bodajże 2001, heh. Jednymi z pierwszych były właśnie Prince of Persia i Wolwenstain, że o wormsach 3D nie_wspomnę. Hehe, i Duke Nuke 3D, taaa, tego sie nie zapomina. Pamietam jeszcze jedną z pierwszych gierek - Tomb Raider chyba 1 i 2, ale 2 mnie bardziej wciągnęła. No i uważam, że gra Heroes III jest nieśmiertelną i niezniszczalną produkcją, zawsze będę kochał tą grę za jej prostotę i świetną grywalność... Aż sie łezka w oku kręci, jak sobie tak powspominam, ehh.
Hipogryf jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 01-18-2008, 04:46   #4
Limonka
Urodzony, by rządzić światem
 
Limonka na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 6,744
Domyślnie RE: Stare tytuły

Cytat:
trayor napisał/a:
Co sądzicie o starych grach? Takich jak np. Rayman, Worms, Prince Of Persia, Baldurs Gate, Gothic i wiele, wiele innych niezapomnianych tytułów. Dlaczego są one nieśmiertelne? Co jest w nich takiego niezwykłego? Według mnie te gry mają duszę, niepowtarzalny klimat i niesamowitą grywalność, dlatego są nieśmiertelne. Kocham te gry i czasem lubię do nich wracać. Które gry najbardziej wspominacie, za którymi najbardziej tęsknicie?
Jeeej, ale fajny temat! Ja mam wielki sentyment do gier, które kojarzą mi się z wcześniejszym lub późniejszym dzieciństwem (tya, piszę, jakbym teraz nie wiadomo jak dorosła była ;)). Kilka miesięcy temu, w przypływie sama nie wiem czego, ściągnęłam sobie Prince of Percia (mówię o pierwszej wersji, z roku 89') + jakiś programik, pozwalający odpalać stare gry na nowszych kompach xD. Wymiękłam w drugim poziomie, a w dzieciństwie dochodziłam do ostatniego! ^^ Także mimo wielkiej sympatii z jaką wspominam tą grę, więcej do niej wracać nie będę.

Za to gra, do której zawsze chętnie powrócę do druga część Wrót Baldura. Ja to normalnie kochamuwielbiamwielbięitd. I żadne cRPG w trójwymiarze mi tego nie zastąpi. Zresztą, ja w ogóle nie gram w cRPG w trójwymiarze, bo jak dla mnie nie ma tam żadnego klimatu, ciężko jest sterować postaciami i w ogóle... no, po prostu mi się nie podoba. Zaś wracając do samego BG2, aż mam ochotę znowu sobie zagrać xD. O, i stworzę sobie postać o imieniu Draco, do portretów wgram jego zdjęcia i będę wymiatać solo, muahahaha! Albo doprowadzę do romansu z Viconią. xD Albo zagram w końcu złą drużyną, tylko zawsze mi szkoda mieć niską reputację. [Fajnie tak sobie popisać, mając świadomość że większość czytających tegoż posta nawet nie będzie mieć pojęcia, o czym mówię xD] W każdym razie, stanowczo muszę znowu w to zagrać. ^^

Dość dobrze wspominam jeszcze Icewind Dale, obydwie części. Taak, ja stanowczo w dzieciństwie grałam w boskie gry. Aczkolwiek Dolina Lodowego Wichru nijak ma się do drugiej części Wrót Baldura, więc nawet do niej nie wracam ^^.

W ogóle, mam wrażenie, że niewiele nowych gier, pod względem klimatu i fabuły dorównuje tym starszym. Może to dlatego, że dawniej nie można było tworzyć takich efektów specjalnych, więc twórcy skupiali się na dobrej fabule i grywalności... A teraz większość gier, mimo jakże zaawansowanej grafiki i nie wiadomo czego jeszcze, wydaje mi się bezsensowna i polegająca jedynie na lataniu z bronią i mordowaniu wszystkiego, co się pod ową broń nawinie. I na tym chyba zakończę mój jakże pasjonujący post.

Z pozdrowieniami serdecznymi
Limy ogarnięta nostalgią xD
Limonka jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 01-19-2008, 13:31   #5
RazorBMW
Świr wymagający opieki
 
RazorBMW na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 345
Wyślij wiadomość przez MSN do RazorBMW
Domyślnie RE: Stare tytuły

Death Rally... 2001 rok sie zaczęło... i jesio mam na HDD tą grę
Zaś Oblivion, pozostanie w mej pamięci do końca życia... chociaż przygodę z TES zacząłem rok temu...
I końcówka Obliviona... była... wzruszająca i smutna jednocześnie... chyba się popłakałem, widząc los Martin'a Septima...
RazorBMW jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 01-20-2008, 17:48   #6
Hipogryf
Praktykant Voodoo
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 925
Domyślnie RE: Stare tytuły

Eee Razor fabula byla spoko ale ja tam sie zbytno jego losem nie przejolem mnie raczej bardziej podobaly sie sceny gdzie ty razem z kilkoma druchami mielicie sie bronic lub cos zdobyc. Atak na Kvatch lub The Defense of Bruma badz Great Gate. To robilo wrazenie gdy przeciwnicy padali jak muchy a twoi ludzie nawet nie drgneli. Gorzej bylo gdy z życiem uchodziles tylko ty :P.
Ale gra byla po prostu swietna. Kilka razy przechodzilem
Hipogryf jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-06-2008, 12:43   #7
Vayamess
Praktykant Voodoo
 
Vayamess na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 666
Domyślnie RE: Stare tytuły

Ostatnimi czasy ściągnęłam sobie na kompa mega starą gierkę, w którą grywałam mając lat 5 z kawałkiem. Mianowicie, rozchodzi mi się o Dave'a. I wiecie co? Nie przeszłam jej xD Dochodzę do ostatniego poziomu i nie daję rady przejść pewnego momentu. Z tych bardzo starych gier mam jeszcze Wolfesteina. Bardzo mile wspominam Prince of Persia, grywaliśmy w to niemal całą rodziną^^
__________________
esy
floresy
fantasmagorie

niewiele
tu
po
mnie
...
Vayamess jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-19-2008, 08:27   #8
Lady Mary Jane
Moderator
 
Lady Mary Jane na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,687
Domyślnie RE: Stare tytuły

Worms - no po prostu przypomniałeś mi o tym :D Gdy byłam mała, chodziłam do podajrzę 2 klasy podstawówki to rałam w to jak szalona xD Nie szło odciągnąc mnie od kompa xd Aa.. i pamiętam jeszcze taka w sumie tandtetną rę "Brave Dwarves" Nie szło się od tego oderwać. Gothic też w sumie mnie wciągnął. Ale dwóch pierwszych nie zapomnę ;p
__________________
GUNS N' ROSES
Lady Mary Jane jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-21-2008, 12:40   #9
Kapitan menel
Fanatyk, niegroźny
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Posty: 232
Wyślij wiadomość przez MSN do Kapitan menel
Domyślnie RE: Stare tytuły

Contra - Najlepsza strzelanka w gatunku. Przez dużo osób zapomniana. Żałuję, że mój Pegsus się rozwalił, bo grałbym w nią do tej pory.

Ostatnio edytowane przez Kerle : 04-24-2009 o 13:08.
Kapitan menel jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-10-2009, 13:58   #10
Lupin_Kasia
Świr wymagający opieki
 
Lupin_Kasia na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Lokalizacja: A gdzieś w Polsce.
Posty: 360
Domyślnie

Może niezbyt stare ale nie najnowsze...

Playstation 1! Z niezwykle ciągającą gierką Crash Bandicoot 1-3
__________________

"Bywają takie wątłe nitki, łączące człowieka z otoczeniem, ktore dopiero wtedy, gdy przychodzi do zerwania ich, okazują się naczyniami krwionośnymi"
Lupin_Kasia jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz


Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Absurdalne tytuły Kendra Gry i zabawy... 209 01-27-2010 09:52
tytuł 7 tomu Fleur_Delacour152 Kosz 26 02-23-2008 21:00
Eeee..... Bez tytułu:) dawcio930 Kosz 5 02-13-2008 22:30


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:01.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.