Wróć   HPN.pl > Harry Potter > Książki > Zakon Feniksa

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 02-10-2010, 15:50   #11
Andrea Amore
Czytelnik horoskopów
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 19
Domyślnie

Nie. Kiedy umierasz masz wybór. Wracasz na ziemię jako duch, albo nie. Zostajesz tam, gdzie zostaje sie po smierci. Tutaj, jak wyjaśniono, powodem były bliźniacze rdzenie. To, że walczyły przeciw sobie, spowodowało ten jeden wyjątek. Wywołały zaklęcie Priori Incantatem. Jednak podziałało ono na różdżkę Voldemorta. Nie wiem czemu. Moze dlatego, że dokonał gorszych rzeczy. A te duchy, któe zostały 'wskrzeszone' mogły pomóc, bo to był WYJĄTEK. Nigdy nie było takie przypadku. Nigdy. To był pierwszy raz w historii śwaiata magii.

Wracając do tematu wątku.
To nie różdżki sie połączyły. To zaklęcia. Zallęcia o podobnej mocy. Oba walczyły ze soba, które może wygrać. I tu musiał ktoś wygrać, bo Albus był silniejszy. Jednak to sa bardzo rzadkie przypadki. Jednak mozliwe. Jeśli walczą dwie osoby o tej samej mocy, to wtedy taka możliwość iśnieje. Liczy się precyzja.

A tak poza tym, to oni nie uzywali zwykłych zaklęć. Oni używali potężnej maggi, nie jednego wyrazu, a kilku, złożonych w całość. I na dodatek niewerbalnie.
Andrea Amore jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-10-2010, 18:00   #12
Pergamin
Niepoprawny marzyciel
 
Pergamin na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 36
Domyślnie

UP - Priori Incantatem zdarzało już się w przeszłości, bo inaczej nie byłoby znane...! W książce (IV tom) jest opis, że pojawiły się takie świetliste kulki na połączonym promieniu zaklęć, i że Harry bardzo starał się te kulki "odepchnąć" od siebie - dlatego to ofiary Voldemorta się pokazały a nie Harry'ego.

W filmie zaklęcia Dumbledore'a i Voldemorta połączyły się, ale w książce nic takiego nie miało miejsca (przynajmniej nic takie go nie pamiętam; jeśli się mylę to poprawcie mnie!). Był to zwyczajny pojedynek dwóch bardzo potężnych czarodziejów! Ich różdżki nie mogły się połączyć ponieważ Dumbledore miał czarną różdżkę a Tom Marvolo miał swoją cisową!
__________________
Cytat:
Co ma być, to będzie, a jak już będzie, to trzeba się z tym zmierzyć.
Hagrid
Pergamin jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-10-2010, 18:14   #13
Andrea Amore
Czytelnik horoskopów
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 19
Domyślnie

Nie powiedziałam, ze to różdżki się połączyły -.-
Po pierwsze, nie rozumiem Twojego pierwszego zdania. To Olivander był wytwórca różdżek i gdzieś wspomniał o tym, że to wyjątek! Te różdżki, jako jedyne miałe bliźniacze rdzenie. I własnie ten przypadek połączenia zaklęć nie był znany. Zaklęcie było znane.

Wiesz, opisać, a przedstawić to różnica. Zaklęcia trzeba jakoś zobrazowac. To pojedynek dwóch, potężnych magów, a nie uczniów Hogwartu. Musi się czymś różnić.
Andrea Amore jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-16-2010, 18:55   #14
leniwa
Czytelnik horoskopów
 
leniwa na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Lokalizacja: Krk
Posty: 23
Domyślnie

Cytat:
Napisał Andrea Amore Zobacz post
A tak poza tym, to oni nie uzywali zwykłych zaklęć. Oni używali potężnej maggi
umarłam ze śmiechu to maggi, to żeby ostrzejsza bitwa była?
__________________
Harry (...) podejrzewał, że to Dumbledore powstrzymał Snape’a od postawienia mu pały
Harry Potter i Więzień Azkabanu
zboczuszki

Ostatnio edytowane przez leniwa : 02-16-2010 o 21:41.
leniwa jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-28-2010, 01:31   #15
Andrea Amore
Czytelnik horoskopów
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 19
Domyślnie

Cytat:
Napisał leniwa Zobacz post
umarłam ze śmiechu to maggi, to żeby ostrzejsza bitwa była?
Leniwa, każdy popełnia błędy -.- Chodziło mi o słowo: ''magii'', jeśli jesteś taka niedorozwinięta i nie rozumiesz.

A co Twój post wnosi, nie licząc wytknięcia mi błędu?
Andrea Amore jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 06-26-2010, 20:30   #16
Luna_Pomyluna_Lovegood
Niepoprawny marzyciel
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Posty: 44
Domyślnie

Jakdla mnie to było takie symboliczne dobro i zło tak jak woda i ogień. No i w pewnym stopniu Voldek i Dublek są na równi... Po zatym takie połączenie może nastąpić tylko przy Harrym i voldku bo mają bliżniaczy rdzeń
Luna_Pomyluna_Lovegood jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-20-2010, 16:29   #17
kristal16
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
kristal16 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Lokalizacja: Tam, gdzie liście nie spadają z drzew...
Posty: 117
Domyślnie

Nie pamietam juz, czy w ksiazce jest opisane, ze rozdzki Dumbledore'a i Voldemorta sie polaczyly... W filmie tak, ale jak wiadomo film nieco rozni sie od ksiazki, a jesli nie ma tego polaczenia w ksiazce, to mysle, ze po prostu chcieli uzyskac lepszy efekt. Uwazam, ze rozdzki nie moga sie polaczyc, chyba, ze tak jak w przypadku Pottera i Czarnego Pana rozdzki maja rdzen z tego samego feniksa.
__________________
"Ile nadzieji mieści się w jednym słowie- może. Bez niego już tylko krok do rezygnacji."

Zemsta jest potrawą, którą najlepiej spożywać na zimno.

"Prawdziwa miłość nie jest upajającym zapachem, który wietrzeje.Jest ona pieczęcią- niezniszczalną nawet przez śmierć."
kristal16 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-19-2011, 15:03   #18
DAGA POTTER
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
DAGA POTTER na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Lokalizacja: Inny wymiar...
Posty: 191
Domyślnie

Myślę że to porostu wina realizatorów filmu którzy nie pojęli powiązania różdżek Harry'ego i Voldemorta.
__________________
"Udało się dostali w kość, niech żyje Potter nam!
A Voldek gnije w piekle, za którym tęsknił sam."

Irytek
DAGA POTTER jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz


Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:24.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.