Wróć   HPN.pl > Harry Potter > Książki > Zakon Feniksa

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 05-25-2007, 17:42   #11
nelsonka
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 21
Domyślnie RE: Śmierć Syriusza...

A ty wogóle lubisz Harrego Potera? Chcesz żeby zginął? Czy jesteś za Voldemortem? Ja wcale nie mówię że nikt ma nie ginąć, ale bez przesady! Przecież wszyscy chcą żeby to się dobrze skończyło! Żeby zwyciężyli dobrzy czarodzieje, a nie jak to powiedziałeś psychopatyczny morderca! Naprawdę wolisz książki w których zło zwycięża? Ja uważam że ofiar jest już wystarczająco dużo.
nelsonka jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-25-2007, 17:55   #12
Peeves
Urodzony, by rządzić światem
 
Peeves na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Lokalizacja: Wratislavia
Posty: 5,559
Domyślnie RE: Śmierć Syriusza...

Nelsonka, nie wiem czemu, ale odczuwam wrażenie, że mylnie odczytałaś niektóre posty... wróć do nich i zastanów się trochę, nikt tu nie wspomniał nawet o śmierci Pottera, wygranej zła... wydaje mi się, że jeszcze chwilę temu ja i Limonka wypowiadałyśmy się na temat śmierci Syriusza i jego ew. zmartwychwstaniu... nie mieszaj niektórych wątków... Ale skoro już poruszyłaś tą kwestię xP

Cytat:
A ty w ogóle lubisz Harrego Pottera?
Zdecydowanie nie!

Cytat:
Chcesz żeby zginął?
Aj owszem, chcę... nie tylko zresztą ja...

Cytat:
Czy jesteś za Voldemortem?
Ta postać jest jedną z moich ulubionych, choć niektóre z jego idei mnie mierżą to sama jego osobowość i niezwykłość mnie fascynuję i inspiruje. Nie mogę jednak powiedzieć jednoznacznie bym była za nim...

Cytat:
Naprawdę wolisz książki, w których zło zwycięża?
Owszem tego typu książki są na pewno świetne, choć samo zakończenie nie decyduje o jakości książki. Choć uważam, że kanoniczne powieści stają się coraz bardziej nudne, a tego typu pozycje w literaturze coraz bardziej mnie interesują... a co do HP, nikt nie mówi, że ma się źle skończyć, chodzi jedynie o to, ze raz podjęta mroczność nie powinna być porzucona w miejsce dennych i bakowych zakończeń...
__________________
"Aggressive, tough and defiant may describe me, but that leaves the impression I'm mean and I'm not. People expect me to have fangs."
- Joann Jett
Peeves jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-25-2007, 18:26   #13
nelsonka
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 21
Domyślnie RE: Śmierć Syriusza...

W takim razie bardzo się różnimy. JA lubię Harrego Pottera i absolutnie nie chcę żeby zginął. Uważam że w każdej książce powinno zwyciężać dobro, bo wtedy to ma sens.
nelsonka jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-25-2007, 18:44   #14
Limonka
Urodzony, by rządzić światem
 
Limonka na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 6,744
Domyślnie RE: Śmierć Syriusza...

W HP też dobro niewątpliwie zwycięży. To taki typ literatury i tak będzie. Jednakże, to nie znaczy, że główny bohater musi żyć długo i szczęśliwie. Ja po prostu nie rozumiem, jak ty sobie wyobrażasz książkę, w której wszyscy źli giną, a wszyscy dobrzy dożyją spokojnej starości, ciesząc się życiem do ostatniego dnia.
Limonka jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-25-2007, 19:09   #15
Gruba Dama
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Posty: 314
Wyślij wiadomość przez MSN do Gruba Dama
Domyślnie RE: Śmierć Syriusza...

Zgadzam się z Limonką, nie byłoby w ogóle ciekawe jakby wszyscy źli zginęli a dobrzy zwyciężyli. Jednakże śmierć niektórych bochaterów jest przykra ale chyba i konieczna, moim zdaniem. Fajnie by było...jakby Syriusz nie umarł, dlatego, że to moja ulubiona ulubiona postać, no ale w końcu to tylko książka i na tym świat się nie kończy.
Jak dla mnie książka nie powinna być w 100% odciągnięta od rzeczywistości, a jakby dobro ZAWSZE wygrywało to byłoby poprostu : żałosne i na pewno niemożliwe.
Gruba Dama jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-27-2007, 21:52   #16
nelsonka
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 21
Domyślnie RE: Śmierć Syriusza...

Nie wszyscy źli mają umrzeć. Bez przesady. Ale jeśli do bro zwycięzy nie będzie to odciągnięcie od rzeczywistości.
nelsonka jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 06-09-2007, 22:52   #17
Lara
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 121
Wyślij wiadomość przez MSN do Lara
Domyślnie RE: Śmierć Syriusza...

Śmierć Syriusza była wzruszająca ale nie aż tak bardzo jak Dumbledora. Jednak najbardziej przytłaczał mnie fakt, że zginęła najbliższa osoba Harrego. Nawet nie zdążył ją dobrze poznać, a już zginęła. I znowu został sam. Uważam, że Harry w 7 części zabije Belle za to, że zamordowała jego ojca chrzestnego.
Lara jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 06-12-2007, 17:20   #18
Gruba Dama
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Posty: 314
Wyślij wiadomość przez MSN do Gruba Dama
Domyślnie RE: Śmierć Syriusza...

Jak narazie to jedyną zła postacia która zginęła jest ten Fałszywy Moody. A tak to same dobre umierają - Lily, James, Syriusz, Dumbledore.No jak dla mnie to lekka przesada, mimo, że bardzo lubię ksiązki Jo.
Wydaje mi się, że mało kto ucieszył się ze śmierci Syriusza bądź Dumbledore`a. Chciałabym, żeby się okazało, że przynajmniej któryś z nich zyje - chyba realniejszy jest 'powrot' Syriusza.
Ale jak juz ktos tutaj wspomniał najgorsze jest to, że Harry szybko stracił kogoś bliskiego...wszyscy giną...
Gruba Dama jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 06-13-2007, 02:05   #19
Limonka
Urodzony, by rządzić światem
 
Limonka na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 6,744
Domyślnie RE: Śmierć Syriusza...

Bo to jest WOJNA. Na wojnie się ginie. Wiele osób porównuje Voldemorta do Hitlera, więc ja porównam wojnę w Potterze do II wojny światowej. Zastanówcie się, więcej zginęło Niemców, czy tych, których chcieli zniszczyć? Wiadomo, że tych drugich. Zła strona zawsze jest tą bezwzględną, która atakuje pierwsza - dlatego najpierw giną ci dobrzy. W każdym razie, wiadome jest, że w siódmej części śmierci będzie dużo, i to postaci z obydwu stron. A na koniec i tak dobro wygra, bo to taki stereotyp w tego typu książkach. Jak już pisałam wcześniej, Syriusz należał do moich ulubionych postaci, ale naprawdę nie chcę, żeby wrócił i wierzę, że Rowling do takiego kiczu się nie posunie.
Limonka jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 06-17-2007, 12:49   #20
Serea
Omijać szerokim łukiem
 
Serea na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 1,498
Wyślij wiadomość przez MSN do Serea
Domyślnie RE: Śmierć Syriusza...

Jak dla mnie ta całą sprawa jest naciągana. Syriusz zginąć? O przepraszam ja wysiadam! Po za tym on NIE dostał Avadą. W jego kierunko poleciało CZERWONE nie ZIELONE światło. Poprostu wpadł za zasłonę. A znająć Harry'ego niedługo stamtąd wruci
__________________
" - Ten Eyrieńczyk był zbyt arogancki, jak na twoje potrzeby.
- Masz brata, który jest jeszcze bardziej arogancki,
- Chcesz się z nim przespać?
- Prędzej zjem dżdżownicę. Żywą.- Ponieważ zemdliło ją na samą myśl o tym, pociągnęła spory łyk brandy. - Choć oczywiście go lubię - dodała. - Może nawet trochę go kocham, tak po siostrzanemu... kiedy nie jest takim upartym fiutem.
- Aha. Tak z pięć minut w miesiącu."

Kocham Daemona i Surreal xD
Serea jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz


Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Śmierć bohaterów! Arczeron Kosz 9 11-14-2009 13:16
Śmierć Dumbledore'a FelixFelicis Kosz 70 04-18-2009 13:15
Śmierć Grzesiek Malfoy Kosz 5 07-23-2008 17:45
Śmierć Voldemorta robiks112 Kosz 4 06-17-2007 22:01
Motor Syriusza Emma2 Kosz 35 06-13-2007 02:31


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:42.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.