Wróć   HPN.pl > Harry Potter > Książki

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 07-17-2011, 23:53   #351
grądzIU
Mięso armatnie
 
grądzIU na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Lokalizacja: Poznań
Posty: 9
Domyślnie

W wieku 4 lat czytałeś książki ? Gratuluję !

Ja pierwszy tom dostałem na urodziny i przeczytała oczywiście Mama, drugą dostałem kilka dni po wydaniu a od premiery 3 części zawsze rano na drzwiach wisiała siateczka Empiku z nową (jeszcze gorącą ;d) częścią HP w środku i czytało się samemu.
Chyba będę musiał przeczytać je wszystkie od początku po raz kolejny .
__________________
" Zawsze chciałam wypowiedzieć to zaklęcie "
/ Minewra McGonagall /
grądzIU jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-18-2011, 02:14   #352
Rozi
Czytelnik horoskopów
 
Rozi na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Lokalizacja: Zawiercie
Posty: 23
Domyślnie

Moja przygoda z HP zaczęła się od filmów. W podstawówce wybraliśmy się na ówcześnie puszczany "Kamień filozoficzny". Film strasznie mi się spodobał, ale kupno książki odkładałem, aż do premiery książkowej "Więźnia Azkabanu". Babcia, czy dziadek spontanicznie mi ją kupili i później musiałem mieć wszystkie tomy oczywiście. Tak to właśnie było
Rozi jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-23-2011, 21:42   #353
Melanie
Mięso armatnie
 
Melanie na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Lokalizacja: Hogwart
Posty: 1
Domyślnie

Zawsze wszędzie o nim słyszałam, ale nigdy nie zaczęłam czytać, chociaż bardzo mnie do niego ciągnęło, bo sądziłam, że rodzice będą źli. Uważałam te książki jako bardziej skierowane dla dorosłych odbiorców. Wiedziałam wówczas jedynie tyle, że głównymi bohaterami jest trójka czarodziejów: Harry, Ron i Hermiona.
Przygoda zaczęła się w 2005 roku, kiedy to do kin weszła ekranizacja czwartej części. Miałam jedenaście lat i jako prezent mikołajkowy, poszliśmy z klasą na seans filmowy. Pamiętam jak pytałam ciągle koleżankę, co to za bohater i co on robi.
Później we wakacje 2006 roku, zobaczyłam, że moja młodsza o dwa lata kuzynka zaczytuje się w "Księciu Półkrwi" i właśnie wtedy powiedziałam sobie, że to koniec. Muszę to przeczytać. I ku mojemu zdziwieniu, mama się zgodziła, ale jedynie na pierwszą część. Wciąż pamiętam tę radość, gdy wracałam z biblioteki z "Kamieniem Filozoficznym" pod pachą i te dreszcze lęku, kiedy czytałam końcowe strony. Co to było. I pomimo zakazu, zabrałam się zaraz za kolejne książki. I jeszcze raz, i jeszcze raz, aż w pewnym momencie przestałam liczyć.
Pojawiły się także pozostałe filmy. Pierwszych trzech części nie widziałam w kinie, ale od czwartej aż do drugiej części ostatniego filmu zawsze odwiedzałam kino.

Ostatnio edytowane przez Melanie : 07-23-2011 o 21:54.
Melanie jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-27-2011, 17:35   #354
Pani Black
Fan "Strefy 11" i tarota
 
Pani Black na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 96
Domyślnie

Moja przygoda zaczęła się od filmów. Oglądaliśmy z bratem kolejne części. W wieku... 12 lat bodajże sięgnęłam po Komnatę Tajemnic u babci na wsi, bo strasznie mi się nudziło. Ale nie umiałam tego czytać, wiec pyrgnęłam ją z powrotem na półkę. Do kin wchodziły kolejne i kolejne części. Gdy byłam na filmie "Harry Potter i Insygnia Śmierci cz.I", nic nie mogłam zrozumieć. A gdy wyszłam z kina, strasznie byłam ciekawa co będzie w ostatniej części. I tak sięgnęłam po książkę. Pojechałam do babci na wieś na Boże Narodzenie. Znalazłam tam tą Komnatę Tajemnic i zaczęłam czytać. Zamiast spędzać czas z rodziną w święta, ja non stop czytałam książkę Przyjechałam do domu i krzyczę do taty "Tata, koniecznie idź do tej swojej biblioteki i wypożycz mi Więzień Azkabanu i Czarę Ognia!". I tak zaczynałam wypożyczać książki. 3 następne pożyczałam od koleżanek. A potem kupowałam w księgarniach książki
Na samym końcu wzięłam się za Kamień Filozoficzny!
__________________
Dumbledore's Farewell
Pani Black jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 07-30-2011, 22:37   #355
Szympi
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
Szympi na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Posty: 116
Domyślnie

Cytat:
Napisał Staruch Zobacz post
Przede wszystkim nie pojmuję, w jakim celu podzielono społeczeństwo mniej więcej współczesnej Anglii, na magów i resztę (celowo unikam tego dziwadła „mugol”). Dlaczego w ogóle istnieją magowie? Nie wiem jak dalej, ale pierwszy tom niczym nie tłumaczy ich obecności. Istnieją i koniec – mają jakąśtam szkołę, trenują sobie kolejne pokolenia magusiów ale w jakim celu? Czy chcą pomagać reszcie ludzkości? Ochraniać ją przed czymś? A jeśli tak, to przed czym?
A jak ja cię zapytam: Po co my się uczymy? Po co w ogóle istnieją ludzie? Mamy jakąśtam szkołę, trenujemy sobie kolejne pokolenia Sienkiewiczów i matmy. Odpowiesz: żeby mieć wykształcenie, żeby mieć dobrą pracę w przyszłości. Taka sama odpowiedź jest na twoje pytania, a chyba lepiej byłoby się uczyć czarów i zostać czarodziejem, niż zostać ,,mugolem" i uczyć się geometrii, czy co tam jeszcze jest? (są wakacje, nie ogarniam. xD)

Ale żeby nie było offtopu...

Jak przeciętny człowiek, HP na początku znałem tylko z nazwy, po jakimś czasie poznałem HP bardziej z Kamienia Filozoficznego i Komnaty Tajemnic. Na razie filmów. Po jakimś czasie dowiedziałem się, że mój kolega jest fanatykiem Harry'ego, no i słuchając jego opowieści wciągnęło mnie to. Wspólnie bawiliśmy się w HP z naszą przyjaciółką, uczyliśmy się zaklęć... było to gdzieś w okolicach premiery Czary Ognia. Także filmu. Czary Ognia, tak jak poprzedniego Więźnia Azkabanu nie oglądałem. Jak pojechałem do moich dziadków, okazało się, że mój dziadek ma kolekcję pierwszych czterech filmów. Jako fan tylko z KF i KT "połknąłem" te filmy kończąc o pierwszej w nocy. Później śniły mi się koszmary z Voldkiem w roli głównej, ale... ech, nie ważne.
Później zapomniałem o HP, bo myślałem, że na czwartej części się kończy. Wkrótce zobaczyłem zwiastun piątej części, więc... zacząłem sobie coś wkręcać, że będzie 9 części, ale nie wiem, o co mi w tedy chodziło. No więc byłem na premierze z mamą... początkowo film mi się podobał, bo nie czytałem książki. Ale po tym seansie HP tak mnie wciągnął, że przeczytałem wszystkie części przed premierą Księcia Półkrwi. I tak... się zaczęło.

Ostatnio edytowane przez Szympi : 07-30-2011 o 22:44.
Szympi jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-16-2012, 00:16   #356
Peverell
Czytelnik horoskopów
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 12
Domyślnie

Teraz sobie ledwo co przypominam. Ale to było coś koło premierą "Harry Potter i Więzień Azkabanu"(film). Pamiętam wielki plakat z datą. 2004. Miałem wtedy 8 lat. To było prawie 8 lat temu... Wcześniejszych książek i filmów nie widziałem. Od 3 części filmu zacząłem interesować się HP, miałem wtedy koło 4-5 książek wybaczcie dokładnie nie pamiętam. Była akurat bardzo spopularyzowana, a wiedziałem, że brat pare trzyma. Podkradłem jedną (^.-) i przeczytałem w tydzień lub 2. Nie sięgałem do książki przez rok. Potem gdy wyszła chyba 6 część zaczałem ją czytać na nowo. 6 część miałem tylko po ang. więc odpuściłem, a gdy wyszła 7 przeczytałem ją raptem w 2 dni. Dosłownie zjadłem 1 posiłek, a picie miałem przy sobie. Najbardziej mnie wzruszyła 6 część - śmierć starego Dumbla. Po tej książce obejrzałem filmy. Do dnia dzisiejszego przeczytałem:
1 czesc: ok. 25 razy
2: ok 25 razy
3: ok 20 razy
4: ok 20 razy
5. ok 20 razy
6 ok 15
7 ok 10.
Filmow 3-4. Czy jestem prawdziwym fanem? Sami oceńcie. Ale ja nie wyobrażam sobie młodszych lat szkolnych bez HP. Czytałem wiele książek do tego czasu, żadna nie była tak dobra, gdyby nie HP tak naprawde dalej
nienawidziłbym książek. Taka prawda - książki były najmniej lubianą rzeczą, szczególnie w szkole, ale dzięki tej serii pokochałem je, pokochałem literature i dziś nie wyobrażam sobie świata bez książek. Tyle ode mnie dzięki. Wartość sentymentalna jest nieoceniona i jestem pewien, że już nigdy nie zapomnę - o sile przyjaźni, męstwie - odwadze, miłości, lojalności i tym, że każdy człowiek ma tyle samo dobra co zła i tylko od nas zależy którą drogą pójdziemy.
Peverell jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-17-2012, 23:04   #357
DAGA POTTER
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
DAGA POTTER na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Lokalizacja: Inny wymiar...
Posty: 191
Domyślnie

Mnie wciągnęła przyjaciółka, najpierw oglądała filmy i bardzo jej się podobały, ja ponieważ nie lubiłam fantastyki nie chciałam nawet o tym słyszeć. Później zafascynowana filmami postanowiła wypożyczyć Kamień...... kolejne części i została fanką w miedzy czasie namawiając mnie, byłam w 4 klasie i w końcu dałam się namówić przez jakiś czas książka leżała na półce gdy wreszcie zmusiłam się żeby ją zacząć już po kilku stronach historia mnie wciągnęła, potem wypożyczałam kolejne części szósta dostałam na urodziny, a siódmą kupiłam już od razu po premierze. Gdy skończyłam całą sagę byłam już wielką fanką, zobaczyłam filmy, które jednak mnie nie zachwyciły tak jak książki. W niedługim czasie sięgnęłam po nie jeszcze raz, a potem znowu i znowu teraz też chętnie do nich wracam choć już nie tak często.
I tak dzięki przyjaciółce (która już niestety nie ma takiego bzika jak ja na punkcie tej sagi) Harry Potter odmienił moje życie, mam już przeczytane po kilkanaście razy każdą część, jestem na tym forum.
__________________
"Udało się dostali w kość, niech żyje Potter nam!
A Voldek gnije w piekle, za którym tęsknił sam."

Irytek
DAGA POTTER jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-22-2012, 22:18   #358
internetowa.33
Czytelnik horoskopów
 
internetowa.33 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Lokalizacja: Hogwart
Posty: 21
Domyślnie

Mi trochę głupio, bo odkryłam magię Harry'ego dość późno, ale przecież lepiej późno niż wcale, prawda?
Pamiętam, że już jako mała dziewczynka lubiłam filmy o przygodach chłopca z blizną, ale nie byłam jakąś szczególną fanką. Po prostu leciały w telewizji - oglądałam, mieliśmy na płytach - oglądałam czasami. W pewnym momencie mama zaczęła czytać książki. Wykupiła całą serię (to było jakoś niedawno po wyjściu Insygniów po polsku) i przeczytała w wakacje. I leżał Potterek na półce w salonie. Ja stwierdziłam, że też sobie poczytam. To wzięłam KF i przeczytałam. Potem KT i w trzecim rozdziale odłożyłam na półkę, żeby następnego dnia z powrotem zacząć czytać, ale jakoś nie mogłam się przemóc żeby znowu otworzyć książkę i przeleżała u mnie w pokoju... dłuższy czas... W końcu wróciła na półkę w salonie, a ja żyłam bez magii...
Aż do szóstej klasy szkoły podstawowej.
Było to zwykłe wiosenne chyba popołudnie, a ja się nudziłam. Więc weszłam na blog.onet.pl i spojrzałam na polecane blogi. W jednym zaciekawił mnie obrazek - jakiś chłopak i Emma Watson. Byłam ciekawa, kim jest druga postać, więc weszłam i zobaczyłam, że to Tom Felton. Już-już miałam wychodzić, ale coś mnie powstrzymało... I zaczęłam czytać... Do tej pory pamiętam adres tego bloga i który to był rozdział... W każdym razie... Czytałam, ale stwierdziłam:
Kurczę, czytam opowiadanie, a nie przeczytałam powieści, na której jest oparte!
I z powrotem sięgnęłam po KT. Potem WA. Potem CO. ZF. KP. IŚ. Pochłonęłam naraz. Pokochałam. Zagłębiałam się w fanfiction. Szukałam różnych informacji, zdjęć. I niedawno trafiłam tutaj...
__________________
When I'm 80 years old and sitting in my rocking chair, I'll be reading Harry Potter. And my family will say to me, 'After all this time?' And I will say, 'Always.'
- Alan Rickman
internetowa.33 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-05-2012, 15:57   #359
Persephone
Czytelnik horoskopów
 
Persephone na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Posty: 17
Domyślnie

Moja przygoda z Harrym zaczęła się bardzo dawno, bo miałam wtedy jakieś 7 lat. W Polsce Harrego tak naprawdę jeszcze nikt nie znał. Zaczęło się tak, że moja mama kupiła mojemu bratu książkę w kiosku, jak wtedy myślała - zwyczajną, dla dzieci i nastolatków. Brat był wtedy chory i strasznie się nudził. Dostał tę książkę, ale nie specjalnie go wciągneła. Więc wtedy ja, rezolutna siedmiolatka, zabrałam mu ją i zaczęłam czytać. Szło mi bardzo długo, bo jeszcze nie byłam mistrzem w czytaniu, ale wpadłam w świat magii po uszy. Niedługo potem mama dokupiła mi Komnatę Tajemnic. Potem zaczęło być głośno o filmie, poszłam do kina i zakochałam się w całej serii jeszcze bardziej. I tak od 11 lat jestem czarownicą.
Persephone jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-03-2012, 20:39   #360
Sobko
Mięso armatnie
 
Zarejestrowany: May 2012
Lokalizacja: Poland
Posty: 5
Domyślnie

Ja zaczelam czytac HP dosc pozno. Kiedys myslalam ze to jakas denna ksiazka, ale pewnego razu w bibliotece szkolnej nie wiedzialam co wybrac a pani juz zamykala i na szybkiego wypozyczylam wlasnie czesc pierwsza tego mlodego czarodzieja Potem sie wciaglam i zaczelam wypozyczac kolejne, i kolejne, a w koncu nie wytrzymalam i kupilam wszystkie czesci na wlasnosc ^^ Nie ma to jak swoje, czytasz kiedy chcesz....
Sobko jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz


Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Wasza szkoła Karol_raider Inne 91 07-08-2011 17:48
Jak zaczęła się wasza przygoda z tą stroną? Narcyza Malfoy92 O stronie i forum 40 08-08-2010 18:10
Przygoda z HP. Minister Magii-Hermiona Kosz 7 01-03-2008 23:15
Przygoda z HP... Dinek Kosz 24 05-06-2007 00:37
Historia Hogwartu - innymi słowy mówiąc jak to się zaczęło?? Albus12 Kosz 165 05-01-2007 12:53


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:59.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.