Wróć   HPN.pl > Pozostałe > Filmy

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 01-13-2008, 13:55   #1
chimera
Senior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Posty: 409
Wyślij wiadomość przez AIM do chimera
Domyślnie Labirynt Fauna

Guillermo del Toro (najciekawszy reżyser na świecie) stworzył dzieło, które jestem skłonna podziwiać. Film mówi o małej dziewczynce Ofelii, która wraz z matką przeprowadziła się do swojego ojczyma w czasach wojny domowej w Hiszpanii. Dziewczynka, nie mogąc pogodzić się z brutalnością otaczającej rzeczywistości, odwołuje się do swojego świata. Magicznego, rzecz jasna : ) Tam spotyka tytułowego Fauna, który oznajmia Ofelii, iż jest zagubioną przed wiekami księżniczką podziemnego świata. By do niego wrócić musi spełnić trzy zadania...

Tutaj zaczyna się fantastyczna opowieść.. Reżyser stworzył, niezwykle okrutny, przy czym niesamowicie, wręcz przerażająco realny świat. Brawurowo łącząc elementy realizmu i fantastyki dowodzi po raz kolejny, iż jest godny miana "Wielki".

Dodając do tego jeszcze fenomenalne zdjęcia, efekty specjalne na medal, przywiązanie do detalów, tworzą razem najciekawszą i najpiękniejszą produkcję ostatnich lat...

Gorąco polecam : )
chimera jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 01-13-2008, 14:39   #2
ishar
Świr wymagający opieki
 
ishar na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 357
Domyślnie RE: Labirynt Fauna

Od dłuższego czasu planuję obejrzeć, ale obawiałem się nieco, że będzie to baśń, ala Whillow, w których raczej nie gustuję.
Zobaczymy.
ishar jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 01-13-2008, 21:07   #3
jetinajt
Świr wymagający opieki
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 453
Domyślnie RE: Labirynt Fauna

To nie jest bajka Ishar. To jest brutalna opowieść o wojnie domowej w Hiszpanii. Del Toro zrobił wspaniały film o wojnie, w sposób wręcz naturalistyczny pokazujący jej brutalność. Obraz jest na prawdę wstrząsający, nie ma w nim typowego amerykańskiego komiksowego przedstawienia przemocy. Tutaj wszystko wygląda prawdziwie. Świetnie napisana jest też postać Fauna. Do końca filmu nie wiadomo, czy jest on dobry czy też wykorzystuje dziewczynkę do swoich własnych celów. W filmie też nie wiadomo czy świat baśni jest prawdziwy, czy też jest tylko wytworem wyobraźni zmęczonej okropnościami wojny dziewczynki.
jetinajt jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 01-21-2008, 11:30   #4
asia15963
Omijać szerokim łukiem
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Posty: 1,856
Wyślij wiadomość przez MSN do asia15963
Domyślnie RE: Labirynt Fauna

Z tego co piszecie i z tego co o tym filmie słyszałam, zapowiada się ciekawie ;p lubię takie filmy... Cóż... może dzisiaj sobie oglądnę ;-) Bo jak na razie to ten film mi tylko miejsce na kompie zajmował...
asia15963 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-01-2008, 22:34   #5
Mitzi Caspar
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 151
Domyślnie RE: Labirynt Fauna

Nie podobało mi się połączenie pięknej baśni z tak ohydną przemocą. Nieprzyjemne odczucia po obejrzeniu.
Mitzi Caspar jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-18-2008, 16:52   #6
Fleurose
Senior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 115
Domyślnie RE: Labirynt Fauna

Dziś obejrzałam Labirynt Fauna po raz drugi ; ) Podoba mi się ten film. Doprawdy piękny, chociaż zbyt masakryczny. Pomimo niektórych brutalnych momentów nie zraziłam się jednak.
Nie mogę rozgryźć, czy Ofelia rzeczywiście była księżniczką Moaną, czy była to tylko imaginacja. Zakończenie mnie nie zadowoliło. A może to zresztą i lepiej, że tak się stało, jak się stało, inaczej z Labiryntu Fauna zrobiłaby się bajeczka z przewidywalnym i szczęśliwym zakończeniem, jakich wiele.
Nie ukrywam jednak, że szkoda, iż Ofelia zginęła.
Fleurose jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-20-2008, 21:16   #7
Nacia1234
Moderator
 
Nacia1234 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Lokalizacja: Trondheim
Posty: 4,354
Domyślnie RE: Labirynt Fauna

Oglądałam to do tego mementu, gdy ona poszła się kąpać z tą księgą, dziennikiem czy czymś tam. I musze przyznać, że bałam się.
__________________
Life is wasted on the living
Nacia1234 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 04-15-2009, 09:19   #8
OLCIA
Fanatyk, niegroźny
 
OLCIA na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 222
Domyślnie

Ogladałam już jakiś czas temu, ale bardzo spodobał mi się ten film, ogromne wrażenie na mnie wywarł. Fakt troszkę brutalny był, ale sposób w jaki to wsztstko jest pokazane bardzo mi sie podobało.
OLCIA jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 04-30-2009, 19:18   #9
Latika
Czytelnik horoskopów
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Lokalizacja: Toronto.
Posty: 27
Domyślnie

cóż opinie są różne na temat tego filmu, ale mi się wogóle nie podobał.
może to wina tego, że nie lubię za bardzo takich filmów (np. ten cyklop... dość dziwny pomysł)
Latika jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 06-23-2009, 14:36   #10
Marigold
Niepoprawny marzyciel
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 37
Smile

Bo to nie jest film fabularny, do którego można zasiąść całą rodziną. Przedstawia realia wojny, więc logiczne jest,że pojawia się w nim okrucieństwo. A mała Ofelia, żeby chronić się przed złem, które ją otacza, ucieka w świat fantazji. Jak dla mnie połączenie dwóch skrajnych wobec siebie gatunków jest w tym filmie strzałem w dziesiątkę.
Marigold jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia tematu
Wygląd

Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:36.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.