Wróć   HPN.pl > Pozostałe > Inne

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 02-16-2012, 20:52   #61
fuerte
Super Moderator
 
fuerte na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 527
Wyślij wiadomość przez ICQ do fuerte Wyślij wiadomość przez AIM do fuerte Wyślij wiadomość przez MSN do fuerte Wyślij wiadomość przez Yahoo do fuerte
Domyślnie

Jeżeli chodzi o adopcję dzieci przez pary homoseksualne, to według mnie jedynym problemem jest i pozostanie reakcja społeczeństwa. Rozsądni i kochający rodzice zawsze będą potrafili nauczyć swoje dzieci, jak sobie radzić z tego typu docinkami, bo sami się z nimi zapewne spotykali ze względu na swoją orientację.
Moim zdaniem parady, to jest w ogóle pikuś. Problem polega na tym, że ludzie nawet mimo swojego niezrozumienia dla homoseksualistów, nie potrafią po prostu zaakceptować, że ktoś ma własny sposób na życie. Że bycie w heteroseksualnym związku to nie jest jedyna i odpowiednia dla każdego droga. Pominę fakt, ile osób wciąż uważa, że homoseksualizm się da wyleczyć, bo na to w ogóle nie mam słów. Każdy ma prawo myśleć, co mu się podoba, kłopot pojawia się wtedy, kiedy się traci trzeźwą ocenę sytuacji. Kiedy zaczyna się gadanie "jak sobie pomyślę, że oni się walą w dupę, to chce mi się rzygać" - tekst usłyszałam na własne uszy kilkakrotnie. To po co myśleć? Po co sobie wyobrażać coś, co jest tak strasznie dla kogoś odpychające?
Smutna jest po prostu niewiedza i to, jak ocenia się człowieka po czymś, co zupełnie nie ma wpływu na wzajemne relacje. To, że ktoś jest homoseksualny nie czyni go z góry ani złym, ani dobrym. Nie wiem, ja nie dobieram sobie przyjaciół pod względem tego, z kim śpią, czy ile lasek/kolesi mają w jeden weekend. Bo to mnie w żaden sposób nie dotyczy, to nie jest moje życie, moje łóżko, moja potrzeba. W Polsce zwyczajnie brakuje akceptacji i zbyt dużo ludzi wciąż wierzy w jakieś dziwne bajeczki, a za mało zna po prostu zwyczajnych faktów. I zbyt dużo osób zachowuje się tak, jakby od ich rzucania wyzwiskami i lamentowania, homoseksualiści mieli się rozpłynąć. No cóż, nie rozpłyną się. Czas zdjąć klapki z oczu.
__________________
Emily: I can just see it now, in lights, "Naomi, get to know me".
Naomi: I thought it was quite catchy.
Emily: Yeah, well so's AIDS.
fuerte jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia tematu
Wygląd

Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:44.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.