Wróć   HPN.pl > Harry Potter > Świat Magii

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 02-06-2008, 19:51   #1
Sharwyn
Junior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4
Domyślnie Patronusy...

Zastanawialiście się kiedyś jakby wyglądał wasz patronus? Jak byście chcieli, żeby wyglądał? Mnie się podoba hmm... Wilk! Nie wiem dlaczego, jakoś tak wyszło...
Sharwyn jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-07-2008, 14:51   #2
Sunshine
Świr wymagający opieki
 
Sunshine na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Posty: 448
Domyślnie RE: Patronusy...

Z tego co zrozumiałam z książki, patronusy mają swoją symbolikę, i to raczej nie jest tak, że sobie ktoś wybiera jakiego chciałby mieć zwierzaka za patronusa ;p np. patronus Harry'ego był jeleniem, a postać jelenia przyberał jego ojciec. Tak samo z patronusem Tonks, który zmienił swoją postać, kiedy ta była w depresji (?)

Ja w sumie nie wiem jakiego mogłabym mieć patronusa ;p Kompletnie xD Może.. hmm.. owieczka?^^
__________________
... bo mężczyźni to dupczyciele, a dupczycielom się nie ufa.
Sunshine jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-07-2008, 17:55   #3
Patronus Smok
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
Patronus Smok na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 115
Domyślnie RE: Patronusy...

Hmm...do mnie by pasował Smok ponieważ:
1.łatwo mnie wkurzyć
2.jestem silny
3.gdy się wnerwię to i Pudziana powale
Posowałby jeszcze lew bo jestem odważny i jak to mówiłem silny.
albo Baran bo jestem z natury łagodny i pogodny a i wesoły.jak myślicie które najlepsze???
Patronus Smok jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-07-2008, 18:59   #4
Ania 95
Senior Member
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 1,204
Wyślij wiadomość przez MSN do Ania 95
Domyślnie RE: Patronusy...

Moim patronusem byłby chyba kot. Kocham koty, potrafię ostro walczyć o swoje... I czasem jestem łagodna. Tak, kotek byłby najlepszy.

Patronus Smok, ja myślę, że najlepszy to byłby ten lew...
Ania 95 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-09-2008, 20:11   #5
FleurEvans
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 935
Domyślnie RE: Patronusy...

Trudne pytanie...ale jakbym się tak bardziej zastanowiła to pewnie byłby to...lis. Tak myślę. Każdy mi mówi, że jestem cwana. Czasami aż za bardzo. Uważam sie za człowieka sprytnego, więc pewnie miałabym lisa.
FleurEvans jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-13-2008, 18:48   #6
Cassidy
Niepoprawny marzyciel
 
Cassidy na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Lokalizacja: In the darkest age
Posty: 30
Wyślij wiadomość przez MSN do Cassidy
Domyślnie RE: Patronusy...

Zgodnie ze swoimi przekonaniami wybrałabym wilka. Dlaczego? Duch wilka jest zakorzeniony gdzieś głęboko we mnie. Te piękne stworzenia jednym kojarzą się tylko i wyłącznie z chęcią zaspokojenia prymitywnych instynktów, ale innym z istotami, które mają bardzo szerokie spektrum zachowań i więzi pomiędzy członkami stada. Intryguje mnie w nich doskonałe przystosowanie do środowiska, umiejętność poradzenia sobie w najtrudniejszych i niesprzyjających warunkach, walka o przetrwanie. Wilki wiedzą, że jeśli chcą przetrwać, muszą to zrobić RAZEM. Instynkt stadny zatem pozwala im na ustalenie hierarchii, a co za tym idzie? Każdy zna swoje obowiązki. Oprócz wrodzonego sprytu, bystrości, inteligencji, siły, w niektórych przypadkach także uporu i odwagi( to zależy od osobnika), są obdarowane silnym poczuciem niezależności, co bardzo cenię nie tylko wśród zwierząt, ale i u ludzi. Wydaje mi się, iż ten czynnik może przysparzać sporo zmartwień w próbie oswojenia takiego zwierzęcia, ale gdy do tego dojdzie, wtedy ta więź jest bardziej trwała i wyjątkowa, przez co możemy doświadczyć czegoś niezwykłego- totalnego oddania, zaufania, akceptacji, wierności i ...miłości.
Dlatego właśnie myślę, że chciałabym aby mój patronus był wilkiem, choć niektórzy twierdzą, że jestem podobna do kota.
__________________
"Jedynym, co daje morze, są porywiste podmuchy wiatru. I czasami szansa na poczucie się silnym. Nie wiem za dużo o morzu, ale wiem, że tak to już z nim jest. I wiem też, jak ważne jest w życiu niekoniecznie żeby być silnym, ale żeby czuć się silnym, zmierzyć się z samym sobą choć raz, choć raz znaleźć się w pierwotnym położeniu człowieka, całkowicie oślepiony i głuchy, bez niczego, co może ci pomóc, mając tylko ręce i własną głowę."

Ostatnio edytowane przez Cassidy : 08-20-2012 o 21:12.
Cassidy jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-14-2008, 22:56   #7
nimfadora21
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 131
Wyślij wiadomość przez ICQ do nimfadora21
Domyślnie RE: Patronusy...

Sharwyn wiesz, że czytałam wywiad z Danielem Radcliffem i on przyznał, że jego patronus wyglądałby taki jak twój, czyli wilk. Może Cię to interesuje. Mój patronus to sarna, lubię je, to takie fajne zwierzęta. Mają coś w sobie. Gdyby mój patronus się zmienił, tak jak Tonks, to byłaby wydra.
nimfadora21 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-15-2008, 15:56   #8
klaudusiaaa
Member
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 59
Wyślij wiadomość przez MSN do klaudusiaaa
Domyślnie RE: Patronusy...

Moim patronusem zapewne byłaby puma, gepardzica bądź jeszcze jeden taki fajny kotek z tego rodzaju xD Nie mam pojęcia czemu, natomiast na pewno coś by się znalazło. Lubię te zwierzęta za siłę, szybkość i rozwagę( a raczej instynkt xD ). Tak czy inaczej, chciałabym, aby to była puma.
klaudusiaaa jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-19-2008, 14:28   #9
Filemona
Senior Member
 
Filemona na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Lokalizacja: Wschód.
Posty: 1,061
Domyślnie RE: Patronusy...

Ja mam kilka propozycji. xD

1. Kot - jestem kłamliwa, leniwa i wygodnicka. Na moją przyjaźń trzeba sobie zasłużyć.
2. Lis - jestem przebiegła i umiem prawie wszystko obrócić na moją korzyść.
3. Puma - to byłoby chyba najlepsze wyjście. To kot, w teście wyszło mi, że po śmierci będę pumą, a poza tym to pumy są spokojne, nie atakują bez powodu, ale potrafią walczyć o swoje.

Osobiście myślę, że mój patronus to byłaby właśnie puma. Ale gdybym mogła wybierać to byłby zapewne kot.
Filemona jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-22-2008, 20:32   #10
lunka94
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 20
Wyślij wiadomość przez MSN do lunka94
Domyślnie RE: Patronusy...

Cytat:
Patronus Smok napisał/a:
Hmm...do mnie by pasował Smok ponieważ:
1.łatwo mnie wkurzyć2.jestem silny
3.gdy się wnerwię to i Pudziana powale
Posowałby jeszcze lew bo jestem odważny i jak to mówiłem silny.
albo Baran bo jestem z natury łagodny i pogodny a i wesoły.jak myślicie które najlepsze???
Łatwo Cię wkurzyć, ale jesteś z natury łagodny?
Sorry, ale coś tu nie pasuje...
Zdecyduj się, jaki jesteś xD

A do mnie pasowałby kot.
Jestem indywidualistką, chociaż umiem przywiązywać się do ludzi.
lunka94 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia tematu
Wygląd

Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:11.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.