Wróć   HPN.pl > Pozostałe > Inne

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 04-01-2012, 20:23   #21
harrylosiek13
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
harrylosiek13 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 156
Domyślnie

Wyobraź sobie, że to nie są podstawy podstaw, bo jak już powiedziałem, to musi być coś takiego co w życiu się przydaje. A to, że Ty zajebiście znasz matmę "na Twojej podstawie podstaw", nie oznacza, że wszyscy nie mają z nią problemów ...
harrylosiek13 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 04-02-2012, 20:52   #22
gnebiwtrysk
Super Moderator
 
gnebiwtrysk na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 1,345
Domyślnie

Nie, nie znam zajebiście matmy, ale nie sądzę żeby funkcje trygonometryczne były czymś tak zajebiście trudnym, żeby wyrzucać to z matury, albo nie uczyć tego w ogóle. Bo idąc Twoim tokiem rozumowania, to jeżeli kogoś nie interesuje matematyka, to powinien umieć tyle, żeby dobrze resztę wydać. Materiał jest coraz bardziej okrojony, a są coraz większe kłopoty z jego opanowaniem. Niedługo dojdziemy do tego, że układ równań z dwoma niewiadomymi będzie za trudny i nie dowiesz się ile dziadek miał jabłek w koszyczku.
Sorry, nie płakałam jak mi się kazali uczyć wierszy i ich interpretacji (swoja drogą na maturze istnieje tylko jedna słuszna interpretacja i nazywa się klucz). I nie, nie jest mi to do niczego teraz potrzebne. Nie wchodzę do apteki i nie proszę o lekarstwo na weltschmertz, tak jak ty nie prosisz o sinus 30 stopni opakowania polopiryny. Czy ta wiedza naprawdę Cię tak boli? Miej trochę więcej ambicji.
30% + karta wzorów. Albo raczej, cała książeczka wzorów, w której masz wszystkie funkcje rozpisane i podane jak na tacy.

Niedługo poziom będzie właśnie taki jak sobie życzysz i myślę, że będzie nad czym płakać.

PS. Nie wyobrażam sobie, że mogłabym nie mieć tej wiedzy z języka polskiego, którą mam. Czułabym się jak zwyczajny debil i bezmózg. Co nie oznacza, że cechy epoki romantyzmu są mi do życia potrzebne. Mogłabym uznać, podobnie jak Ty, że podstawowa wiedza to pisanie, czytanie, ortografia i umiejętność spłodzenia CV i listu motywacyjnego. Bo czego chcieć więcej?

i ps2. kończe moje wywody bo sie offtop zrobił.
__________________
Ich bin ein Teil von jener Kraft, die stets das Böse will und stets das Gute schafft

Ostatnio edytowane przez gnebiwtrysk : 04-02-2012 o 21:05.
gnebiwtrysk jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 04-02-2012, 23:36   #23
alette
Praktykant Voodoo
 
alette na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Lokalizacja: Okrutna Barcelona
Posty: 790
Domyślnie

A ja zacznę moje hie hie

Cytat:
Dla mnie jest to złota zasada i przy wyborze tematu na pewno nią będę się kierował.
To, że coś nam się podoba nie znaczy od razu, że jesteśmy mistrzami w tej dziedzinie. Nie mówię ofc, że się nie znasz na fantasy. Po prostu przemyśl to, bo nie wiadomo czy dasz radę sobie z tym. No bo wszyscy ludzie, co wybierają taki temat lubią fantasy, a te słabe wyniki nie biorą się z kosmosu. No ale masz jeszcze kupę czasu, możesz ogarnąć, co trzeba.

Cytat:
dla własnej satysfakcji chciałbym mieć 20.
Ja bym na twoim miejscu się nie nastawiała. Oczywiście, ze fajnie jest mieć 100% i wcale nie trudno je dostać. Tylko to zależy od widzimisię egzaminatora, mniej od twojej wiedzy. Z resztą lepiej miłe zaskoczenie niż rozczarowanie. Przygotuj się najlepiej, jak umiesz, ale nie zakładaj od razu maksa.

Cytat:
Po jaką cholerę mi jakieś silnie, wariacje, kombinacje i całe inne pierdolenie O.o To ma być podstawa? ;/
Tak... bo gdybyś zobaczył rozszerzenie, to by ci się oczy roztopiły, serio. Nie wiem jak bardzo trzeba być nieogarniętym, by oblać matmę. Ja się nic nie uczyłam, nawet prac domowych nie odrabiałam (chyba, że mnie zmusiła) a zdałam bez żadnego problemu. Co ja mówię - największe ciołki z mojej klasy też zdały matematykę, a ta w moim roku wcale nie należała do banalnych.

Cytat:
Taa, a osoby, którym do niczego to się nie przyda (wątpię w ogóle, żeby komukolwiek się do czegoś przydały funkcje trygonometryczne czy inne ustrojstwa...) niech wkuwają jakieś żałosne wzory, zamiast uczyć się czegoś pożytecznego (czyt. podstaw matmy, zupełnych podstaw!).
Skończysz szkołę, to też inaczej będziesz do tego podchodził. Mam takiego jednego wykładowcę i jeden student się go zapytał - dlaczego musimy uczyć się historii prawa polskiego? Przecież nam się to do niczego nie przyda! Odpowiedział - bo potem będziecie uczyć się prawa karnego i innych i jeśli was umysł się nie przystosuje do uczenia, to odpadniecie. A nikt byle jakiego prawnika trzymać nie będzie. Twój mózg musi nabywać wiedzę, z czasem przyswaja większe jej ilości. Rozwój i te sprawy...
Poza tym - tobie się te funkcje nie przydadzą, ale innym już tak. Ja jestem na prawie, a gdybym nie poznała prawdopodobieństwa w liceum to teraz bym leżała na logice. Koleżanka jest na biologii i też ma jakieś statystyki. Dodawanie i odejmowanie skończyło się na podstawówce.

No i trzeba wyjaśnić pojęcie - wiedza przydatna do życia.

Na koniec - program nauczania nie jest idealny. ja bym go nazwała 'do dupy'. Tylko, że zmiany idą w złym kierunku. Chowa się w szkołach pokolenie idiotów, bezmózgich debili, którzy potem sznurówki nie będą mogli sobie zawiązać. Wystarczy spojrzeć na USA. Nie chodzi o to, by ciągle kroić materiał, tylko by znaleźć sposób przedstawiania go inaczej. Może zamiast robienia milionów zadań na matmie, jak to się robi - znaleźć więcej tych z treścią, które nie uczą nas schematów, ale zmuszają umysł do wysiłku.

Matura to egzamin ze znajomości danego działu. Jeśli go nie znasz, to na jakiej podstawie masz go zdać?
__________________


"- To miejsce wygląda jak cela więzienna - wykrztusił w końcu. - Nie mam pojęcia, jak możesz żyć w czymś takim.
- Za moją pensję ledwo, ledwo
- Jeśli trzeba, gotów jestem dopłacić, abyś mieszkał w miejscu, które nie będzie cuchnąć ani siarką, ani moczem.
- Mowy nie ma.
- Zmarł z dumy i smrodu. Masz epitafium w prezencie' "
alette jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 04-02-2012, 23:46   #24
harrylosiek13
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
harrylosiek13 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 156
Domyślnie

Wyobraź sobie, że dla mnie w zupełności to by wystarczyło. Tak, boli mnie ta wiedza, bo jest kompletnie do niczego nieprzydatna. Nie powiedziałem, że język polski jest zajebisty. Dla mnie cały system oświaty jest skopany i tyle, ale nie o tym temat. 30% + wzory? No tylko fajnie, że ona są tak zapisane, że nie każdy ogarnie o co w nich chodzi. Ja sam nie jestem jakimś wybitnym orłem z matmy i nie wszystko to co jest tam napisane do mnie dociera.

Różnica pomiędzy wiedzą ogólną, a tym co się w życiu przyda jest ogromna z każdego przedmiotu. Dlatego też fajnie, że zmieniają profile liceów i będzie można wybierać przedmioty, chwała za to.

Ja bez wiedzy o rachunkach prawdopodobieństwa, silniach, funkcja trygonometrycznych nie czułbym się jak debil. Tutaj się różnimy, sorry...

EDIT:

Raczej przy tym już obstanę i jak powiedziałem - czuje się na siłach.

Wcale nie zakładam maksa, a to że chciałbym go dostać z pewnych powód, to już inna sprawa.

No mnie rozszerzenie nie interesuje. Jeśli ktoś chce uczyć się matmy na wyższym poziomie niech idzie do liceum.

Są inne dziedziny niż matematyka i tutaj mnie to nie przekonuje. Ja nie umiem nauczyć się czegoś na blachę, taki już mam umysł. Co z lekcji, to z lekcji, co przeczytam, to przeczytam i tylko na tym się mogę opierać.

Ostatnio edytowane przez harrylosiek13 : 04-02-2012 o 23:53.
harrylosiek13 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 04-04-2012, 14:16   #25
fuerte
Super Moderator
 
fuerte na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Posty: 527
Wyślij wiadomość przez ICQ do fuerte Wyślij wiadomość przez AIM do fuerte Wyślij wiadomość przez MSN do fuerte Wyślij wiadomość przez Yahoo do fuerte
Domyślnie

Nie znam się za bardzo na tym, jak wygląda poziom nauczania w technikach, ale bez przesady łosoś. Jak chciałeś się uczyć podstaw matmy, typu dodawanie/odejmowanie, mnożenie/dzielenie i działania na procentach, to mogłeś zrezygnować z edukacji na poziomie gimnazjum czy podstawówki. Dla mnie też mnóstwo rzeczy to pierdoły, które są mi niepotrzebne, ale nie mam na to wpływu jakiegoś większego. Owszem, mogę sobie ponarzekać, ale to i tak nie zmieni tego, że w maju muszę napisać podstawową maturę z matmy. Jestem z tego przedmiotu kompletną nogą, ale wzięłam sobie korepetycje, zaczęłam się bardziej przykładać, robić więcej zadań w domu i o ile dwa miesiące temu miałam problem, żeby zdać chociażby podstawę, to teraz zdaję próbne matury w granicach 40, 50 procent, co mi wystarcza.
Poza tym to, że w zeszłym roku 20, czy 25 procent nie zdało matury z matmy, raczej nie wynikało z tego, że ktoś jest kompletnym tumanem, tylko z tego, że nic z tym nie robi. A zajmuje się narzekaniem na cały system. Mnie się wiele rzeczy nie podoba w mojej szkole i uważam, że nauczyciele w chuj ograniczają możliwości zdolnych uczniów, ale mogę sobie pogadać. Także zamiast tego wolę się skupić na nauce, żeby zdać przyzwoicie egzaminy, bo nikt tego za mnie nie zrobi. Ani nikt ich nie odwoła dlatego, że system edukacji jest o kant dupy rozbić, no niestety.
A takie pytanie do tych, co piszą w tym roku maturę albo mają to już za sobą: Wasi nauczyciele od polskiego też mieli totalnie wyjebane na wasze prezentacje? Mam na myśli czytanie prac na odpieprz i nie dawanie zbyt wielu wskazówek, które mogłyby tę pracę jakoś polepszyć.
__________________
Emily: I can just see it now, in lights, "Naomi, get to know me".
Naomi: I thought it was quite catchy.
Emily: Yeah, well so's AIDS.
fuerte jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 04-05-2012, 20:10   #26
Smierciojadek
Super Moderator
 
Smierciojadek na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Posty: 1,813
Domyślnie

Chyba nie spotkałam się jeszcze z przypadkiem, kiedy ktoś zastanawia się dość poważnie nad prezentacją maturalną, którą będzie musiał zrobić za rok...

A tak przy okazji, to czy właśnie to nie ma ulec zmianie? Na pewno pisemny polski się zmienia, ale nam coś babka mówiła, że możliwe jest także, że na ustnej będzie się losować pytania jak kiedyś.
Smierciojadek jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 04-05-2012, 23:53   #27
harrylosiek13
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
harrylosiek13 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 156
Domyślnie

No niestety i ja muszę się do tego dostosować, co nie zmienia faktu, że matma na takim poziomie jest dla mnie pojebana.

Zastanawiam się poważnie jedynie nad wyborem tematu. W podstawowej liście są tylko związane z lekturami, sztuką i kilkanaście z wybranych przez uczniów w roku ubiegłym. Dlatego, że chce fantasy muszę sam sobie coś znaleźć, żeby nie pisać później o czymś co mnie nie interesuje.

Nie słyszałem o tym. Wiem tylko, że kolejny rocznik obejmuje ta zmiana programowa, więc kto wie, może i maturę będą mieli inną. Mnie na pewno stara nie ominie ;d
harrylosiek13 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 04-06-2012, 21:43   #28
Smierciojadek
Super Moderator
 
Smierciojadek na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Posty: 1,813
Domyślnie

No kolejny rocznik to w ogóle ma jakoś inaczej, ale mówię o tym następnym roku, bo ja też wtedy zdaję.

Pisemna na 100% zmieniona, ale właśnie się zastanawiają nad prezentacją, czy jej się usunąć.
Smierciojadek jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 04-06-2012, 22:21   #29
harrylosiek13
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
harrylosiek13 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 156
Domyślnie

Co Ty piszesz?! ;o Pierwsze słyszę. Jak na razie kazali nam przynosić tematy, a po świętach już będą zatwierdzane. Dla mnie taka informacja to zupełna nowość...
harrylosiek13 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 04-07-2012, 13:56   #30
Smierciojadek
Super Moderator
 
Smierciojadek na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Posty: 1,813
Domyślnie

No to możliwe, że odeszli od tego pomysłu. Chociaż nie dam ręki uciąć. ;-)
Smierciojadek jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz

Tags
matura, polski, rowling, tolkien, ustna

Narzędzia tematu
Wygląd

Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Matura z Potterem mysoul Pozostałe 5 11-21-2010 14:40
Matura z Harrym iLonka Kosz 6 04-12-2007 12:47


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:50.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.