Wróć   HPN.pl > Pozostałe > Filmy

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 11-27-2009, 03:55   #41
TK-426
Banned
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Lokalizacja: Silesia
Posty: 134
Domyślnie

U mnie jest trochę inaczej. Pamiętam film który mnie zbulwersował. Nie z powodu kiepskiej gry aktorkiej czy np. durnych wypowiedzi lecz z postępowania niektórych postaci w tym filmie.


A mowa tu o "Lot Nad Kukułczym Gniazdem".
TK-426 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 12-23-2009, 22:47   #42
LunaLumus
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
LunaLumus na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Lokalizacja: Hogwart
Posty: 130
Domyślnie

Emocje? na każdym filmie płacze no ale tak napewno to :
1.Titanic-piękna historia o miłości która niema szans na przetrwanie,jednak miłość okazuje się silniejsza i nagle piękną miłość burzy katastrofa
2.Tajemnica Brokeback mountain-również o miłości dwóch gejów,wspaniała kreacja Jake G,i Heath'a L[jednego z moich ulb,aktorów]
3.Jeniec jak daleko nogi poniosą-film bardzo smutny o tym jak ważna jest walka o własne życie i poświęcanie się innym.
4.Zapach kobiety-najgorsze że ginie na końcu [i ta muzyka gdy tańczą]
i wiele innych.
LunaLumus jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 10-02-2010, 19:15   #43
Piotrek GT
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
Piotrek GT na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Lokalizacja: Toruń
Posty: 144
Domyślnie

Film który dał mi do myslenia to "Nazajutrz" - film o wojnie nulkearnej, powstały w 1983 roku. Film zaczyna sie od informacji radiowej iż Wojska Układu Warszawskiego zaatakowały RFN i posuwaja sie naprzód - NATO nie ma wyjścia - rozpoczyna atak nuklearny na ZSRR i panświa UW co skutkuje odpowiedzią atakiem na USA. W tym filmie pokazano życie człowieka przed wojną i w trakcie jej - scena gdy człowiek zostaje wyparowany po wybuchu bomby daje do myślenia, iż wystaczy jeden atak nuklearny i mamy piekło na Ziemi... Film powstał w czasach Zimnej Wojny więc był jakby przestrogą.
__________________
Bo w krwi płynie benzyna, w sercu świszczy turbina...
Piotrek GT jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-11-2011, 16:33   #44
księżniczka półkrwi
Niepoprawny marzyciel
 
księżniczka półkrwi na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Lokalizacja: daleko
Posty: 45
Domyślnie

Zgodzę się z LunaLumus, że film Brokeback Mountain to prawdziwy film o emocjach. Finałowa scena zawsze strasznie mnie wzrusza.
Innym filmem, który mnie poruszył był Requiem dla snu. Na tym filmie może nie płakałam, ale naprawdę mną wstrząsnął. Pokazuje życie w iluzji, kłamstwie, tęsknotę za miłością. Wszędzie przewija się motyw uzależnienia, którego słaby człowiek nie może pokonać.
__________________
-Spójrz... na... mnie - wyszeptał
Zielone oczy odnalazły czarne oczy, ale po chwili coś w tych czarnych oczach zanikło, stało się nieruchome, puste i martwe.
księżniczka półkrwi jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-23-2012, 10:39   #45
Nacia1234
Moderator
 
Nacia1234 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Lokalizacja: Trondheim
Posty: 4,354
Domyślnie

Cytat:
Napisał księżniczka półkrwi Zobacz post
Innym filmem, który mnie poruszył był Requiem dla snu. Na tym filmie może nie płakałam, ale naprawdę mną wstrząsnął. Pokazuje życie w iluzji, kłamstwie, tęsknotę za miłością. Wszędzie przewija się motyw uzależnienia, którego słaby człowiek nie może pokonać.
O tak, chyba każdy przyzna, że Requiem to naprawdę wstrząsający film, naprawdę zmusza do refleksji i odpowiedzi na pytanie "Czy warto?".
__________________
Life is wasted on the living
Nacia1234 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-23-2012, 13:55   #46
alette
Praktykant Voodoo
 
alette na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Lokalizacja: Okrutna Barcelona
Posty: 790
Domyślnie

Ja tez bym powiedziała o Requiem. Jest naprawdę mocny i wydaje się taki... prawdziwy. Bo widać, że prochy nie zawsze biorą źli ludzie. Czasami po prostu są zgubieni, źle wychowani albo po prostu głupi. Z resztą jak skończyły się losy tej dziewczyny... masakra. No i ta matka. Jak słyszę dźwięk z tego programu, co ona go oglądała, czuję że sama wariuję.

Poza tym Zielona Mila chyba z wiadomego powodu. Lista Schindlera - naprawdę straszny film, mimo że źle się nie kończy. Życie jest piękne - niesamowita historia.
__________________


"- To miejsce wygląda jak cela więzienna - wykrztusił w końcu. - Nie mam pojęcia, jak możesz żyć w czymś takim.
- Za moją pensję ledwo, ledwo
- Jeśli trzeba, gotów jestem dopłacić, abyś mieszkał w miejscu, które nie będzie cuchnąć ani siarką, ani moczem.
- Mowy nie ma.
- Zmarł z dumy i smrodu. Masz epitafium w prezencie' "
alette jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-23-2012, 14:07   #47
Nacia1234
Moderator
 
Nacia1234 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Lokalizacja: Trondheim
Posty: 4,354
Domyślnie

Też myślałam o Zielonej Mili, bo to jeden z moich ulubionych filmów, ale właśnie nie znalazłam tu nic, bo by mogło tak mną wstrząsnąć.
I jeszcze całkiem dobry jest "Efekt motyla".
__________________
Life is wasted on the living
Nacia1234 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-23-2012, 14:49   #48
alette
Praktykant Voodoo
 
alette na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Lokalizacja: Okrutna Barcelona
Posty: 790
Domyślnie

No na mnie film zrobił piorunujące wrażenie. Sam fakt, jak ta mila wyglądała, jak wszystko było na niej poukładane. Egzekucja - wszystko na czas. Bezradność głównego bohatera.

Efekt motyla mi się podobał, ale tutaj z kolei traktuję to tylko jako fajny film. Bajeczka nawet w sumie.
__________________


"- To miejsce wygląda jak cela więzienna - wykrztusił w końcu. - Nie mam pojęcia, jak możesz żyć w czymś takim.
- Za moją pensję ledwo, ledwo
- Jeśli trzeba, gotów jestem dopłacić, abyś mieszkał w miejscu, które nie będzie cuchnąć ani siarką, ani moczem.
- Mowy nie ma.
- Zmarł z dumy i smrodu. Masz epitafium w prezencie' "
alette jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 05-23-2012, 17:25   #49
gnebiwtrysk
Super Moderator
 
gnebiwtrysk na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 1,345
Domyślnie

Byłam pewna, że tu kiedyś pisałam.

Dla mnie przede wszystkim Zielona mila. Mało rzeczy w filmach na mnie działa, ale scena śmierci wbiła mnie w fotel. Gdy po raz pierwszy oglądałam ten film, byłam cholernie przerażona okrucieństwem tej sceny. O powstrzymywanych łzach już nie wspomnę. Pierwszy film, na którym prawie ryczałam.

Requiem - Z tego filmu też wyszłam zszokowana. Myślę, że popełniłam wielki błąd oglądając go mając doła.

Lista Schindlera - Jeden z moich ulubionych filmów i z całą pewnością mogę go zaliczyć do listy wstrząsających.

Życie jest piękne - oglądałam kilka razy. Chyba największy wstrząs powoduje kontrast między scenami z pierwszej i drugiej połowy filmu. Początek jest tak lekki, wesoły i zabawny, że dalsze losy bohaterów są jak kubeł zimnej wody wylanej na głowę.

W sumie wypisałam wszystkie filmy, które już tu były. Szkoda, że nie mam do dodania nic 'swojego'

Może jeszcze film Samotny mężczyzna. Nie jest on jakoś bardzo 'wstrząsający', ale jest w pewien sposób pełen bólu i smutku.

O, i jeszcze Mechaniczna Pomarańcza. Ciężko przejść koło niego obojętnie. Cała historia jak i sceny przemocy są z całą pewnością wstrząsające.

Oglądał ktoś American Beauty? Po tym filmie chodziłam przez pewien czas dziwnie rozbita. No i już nigdy reklamówka na wietrze nie będzie zwykłą reklamówką. ;p
__________________
Ich bin ein Teil von jener Kraft, die stets das Böse will und stets das Gute schafft

Ostatnio edytowane przez gnebiwtrysk : 05-23-2012 o 17:34.
gnebiwtrysk jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia tematu
Wygląd

Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Który to tom ? Ghoust Gry i zabawy... 313 05-23-2012 15:47
Stosunki między Wami a waszymi rodzicami ;P GellertGrindelwald Inne 33 12-28-2011 13:21
Który film najgorszy? misiekjpk Filmy 203 06-29-2011 22:15
Który film najlepszy? Kate_Luis Kosz 61 04-18-2009 14:48
Który film HP najlepszy? Patrycja8 Kosz 29 08-06-2008 15:54


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:33.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.