Wróć   HPN.pl > Harry Potter > Pozostałe

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 08-01-2008, 02:12   #1
Hagrid 007
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 6
Domyślnie Radio Maryja o Harrym Potterze

Na You Tube znalazłem dwa bardzo ciekawe pliki przedstawiające jak słuchacze radia Maryja przedstawią Harrego Pottera w religii chrześcijańskiej i jaki ma on wpływ na na dzieci i młodzież. Mówią, że świat Pottera to świat demonów i zła, twierdzą,że Harry Potter zabija chrześcijaństwo. Co wy o tym sądzicie? Dodajcie swoje komentarze. Oczywiście załączam linki na strone gdzie możecie posłuchać rozmów słuchaczy z prowadzącym.

http://pl.youtube.com/watch?v=G-VvjlMVdPM&feature=related

http://pl.youtube.com/watch?v=Qc6DHwrLAWA&feature=related
Hagrid 007 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-01-2008, 10:40   #2
izka_cz
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Lokalizacja: Poznań
Posty: 227
Wyślij wiadomość przez MSN do izka_cz
Domyślnie RE: Radio Maryja o Harrym Potterze

ale masakra. Ja współczuję jej córce, pewnie ją wyśmiali :lol: a ona biedna nie może czytać pottera bo tam jest pełno "ochydy" Tak ja się będę modlić za moje dzieci, ale o to, żeby nie słuchały takich <sorry za określenie> durnych bab jak ta Nawrocka. W życiu nie przeczytałam ani jednej jej książki, ale sądząc po tych wypowiedziach, są to pewnie opowiadania w stylu "szedł chłopiec i na swojej drodze spotkał wilka, ale jak się pomodlił to wilk sobie poszedł" :smilewinkgrin: No ludzie dajcie spokój. Nikt chyba nie jest tak durny żeby wymachiwać kijem i mówić zaklęcia albo "chodzić do szkoły z pokemonem w piórniku, który ma go chronić" :lol: MA-SA-KRA
izka_cz jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-01-2008, 10:47   #3
Potteroholiczka
Praktykant Voodoo
 
Potteroholiczka na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 804
Wyślij wiadomość przez MSN do Potteroholiczka
Domyślnie RE: Radio Maryja o Harrym Potterze

Nie no po prostu padłam jak tego wysłuchałam

* "Ta książka uprawia kult ochydy"
* "Harry nie ma szansy(?) na niebo bo w świecie Rowling nie ma miejsca na niebo"
* "Harry Potter to książka o czwórce satanistów"
Buahahahaha:lol::lol::lol:
* Czytelnik przez tysiące stron żyje w śmiertelnym strachu przed atakiem zła"

Jeszcze śmie kretynka się powoływać na Jana Pawła II!! Teraz już wiem dlaczego tak nie lubię Radia Maryja! Ci ludzie są nienormalni, a córce tej psychopatki szczerze współczuje! x/
Potteroholiczka jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-01-2008, 11:39   #4
peter_potter
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 2
Domyślnie RE: Radio Maryja o Harrym Potterze

no nie... czego ci ludzie się doszukują? według mnie to gruba przesada. a już wypowiedzi tej pani, która jest jakąś tam pisarką podobno, są po prostu godne pożałowania. przygody czwórki satanistów <-- żałosne. nie wiem na jakiej podstawie ta pani doszła do takiego wniosku.
Pozdro dla wszystkich Potteromaniaków!
peter_potter jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-01-2008, 17:28   #5
Santino
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
Santino na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Lokalizacja: Hell
Posty: 177
Domyślnie RE: Radio Maryja o Harrym Potterze

Nie mają co robić na stare lata to wyszukują problemy, które rzekomo gorszą młodzież :no: Jak dla mnie jest to totalna głupota co oni tam mówią. Niech się zajmą swoim Ojcem Dyrektorem, a nie gadaniem głupot na temat Harry'ego Pottera.
Santino jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-04-2008, 14:47   #6
Zgredziu
Czytelnik horoskopów
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 12
Domyślnie RE: Radio Maryja o Harrym Potterze

Kobieta pewnie nawet nie czytała Pottera a się wypowiada.. A po za tym grzechem jest chyba jak się uprawia magię a nie ogląda filmy lub czyta książki o magi... -.- Dobrze że nie mam takiej matki bo bym się musiał ukrywać z książkami przed nią xDD
Zgredziu jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-04-2008, 19:55   #7
Arry
Fan "Strefy 11" i tarota
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 74
Domyślnie RE: Radio Maryja o Harrym Potterze

To jest poprostu zwykłe uprzedzenie i brak wyobraźni.
Nasłuchały się gdzieś, że Harry Potter źle wpływa na młodzież i tak plotą trzy po trzy. Uważają, że ta książka to tylko masa złych wzorców i że jak się to czyta to później żyje się w jakimś urojonym świecie. Tyle tylko, że większość książek fantastycznych jest takich. No cóż, trudno to nawet komentować albo się złościć bo nie ma po co, zawsze tak jest, że jak komuś coś nieznane albo inne to odrazu złe lub gorsze. Ale my i tak robimy swoje, czytamy i mamy w czterech literach co sądzą o tym inni.
Arry jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-04-2008, 21:30   #8
Lotien
Praktykant Voodoo
 
Lotien na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 655
Wyślij wiadomość przez MSN do Lotien
Domyślnie RE: Radio Maryja o Harrym Potterze

Gdy słyszałam to spadłam z krzesła. Ten tekst mnie rozwala:
Ta książka uprawia kult ochydy
Jestem katoliczką, ale mam zdanie na temat tych księży, kardynałów to jedna wielka mafia. Niech oni zajmą się swoimi modlitwami i prośbą o dostanie do nieba. A ta baba niech zajmie się pisanie tych nudnych książek. Choroba popromienna po Rowling... Naprawdę oni mają co robić, tylko wyżywać się na wszystkich. Zamiast tego mogą zbierać pieniądze na jakieś cele charytatywne. Oni zajmują się tym co do nich nie należy.
__________________
Miłość to głupota robiona we dwoje.

Czekanie sprawia ból.
Zapomnienie sprawia ból.
Lecz nie móc podjąć żadnej decyzji jest najdotkliwszym cierpieniem.
Lotien jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-05-2008, 13:05   #9
Snivellus
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 24
Domyślnie RE: Radio Maryja o Harrym Potterze

Hm, ja pożyczałam Pottera księdzu do przeczytania - nie widział w tym nic złego wręcz przeciwnie, bardzo mu się podobała seria. Tak jak napisała Arry - nie ma nic złego w przeczytaniu książki! Chociaż niosąc tę książkę nadziałam się na siostrę zakonną, która stwierdziła, że czytam satanistyczne książki - nie przejęłam się w sumie jej opinią, tylko zaskoczyła mnie odpowiedź, na pytanie, czy czytała - stwierdziła, że zaczęła I część, ale chyba w połowie utknęła, ale za to przeczytała sporo recenzji i wie, że tam jest samo zło itd. itp. Nie przejmuję się takimi opiniami, każdy czyta to, co lubi. Dziwi mnie tylko, że ktoś ocenia książkę, nie czytając jej i nie wiedząc, co ona w sobie niesie - to tak jak oceniać człowieka tylko po wyglądzie, nie rozmawiając z nim i nie wiedząc, jaki naprawdę jest.
Ostatnio nawet rozmawiałam na ten temat z ciocią, której zdarza się akurat słuchać wspomnianego radia i co ciekawe - ma takie samo zdanie na ten temat, jak ja - całe szczęście nie każdy jest ślepo zasłuchany w poglądy prowadzących...
Snivellus jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 08-05-2008, 14:04   #10
Patryk McKinnon
Czytelnik horoskopów
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 24
Domyślnie RE: Radio Maryja o Harrym Potterze

Harry Potter wcale nie zabija chrześcijaństwa! To jest po prostu książka Science-Fiction, tak jak Władca Pierścieni, Hobbit itp. Na dodatek ta książka naucza nas, żebyśmy nie byli tacy, jak Malfoy, czy Dursleyowie. Radio Maryja powinno się cieszyć, że są takie książki, które nauczają, że nie ma nic silniejszego od miłości, a to jest przecież idea chrześcijaństwa.
Patryk McKinnon jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz


Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Muzyka w Harrym Potterze Camer Filmy 68 06-29-2011 21:53
Sny o Harrym Potterze wiktor Pozostałe 182 05-24-2010 11:12
JA w Harrym Potterze??? Hermi004 Kosz 5 04-14-2008 13:09


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:21.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.