Wróć   HPN.pl > Pozostałe > Książki

Odpowiedz
 
Narzędzia tematu Wygląd
Stary 12-23-2009, 22:41   #41
LunaLumus
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
LunaLumus na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Lokalizacja: Hogwart
Posty: 130
Domyślnie

A więc porównać nieumiem. Potter i książka i film przenosi w nieznane czuje się błogo gdy czytam ty też oglądam ,harrego wszystkie części oglądałam po setki razy z czytaniem słabo ale się poprawie wypozycze wszystkie częsci i przeczytam [to postanowienie na nowy rok],zmierzchu nie czytałam jedynie czytam księżyc w nowiu i jest cholernie nudny zresztą jak filmy owszem podniecam się Pattisonem mam nawet w pokoju 3 plakaty KWN,ale niestety ten film ani książka nie działa na moją wyobraznie jest to zwyczajna historia o wampach przeniesiona w XXI wiek,dracula był naprzykład lepszczy czy wywiad z wampem,Harry otworzył oczy dla dzieci,młodzieży i dorosłych. i bardzo mu za to dziękuje. natomiast zmierzch jak zmierzch pewnie będą o tym pamiętać ale i tak to Potter będzie jedną z historii kin. )
LunaLumus jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 12-24-2009, 17:24   #42
Ginny_Kitty
Świr wymagający opieki
 
Ginny_Kitty na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 308
Domyślnie

Wiesz, Claire. Od razu twierdzisz, że gloryfikuję tutaj HP. Nie. Nie uważam Pottera za arcydzieło, lecz przy tym całym Zmierzchu jest już wybitny. Trudno, noś sobie Zmierzch na studia, ja nic do tego nie mam. To, że Twoi koledzy to rozumieją, ok, dla mnie to dziwne i głupie. Tyle że Ty chyba nie poruszasz się w środowisku nastolatek zakochanych w Edwardzie, gadających o tym non stop (moja klasa). Możesz sobie wielbić Edwarda, a ja mogę twierdzić, że to śmieszne i idiotyczne. Czy ja mam coś przeciwko? Ależ proszę, Zmierzch to w końcu tak wartościowa i mądra książka o miłości.
__________________
Okrągły pokój wspólny Ravenclawu przypominał klatkę dla kanarków – wpuszczone w ściany filary podtrzymujące półkoliste sklepienie całkiem zgrabnie udawały pręty. W zachodniej ścianie widniało kilka okien – szyby w ich górnych, półokrągłych ćwiartkach pokryte były rysunkami kruków. Magiczne ptaki trzepotały skrzydłami lub poprawiały pióra, wypełniając wnętrze barwnymi błyskami światła. Pokój utrzymany był w odcieniach błękitu i brązu.
Stowarzyszenie Snaperek
Ginny_Kitty jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-04-2010, 21:34   #43
ewelina88
Czytelnik horoskopów
 
ewelina88 na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Lokalizacja: hogsmade
Posty: 26
Domyślnie

Nie będę porównywała tych książek . powód : to bez sensu, obie sącałkiem inne i każdy ma inny gust..
Osobiście podobają mi się obie ( oczywiście bardziej hp :*)
ewelina88 jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-05-2010, 21:37   #44
Christina
Omijać szerokim łukiem
 
Christina na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: May 2007
Lokalizacja: Camelot
Posty: 1,514
Domyślnie

Po dłuższym zastanowieniu stwierdzam, że jednak HP.
Zmierzch jest zbyt cukierkowaty, jak dla mnie. Prócz Belli i Edwarda to reszta jest całkiem spoko. Ale te ich denne rozmowy...
__________________

Darmowe kosmetyki


'It's not my fault I'm better than you'



'What happens in the dungeons
stays in the dungeons'

#soup#
#nakarm psiaka#
#last#
Christina jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-06-2010, 13:59   #45
Michal93ns
Fanatyk, niegroźny
 
Michal93ns na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Lokalizacja: Zaczarowane miejsce :*
Posty: 218
Domyślnie

Dla mnie Harry zawsze będzie najlepszy! I nic nigdy tego nie zmieni.

Zmierzch mi się podoba i to wszystko. Nie wciągnął mnie tak jak HP, nie poświęciłem mu tyle czasu co Harry'emu. Nie czytałem go wielekorotnie, i nie mam zamiaru. Nie ściągnęłam sobie filmu Zmierzch, i nie wyczekuje z utęsknieniem nanowe części. Nie kupiłam sobie wszystkich części, tylko je pożyczam.

Nie chcę krytykować sagi Zmierzchu, ale ja po prostu wolę Pottera i nic na to nie poradzę.
__________________
"–Szpiegowałem dla ciebie, kłamałem dla ciebie, narażałem dla ciebie rzycie, a wszystko to robiłem, by zapewnić bezpieczeństwo synowi Lily. A teraz mówisz mi, że hodowałeś go jak prosiaka na rzeź.
–To bardzo wzruszające, Severusie – powiedział z powagą Dumbledore. – A więc w końcu dojrzałeś do tego, by przejmować się losem tego chłopca?
–Jego losem? – wykrzyknął Snape.–Expecto patronum
–Przez te wszystkie lata?...
–Zawsze."

7.02.2010r 21:30 - Setny post
7.07.2010r 21:30 - Dwusetny post
Michal93ns jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 02-24-2010, 23:27   #46
misiok
Niepoprawny marzyciel
 
misiok na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Lokalizacja: Cze-wa
Posty: 44
Domyślnie

ja tak samo jak Michal93ns.. Harry'ego jak dla mnie nic nie zastąpi. Ta książka posiada wszystko to, co cenie w książkach.. humor, przyjaźń, miłość, fantazja, tajemnice, śmierć (lubię książki, które kończą się na śmierci, chociaż później beczę przez 3 tygodnie i nie mogę dojść "do siebie").. to jest JEDYNA seria książek, którą sobie kupiłam oraz którą przeczytałam aż 3 razy i płakałam oraz śmiałam się w tych samych momentach. Nic innego jej nie zastąpi.. chyba, że jest lepsza książka, chociaż takiej jeszcze w swoim krótkim życiu nie spotkałam.. ;p
__________________
"Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony"
"Harry Potter i Insygnia Śmierci"

"Sztuką jest żyć.. a prawdziwym arcydziełem żyć i nie zejść na psy!"
Liroy

misiok jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Stary 03-07-2010, 00:12   #47
Irima Black
Jeszcze zdrowy miłośnik fantasy
 
Irima Black na Harry Potter Forum
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Lokalizacja: Grimmauld Place nr.12;)
Posty: 113
Domyślnie

Zdecydowanie wolę Harry'ego Pottera. Tam przynajmiej jest jakaś akcja, a "Zmierzch" to dla mnie przereklamowany romansik, który kręci się wokół "TrÓ LoFf" Belli i Edka. Bleee...
Jak widzę gdzieś coś ze "Zmierzchu" to mi się,za przeproszeniem, rzygać chce.
__________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać.

Pewien indiański chłopiec zapytał kiedyś dziadka:
- Co sądzisz o sytuacji na świecie?
Dziadek odpowiedział:
- Czuję się tak, jakby w moim sercu toczyły walkę dwa wilki. Jeden jest pełen złości i nienawiści. Drugiego przepełnia miłość, przebaczenie i pokój.
- Który zwycięży? - chciał wiedzieć chłopiec.
- Ten, którego karmię - odrzekł na to dziadek.
Irima Black jest off-line   Odpowiedź z cytowaniem
Odpowiedz


Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Twilight (Zmierzch) Claire Filmy 781 05-26-2012 19:11
Książki Harry Potter Her-mio-na 13 Kosz 16 05-06-2007 00:17


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:22.

Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.